PALUBA
May 19, 2024, 03:30:16 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 148   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 587752 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1470 on: July 31, 2015, 09:06:37 am »

Ajd da samo kazem da ovo nije pontonski most vec lasirni most iz kompleta TMM-3.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 850


« Reply #1471 on: July 31, 2015, 09:39:07 am »




   Postavlja se i pitanje čime ga je pošteni pregalac lansirao? Verovatno poseduje i KRaZ kojim je to moguće. Šta je sledeće? Tenk sa bacačem plamena pali strnjiku nakon žetve...


Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1472 on: July 31, 2015, 09:44:04 am »

Pa eno u Sevojnu na otpadu mislim da jos ima ovih mosnih blokova a mozda ima i vucno vozilo. Uostalom, mislim da nije nuzno da bas mora vozilom da se lansira, mozda moze i pomocu dizalice. Mozda, ali nisam siguran.

P.S
Nedavno je na Palubi bilo reci o prodaji vojne tehnike u Sloveniji i tamo je ponudjen cini mi se ceo komplet ovog mosta na pripadajucim vozilima.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 451


« Reply #1473 on: July 31, 2015, 10:03:21 pm »

Није ми јасно да се нешто баца а да је можда употребљиво код ванредних ситуација, као кад набујале реке однесу мост. Зашто вајни Сектор за ванредне ситуације не преузима та средства и складишти их за ту намену? После као оби, али ето неко продао.

Друго, мало сутра се тим "копачима" не може стати на пут. Може да се то заиста жели. А да ли се жели осим што се кобајаги кука?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1474 on: July 31, 2015, 11:32:51 pm »

Није ми јасно да се нешто баца а да је можда употребљиво код ванредних ситуација, као кад набујале реке однесу мост. Зашто вајни Сектор за ванредне ситуације не преузима та средства и складишти их за ту намену? После као оби, али ето неко продао.
Ти мостови могу да стоје деценијама, али шта да се ради са машинама које су дотрајале, а посебно са људима који би то требали да знају како се ради?
Мислим да би Кузмар
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 545



« Reply #1475 on: August 01, 2015, 08:20:23 am »

Evo, u ovom konkretnom slucaju gotovo sam siguran da je ovaj most postavljen na neformacijski nacin. Najverovatnije dizalicom. Licno nisam ubedjen da je novi vlasnik neko ko je obucen za postavljanje mosta na formacijski nacin pomocu vozila.

Sto se tice cuvanja ovakvih TMS, mislim da ima dosta sredstava koja se rashoduju a koja na neki nacin mogu biti od koristi ovom narodu. Zasto se to rashoduje i prodaje pitanje je za nadlezne. Uredu je naprimer prodati rashodovan neoprenski camac. On ima neki svoj vek trajanja bio u magacinu ili na upotrebi. Uredu je rashodovati npr. FAP 2220 BDS, ali nije uredu rashodovati pontone koji se prevoze tim kamionom i koji mogu da se prevezu i ruskim Krazom i domacim Fapm 2026.
Kad aje u pitnaju obucenost ljudstva. Ev vec vise od 20 godina je od povlacneja mozda Bejli iz upotrebe. On se zvanicno ne nalazi u sastavu VS. Moja generacija u SVS KoV nije imala obuku na Bejliju. Rec je o 1993-94.godina. Ali taj most se i danas koristi i po potrebi se u jedinicama inzinjerije ljudi obucavaju. Iz licnog iskustva verujem da je dovoljan samo jedan dobro obucen staresina da se most sklopi. Svi ostali se mogu obuciti gotovo na licu mesta kao sto je svojevremeno moj komandir obucio cetu vojske prilikom postavljanja mosta u Beocinu. Dakle resenje je moguce ako se ima sa cime, ako nemamo onda nam je dzaba taman da smo svi vrhunski obuceni.

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1476 on: August 04, 2015, 09:38:59 am »



Quote
Dvije velike dizalice srušile su se na zgrade u nizozemskom gradu Alphen aan den Rijn pri čemu je ozlijeđeno najmanje 20 osoba, javljaju lokalni mediji.
Amaterska snimka incidenta pokazuje kako je jedna od dizalica popustila pod težinom u trenutku kada su radnici prebacivali dio čeličnog mosta, povlačeći drugi kran sa sobom.
Spasilačke službe rade na izvlačenju osoba koje su ostale zarobljene u ruševinama zgrada na koje su se kranovi srušili.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1477 on: August 04, 2015, 09:47:07 am »

Dva puta sam pogledao snimku i cini mi se da je problem u losem balansu barze u trenutku prebacanja tereta.
Dizalica nije popustila vec je skliznula i teret se oslobodio.
poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1478 on: August 04, 2015, 09:50:48 am »

Na samom početku je barža imala nagib kojise samo povećavao, umesto da su stali oni su nastavili s prebacivanjem tereta i eto ti ga na. Glupani.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 952



« Reply #1479 on: August 04, 2015, 10:42:26 am »

Dva puta sam pogledao snimku i cini mi se da je problem u losem balansu barze u trenutku prebacanja tereta.
Dizalica nije popustila vec je skliznula i teret se oslobodio.
poz.
Da, dobro primećeno. Od starta dizalice nisu dobro postavljene na baržama a i čini mi se da barže nisu dobro vezane jedna za drugu mada ovo ne mogu da garantujem.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 850


« Reply #1480 on: August 04, 2015, 11:46:16 pm »



   Bilo bi dobro pogledati i snimke lica na krovu zgrade sa leve strane koja su svo vreme neprekidno snimala ovaj događaj. mislim da se iz njihovog ugla mnogo bolje vidi šta se sve događalo...


Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1481 on: August 05, 2015, 08:56:29 am »

Samo utišajte ton, baba se dere za medalju.



Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1482 on: August 05, 2015, 11:15:43 am »

Ovo je amaterski rađeno, bez ozbiljne priipreme. Korišćenje sajli između ostalih načinjenih gluposti,
kod ovakvog dizanja je vrlo riskantno. A da su platili da im se uradi ozbiljna studija za ozbiljne pare
koštalo bi neuporedivo manje. Ovo se kod nas (u Srbiji) radi na sličan način i pitanje je dana kada će
se dogoditi nešto slično. Uglavnom sve više u svim oblastima života preovladava  amaterizam i
ničim opravdano uverenje "ako može on mogu i ja".
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 850


« Reply #1483 on: August 06, 2015, 12:20:39 am »




   Mislim da se ovo dogodilo u Holandiji, zemlji lala, klompi i vetrenjača a ne na brdovitom Balkanu. Kakav tamo može biti amaterizam sa prosečnom platom nekoliko hiljada eura, trećinom zemlje otete od mora i nekoliko aktivno eksploatisanih prekookeanskih kolonija. Čekajte, zar leteći Holanđanin nije bio njihov brod a zar oni nisu i danas svetska pomorska sila. I po mreži kanala koji se osim za odvodnjavanje maksimalno koriste za saobraćaj su u samom svetskom vrhu?


Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1484 on: August 06, 2015, 05:46:31 am »

    Kakav tamo može biti amaterizam sa prosečnom platom nekoliko hiljada eura, trećinom zemlje otete od mora i nekoliko aktivno eksploatisanih prekookeanskih kolonija.
Pa o tome i govorim, i kod njih je počela da se maksimalno koristi ničim utemeljena improvizacija, pitam se da li je tome
delimičan uzrok i veliki broj stanovnika koji su pristigli sa juga i istoka evrope?
Logged
Pages:  1 ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 ... 148   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.