PALUBA
May 17, 2024, 12:43:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Služenje vojnog roka tips&tricks  (Read 55723 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #135 on: January 06, 2011, 10:23:18 pm »

Čestitam Rocker!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 084


« Reply #136 on: January 06, 2011, 10:49:58 pm »

Svaka čast Rocker!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #137 on: January 06, 2011, 10:51:07 pm »

Ha, ha...svaka čast druže.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #138 on: January 07, 2011, 12:50:04 am »

Честитам. А око кувања кафа ти је баш добра ствар. На крају добијеш потврду (може се рећи лиценцу) која важи код жене (кад се ожениш): "оспособљен за кување кафа у свим условима, дању и ноћу".
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #139 on: January 07, 2011, 01:29:49 am »

Ziv bio Rocker i Hristos se rodi.
Vaistinu se rodi!

Hvala svima na čestitkama! Smiley

A ovo oko kafe...zaista mi je jako čudno da toliko vojnika "ne ume" da je skuva. A nema lakšeg načina da te starešine zapaze od kuvanja dobre kafe. Grin Doduše, mene su uhvatili za sve živo, počev od te kafe, preko kuckanja na kompu, prevođenja svega i svačega sa engleskog, saveta o kupovini laptopova, čišćenja svih mogućih tipova pešadijskog naoružanja, punjenja municije na strelištu pa sve do funkcije zamenika komandira voda. Ipak, ovoliko obaveza ima i dobrih strana...ponekad skuvam i sebi kafu i pijuckam je uz cigaru i muziku na kompu komandira čete...dozvole mi kad ne gledaju ostali vojnici. Cheesy
Uglavnom, veoma sam zadovoljan ljudima i organizacijom obuke, a i većinom ostalih stvari. Šteta je što su zbog finansija materijalni resursi vrlo ograničeni, ali bolje i tako nego da je obrnuto. Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #140 on: January 07, 2011, 08:21:28 am »

Čestitam na položenoj zakletvi Rocker!

LPB


PS: da ti nije opasač malkice previsoko Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 081


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #141 on: January 07, 2011, 08:32:24 am »

Čestitam Rocker.

Malo mi je i tužno ovo zadnje četitanje na položenoj zakletvi vojniku na odsluženju vojnog roka.

Mada biće dobrovoljaca, oni će isto valjda da polažu zakletvu?
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #142 on: January 07, 2011, 10:12:18 am »

Ajde nek ti je sa srecom zakletva.
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #143 on: January 07, 2011, 12:06:35 pm »

Quote
Dizastra viđam s vremena na vreme, ali nikako da se uskladimo da odemo do kantine na kaficu, k'o ljudi
Mi nismo ljudi, mi smo vojnici!  Tongue
Elem, veruj mi da ti imas vise slobodnog vremena od mene tamo. Uostalom video si i sam. Ovih mesec dana imamo pauzu sa obukom, pa ce valjda biti i malo vise vremena...
Bitno je da su te pustili kuci! Wink
Hristos se radi!
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #144 on: January 07, 2011, 01:24:51 pm »

Ma ni mi ne stajemo po ceo dan, stalno se nešto radi. Ono kobajagi slobodno vreme od 3 do 5 je samo prazna priča, nikad nas nisu pustili da odemo do kantine ili nešto drugo radimo, a da nije po naređenju. Ali dobro, uskoro će kraj osnovne obuke, pa će biti valjda malo slobodnog vremena. Smiley Inače, upoznao sam ti jednu koleginicu...a rekli su nam da se ne za****vamo s njima.  angel
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #145 on: January 07, 2011, 01:47:19 pm »

Moj stari, kad je radio sa vojskom govorio bi:
"ako vojska nije umorna i ako ima 5 minuta, onda radi pi*darije"

LPB
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #146 on: January 07, 2011, 01:59:16 pm »

^Mudre reči!  Slažem se u potpunosti!  Došao nam je jedan iz Jakova u prekomandu po kazni, jer se njegov vod potukao sa drugim vodom...momak ne može da veruje kakva je ovde disciplina i kako se po čitav dan nešto radi. Da je znao, bio bi miran kao bubica! Grin
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #147 on: January 07, 2011, 02:09:40 pm »

Ma ni mi ne stajemo po ceo dan, stalno se nešto radi. Ono kobajagi slobodno vreme od 3 do 5 je samo prazna priča, nikad nas nisu pustili da odemo do kantine ili nešto drugo radimo, a da nije po naređenju. Ali dobro, uskoro će kraj osnovne obuke, pa će biti valjda malo slobodnog vremena. Smiley Inače, upoznao sam ti jednu koleginicu...a rekli su nam da se ne za****vamo s njima.  angel
Da, ali vasa i nasa obuka nije bas ista stvar Wink Sto se tice "kolegenica" samo udri! Wink
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 445


« Reply #148 on: January 07, 2011, 02:20:20 pm »

Колико вам год то изгледало тешко и строго то је дечија шала у односу на некадашњу Билећу (Школа резервних официра пешадије), Сомбор (Ваздухопловни наставни центра), Пула (Морнарички наставни центар). Уосталом корисно је то.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #149 on: January 07, 2011, 02:47:42 pm »

Da, ali vasa i nasa obuka nije bas ista stvar Wink
Naravno da nije, nego pričam o vremenu...kad nismo na obuci, uvale nam nešto da rintamo i teglimo, pa nikad nismo slobodni.
Уосталом корисно је то.
Slažem se. Evo i ja u ovim godinama, pa vidim da ima pozitivnih efekata...nauči se čovek da više ceni i vreme i sve što ima u životu...počev od banalnih stvari poput pristojnog toaleta, pa do toplog, čistog kreveta i tople vode i redovnog kupanja Grin Mogu misliti koliko tek znači mlađim momcima, koji su odmah posle srednje škole došli. Verujem da je i disciplina ranije bila na znatno višem nivou, ali i ovo (meni bar) deluje sasvim pristojno i korektno. Bilo bi mi krivo da je drukčije i da nam je vojska raspad kako neupućeni obično znaju da kažu.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.