kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
Offline
Posts: 1 241
|
|
« on: June 30, 2014, 05:46:23 pm » |
|
JUGOSLOVENSKA NARODNA ARMIJA (JNA) SAOBRAĆAJNA SLUŽBA
Pregled starešina koji su bili na dužnostima u: Saobraćajnoj upravi, JNA, Saobraćajnim odelenjima armija i vojnih područja, Saobraćajnom odelenju Ratnog vazduhoplovstva i protiv vazdušne odbrane, Saobraćajnom odelenju Vojno-pomorske oblasti, Vojnoj delegaciji na jugoslovenskim železnicama i školama u vremenu od 1945. do 1985. godine.
A. NAČELNICI:
1. Ing. Smirnov, Ing. Vladimir, pukovnik, gen. Ppk – 1944 god. 2. Ilić Vojislav, pukovinik, 1945/46; 3. Ivanović Djoko, pukovnik, 1946/47; 4. Savićević Djordje, pukovnik, 1947/47, general-pukovnik; 5. Veselinović Ljubiša, pukovnik, 1949-1956; 6. Teodorović Jovan, pukovnik, 1954/1956; 7. Drulović Čedomir, general-major, 1956-1962; 8. Joksimović Savo, general-pukovnik, 1968-1974; 9. Bilobrk Mate, genral, potpukovink, 1968-1971; 10. Ristić Miroslav, pukovnik-major, 1976-1976; 11. Kalajžić Marko, general-major, 1974-1976; 12. Vujičić Vukosav, gereral-major, 1976-1982; 13. Jakić Fikret, general-major, od 1982.
B. ZAMENICI NAČELNIKA UPRAVE:
1. Djurić Radovan, potpukovnik; 2. Ilić Vojislav, pukovnik; 3. Teodorović Jovan, pukovnik; 4. Knežević Rade, pukovnik; 5. Ristić Miroslav, pukovnik/general-major; 6. Kalajžić Marko, pukovnik; 7. Nemčić Miro, pukovnik; 8. Jelenković Aleksandar, pukovnik; 9. Škopac Romano, pukovnik i 10. Dozet Stevo, pukovnik.
C. NAČELNICI ODELENJA U SAOBRAĆAJNOJ UPRAVI:
1. Djurić Radovan, pukovnik; 2. Švara Dušan, pukovnik; 3. Škondrić Mihajlo, pukovnik; 4. Pavlović Miroslav, pukovnik; 5. Knežević Rade, pukovnik; 6. Trajanovski Djordje, pukovnik; 7. Kalajžić Marko, pukovnik; 8. Hadžimurtenzić Halil, pukovnik-general, major; 9. Stefanović Miodrag, pukovnik, glavni inženjer Uparve; 10. Nemčić Miro, pukovnik; 11. Jelenković Aleksandar, pukovnik; 12. Škopac Romano, pukovnik; 13. Dozet Stevo, pukovnik.
II
NAČELNICI SAOBRAĆAJNIH ODELENJA ARMIJA VPO, RV I PVO I ŠKOLA
A. PRVA ARMIJA:
1. Imanović Jusuf; 2. Petrović Stojan, pukovnik; 3. Kogoj Vlado, pukovnik, general-major; 4. Knežević Rade, pukovnik; 5. Batinica Savo, pukovnik, general-major; 6. Čornenki Slavko, pukovnik; 7. Srdić Lazo, potpukovnik; 8. Rokvić Stevo, pukovnik; 9. Kajtez Savo, potpukovnik; 10. Jelenković Aleksandar, pukovnik; 11. Škopac Romano, pukovnik; 12. Arsić Miroslav, pukovnik; 13. Gjeldum Mladen, pukovnik.
B. DRUGA ARMIJA:
1. Filipović Ljubomir; 2. Mandić Jovan; pukovnik; 3. Nikolić Dušan, pukovnik;
C. TREĆA ARMIJA:
1. Janković Vladimir, 2. Jerinić Miloje, pukovnik; 3. Samardžić Jovan, potpukovnik; 4. Omanović Hamdija, pukovnik, general, major; 5. Kovačević Kruno, pukovnik; 6. Kalajžić Marko, pukovnik; 7. Todorovski Stojan-Largo, pukovnik; 8. Kogoj Vlado, pukovnik, generalmajor; 9. Todorović Spasoje, pukovnik, general pukovnik; 10. Čejović Ljubomir, pukovnik; 11. Elemirov Jovan, pukovnik.
