PALUBA
May 17, 2024, 09:14:12 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 127   Go Down
  Print  
Author Topic: Izbor novog aviona za V i PVO Srbije  (Read 542246 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 384



« Reply #1425 on: February 18, 2014, 03:06:43 am »

Čista populistika? Auuu...

Vojskin ugled medju narodom raste i raste. Pogledaj koliko ljudi kandiduje svake godine za Vojnu akademiju, i kakav je to profil srednjoškolaca. Pogledaj koliko imaš ljudi koji se dobrovoljno javljaju za služenje vojnog roka svake godine. Svi kapaciteti puuuuni. To je odlično, štaviše. Narod voli vojsku. Da je ne voli, ne bi imali ovaj forum, npr. Vojska u skorije vreme neće imati kapacitete JNA, pa da ima stotinjak hiljada regruta na rotaciji svake godine. Treba raditi sa onime što imamo, a ne da sanjarimo po ceo dan.

Što se tiče vojske i ideje vršenja represije, eto nama opet nove amputacije i oslobodjenja.

Svake godine gubimo jedan grad? Kakve to veze ima sa MiGovima? Mora da je neki dobar model ako impliciraš da će da utiče na povećan natalitet u Srbalja, jel će to avion sam da pravi male Srpčiće ili će to da bude nusprodukt otplaćivanja duga za njih u naturi? Tongue


Ti sinko ne razumes stvari, a lepo je to sto te je bato nalozio na vojsku, ali treba da znate da vojska po vokaciji nije socijalna ustanova u kojoj se samo deli plata i divna prilika da se pobegne iz beznadja, nego je tu i kada treba da se zalegne. Vojska nije tu da vodi mir nego da vodi rat. Koja akademija i prosek iz kojih to srednjih skola, svi sa Vukovim diplomama?! Je l ti mislis da niko nema pojma sta se tamo radi i kako se radi, pa da me ti farbas sa nekim pricama. Sve veci broj vojnika, nadaju se sine da dobiju koru hleba od te vojske pa se prijavljuju, a posle malterisu po kasarni, kose, ciste, seku sumu i nadaju se da ih posalju negde preko tri kontinenta da zarade kao neke pare. Obucenost ove sadasnje vojske je jako diskutabilna, a posle svih ovih nemilih dogadjaja koje smo videli, verovatno jako niska. Znas li ti koliko je regruta bilo npr. 2000. godine?!

Opet nisi shvatio, vojska ima pravo da koristi svoju moc, silu (represalije), a sve u cilju zastite drzave, poretka i gradjana.
Mislim da to ne treba da ti objasnjavam, mada znajuci iz koje su kuhinje (stranke) misli koje si napisao mozda i treba.

Da, nas narod voli vojsku i izmedju ostalog njeno propadanje utice na njegov celokupni socioloski osecaj. Narod se nalazi u beznadeznoj situaciji i osecaj da ipak postoji neko ko ga moze zastiti ima uticaja. Nabavka aviona bi bila neki signal da se krenulo na bolje, a ako ne bude tih aviona radjace se ovde neki drugi narodi i to uskoro.

Mene cudi jedna stvar, ako je kroz kroz istoriju uvek bilo da kad u drzavi patriotizam dodje na nulu u sirokim narodnim masam a kao posledica izgladnjavanja i stavljanja naroda u poziciju pogubljene mase, zasto je sad VOJNIK zakazao? Vojnici, mislim na oficirski kadar, je poslednji Mohikanac, uvek postoji dovoljna doza patriotizma koja u teskim vremenima kulminira i napravi jedan lep zaokret.
 Jel to socijalisticko samoupravljanje ispraznilo vojnicke gace, iscupao vojnicko srce i isprao zdrav razum?
Izgleda da je bas tako, konkurisao u akademiju, a pise ovo:
 ,, Što se tiče vojske i ideje vršenja represije, eto nama opet nove amputacije i oslobodjenja."

Kakve li su ove patriote sto su prosli ovu gustu konkurenciju?! Valjda su bolji ali neka nam Bog pomogne.



