PALUBA
May 04, 2024, 09:50:47 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamac 132 - Kalnik  (Read 6702 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: January 26, 2010, 06:05:11 pm »

Ovo je možda već nekima od vas pozato ali je lepo da se vidi kod nas  Wink

Quote
Patrolni čamac jugoslovenske ratne mornarice pc-132 Kalnik, proizveden 1964.god u Kraljevici.
Model rađen od punog drveta. Delovi na palubi izliveni ili rađeni od komada metala. Sve rađeno u razmeri 1:50 u odnosu na razmere broda. Restauracija izvršena na celoj maketi, zadržan samo trup broda, sve ostalo preuređeno.

SFRJ - Patrolni čamac 132 - Kalnik
Scale - 1 : 50
Lenght  - 650mm
Plan - J.R.M.
Autor - Restauracija broda 2009. Željko Bašić


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.JPG (198.56 KB, 800x600 - viewed 188 times.)

* 2.JPG (214.1 KB, 800x600 - viewed 143 times.)

* 3.JPG (209.63 KB, 800x600 - viewed 167 times.)

* 4.JPG (208.48 KB, 800x600 - viewed 105 times.)

* 5.JPG (225.87 KB, 800x600 - viewed 108 times.)
« Last Edit: January 27, 2010, 05:54:21 pm by dreadnought » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1 on: January 26, 2010, 06:08:00 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Izvor: www.brodomaketar.net


* 6.JPG (225.3 KB, 800x600 - viewed 79 times.)

* 7.JPG (181.33 KB, 800x600 - viewed 103 times.)

* 8.JPG (180.69 KB, 800x600 - viewed 93 times.)

* 9.JPG (211.69 KB, 800x600 - viewed 96 times.)

* 10.JPG (213.19 KB, 800x600 - viewed 80 times.)

* 11.JPG (211.64 KB, 800x600 - viewed 129 times.)
Logged
vranac.rs
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 83



WWW
« Reply #2 on: January 26, 2010, 11:19:54 pm »

Vidim maketu čamca ali ne i ime autora.  Smiley
Bilo bi lepo kad bi se predstavio  pa i napisao koju o sebi.Zahvaljujem se unapred  Smiley
Logged
brodomaketar
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 23


najlepsi hobi na svetu


« Reply #3 on: January 27, 2010, 12:36:43 pm »

prvo da se zahvalim "moderatoru" sto je postavio ove slike broda Kalnik i uredno i potpisao ime autora Bašić, iako ja o nameri postavljanja nisam znao nego sam slucajno video ( obavesten) , jer vec duze vreme ne ucestvujem na forumima.u svakom slucaju da ne ostane anonomno iako sve lepo pise iznad prve slike a i na kraju potpisano odakle je izvor. nadam se da sam odgovorio gospodinu koji je postavio pitanje, i da kazem vec kad sam se raskucao da makete gospodina , mislim da se preziva Vranac su stvarno vrhunski rad.pozdrav svim posetiocima foruma paluba "brodomaketar"  Bašić.
Logged
vranac.rs
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 83



WWW
« Reply #4 on: January 27, 2010, 03:26:07 pm »

Čestitam gospodine Bašiću 
Pa kako da to kažem moderatoru kad se predpostavlja da on nije radio  Smiley.
Maketa je lepo urađena  Cheesy.
Posmatram karakteristike koje su napisane Scale - 1 : 50 Lenght  - 650mm znači u stvarnosti ovajaj patrolni čamac je bio dug 32.5 metara.
Pitam se jel moguće da je bio toliko dugačak  Huh?  Visina čoveka 1:50 iznosi 36,5mm. Koliko je u stvarnosti bio dugaček?Ja se izvinjavam ako neko zna,
jer mi je malo, čini mi se dugačak. Jel moguće da su građeni toliko dugački?
Zahvaljujem Smiley
Logged
brodomaketar
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 23


najlepsi hobi na svetu


« Reply #5 on: January 27, 2010, 03:51:18 pm »

ja stvarno neznam sta bih rekao posle predhodne poruke gde sam naveo da vise ne ucestvujem na forumima , ali mi nije jasno da nesto komentarisete a da predhodno ne procitate sve predhodno napisano ili je to samo da se nesto kazete , 
lepo pise RESTAURACIJA , a to nadam se da jedan maketar vaseg profila bi trebao da zna .
maketa je radjena pre trideset i kusur godina i gospodin kome je radjena je trazio da se ne odstupa od proporcija. nebih vise komentarisao kao ni do sad . molio bih vas da se drzite onog sto dobro radite a to su makete , jer kad sam rekao da radite vrhunski stvarno sam tako i mislio.ovim zavrsavam i nadam se da cete vise vremena posvetiti radu svojih maketa a manje komentarima drugih .   
pozdrav ......
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #6 on: January 27, 2010, 04:02:37 pm »

Hvala na pohvalama brodomaketar, ali to je moja dužnost ...

Naravno da je osnovni red da se, kada se nešto postavlja, a što je tuđa intelektualna i druga svojina, postavi izvor (ako je poznat), kao što sam to ja i uradio. Drugačije i ne bih uradio ... postavio sam sve dostupne podatke ove makete, uokvireno u citat, kao što je i red ...

