PALUBA
May 06, 2024, 05:21:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Putin čuva jak adut za prelomne pregovore – Pitanje podele Nemačke na dva dela  (Read 2701 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 114


Ko laje zlo ne misli


« Reply #15 on: April 24, 2024, 08:31:01 am »

Istakao bi još jednu stvar,kad sam već u "kancelariji" . Ja ne mislim da je ovo "obično lupetanje" ,što se nalazi u tekstu. Zašto? Zato što elementi " Gerasimovljeve (jedan od Ruskih trenutno naj uticajnih generala) doktrine" ,predviđaju i to da "SAD koriste mirovne misije po svetu kao vid kontrole nad državama i da Rusija treba da pronalazi načine kako da zameni/istisne prisustvo mirovnih misija pod patronatom SAD"... Parafrazirao sam... Podela Nemačke je bila jedna vrsta "mirovne misije" nakon Drugog Svetskog Rata , ono na šta indirektno ukazuju jeste "SAD nisu pouzdani partner jer ne sprovode dogovor " ,a takođe i prete Nemačkoj zbog isporučenog naoružanja. Tako da težište je ka tome da SAD bude izopštena iz prisustva u svetskom odlučivanju . Put od Ukrajine do Nemačke danas je isti kao za vreme Drugog Svetskog Rata (samo ne znam da li je i način).
Logged
ekapic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11



WWW
« Reply #16 on: April 24, 2024, 08:38:37 am »

Koliko se ja razumijem u pravo (ne baš mnogo), ovaj sporazum o ujedinjenju Njemačke NE SADRŽI nikakve garancije koje bi Rusija mogla da potegne. Taj sporazum je potpisan i gotova priča. Prema tome, početni tekst ove teme je samo jedna vrsta "što je babi milo...".

Možda griješim, ispravite me ako je tako...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 011


« Reply #17 on: April 24, 2024, 09:29:23 am »

Koliko se ja razumijem u pravo (ne baš mnogo), ovaj sporazum o ujedinjenju Njemačke NE SADRŽI nikakve garancije koje bi Rusija mogla da potegne. Taj sporazum je potpisan i gotova priča. Prema tome, početni tekst ove teme je samo jedna vrsta "što je babi milo...".

Možda griješim, ispravite me ako je tako...

Sam si citirao nemački ustav, sam si napisao šta piše u sporazumu o ujedinjenju Nemačke - oba dokumenta su prekršena i to "debelo", prvi bombardovanjem SR Jugoslavije, drugi isporukama oružja i vojnih stručnjaka Ukrajini.

Nisam pravnik ali mislim da te dve činjenice imaju pravnu snagu - naravno ne za ponovnu podelu zemlje ali za dobre "packe" Nemačkoj i SAD svakako. A to će biti jedna karta u mirovnim pregovorima kojima se mora završiti ovaj rat, kao i svaki do sada, samo što neće biti pregovora nego pristajanje i potpis Ukrajine na bezuslovnu kapitulaciju.
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #18 on: April 24, 2024, 10:32:25 am »

Istakao bi još jednu stvar,kad sam već u "kancelariji" . Ja ne mislim da je ovo "obično lupetanje" ,što se nalazi u tekstu. Zašto? Zato što elementi " Gerasimovljeve (jedan od Ruskih trenutno naj uticajnih generala) doktrine" ,predviđaju i to da "SAD koriste mirovne misije po svetu kao vid kontrole nad državama i da Rusija treba da pronalazi načine kako da zameni/istisne prisustvo mirovnih misija pod patronatom SAD"... Parafrazirao sam... Podela Nemačke je bila jedna vrsta "mirovne misije" nakon Drugog Svetskog Rata , ono na šta indirektno ukazuju jeste "SAD nisu pouzdani partner jer ne sprovode dogovor " ,a takođe i prete Nemačkoj zbog isporučenog naoružanja. Tako da težište je ka tome da SAD bude izopštena iz prisustva u svetskom odlučivanju . Put od Ukrajine do Nemačke danas je isti kao za vreme Drugog Svetskog Rata (samo ne znam da li je i način).

Pa evo onda nam objasni kako ce Rusija podijeliti njemacku na pola, ponovno oformiti DDR, podignuti novi Berlinski Zid, preuzeti kontrolu nad Berlinom, i stacionirati nekoliko stotina tisuca vojnika u istoj? I da li ce se tu nesto pitati te iste Istocne nijemce?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 011


« Reply #19 on: April 24, 2024, 10:35:47 am »

@B051LjKo, hajde molim te pročitaj ponovo ovu temu od početka.

