PALUBA
May 06, 2024, 10:33:23 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Uniforme i njihov izbor!!!  (Read 6608 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
survival men
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« on: April 03, 2012, 09:33:25 am »

Pozdrav svima!!!

Probao sam da nađem neku sličnu temu na forumu, da se nebi dupliralo, ali mi nije pošlo za rukom, pa molim admina ako takva postoji da ovo prebaci tamo!!!

A evo i razloga zašto pokrećem ovu temu.
Već neko vreme se zanimam za AIRSOFT i za MILSIM, mislim da je to jedan dobar način da se nadogradi postojeća obuka, da se ne zaboravi stara i održi kondicija.
Naravno kako smo u zemlji Srbiji i kako narod nema para svi nosimo različitu opremu, međutim rešili smo da u skorije vreme sašijemo svi iste uniforme i tako bar malo ličimo na vojsku, a ne na dobrovoljno lovačko udruženje.

E tu je nastao problem koju šaru izabrati???

U ovom "sportu" su većina u nekom američkom fazonu, pa nose uniforme namenjene za pustinjske uslove. Ja na ovaj problem gledam malo drugačije i dobio sam podršku u klubu da nađem neko rešenje za kamuflažnu uniformu. Mislim da je kamuflaža veoma važna jer su borbe u AIRSOFT-u veoma bliske i većina kontakata se ostvaruje na daljinama manjim od 70m, samim tim i kamuflaža mora da bude bolja i manje uočljiva.

Ovo je ukratko problem sa kojim sam se trenutno susreo, znam da ovde ima puno iskusnih vojnika, nadam se da će mi neko pomoći da se odučim za neku određenu šaru!?

Digitalne šare ne dolaze u obzir, to polako svi izbacuju iz upotrebe, razlog je što je dobra ako neko posmata  nekim elektronskim uređajem ili na slici, jer se šara uklapa u piksele ekrana, ali je oko veoma lako primeti ako je subjekt u pokretu ili se nesmotreno pomeri, pogotovo na malim daljinama.

Evo par slika, da vidite raznolikost unformi koje trenutno posedujemo:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Pozdrav!!!


* 01.jpg (100.37 KB, 540x720 - viewed 312 times.)

* 02.jpg (128.88 KB, 720x540 - viewed 293 times.)

* 03.jpg (148.73 KB, 540x960 - viewed 321 times.)
« Last Edit: April 03, 2012, 10:13:28 am by Bozo13 » Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #1 on: April 03, 2012, 10:04:04 am »

U kom gradu zivis, tj u kom si klubu?
Ja sam se prikljucio skoro jednom drugaru iz grada i polako nabavljam opremu.
Nazalost, nisam mogao ici na Palic pre 15ak dana, imao sam neodlozne porodicne obaveze.
Uniformu jos nisam nabavio. Gajo ima neku americku ali planiramo da uzmemo istu (a nikako da se iskombinujemo da se vidimo i dogovorimo iako zivimo na 200 metara - ubi nas posao ).
Treba ovih dana da dobijem stari kombinezon od drugara iz Zandamerije pa cu da vidim kako to izgleda.
Pozdrav
Logged
MirOs71
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #2 on: April 03, 2012, 10:06:18 am »

Ovako na prvu moj glas ide za njemačke maskirne uniforme bilo iz ww2, bilo moderne.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* soldiercombatfielddress.jpg (92.89 KB, 800x632 - viewed 299 times.)
« Last Edit: April 03, 2012, 10:12:35 am by Bozo13, Reason: Ubacivanje Slika u attachement » Logged
survival men
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #3 on: April 03, 2012, 10:26:27 am »

@BrRista

Iz Kraljeva sam ali igram sa Kruševačkim WA timom, međutim ako uspem da okupim ljude napravićemo neki tim i u Kraljevu.

Sad gledam ove naše slike i sve mi se više sviđaju ove moje pantalone (ja sam ovaj na zadnjoj slici, što na leđima drži strelca), kad uporedim sa ostalim šarama ova moja je još i najmanje uočljiva!!!

@MirOs71

Na slikama nosim nemačku košulju, mogu da kažem da sam zadovoljan sa meterijalom, ali mi se šara ne sviđa, pogotovo kad vremenom izbledi od pranja, onda je na daljinu kao tamnija ili prljava SMB!!!
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #4 on: April 03, 2012, 10:43:49 am »

@BrRista

Iz Kraljeva sam ali igram sa Kruševačkim WA timom, međutim ako uspem da okupim ljude napravićemo neki tim i u Kraljevu.

Sad gledam ove naše slike i sve mi se više sviđaju ove moje pantalone (ja sam ovaj na zadnjoj slici, što na leđima drži strelca), kad uporedim sa ostalim šarama ova moja je još i najmanje uočljiva!!!


E pa onda cemo se verovatno druziti u Krusevcu na nekom treningu. Nas u Uzicu ima malo, nemamo jos uvek teren tako da planiramo malo vise da se druzimo sa WE timom.
Nekoliko likova iz WE je sa Gajom islo na Palic.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #5 on: April 03, 2012, 07:00:53 pm »

Uzmite ljudi LMO, takozvane "Pesak" navlake, jeftine su, mogui lako da se nadju, dobro maskiraju i lako se peru. Ispod njih mozete nositi sta god hocete. Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ah, da, posto su poprilicno vrecaste, odlicno razbijaju siluetu. Wink


* 111859_69168886_LMO.jpg (147.26 KB, 960x976 - viewed 250 times.)