D. PETA ARMIJA:
1. Milić Milutin; 2. Milošević Zvonko, pukovnik; 3. Milinović Pero, pukovnik; 4. Dukić Dušan, pukovnik; 5. Kezele Zvonko, pukovnik i 6. Trifković Mihajlo, pukovnik, general-major.
E. SEDMA ARMIJA:
1. Hadžimutrezić Halil, pukovnik, general-major; 2. Rokvić Stevo, pukovnik; 3. Petrović Stojan, pukovnik; 4. Tanasković Stojan, pukovnik; 5. Vujičić Vukosav, pukovnik, general-potpukovnik; 6. Ilić Ivan, pukovnik; 7. Kukolj Boško, pukovnik; 8. Jakić Fikret, general major; 9. Radivojević Mirko, pukovnik.
F. DEVETA ARMIJA:
1. Kogoj Vlado, pukovnik, general-major; 2. Stanković Mladen, pukovnik; 3. Žvegelj Anton, pukovnik; 4. Timić Živorad, pukovnik; 5. Inkret Stanko, pukovnik;
G. VOJNO-POMORSKA OBLAST:
1. Viličić ..........., major; 2. Tišma Milan, kapetan bojnog broda; 3. Vlašić Blagoje, kapetan fregate; 4. Plećaš ............, major; 5. Damnjanović Stevo, kapetan fregate; 6. Tadin Dušan, kontra admiral; 7. Gvardijančič Stojan, pukovnik; 8. Vučković Čedomir, pukovnik; 9. Barić Ante, pukovnik; 10. Miljuš Gojko, pukovnik.
H. VOJNO PODRUČJE TITOGRAD/PODGORICA:
1. Obradović Mile, potpukovnik; 2. Šoć Dušan, pukovink; 3. Milosavljević Aleksandar, pukovnik; 4. Bogdanović Živojin, potpukovnik.
I. RATNO VAZDUHOPLOVSTVO I PROTIV VAZDUŠNA ODBRANA:
1. Stevanović Stevan, pukovnik; 2. Ćirović Dušan, 3. Dimnić Karlo, potpukovnik; 4. Pantelić Momčilo, pukovnik; 5. Šaban Dušan, pukovnik; 6. Popović Milivoje, pukovnik; 7. Kajganić Miloš, pukovnik; 8. Mećava Milovan, pukovnik; 9. Vitasović Nikola, pukovnik; 10. Gordić Miloš, pukovnik.
J. VOJNA DELEGACIJA NA JUGOSLOVENSKIM ŽELEZNICAMA:
1. Malnarič Jože, pukovnik, general-potpukovnik; 2. Zagorac Jože, potpukovnik; 3. Medić Branko, pukovnik; 4. Mavrović Ivan, pukovnik; 5. Kovačević Kruno, pukovnik; 6. Car Ivan, pukovnik; 7. Kukolj Boško, pukovnik; 8. Gordić Miloš, pukovnik.
K. KOMANDANTI AUTOMOBILSKE OFICIRSKE ŠKOLE:
1. Dragičević Ivan, kapetan I klase; 2. Bjelac Nikola, potpukovnik; 3. Djurić Radomir, potpukovnik; 4. Ratković Bude, pukovnik, general-major; 5. Djurić Jovan, pukovnik.
L. KOMANDANTI SAOBRAĆAJNOG ŠKOLSKOG I NASTAVNOG CENTRA:
1. Vulelija Slavko, pukovnik; 2. Dude Branko, general-major; 3. Lazić Dušan, general-major; 4. Vrbica Dimitrije, general-potpukovnik; 5. Čornenki Slavko, pukovnik; 6. Luković Slavko, pukovnik; 7. Vujošević Milovan, pukovnik; 8. Magić Šime, pukovnik; 9. Rakić Zvonko, pukovnik; 10. Russo Aleksa, pukovnik; 11. Boteri Ivan, pukovnik.
M. NAČELNICI KATEDRE U VOJNO-TEHNIČKOJ AKADEMIJI U ZAGREBU:
1. Miladinović Vitomir, pukovnik; 2. Cvetanović Lazo, pukovnik.
N. KOMANDANT KURSA ZA PREKVALIFIKACIJU OFICIRA RODOVA ZA SAOBRAĆAJNU SLUŽBU: 1953 DO 1955 GODINE:
1. Debeljak Borisav, potpukovnik.
|