Nekoliko puta je rečeno i napisano da niko ne očekuje faktičku podelu Nemačke ponovo, već da će kršenje sporazuma o ujedinjenju Nemačke biti adut u pregovorima.

Zašto postavljaš takva pitanja na koje nije moguće odgovoriti jer su u domenu čiste fikcije?

Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #20 on: April 24, 2024, 12:18:47 pm »

@B051LjKo, hajde molim te pročitaj ponovo ovu temu od početka.

Nekoliko puta je rečeno i napisano da niko ne očekuje faktičku podelu Nemačke ponovo, već da će kršenje sporazuma o ujedinjenju Nemačke biti adut u pregovorima.

Zašto postavljaš takva pitanja na koje nije moguće odgovoriti jer su u domenu čiste fikcije?




Kakav adut? OD kada je suplja teorija nastala kreativnom inerpretacijom clanka ugovora bez ikakve teoretske sanse da imad bude implementirana adut? Evo daj nam primjer ustupka koji bi rusi dobiti koristenjem ovoga aduta?
« Last Edit: April 24, 2024, 12:23:49 pm by B051LjKo » Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 114


Ko laje zlo ne misli


« Reply #21 on: April 24, 2024, 12:51:15 pm »

Taj adut je "adut" u pregovorima između SAD,Kine i Rusije o preraspodeli uticaja u svetu. Poteže se zato da bi se obesmislilo postojanje NATO,da bi se u Ujedinjenim Nacijama i Savetu Bezbednosti dobio glas više ili dovela suprotna strana do toga da ili uloži ili ne uloži veto na neku odluku (ponekad zamka je osmišljena tako da natera neku od članica da uloži veto i da to bude razlog za narednu akciju na terenu - na primer neki rat- a ponekad je obrnuto ,ako ne ulože veto onda može doći do posledica ).

SAD ima čvrst stav da sve onako kako je sada je odlično.
Rusija i Kina imaju stav " rasformirati NATO,mi preuzimamo kontrolu".

Da bi izborili neki naredni argument i promenu na terenu pozivaju se i jedni i drugi na razne odluke i ne poštovanje istih .
Logged
ekapic
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11



WWW
« Reply #22 on: April 24, 2024, 12:57:11 pm »

Ok, iznio sam svoje argumente (Sporazum nema uslove ni garancije, samo "deklaraciju"... + Njemački Ustav se poziva na međunarodno pravo koje ima svakakve interpretacije) i to je to. Nemam namjeru nikoga da ubjeđujem ni u šta.  Wink
Over and out...
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #23 on: April 24, 2024, 01:16:22 pm »

Taj adut je "adut" u pregovorima između SAD,Kine i Rusije o preraspodeli uticaja u svetu.

Gdje se tocno ti pregovori vode? I kako Rusi stoje?


Poteže se zato da bi se obesmislilo postojanje NATO,da bi se u Ujedinjenim Nacijama i Savetu Bezbednosti dobio glas više ili dovela suprotna strana do toga da ili uloži ili ne uloži veto na neku odluku (ponekad zamka je osmišljena tako da natera neku od članica da uloži veto i da to bude razlog za narednu akciju na terenu - na primer neki rat- a ponekad je obrnuto ,ako ne ulože veto onda može doći do posledica ).

Kakve veze broj glasova u savjetu sigurnosti ima kada bitne clanice imaju prava veta? Doslovno mogu biti protiv svih i blokirati odluku. Pritom je UN kao takav potpuno izgubio smisao, a i savjet sigurnosti zajedno s njime. Liga nacija je imala vise kredibiliteta nego UN danas, a znamo koliko se korisnom ista pokazala.

Da bi izborili neki naredni argument i promenu na terenu pozivaju se i jedni i drugi na razne odluke i ne poštovanje istih .