« Last Edit: February 18, 2014, 09:01:55 am by Рашо » Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #1426 on: February 18, 2014, 08:41:29 am »

Поштовани палубарци,
осим да се вратите на тему, затражио бих од вас да више користите чињенице, а мање емоције. Такође, избјегавајте паушално оцјењивање, етикетирање, разне квалификације и дисквалификације. Ваше личне анимозитете и нетрпељивост према некоме/некима/нечему не пресликавајте на Форум! За те ствари имате оловке и гласачке кутије па на тај начин спашавајте државу и Војску. Осим тога, сваки патернализам ("синко", "синак", "сине" и слична "гледања с висине"...) је недопустив!
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #1427 on: February 18, 2014, 11:30:53 pm »

Rok rada iliti resurs je vreme između dva remonta VTMS u konkretnom slučaju aviona. Izražava se u časovima rada /naleta/ ili kao kalendarski/vremenski resurs. Za MiG-21bis, vremenski resurs iznosi pet godina. Resurs izražen u časovima rada je za nas nebitan (zbog malog naleta aviona).

Resurs se može produžiti ako je tehničko stanje sredstva zadovoljavajuće i to vremenski rok do 30%, a časovni do 20%. Za pogonsku grupu najviše 20% vremenskog i do 15 % časovnog roka rada.

Pre produženja resursa moraju se uraditi vanredni pregledi, eventualno potrebni radovi i provera rada (probni let) vazduhoplova. Produženje radi organ VTSl vazduhoplovne brigade u skladu sa Pravilom VTSl i VTUP-ovima, po propisanom postupku.

Kalendarski vek upotrebe za L-17 iznosi 30 godina i on je istekao. Ne znam odakle vam podatak za 2018. godinu?

Vek upotrebe VTMS produžava se rešenjem taktičkog nosioca na predlog tehničkog nosioca (VTSl, sada TSl ViPVO) nakon analize stanja sredstva i/ili dopunskih ispitivanja i preduzimanja mera kojima se obezbeđuje dalji pouzdan rad VTMS.

Trenutno nisam profesionalno vezan za L-17 pa ne mogu da ulazim u detalje ali predstavnici proizvođača su pregledali te avione iz poslednje serije (11 aparata) i kolega iz VTSl rekao da su se saglasili sa produženjem, posebno što naši imaju daleko manji nalet od propisanog časovnog veka upotrebe. Proizvođač se konsultuje ne zato što on daje produženje veka upotrebe, već zbog odovornosti za materijalne (tehničke) nedostatke vazduhoplova (greške u konstrukciji i dr.) u slučaju vanrednih događaja (udesi) jer ako je VTMS upotrebljavano suprotno uputstvima proizvođača on ne snosi nikakvu odgovornost za sve što se desi. Naravno, sve ovo za MiG-21 je sada u domenu teorije ali eto kao neko pravilo. Hrvati svoje remontuju i bez Rusa, a čujem da su i Bugari vratili nekoliko svojih kečeva u upotrebu.

Ubrzani remont jednog L-17 2002. je urađen za svega 55 dana u Momi uz pomoć tadašnje 177.vb i VTU! Ako već nema ništa od novih aviona zašto onda ne uraditi remont makar i nekog minimalnog broja aparata i održati kakav-takav kontinuitet LA, ako Moma to može uz svu raspoloživu ispomoć od 204.vbr (i ako su piloti 101.lae saglasni (oni koje znam jesu) - ovo nije formalni uslov, ali lično mislim da treba pitati i ljude koji lete na tim avionima).

Uzgred, ne vidim kako letenje na NL-16 (MiG-21UM) može biti obuka za L-18, no oni ipak jesu krucijalni za održavanje trenaže pilota kečeva. Što se tiče delova takođe mi nije jasno zašto bi bilo više delova za dvosede nego za jednosede, posebno u kontekstu pomenute kanibalizacije kad jednoseda ima daleko više. Isto tako, priča da dvosedi mogu bez problema do 2025. po meni jednostavno ne stoji.

