PALUBA
May 28, 2024, 04:54:49 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 300   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1148353 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 125


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2520 on: April 30, 2014, 08:56:35 pm »

A kako se onda tretiraju razna pomagala koja se ugrađuju u telo kao implanti poput pejsmejkera (a on čini elektodu i programator) i sličnih pomagala koja održavaju pacijenta u životu.
Pejsmejker je relativno već zastareo uređaj, kažu da ima dosta savermenijih pomagala koja su ništa drugo nego čipovi.
Takođe glasine kažu da se može uticati od strane drugog lica sa udaljene tačke na pacijenta sa takvim uređajem, verovatno se može i sve zloupotrebiti.

Video od pre nekoliko godina, IBM RFID čip implant



Još jedan prilog o IBM RFID čip implantu

Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #2521 on: April 30, 2014, 09:02:50 pm »

Ako neko pokuša da na silu ovakve stvrai progura biće pobuna i revolucija.

neče biti ni pobuna, niti revolcija. čak obrnuto: ljudi če sami tražiti, da budu čipovani, da budu bili "pripadnici" ili da ne budu bili "izolovani". tako to danas ide. kada vučeš mazgu, neče iči. ako joj serviraš pravu motivaciju, sama če krenuti.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 152



« Reply #2522 on: April 30, 2014, 09:50:50 pm »

Bit ce sve demokratski; npr. izbori - po potrebi ovaj put 65% jedni, 30% drugi, nevazecih ipak mora biti jedno 5% radi slobode. Lijepo ce se elektro-kemijski utjecati na misljenje i odluke.
Nema vise straha (nedaj Boze kao u onoj Koreji). Sve ce biti divno i predvidljivo - demokratski.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 455


« Reply #2523 on: May 01, 2014, 02:25:13 pm »

Da, Kukador, delimično si upravu. Ali, sve na kraju ima svoje "ali" ili "međutim", pa će tako biti i sa tim čipovanjem. Već je to opisano i nekim SF filmovima. Koliko god ljudi imali ponašanje "stoke" ipak u i nekima prevlada duh vođa, istraživača i bundžija. Ljudsku prirodu će najteže biti obuzdati.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #2524 on: May 01, 2014, 08:17:06 pm »

Da, Kukador, delimično si upravu. Ali, sve na kraju ima svoje "ali" ili "međutim", pa će tako biti i sa tim čipovanjem. Već je to opisano i nekim SF filmovima. Koliko god ljudi imali ponašanje "stoke" ipak u i nekima prevlada duh vođa, istraživača i bundžija. Ljudsku prirodu će najteže biti obuzdati.
Tako je. Pojaviće se valjda neki Švarceneger ili Stalone... Wink
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2525 on: May 02, 2014, 08:00:03 pm »

Danas je izgoreo kamion na Kružnom putu kod nadvožnjaka u blizini motela 1.000 ruža.



Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 958



« Reply #2526 on: May 04, 2014, 09:26:02 am »

Pošto je tekst poduži ostaviću samo naslov i link

Vozni park komunističkih državnika
http://vrelegume.rs/test/vozila-komunistickih-drzavnika/
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2527 on: May 04, 2014, 08:11:23 pm »

Ispovest hirurga koji je lečio Tita: Isključivanje predsednika sa aparata doživeo sam kao lični poraz
Jutarnji.hr   04.05.2014.

Hirurg i anesteziolog dr Predrag Lalević (87), koji je 16 godina lečio Josipa Broza Tita i sa njim bio na 106 putovanja u inostranstvo, opisao je poslednja četiri meseca Titovog života u bolnici u Ljubljani.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Predrag Lalević je specijalizirao na VMA u Beogradu, a dve godine je proveo na usavršavanju u Kopenhagenu. U nedelju, 4. maja 1980. godine, Lalević je isključio aparate koji su Tita održavali u životu.
- Zbog pada krvnog pritiska morali smo da prekinemo dijalizu. Svi članovi konzilijuma okupili su se oko kreveta. Tito se lagano gasio. Respirator je normalno radio, ali su se na EKG-u zapažale promene koje su ukazivale na skori kraj. Konačno, u 15.05 EKG je pokazao ravnu liniju. U punoj tišini proveli smo pored kreveta još 15 minuta, a onda sam pogledao profesora Bogdana Brecelja, najstarijeg u konzilijumu i pokazao mu aparate, na šta je on kimnuo glavom. Bio je to znak da ih isključim - seća se specijalista u razgovoru za "Jutarnji list".

Kako ste doživeli trenutak isključivanja aparata koji su održavale Tita u životu?

- Doživeo sam ga kao poraz, onako kao što svaki lekar doživi smrt pacijenta, ma kako on bezizgledno bolovao, uprkos nadljudskim naporima, koje sam s ostalim kolegama uložio brinući o predsedniku, vrlo često po dvadeset jedan sat dnevno, dakle uz jedva tri sata sna.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Vaša putovanja s Titom, sve do odlaska, bila su pomno čuvana državna tajna. Je li bilo ljubomore među lekarima zbog vašeg povlašćenog položaja?

