PALUBA
May 17, 2024, 09:14:35 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 127   Go Down
  Print  
Author Topic: Izbor novog aviona za V i PVO Srbije  (Read 542246 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #990 on: August 22, 2012, 02:31:44 am »

Ljuba, poanta zapadnog održavanja nije naučiti se nego skupo platiti za obavljeni posao. A ako želiš da se naučiš, platiš. Dobro, imaš onda licencija, al šta vredi kad niko kod tebe ne obavlja održavanje sem tvojih ljudi... Za takav slućaj sklapaju se ugovori pre samog osposobljavanja ljudi-tek sigurnosti radi.
Слажем се са твојом констатацијом.
То је посебно дошло до изражаја код Грипена, кад су их нудили бесплатно, али да њихов састав врши одржавање, које би се нормално наплаћивало.

.........................................

takodje treba nabaviti bar jos 5-6 mi17 i 2-3 transportera koji bi zamenili anove. gledao sam u subotu onog kamova i policijske belove kako se tri puta vracaju da toce gorivo na niskom aerodromu. NI JEDAN MI8/17. da li je to pokazatelj ispravnosti ovih letelica ili nesto drugo, ne znam. ali mi je ubolo oci.
Јес, вала у праву си.
Баш ми прелећу близу зграде. Онај Камов је баш бучан. Ми-8 је, чиними се летео пре неки дан.

Љуба
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #991 on: August 22, 2012, 12:39:12 pm »

ma nije mi toliko bucan koliko mi je bio nepoznat zvuk, pa sam, onako bunovan, pravo iz kreveta u gacama istrcao na terasu da vidim sta je.  Grin pantalone sam zaboravio, ali dvogled i fotoaparat nisam

dobro si primetio, leteo je koji dan pre toga i mi 8 i gazele, i to uvece. i skakalo se dosta Wink a 20tak dana ranije gledao sam sa l stene g4 nesto pre ponoci. psovo ga drug kod kog sam bio sto sto moze da mu probudi dete, a ja uzivao  Grin
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #992 on: August 22, 2012, 01:25:24 pm »

Quote
Немој да се секираш. Савладали су наши пилоти и механичари све до сада савремене летилице, па што не би и тог Тајфуна

Vidim kako su savladali.Ne mogu ni nekoliko Migova-29 da odrzavaju u letnom stanju.Ma kakvi novi avioni.Za nih su Migovi-21 zakon.Ako si na njih mislio onda su ih savladali.Lete i nakon isteka resursa dok Mig-29 koji je remontovan i u resursu ne moze da leti.Nesto tu opasno ne stima.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #993 on: August 22, 2012, 01:55:00 pm »

pa ne stima bre brate kad ih ima tri i kad piloti i ne smeju da lete jer nisu u trenazi. radi li uopste dvosed?
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #994 on: August 22, 2012, 02:41:30 pm »

Ne pricam o trenazi pilota vec o tehnickom stanju aviona.Konstantno su dva aviona neispravna.Nesto tu nije kako treba.Lose uradjen remont ili nestrucno odrzavanje.Ne znam sta bi jos moglo da bude.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #995 on: August 22, 2012, 02:47:50 pm »

imamo li nekog tamo da nam kaze sta jeste? sve mi se cini da ili je lose uradjen remont (a sto smo primili tehnicki neispravnu letelicu??) ili se tu nesto namerno sabotira. vise mi mirise na ovo drugo. ne verujem da su ti avioni leteli i onda pod sankcijama kad se jedva dolazilo do delova, pa se i budzilo, a sad, kad sve moze da se nabavi, da ne lete. 
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #996 on: August 22, 2012, 03:05:36 pm »

Ne verujem da neko sabotira jer ako sabotira znaci da se svesno radi antipropagandu za ovaj avion, a svi znamo kojim povodom.Pre bih rekao da je nestrucnost ili lose uradjen remont i pitam se kako ce ti isti mehanicari odrzavati eskadrilu novih migova, ako ne mogu da odrzavaju cetiri aviona kako treba.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #997 on: August 22, 2012, 03:39:04 pm »