I sto je sljedeci adut? Prijetnja da ce ici na ponistavanje ogovora o prodaji aljaske jer su eto bili primorani, a i cijena je bila niska? Mozda samo da se dogovore ya dodatnom kompenyacijom, dolar po m2... to je i dalje jeftino... Jel i to adut? Zatim ponistenje prosirenja NATO'a, i prisilno vracanje Istocne Europe u Varsavski ugovor? Broji li se i to kao adut, ili i tu vrijedi pravilo ''u pitanju je besmislica koj uje nemoguce provesti, i to svi znajku, ali kao adut je od neprocjenjive vaznosti i amerikanci ce sigurno dati neki ustupak...''
Logged
bristova
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 334


« Reply #24 on: April 24, 2024, 01:52:11 pm »

Kad su države i državna politika u pitanju, međunarodno pravo kao takvo ne postoji.

Zato svaki međudržavni ugovor ili dogovor vrijedi onoliko koliko vrijedi sila koja stoji iza njega.

Od kad je svijeta i vijeka.
Logged
PakleniVuk
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 114


Ko laje zlo ne misli


« Reply #25 on: April 24, 2024, 02:41:52 pm »

-"Gdje se tocno ti pregovori vode? I kako Rusi stoje?"

"Vode se"( ali pod znakom navodnika) od trenutka kada su se sastale Američka i Ruska delegacija pre početka sukoba u Ukrajini 2022. Kada su Rusi tražili "demilitarizaciju, denacifikaciju i rasformiranje NATO " ,a Amerikanci rekli "njet" što je dovelo do sukoba odmah zatim.

Kako stoje to sada gledamo i gledaćemo i u buduće dok ne saznamo .

" Kakve veze broj glasova u savjetu sigurnosti ima kada bitne clanice imaju prava veta? Doslovno mogu biti protiv svih i blokirati odluku. Pritom je UN kao takav potpuno izgubio smisao, a i savjet sigurnosti zajedno s njime. Liga nacija je imala vise kredibiliteta nego UN danas, a znamo koliko se korisnom ista pokazala".

-Slažem se , ali odatle vode dva puta - jedan koji može da se nazove " od ovog trenutka vi imate svoje ,a mi naše ustanove " i drugi " vi ste krivi za urušavanje ,morate da snosite posledice" (gledaju da svale krivicu na onog drugog i da mu naplate to).

- Vezano za Aljasku ,nisu još uvek otišli toliko daleko, ali shvatam poentu  . Uglavnom se "vrte" oko događaja posle Drugog Svetskog Rata pa na ovamo ("genocid i šta je to genocid", "da li pravo važi samo za male zemlje ili važi za sve podjednako" i slične teme ). Zato sam na prethodnoj stranici naveo primere iz našeg podneblja.

Samu temu je pokrenula  rečenica "Putin čuva adut za prelomne pregovore - Pitanje podele Nemačke na dva dela" , što u obrnutom znači " Rusi: Amerikanci su osuđenoj Nemačkoj kroz članstvo u NATO omogućili da ponovo ima oružije za masovno uništenje "( kao da nekom čoveku koji je osuđen za ubistvo ,pa odležao kaznu ,policija pronađe nelegalni pištolj i sad gledaju da ga izvedu pred sudiju ponovo).

Zato je moj stav da nije obično lupetanje. Spada u diplomatiju ,pa čak i u "hibridno ratovanje" ,gde se teži da se dokaže da protivnik nije na pravoj strani istorije i da je dozvoljeno upotrebiti silu protiv njega .

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 011


« Reply #26 on: April 24, 2024, 02:47:13 pm »

@B051LjKo, hajde molim te pročitaj ponovo ovu temu od početka.

Nekoliko puta je rečeno i napisano da niko ne očekuje faktičku podelu Nemačke ponovo, već da će kršenje sporazuma o ujedinjenju Nemačke biti adut u pregovorima.

Zašto postavljaš takva pitanja na koje nije moguće odgovoriti jer su u domenu čiste fikcije?




Kakav adut? OD kada je suplja teorija nastala kreativnom inerpretacijom clanka ugovora bez ikakve teoretske sanse da imad bude implementirana adut? Evo daj nam primjer ustupka koji bi rusi dobiti koristenjem ovoga aduta?

Odustajem, predajem se. Ne znam da li si gledao film (seriju?) Osma ofanziva, snimljena po delu Branka Ćopića. E, u jednoj epizodi deda kaže babi: "Ti si baba antiprotivna".
Logged
B051LjKo
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 365


« Reply #27 on: April 24, 2024, 03:26:08 pm »

Samu temu je pokrenula  rečenica "Putin čuva adut za prelomne pregovore - Pitanje podele Nemačke na dva dela" , što u obrnutom znači " Rusi: Amerikanci su osuđenoj Nemačkoj kroz članstvo u NATO omogućili da ponovo ima oružije za masovno uništenje "( kao da nekom čoveku koji je osuđen za ubistvo ,pa odležao kaznu ,policija pronađe nelegalni pištolj i sad gledaju da ga izvedu pred sudiju ponovo).

