VES, amblemi, uniforme

<< < (2/9) > >>

dzumba:
Овако:

- "Кобре" имају службени назив "Батаљон војне полиције специјалне намене". Непосредно су потчињени Управи војне полиције Војске Србије. Раније су били батаљон у саставу гарде, али су пре две-три године издвојени из тог састава;
- Амблем јединице нема везе са ВЕС (војноевиденцијском специјалношћу) или родо, тј службом. Када, на пример, везиста или санитетлија дође у јединицу војне полиције (или неке бригаде) на рукаву униформе ће носити амблем војне полиције (или те бригаде); официри и подофицири ће на реверима и даље носити ознаку "свог" основног рода или службе (везе, санитетске службе); већина јединица је интерродовског састава па је то нормално.
- Ознака овлашћеног службеног лица војне полиције је значка која је носи на грудима. Њу носе само овлашћена службена лица војне полиције, а не сви припадници војне полиције. Овлашћена службена лица војне полиције су само официри и подофицир.
- У специјалној бригади ВС "свој" амблем имају припадници сваког батаљона (63.падобранског, ПТ батаљона, 72.ид батаљона). Изнад сваког "батаљонског" амблема  у полукругу стоји натпис "специјална бригада"; припадници специјалне бригаде изван батаљона (у команди, самосталним јединицама, логистици и сл.) носе "општи" амблем специјалне бригаде.

ziza.zile:

mislim da jos uvjek postoji jedan bataljon ili vod vp koji je direktno pod komandom generalstaba, nemislim na protiv teroristicki bataljon koji je takodje u specijalnoj brigadi. mada nisam siguran.
e ovo si mi bas lijepo rasclanio i objasnio oko nosenja oznaka.
sto se tice vesa znam i ja da nema veze sa amblemima ali nikada nisam vidio nekog pripadnika vojske da nosi te posebne oznake svojih sluzbi ili rodova na reveru. interesuju me izgledi tih oznaka ali samo onih koji se danas koriste. za vrijeme JNA je bilo nekih oznaka i to je bilo pa proslo.
i jos ovo u gardi ima jos uvjek VP i to 25 bataljon. napravicu jedan sematski prikaz pa cu objaviti.
napravio sam za ratno vazduhoplovstvo ali je prevelika slika pa nemogu je okaciti :komp

Rade:
Na reveru službenih uniformi nose se oznake roda - službe, istovetne onima iz doba JNA.

Perun:
Quote from: Rade on May 14, 2012, 08:02:43 pm

Na reveru službenih uniformi nose se oznake roda - službe, istovetne onima iz doba JNA.


Ima li neka slika toga kako se nose ves oznake

Rade:
Quote from: Perun on March 23, 2022, 05:15:45 pm

Quote from: Rade on May 14, 2012, 08:02:43 pm

Na reveru službenih uniformi nose se oznake roda - službe, istovetne onima iz doba JNA.


Ima li neka slika toga kako se nose ves oznake


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Artiljerac, prema oznaci na reveru uniforme.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page