Mislim da nema potrebe da mistifikujemo temu. Izneo sam kako problem može da se reši po pravilima stuke (i po Pravilu VTSl i VTUP-ovima), a ako na forumu imamo i nekoga ko sada radi u 101.lae iz VT ili letačkog sastava još bolje. Taman da dopuni sa činjenicama sa stajanke.  Smiley

Izvinjavam se na preopširnosti i nastavničkom tonu posta (nisam imao neku nipodaštavajuću nameru i sl.). Smiley
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #1428 on: February 18, 2014, 11:56:40 pm »



Uzgred, ne vidim kako letenje na NL-16 (MiG-21UM) može biti obuka za L-18, no oni ipak jesu krucijalni za održavanje trenaže pilota kečeva.


Na to sam i ciljao.


 Što se tiče delova takođe mi nije jasno zašto bi bilo više delova za dvosede nego za jednosede, posebno u kontekstu pomenute kanibalizacije kad jednoseda ima daleko više. Isto tako, priča da dvosedi mogu bez problema do 2025. po meni jednostavno ne stoji.


Zato šta je motor isti. Motor je srce aviona. Dvosjed može bez problema kad imaš na raspolaganju dosta rezervnih motora i ostalih dijelova i ekipu koja zna radit motor. U tome i je baza. Ne bi mogao sastaviti flotu lovackih aviona al bi mogao isklepati operativan dvojsed dovoljno dugo da ga ima svrhe remontirati i držati operativnog za obuku pilota za na mig 29.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #1429 on: February 19, 2014, 12:01:07 am »



Kalendarski vek upotrebe za L-17 iznosi 30 godina i on je istekao. Ne znam odakle vam podatak za 2018. godinu?


Pa piše ti ovdje , otiđi na mig 21 pa pogledaj na kraju do kada su operativni :

http://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_Air_Force_and_Air_Defence#Aircraft_inventory

---

Recimo to ovako da je jednostavnije shvatit : Srbija može mig 21 sve u prešu i u staro željezo 2018 i nema više toga aviona u sastavu VS i kraj price i onda mora radit obuku pilota za mig 29 i tu se sada pojavi problem nedostatka nekog jaceg trenažnog aviona za prelaznu obuku za na mig 29. E sada Srbija nemora mig 21 stavit pod prešu i kraj price nego ih može odvesti u Momu negdje parkirat i cupat dijelove da ovaj mig 21 održava operativnim još jedan period. Da li ce to biti do 2022 ili 2025 nebitno je jer se u osnovi isplati remontirat nešto ako ce ti služit i bit koristi barem iducih pet do šest godina. Mig 21 dvosjed i te kako je koristan za obuku pilota jer štediš resurse postojeceg mig 29 dvosjed za obuku ( više sati leta na mig 21 dvosjed bolja priprema za letenje na mig 29 dvosjedu ) i nemoraš razbijat glavu gdje ceš nabavit napredni avion za obuku pilota na mig 29 prije nego šta sijednu za sami mig 29 dvosjed. Mig 29 je skupa letjelica i ako pilot ima 50 sati leta na mig 21 to je veliki plus i iskustvo za buduceg pilota.
« Last Edit: February 19, 2014, 12:16:14 am by Honkytonky » Logged
Patriot007
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #1430 on: February 19, 2014, 09:51:49 am »