Zato je moj stav da nije obično lupetanje. Spada u diplomatiju ,pa čak i u "hibridno ratovanje" ,gde se teži da se dokaže da protivnik nije na pravoj strani istorije i da je dozvoljeno upotrebiti silu protiv njega .



Ovo je ozbiljan forum, sa hrpom vrlo kompetetnih ljudi, i korisnih informacija. Ovaj ''adut'' je u najboljem mogucem slucaju teorija zavjere, ali realno nije ni to. Ozbiljno razmatrati ista oko ovog ''aduta'' je jednako kao ici u dubinsku analizu teorija Jovana Deretica. Ne prilici jednom ozbiljnom forumu.

Toliko!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 011


« Reply #28 on: April 24, 2024, 03:46:25 pm »

Nazvati Mihaila Hazina teoretičarem zavere malo je pretenciozno, to je moje mišljenje.

Ako rasprava o tome što je on napisao nije za Paluba.info forum, zaključak je da je Paluba.info iznad njegovog nivoa, što je tek pretenciozno.

Pri tome na Paluba.info je "hrpa vrlo kompetentnih ljudi", što je vrlo kolokvijalan izraz. E sad, nisam pametan, da li smo mi forum koji je iznad nivoa Mihaila Hazina ili smo ozbiljan forum gde se hrpa kompetentnih ljudi kolokvijalno izražava sa mnogo "tipfelera" u postovima?
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 245


« Reply #29 on: April 24, 2024, 03:59:00 pm »

Босиљко,

Ми тренутно у свету имамо ситуацију у којој свако пребацује свакоме, а у УН се предлажу резолуције како се коме дигне.

У специјалном рату који се води између великих актера, није тешко прогурати неку нову причу, да би се оцрнио противник. На томе се скупљају политички поени. Некада добијете подршку зато што ”нико не може да одбије вашу понуду” (референца на ”Кум”). Некада по систему ”рука руку мије”. Некада по инерцији, када се ваш став препозна као став који тај неко подржава.

Нико не може да дели Немачку. Али може да изнесе документ о вероломним и богохулним Краутима, који поново представљају опасност за мир у свету. Потегнути од 1. св. рата, када су погазили свој потпис на уговору о неутралности Белгије, и тиме директно изазвали улазак Белике Британије у рат (да није било тога, 1. св. рат би био само још један европски рат). Након што су изгубили рат у коме су починили или подржали ужасне злочине (”силовање Белгије”, а могу им се пришити и злочини савезника, за које су знали а нису их спречили), они су у међуратном периоду поново прекршили Версајски мировни уговор, напали бројне земље и изазвали нови светски рат. У том рату су починили највећи геноцид у историји човечанства, Холокауст. То им није било довољно него су подржали геноцид над другим народом (Србима). По новој дефиницији геноцида, починили су и геноциде над Пољацима, Чесима, Србима и Русима. Након 2. светског рата, ради хладног рата, денацификација Немачке никада није у потпуности спроведена и никада нису исплатили правичне ратне штете. Уједињење Немачке је одобрено уз њихова уверавања да је то нова Немачка, која неће изазивати и подржавати ратове, што је записано у њиховом уставу. Уместо тога, поново су постали реметилачки фактор у Европи, који угрожава мир. Након што су стекли одређене економске позиције, захваљујући европском колонијализму, немачком империјализму итд. - почели су то да користе да ограничавају економски раст и благостање других народа. Немачка зелена агенда је само још један начин да се угуши економски напредак у Азији, Африци и Јужној Америци. Европске колонијалне силе су деценијама ометале економски развој бивших колонија. Сада користе екологију као изговор да се спречи индустријски развој који ће тим земљама омогућити да продају јефтиније и квалитетније производе на европском тржишту.

Ово би била основа за неку резолуцију којом се осуђује немачки неоимперијализам, а која би била потенцијално подржана од 2/3 УН. Даш свакоме по мало, поткачиш их у тексту за геноцид (не мораш у називу) и изазовеш им добру главобољу.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.