- Kad spominjete ljubomoru, u to me uverila priča koju mi je ispričao njegov poslednji ađutant, admiral Zvonko Kostić. On je jednom preneo predsedniku mišljenja nekih navodnih drugova koji su smatrali da više ne treba da pratim predsednika pošto je u ekipu njegovih lekara došao i anesteziolog, pa sam tako postao suvišan. Tito mu je na to uzvratio kako ga to ne zanima budući da sam mnoge godine uz njega i da me je dobro upoznao.

Je li bilo dramatičnih medicinskih zahvata?

- Osim trovanja hranom u Egiptu 1964. i Titove upale pluća godinu dana potom u Bugarskoj, moja 16-godišnja briga o njegovom zdravlju protekla je bez teškoća. Ipak, poslednja četiri meseca života i njegovo lečenje u Ljubljani debelo su naplatili višegodišnju privilegiju udobnih putovanja. Svakodnevno uz njega kad je radni dan trajao 16, a povremeno i 40 sati, za mene koji sam se mučio s hipofunkcijom štitne žlezde, bilo je uistinu iscrpljujuće. Trebalo mi je šest meseci da se potpuno oporavim nakon predsednikove smrti.

"Pitali su me koje listove čitam"

U maju 1964, dok je u 36. godini vodio odeljenje u "Dragiši Mišoviću”, Lalevića je zatekao poziv da se javi u Kabinet predsednika republike, gde mu je saopšteno da je izabran u predsednikov lekarski tim. Posle se sastao s ađutantom predsednika, generalom Lukom Božovićem.
- Pitao me je koje listove čitam. "Politiku i NIN", odgovorio sam, a on mi je rekao: "Pred polazak na put, recite ženi neka kupuje te novine i sačuva vam ih do povratka. I nakon što ih budete pročitali, sve što je u njima napisano - samo to ste videli i čuli. Ništa nemojte beležiti, osim službenih zapisa o predsednikovom zdravstvenom stanju!"

Izvor: www.blic.rs


* 465585_predrag-lalevic-01rasfoto-blic_ff.jpg (43.34 KB, 470x324 - viewed 49 times.)

* 247271_tito-foto-blic_ff.jpg (55.77 KB, 470x519 - viewed 39 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2528 on: May 04, 2014, 09:50:30 pm »

Podmornica napavljena od cisterne za gas
http://www.sciencechannel.com/tv-shows/outrageous-acts-of-science/videos/used-propane-tank-becomes-submarine.htm
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2529 on: May 06, 2014, 11:30:12 pm »

Оживший "Зверобой" ИСУ-152

Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #2530 on: May 07, 2014, 12:28:12 pm »

Od cele priče cenjenog profesora Lalevića ostalo je bar meni nejasno zasto se na osnovu EKG odlučio da isključi aparate?

Jer tek nakon EEG nalaza koji potvrdjuje i mozdanu smrt se bar po danasnjim protokolima smrt proglašava.

Samu srčanu akciju su mogli i dalje da održavaju aparatima osim ukoliko pre ravne crte na EKG nije nastupila i ravna crta na EEG aparatu.

Iz jednog ranijeg kompletnog intervjua ispada da je Stane Dolanc insistirao da se predsednik mora održavati u životu što duže jer je to potrebno radi viših državnih interesa.

Ja se pitam nije li i pre 4 maja bilo indikovano isključenje aparata. Na ta pitanja Lalević ne daje odgovore.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #2531 on: May 07, 2014, 12:32:40 pm »

A što se čipovanja tiče evo i zvanične najave gospodina Bajdena u kongresu od pre par godina.

Naravno sve se pravda odgovorom na savremene bezbednosne rizike.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/7TfEQGBM2P4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #2532 on: May 07, 2014, 12:34:58 pm »

A u "Otkrovenju" Jovanovom, najavljeno je da će doći vreme antihrista kada će svi ljudi na levoj ruci poneti žig.

Pa sada neka tumači ko kako želi.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #2533 on: May 07, 2014, 12:37:59 pm »

Čini mi se da je ovaj govor održan u vrhovnom sudu USA.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2534 on: May 07, 2014, 12:39:31 pm »

Od cele priče cenjenog profesora Lalevića ostalo je bar meni nejasno zasto se na osnovu EKG odlučio da isključi aparate?

Jer tek nakon EEG nalaza koji potvrdjuje i mozdanu smrt se bar po danasnjim protokolima smrt proglašava.

Samu srčanu akciju su mogli i dalje da održavaju aparatima osim ukoliko pre ravne crte na EKG nije nastupila i ravna crta na EEG aparatu.

Iz jednog ranijeg kompletnog intervjua ispada da je Stane Dolanc insistirao da se predsednik mora održavati u životu što duže jer je to potrebno radi viših državnih interesa.

Ja se pitam nije li i pre 4 maja bilo indikovano isključenje aparata. Na ta pitanja Lalević ne daje odgovore.

Možda ovde ima nekih odgovora,uostalom izgleda da ćemo još dugo čekati na neke istine.
http://www.magazin-tabloid.com/casopis/clanak.php?br=131&clanak=13
Logged
Pages:  1 ... 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 300   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.