Novi momenti u scenariju nabavke naoružanja:
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/17/ekspert_srbija_bi_mogla_da_zaustavi_izgradnju_juznog_toka_28379.html
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/18/rusija_moze_da_proda_sirijske_migove_srbiji_28407.html
I kako sad ovo protumačiti? Zaustavljanje Južnog toka i to baš od strane Srbije značilo bi totalni raskid sa Rusijom, da ne ulazim u ekonomske posledice. Činjenica da je to objavljeno u Ruskoj reči ovoj informaciji daje dodatnu težinu. Posredno to mi daje za pravo kada tvrdim da naši vlastodršci nisu iskreno opredeljeni za saradnju sa Rusijom i da Rusi to jako dobro znaju. Sirijski migovi daju dodatnu argumentaciju da je problem kod nas a ne kod Rusa jer otpada priča o MiG-35. Bojim se da nam sledi najcrnji razvoj događaja, postajemo potencijalni član NATO pakta. Moma uvodi proizvodnju keramičkih tiganja i kesa za usisivače, umesto remonta vazduhoplovne tehnike; sistemi PVO se polako rashoduju, jer šta će nam kad ovde više nikada neće biti rata (isto važi i za radare); G-4M program se ukida jer više neće biti potrebe za obukom vojnih pilota. A ja se pitam šta sam to zgrešio pa sam bio svedok uvođenja u naoružanje i F-84G i F-86E i D i MiG-21 i MiG-29 (koga sam gledao na Plesu kako poleće sa nešto više od 200 metara i odmah prelazi u petlju). Da ne pričam kako sam gutao svaku informaciju o našim N60, J21, J22 i posebno o NA.
SFSN (da li se još neko seća ovoga?)  
« Last Edit: February 19, 2014, 09:47:45 pm by Nenad » Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #1431 on: February 19, 2014, 10:08:06 am »

Novi momenti u scenariju nabavke naoružanja:
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/17/ekspert_srbija_bi_mogla_da_zaustavi_izgradnju_juznog_toka_28379.html
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/18/rusija_moze_da_proda_sirijske_migove_srbiji_28407.html
I kako sad ovo protumačiti? Zaustavljanje Južnog toka i to baš od strane Srbije značilo bi totalni raskid sa Rusijom, da ne ulazim u ekonomske posledice. Činjenica da je to objavljeno u Ruskoj reči ovoj informaciji daje dodatnu težinu. Posredno to mi daje za pravo kada tvrdim da naši vlastodršci nisu iskreno opredeljeni za saradnju sa Rusijom i da Rusi to jako dobro znaju. Sirijski migovi daju dodatnu argumentaciju da je problem kod nas a ne kod Rusa jer otpada priča o MiG-35. Bojim se da nam sledi najcrnji razvoj događaja, postajemo potencijalni član NATO pakta. Moma uvodi proizvodnju keramičkih tiganja i kesa za usisivače, umesto remonta vazduhoplovne tehnike; sistemi PVO se polako rashoduju, jer šta će nam kad ovde više nikada neće biti rata (isto važi i za radare); G-4M program se ukida jer više neće biti potrebe za obukom vojnih pilota. A ja se pitam šta sam to zgrešio pa sam bio svedok uvođenja u naoružanje i F-84G i F-86E i D i MiG-21 i MiG-29 (koga sam gledao na Plesu kako poleće sa nešto više od 200 metara i odmah prelazi u petlju). Da ne pričam kako sam gutao svaku informaciju o našim N60, J21, J22 i posebno o NA.
SFSN (da li se još neko seća ovoga?)  

Нови моменти су "нови моменти" само када дођу са званичног, релевантног, мјеста. А ови "нови моменти" су само новинарске писаније, ништа више.

Што се осталога тиче, молио бих, опет, за мање емоција...
« Last Edit: February 19, 2014, 09:48:55 pm by Nenad » Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #1432 on: February 19, 2014, 10:39:34 am »

Mislim da je to ipak malo precrni scenarij. U svakom slučaju morat ćete se opredijeliti na kojem stolcu ćete sjediti, Ruskom ili Europskom.
Logged
Patriot007
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #1433 on: February 19, 2014, 10:44:50 am »