Bilo bi nam drago da i ostale makete koje ste postavili na Vašem sajtu, predstavimo na Palubi, ukoliko se slažete sa tim Smiley
Logged
brodomaketar
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 23


najlepsi hobi na svetu


« Reply #7 on: January 27, 2010, 04:49:27 pm »

ja se izvinjavam ako ste pogresno protumacili moj odgovor , naravno da ste vi korektno odradili vas deo posla i nemam nista protiv sto ste postavili maketu koju sam restaurirao , povratio iz mrtvih , jer je to rad jednog vec odavno pokojnog inace velikog maketara i to sa nasih prostora Srbije.pa mi je samo zasmetalo to sto se komentarise nesto sto je uradjeno pre skoro 40 godina a restauirano onako kako je bilo u originalu .
ja nazalost nemogu da izlazim u susret pojedincima i radim kako oni zamisljaju , to je isto kao kad bi ja rekao da MONALIZI mozda treba malo veci nos pa ako neko zna nek javi a slikar je pogresio.
naravno da mozete sve moje radove postaviti na vas forum , zato sam i uradio sajt da mozda nekome pomognem i da ovaj predivni hobi prosirimo po Srbiji , jer smatram da imamo vrhunske maketare , kao sto je i gospodin Vranac cije radove pratim i divim se .nismo svi maketari istog nivoa kvaliteta , ja spadam u one skromnije tako da NIKADA nisam komentarisao niciju maketu , sem pohvala naravno....
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #8 on: January 27, 2010, 05:05:40 pm »

Hvala vam brodomaketar ..

I da znate da nema loših maketa ... U svaku je uložen trud i ljubav koje se moraju poštovati.
Logged
vranac.rs
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 83



WWW
« Reply #9 on: January 27, 2010, 06:16:43 pm »

Vidim maketu čamca ali ne i ime autora.  Smiley
Bilo bi lepo kad bi se predstavio  pa i napisao koju o sebi.Zahvaljujem se unapred  Smiley
Ne razumem zašto ste ljuti na mene jer kad sam pitao ko je autor vi ste se javili jel tako?
Ništa nisam rekao loše jedino u vezi ramere što je i normalno  ai pitao sam da li neko zna kolika dužina je stvarna mogli ste odgovoriti sa neznam i znam.
Jer ona vaša Monaliza na ovom brodu imala bi nos po mojoj projekciji oko 15 cantimetara. A to šta ću ja da radim i li neradim suvišno je da bilo ko određuje
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #10 on: January 27, 2010, 06:28:19 pm »

@vranac.rs

Pitam se jel moguće da je bio toliko dugačak  Huh?  Visina čoveka 1:50 iznosi 36,5mm. Koliko je u stvarnosti bio dugaček?Ja se izvinjavam ako neko zna,
jer mi je malo, čini mi se dugačak. Jel moguće da su građeni toliko dugački?

Ništa nisam rekao loše jedino u vezi ramere što je i normalno  ai pitao sam da li neko zna kolika dužina je stvarna mogli ste odgovoriti sa neznam i znam.

Patrolni čamac PČ-132 "Kalnik" je bio dugačak 35,56 m ... Znači prilično dugačak.
Logged
brodomaketar
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 23


najlepsi hobi na svetu


« Reply #11 on: January 27, 2010, 06:45:46 pm »

hvala na tacnom odgovoru , tacno da je bio toliki . maketu je u prvobitnom stanju radio gospodin koji je sluzio na njemu odmah posle izgradnje u Kraljevici. ipak monaliza nema nos od 15 cm.
ali nazalost bitno je bilo da se omalovazi neciji rad .zao mi je sto je ovakav razgovor vodjen ali sam podatke o duzini Kalnika dobio upravo od zajednickog prijatelja gospodina Vranca i mog , kapetana koji je i sluzio na istom takvom brodu. i neljutim se ni nakoga naravno ovo je forum i svako moze da prica sta hoce.nisam u poslednjih godinu dana ovoliko ucestvovao na forumu kao danas ali je.. sneg je pa nam dosadno....
Logged
vranac.rs
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 83



WWW
« Reply #12 on: January 27, 2010, 08:00:09 pm »

To ste mogli odmah da napišete  Smiley A ja nikada ni jedan rad nisam omalovažavao jer stvarno nemam razloga za to, a ako je stvarno bio toliko dugačak
kako je gore navedeno, stvarna razmera je 1:54 ali i to nije problem. Smiley
Logged
brodomaketar
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 23


najlepsi hobi na svetu


« Reply #13 on: January 27, 2010, 08:58:22 pm »

da se zahvalim moderatoru na postavci slika i ove druge makete koju sam bas ja radio i plan i maketu.
to je jedna od skoro stotinu maketa koje sam uradio jer sam znao godisnje da uradim i po desetak maketa , od par modela po nekoliko primeraka . ovim se i iskljucujem iz daljih rasprava , jer prepustam maketarima da uzivaju . dugo nisam postavio nista novo na sajt ali cu to uskoro uraditi jer ima maketa i novosti iz maketarstva. sneg prestao da pada pa mi vise nije dosadno ....mala sala.
pozdrav svim maketarima ...
nadam se da i ovo nece izazvati neke neprijatne komentare.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.