A ja se pitam odakle vam ideja da je tehničko osoblje na volšeban način odjednom nestručno i neobučeno za posao koji godinama obavljaju...
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #998 on: August 22, 2012, 04:05:36 pm »

Izvinjavam se, ali izneto je nekoliko potencijalnih razloga zasto su migovi u tako ocajnom stanju.Jedan je i taj koji navodis, a ako mislis da nije taj razlog onda daj svoje misljenje sta bi moglo da bude.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #999 on: August 22, 2012, 04:25:48 pm »

Nadam se da ćemo se složiti da je loše održavanje najnelogičniji i najmanje moguć razlog.
Logged
Ed Norton
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 209


« Reply #1000 on: August 22, 2012, 04:45:00 pm »

Onda je jedini logican razlog lose uradjen remont.To je poreske obveznike ove zemlje kostalo nekih 25 miliona evra.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1001 on: August 22, 2012, 04:49:04 pm »

29-ke lete. Uvežbavaju se za aeromiting, simuliraju vazdušne borbe. Biće snimak i u Dnevniku.

Ed, odakle toliko animoziteta prema svemu što je rusko? Kapiram da ti se ne sviđa državno uređenje u kome ne može svaka budala da priča i radi šta hoće i da to smatraš diktaturom, ali šta je problem s 29-kama? Imaš pristup tehničkoj dokumentaciji i servisnim knjižicama pa da možeš da tvrdiš da je ili remont ili održavanje u pitanju? Slobodan si da nagađaš kao i svi ostali, ali ti čoveče napadaš i tvrdiš da je ili jedno ili drugo! Ne pada ti na pamet da je možda jeftinije držati 21-ice kao rezervnu paru i da je to razlog zašto se 29-ke ne gušterišu na stajanci po ceo dan?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1002 on: August 22, 2012, 10:16:29 pm »

cekaj, polako... ne radi se ovde o dezurnoj pari, vec o tome sto su 29ke uglavnom prizemljene ( a izgleda da jesu). mehanicari su sigurno ok, pitanje je samo ima li delova. ako znamo ko je do skoro bio na vlasti i "nabavljao" delove (setite se guma), eto razloga zasto ja sumnjam da je u pitanju sabotaza. dokazati da mig29 "nista ne valja, rusi rade lose remonte, zato cemo da kupimo zapadni avion jer oni to rade bolje".

21ca je inace bolja za dezurnu paru jer joj treba krace vreme da poleti. tako bar kazu ljudi iz te branse, ajde da im verujem...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #1003 on: August 23, 2012, 01:12:17 pm »

Па тај аргумент за "саботажу" то и не стоји баш. Тај који је до јуче био на власти тако нешто би можда могао да доказује нама овде на форуму и да се ми неуки "примимо" на то. Међутим, механичарима и пилотима тешко да би тако нешто "продао", уз услов да је ремонт заиста урађен како ваља. А о набавци авиона стручну реч дају управо они.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1004 on: August 23, 2012, 01:43:54 pm »

cekaj, polako... .............................
......................... eto razloga zasto ja sumnjam da je u pitanju sabotaza. dokazati da mig29 "nista ne valja, rusi rade lose remonte, zato cemo da kupimo zapadni avion jer oni to rade bolje".

21ca je inace bolja za dezurnu paru jer joj treba krace vreme da poleti. tako bar kazu ljudi iz te branse, ajde da im verujem...
Баталите те сумње!

Спитфајеру треба још краће време да полети Grin

Након посете Русији, новог министра за одбрану, можда ће се приступити и конкретним договорима око војне сарадње. Бар ја имам такав утисак.

Е сад, колико је ту места за размишљање о Су-22, видећемо.

Љуба
Logged
Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 127   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 23 queries.