Novi momenti u scenariju nabavke naoružanja:
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/17/ekspert_srbija_bi_mogla_da_zaustavi_izgradnju_juznog_toka_28379.html
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/18/rusija_moze_da_proda_sirijske_migove_srbiji_28407.html
I kako sad ovo protumačiti? Zaustavljanje Južnog toka i to baš od strane Srbije značilo bi totalni raskid sa Rusijom, da ne ulazim u ekonomske posledice. Činjenica da je to objavljeno u Ruskoj reči ovoj informaciji daje dodatnu težinu. Posredno to mi daje za pravo kada tvrdim da naši vlastodršci nisu iskreno opredeljeni za saradnju sa Rusijom i da Rusi to jako dobro znaju. Sirijski migovi daju dodatnu argumentaciju da je problem kod nas a ne kod Rusa jer otpada priča o MiG-35. Bojim se da nam sledi najcrnji razvoj događaja, postajemo potencijalni član NATO pakta. Moma uvodi proizvodnju keramičkih tiganja i kesa za usisivače, umesto remonta vazduhoplovne tehnike; sistemi PVO se polako rashoduju, jer šta će nam kad ovde više nikada neće biti rata (isto važi i za radare); G-4M program se ukida jer više neće biti potrebe za obukom vojnih pilota. A ja se pitam šta sam to zgrešio pa sam bio svedok uvođenja u naoružanje i F-84G i F-86E i D i MiG-21 i MiG-29 (koga sam gledao na Plesu kako poleće sa nešto više od 200 metara i odmah prelazi u petlju). Da ne pričam kako sam gutao svaku informaciju o našim N60, J21, J22 i posebno o NA.
SFSN (da li se još neko seća ovoga?)  

Нови моменти су "нови моменти" само када дођу са званичног, релевантног, мјеста. А ови "нови моменти" су само новинарске писаније, ништа више.

Што се осталога тиче, молио бих, опет, за мање емоција...
Moderatoru, ako vama Ruska reč nije relevantno i zvanično mesto onda se vi nalazite u ulozi koja prevazilazi vaše mogućnosti. I ostali deo vašeg komentara smatram prepotentnim a pogotovo precrtavanje delova mog teksta. Pošto ne vidim mogućnost da s vama uspostavim korektne odnose biću tako slobodan da se isključim sa vašeg cenjenog foruma i da vam omogućim da uvodite u red one koji vas podnose.
« Last Edit: February 19, 2014, 09:49:52 pm by Nenad » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1434 on: February 19, 2014, 10:54:23 am »

Novi momenti u scenariju nabavke naoružanja:
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/17/ekspert_srbija_bi_mogla_da_zaustavi_izgradnju_juznog_toka_28379.html
http://lat.ruskarec.ru/news/2014/02/18/rusija_moze_da_proda_sirijske_migove_srbiji_28407.html
I kako sad ovo protumačiti? Zaustavljanje Južnog toka i to baš od strane Srbije značilo bi totalni raskid sa Rusijom, da ne ulazim u ekonomske posledice. Činjenica da je to objavljeno u Ruskoj reči ovoj informaciji daje dodatnu težinu. Posredno to mi daje za pravo kada tvrdim da naši vlastodršci nisu iskreno opredeljeni za saradnju sa Rusijom i da Rusi to jako dobro znaju. Sirijski migovi daju dodatnu argumentaciju da je problem kod nas a ne kod Rusa jer otpada priča o MiG-35. Bojim se da nam sledi najcrnji razvoj događaja, postajemo potencijalni član NATO pakta. Moma uvodi proizvodnju keramičkih tiganja i kesa za usisivače, umesto remonta vazduhoplovne tehnike; sistemi PVO se polako rashoduju, jer šta će nam kad ovde više nikada neće biti rata (isto važi i za radare); G-4M program se ukida jer više neće biti potrebe za obukom vojnih pilota. A ja se pitam šta sam to zgrešio pa sam bio svedok uvođenja u naoružanje i F-84G i F-86E i D i MiG-21 i MiG-29 (koga sam gledao na Plesu kako poleće sa nešto više od 200 metara i odmah prelazi u petlju). Da ne pričam kako sam gutao svaku informaciju o našim N60, J21, J22 i posebno o NA.
SFSN (da li se još neko seća ovoga?)  

Нови моменти су "нови моменти" само када дођу са званичног, релевантног, мјеста. А ови "нови моменти" су само новинарске писаније, ништа више.