* 111859_79206125_1.JPG (76.8 KB, 747x585 - viewed 144 times.)

* 111859_422432482_slika811.jpg (77.76 KB, 750x586 - viewed 189 times.)
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #6 on: April 03, 2012, 09:50:56 pm »

Bavim se airsoftom već oko god dana,i najtoplije ti mogu preporučiti da upotrijebiš ili m-89 uzorak,ili američki woodland,ili HV woodland.Sve 3 odlično prikrivaju,jeftine su i lako dostupne.a ove digitalne i sl,to je sve šminka,al ko voli nek izvoli...
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #7 on: April 03, 2012, 10:08:52 pm »

moglo bi ovde neko glasanje da se napravi Smiley
Logged
survival men
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #8 on: April 03, 2012, 11:14:19 pm »

Sad ću malo skrenuti sa teme, nadam se da mi admini neće zameriti, ali da će mi bar oprostiti ovaj put Grin

Molim sve iz Kraljeva i bliže okoline koji se bave  ili žele da se bave AIRSOFT-om da mi je jave na PP, razlog je što pokušavam da sastavim tim u Kraljevu, a i da vidimo koliko će nam uniformi trebati da sašijemo, jer kao što znate što veća količina to je i cena manja!!!

Ovo javljanje na PP je da umilostivimo admina da nam ne obriše ovaj post, ali i da ne idemo dalje u offtopic!!!   angel
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #9 on: April 05, 2012, 07:19:13 pm »

Ови питање имали су и моји пријатељи који се бави томе. Набавили су М93 !  Cool
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #10 on: April 05, 2012, 09:01:38 pm »

Evo dve uniforme sa danasnjeg treninga UE airsoft kluba

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* gajo2.jpg (126.62 KB, 960x720 - viewed 146 times.)

* 5.jpg (189.01 KB, 720x960 - viewed 136 times.)

* 2.jpg (145.73 KB, 720x960 - viewed 158 times.)
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #11 on: April 05, 2012, 10:19:56 pm »

A 'di Vam je opasač gosn' majore? Grin
Logged
survival men
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #12 on: April 05, 2012, 10:49:31 pm »

Šta će mu opasač, bluza nije strukirana pa da mora da ga nosi da bi pokrio glupi lastiž na leđima, koji je uzgred rečeno na 93 bio previsoko postavljen, pa su neki kojima je bluza bila mala morali da ga nose skoro pod sisama, umesto preko pupka, jer ako ga malo spisti on ode preko džepova, pa izgleda još debilastije!!!

Koliko sam čuo ovi naši slepci propisali obavezu da se i na ovu novu uniformu nosi opasač, nikad nama neće da dođe iz du--ta u glavu, nekome gore se to tako sviđa i sada će vojka zbog toga da nam izgleda ko skup degenerika. Opasač ima svoju namenu, a to je da nosi oružije i delove opreme vojnika, a ne da "strukira" nekog debelog oficira/vojnika, kome bi se stomak manje video da bluza slobodno pada.

Mnogo me nervijraju kretenizmi, ostaje mi samo da se nadam da sam dobio pogrešnu informaciju, pa da ovo nije istina!!!
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #13 on: April 05, 2012, 11:09:29 pm »

A 'di Vam je opasač gosn' majore? Grin

Opasac je ispod bluze, na njega je samo nakacena futrola za pistolj.

Sve ostalo sto mi je potrebno za susret se nalazi u prsluku, visak opreme ostavim u rancu u kampu.

Inace, sva oprema je pozajmljena, pripada drugaru iz kluba. Meni tek predstoji nabvavka opreme. Poucen njegovim iskustvom sigurno cu nabaviti prakticnu opremu.
Logged
Kibo
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 166



« Reply #14 on: April 05, 2012, 11:30:52 pm »

Maskirna uniforma treba da vas stopi sa okolinom, nisam sad ja nista novo ni vazno napisao, ali hteo sam sa time da vam kazem, uzmite sare koje odgovaraju okolini u kojoj se krecete. Ako ste vise u sumi onda neka vrsta woodland ili tiger stripe ako ste u gradu ili na stenovitom terenu onda bih vam ja dao istu preporuku kao i Trpe, a to je pesak navlaka. Imam jednu, moram reci, malo sara ponegde vuce na plavkasto ali za urbanu sredinu ili stenovit teren je odlicna. Za sumu, pogotovo kada zeleni, ne bih bas preporucio.

Zandarmerijska woodland mi izgleda sasvim okej za sumu, ali sad, kada je sve u cvatu uzeo bih rusku amebu, i to zeleno belu. Ako se dobro secam ima vise tih ruskih ameba sara, zeleno zuta i verovatno jos koja.

Pogledajte ruske sare, Rusi imaju mnogo toga, rekao bih za svaku priliku ponesto. Univerzalna sara ne postoji. Ako shvatate to pitanje ozbiljno onda ce vam trebati najmanje jedan komplet woodland ili tiger stripe i dve navlake, jedna pesak, za urbanu sredinu, kamenjar i jesen, a trebace vam i zimska bela navlaka.

Te navlake su dobra stvar, jer,kao sto je napisao Trpe, ispod njih mozes da nosis sta hoces. I jeftine su. Moja je bila 1.000 dinara, kao nova.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.