PALUBA
May 21, 2024, 08:31:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Za hlađenje 20 miljardi. $ godišnje  (Read 2680 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« on: June 29, 2011, 06:37:42 am »

Sažetak vijesti koju objavljuje ljubljansko "Delo", bio bi, da američka vojske plača godišnje 20 miljardi dolara samo za hlađenje šatora vojske u Afganistanu. Navodno je največi trošak dopremanje goriva.
http://www.delo.si/novice/svet/drago-udobje-ameriskih-vojakov-20-milijard-dolarjev-za-hlajenje-sotorov.html


* 670x420_vojaki.jpg (72.62 KB, 630x420 - viewed 102 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #1 on: June 29, 2011, 07:44:11 am »

Sažetak vijesti koju objavljuje ljubljansko "Delo", bio bi, da američka vojske plača godišnje 20 miljardi dolara samo za hlađenje šatora vojske u Afganistanu. Navodno je največi trošak dopremanje goriva.
http://www.delo.si/novice/svet/drago-udobje-ameriskih-vojakov-20-milijard-dolarjev-za-hlajenje-sotorov.html
Svašta, a na gornjoj slici vidim smještaj im je stvarno ugodan.
Bilo bi im pametnije da su išli u Kalifornijsku pustinju 'vatati Zvečarke. Grin
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 549



« Reply #2 on: June 29, 2011, 07:47:06 am »

Placa za hladjenje 20 milijardi, ali to ne znaci i da ih hlade Wink
Mozda se hlade oni kojima se placa.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 504



« Reply #3 on: June 29, 2011, 08:33:01 am »

koliko sam vidio u dokumentarcima(restrepo mi prvi pada na pamet)imaju klima uređaje,a to mora koštati,jer se u restrepu naprimjer radi o uporištu na brdu usred ničega,gdje se sve dovozi helikopterom.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #4 on: June 29, 2011, 09:21:27 am »

Neko je napisao, da je u JRM bilo jako teško bilo šta promijeniti i da je samoiniciativa bila maltene kažnjavana (možda ne doslovce ali...). Vjerujem, da američka vojska nije ništa bolja ili drugačija, pogotovo jer je to dosta veči i stoga rigidniji pogon. Neki šugamanđija je jednom otišao iz klimatizovane kancelarije u Virginiji na bojište, bit če trebala mu zvijezdica na ramenima i bilo mu neugodno vruče. Nazvao je prijatelja šugamanđiju is susedne kancelarije, koji je pukim slučajem imao 350,327 klima na lageru i sredio si klimu u šatoru!!!!!! (taj nije bio mašinista), da ne bi bilo čudno, zašto samo on, poslali su jih u sve šatore i tako je ostalo. Sada u PSu stoji, da svaki šator treba klima uređaj, nema veze gdje je bojišnica, može biti u Afganistanu ili na Južnom polu, pravilo je pravilo, ko češalj, igla i konac u kapi mornara.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #5 on: June 29, 2011, 10:05:48 am »

 ko češalj, igla i konac u kapi mornara. (kaže madmich)
Da, ali konac se je morao promjeniti, kada se prešlo na zimsku uniformu! Wink

Da slažem se sa tobom, vjerovatno je to tako. Teško je promjeniti stare navike, vojska je stvarno troma organizacija.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #6 on: June 29, 2011, 10:15:46 am »

Nije ovo jedini "takav" izdatak, ima ih jos puno. Mi mozemo potrositi milione ili milijarde reci tupeci o tome a za to vreme oni ce trositi dolare a rashladiti se nece .....bar svi. Obrazlozenje mora biti jednostavno, ima se moze se, a i treba se.....
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #7 on: June 29, 2011, 10:41:58 am »

Nije ovo jedini "takav" izdatak, ima ih jos puno. Mi mozemo potrositi milione ili milijarde reci tupeci o tome a za to vreme oni ce trositi dolare a rashladiti se nece .....bar svi. Obrazlozenje mora biti jednostavno, ima se moze se, a i treba se.....
Imaju lovudže i može im se. Da samo zakratko zavrneš slavinu raspali bi se ko kula od karata.
Klasična plaćenička vojska bar u ovim uslovima. I to im je siguran sam i jedini motiv. Sve ostale
priče su za malog Pericu. Tongue
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #8 on: June 29, 2011, 10:50:51 am »

Imaju lovudže i može im se.
....i niko im ne brani.

Da samo zakratko zavrneš slavinu raspali bi se ko kula od karata.
I nemas pojma druze ORICAREB koliko bih voleo da je ta slavina u mojim rukama, bilo bi brm, brm, bas onako kako rusi sa svojim prirodnim gasom. Grin

Klasična plaćenička vojska bar u ovim uslovima. I to im je siguran sam i jedini motiv. Sve ostale
priče su za malog Pericu. Tongue
ee imamo mi Peru....Perooo Grin Grin Grin
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #9 on: June 29, 2011, 11:32:15 am »

Bila u nekim našim (slovenskim) novinama priča o mulcu, koji je do najmanjeg detalja skužio sistem naručivanja u Američki vojsci. Mulac je, dok se nije spetljao sa krivim ljudima, zaradio brdo love. Bio je inteligentan ali ne i pametan, pa se uvalio u neku trgovinu sa, mislim da, Albancima, onda ga i Ameri skužili, tako da je sada u dobrim govnima, ali sve u svemu, momak je preko javnih naručivanja vojske dogurao maltene do dobavljača razarača i borbenih aviona (pretjerujem ali point je točno to).
Eeee, pa jim onda klime uvalit niti nije tako umječe i kad su več tamo, ajmo jih i trošit, da ne stoje, neko jih treba na vrijeme razdužit.


U sloveniji je sada nacionalni sport musti EU sredstva (dočićete i vi na to, bez brige Grin ). Ljudi su se specializirali za pripreme dokumentacije za te tendere. Tu se tolka lova vrti i toliko projekata, da nije čudo, kad nekada prodžu i muda za bubrege. Nema ni jedan aparat ljudi, da detaljno prouči svaki zahtjev, projekat, kajgot več. Eto, pa se i tu mogu klime uvalit i treba jih trošit, jer ako dodje inspekcija (a dolaze) i te klime se upotrbljavaju, ajme frke.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.