Што се осталога тиче, молио бих, опет, за мање емоција...
Moderatoru, ako vama Ruska reč nije relevantno i zvanično mesto onda se vi nalazite u ulozi koja prevazilazi vaše mogućnosti. I ostali deo vašeg komentara smatram prepotentnim a pogotovo precrtavanje delova mog teksta. Pošto ne vidim mogućnost da s vama uspostavim korektne odnose biću tako slobodan da se isključim sa vašeg cenjenog foruma i da vam omogućim da uvodite u red one koji vas podnose.


U ovom slučaju relevantno je ono što saopšti MO Srbije ili Rusije, a nikako ove ili one novine, pa makar to bila i Ruska reč. Posao moderatora se delom sastoji i od uređivanja postova ostalih članova i da osigura prijatan boravak na forumu. 150 puta ste svi lepo zamoljeni da pišete bez prevelikog uplitanja emocija, već razložno i argumentovano.
« Last Edit: February 19, 2014, 09:50:18 pm by Nenad » Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #1435 on: February 19, 2014, 11:04:32 am »

U svakom slučaju morat ćete se opredijeliti na kojem stolcu ćete sjediti, Ruskom ili Europskom.
Meni se cini da je to malo prenapuhano pitanje kad je avijacija u pitanju. Prvo zapadni avioni koštaju a Srbija nema para za to. Drugo piloti u Srbiji su obuceni za migove i sada da se još prebacuju za letenje na nekom zapadnom avionu za kojeg i ovako i onako nemaju para je cisit sf. Migovi koje je Rusija nudila Srbiji su prodani u Egipat a drugih migova 29 ( novijih ) nema tako da s obzirom na sve jedino šta ja tu vidim je kupnja par komada mig 29 polovnih al da su u ok stanju i to je to. Možemo mi pricat o ovome i onome al ako nemaš para onda nemaš para pa se krpiš kako možeš il se neceš krpit nikako.
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #1436 on: February 19, 2014, 03:57:13 pm »

Nisam mislio samo na migove. Vlada Srbije stalno balansira i gleda ko će dati bolju ponudu. Rusi su pak prilično uvredljivi kada ih se zavlači.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #1437 on: February 19, 2014, 04:20:43 pm »

Nisam mislio samo na migove. Vlada Srbije stalno balansira i gleda ko će dati bolju ponudu. Rusi su pak prilično uvredljivi kada ih se zavlači.
Svi su uvrijedljivi kad ih netko pravi budalama. Ne samo Rusi nego i ostali.
Nisam mislio samo na migove.
Migovi su otišli za Egipat. Prodani su. Nema ih više. Novih nema. Para nemate. Kupit zapadne avione necete. Kupit puno aviona isto necete jer nemate para. Znaci kupit cete par aviona ako i kupite i onda ako i kupite polovni mig 29 to nije stvar politike nego realne ekonomske situacije i potrebe a ako se kome to ne sviđa neka ode kuci.

A nema se šta to kome sviđat ili ne sviđat kad mig 29 imaju i neke NATO clanice u svom sastavu. Samo je stvar dogovora kako i kod koga ce se kupit te njihove namjene a pošto i onako Srbija nije pri parama onda je ocito rijec o kupnji par takvih letjelica za dopunu i pojacanje flote i to je to. Nije uopce neko politicko pitanje oko kojega se trebaju lomit koplja nego je to prvenstveno pitanje love te dogovora.
« Last Edit: February 19, 2014, 04:29:46 pm by Honkytonky » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 548


« Reply #1438 on: February 19, 2014, 04:48:05 pm »

Mislim da je to ipak malo precrni scenarij. U svakom slučaju morat ćete se opredijeliti na kojem stolcu ćete sjediti, Ruskom ili Europskom.

Koliko ja znam i Rusija se, velikim dijelom, nalazi u Europi!
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 898



« Reply #1439 on: February 19, 2014, 06:07:30 pm »

Migovi su otišli za Egipat. Prodani su. Nema ih više...

Ако се не варам, МиГ-ови још нису пошли за Египат, а кад (ако) буду ишли, то ће бити новопроизведени авиони. Не они "сиријски". С друге стране, мислим да би почетак серијске производње само олакшао набавку авиона.
Logged
Pages:  1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 ... 127   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.