PALUBA
May 21, 2024, 01:27:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna parada u čast 20. oktobra  (Read 115647 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #375 on: October 17, 2014, 06:05:15 am »

Parada je bila ok, i ovo je parada ponosa.
Buvši ministar profesionalac misli da je vojska postala od njega pa tako i piše.
Kobajagi jedrenjak pripada nekom udruženju "svibor" koji kao gaje tradicije srednjevekovnih srpskih vitezova.
Meni se dopao program i kako je to što imamo predstavljeno. Parada sigurno nije imala za cilj da fascinira goste
ali je pokazala da VS ima dobru organizaciju i da uz malo truda može da se dovede na vrlo ozbiljan nivo.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 549



« Reply #376 on: October 17, 2014, 07:42:13 am »

Jel tacno ovo sto pise ispod slike?
Pratio sam na TV ali se nesto ne secam da sam cuo da je neko marsirao uz zvuke te pesme.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Untitled.jpg (75.44 KB, 442x322 - viewed 58 times.)
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #377 on: October 17, 2014, 07:51:55 am »

Jeste, bilo je starih pesama.

Malo džeziranih, ali je bilo.
Logged
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 609


« Reply #378 on: October 17, 2014, 07:53:42 am »

Mislim da je bilo "Oj Kozaro".

A "Po šumama i gorama" je samo poslednji u nizu prepeva na melodiju "Marša sibirskog puka" iz Prvog svetskog rata.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 549



« Reply #379 on: October 17, 2014, 07:57:20 am »

Ocigledno da nisam obracao paznju na muziku u pozadini.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #380 on: October 17, 2014, 08:10:12 am »


S obzirom na dnevno politicku situaciju u svijetu i s obzirom na unutrasnja "subserzivna" djelovanja
pojedini snaga, Parada je kao sve ostalo, sto se desavalo juce, proteklo kako treba i djelovalo
fenomenalno.
Siguran sam da je to ostavilo traga i ostavice i na planu uloge Srbije, kako u okruzenju, tako i na
svjetskom nivou.

Cestitam kako Srbiji tako i njenoj Vojsci, bravo momci.......
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 556


« Reply #381 on: October 17, 2014, 08:43:24 am »


Наравно, с обзиром да највећи део приказане технике у неким већим и богатијим државама може стајати пре свега у музеју, Војска Србије показала је најбоље што има, све је било по мени одлично организовано, ниједно возило није стало пред трибином због квара, све је било чисто и угланцано, а Војска је после толико година показала у великом стилу наш дивни стројеви корак. Трипут сам покисао и трипут се сушио, али то је потпуно небитно.

У сваком случају, нисам се постидео ниједног тренутка. Реаговања међународних извештача, пре свега политичка реакција ЕУ, је таква каква се и могла очекивати - "примили су к знању" и првом приликом ће нам то набити на нос.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #382 on: October 17, 2014, 08:45:26 am »

Ovo je dobra konstatacija.

Osim vojno-vizuelnog efekta, svrha parade u sprezi sa posetom Vladimira Putina sigurno ima (i treba da ima) snažnu poruku.

Ta poruka će imati finansisku, političku i vojnu konotaciju (ko može da odvoji ove prirodno povezane elemente života).

Pošto je vojna parada fižički završena, nastupa vreme u kome će se odvijati sve ono drugo što ima veću silu od 200 tenkova.

Potpisani su ugovori, pominjao se Niš, ugovor o zaštiti i tajnosti podataka......

Putin kao institucija ima veliku snagu, ali sa njim su bili i drugi koji upravljaju resursima, novcem, vojnom silom - kreatori politike Rusije u budućnosti.

Ko zna možda je tu bio i njegov naslednik ?

Rusija je ogromna, bogata, vojno superiorna.

Srbija je mala zemlja sa velikim ekonomskim problemima.

U ovom trenutku jako je važno to jasno i glasno reći.

Toga su svesni (barem većina) oni kojima je na tren zaigralo srce kada su videli vojsku i ono što ona znači u našoj ANTIZLOČINAČKOJ istoriji.

Mislim da je i druga strana tajno stavila prst na čelo.

Dolazi nova epoha u vojno - političko - ekonomskim odnosima.

Koja je brzina dešavanja, šta ćemo mi dočekati i u čemu ćemo aktivno učestvovati, to zna malo ljudi.

Energenti postaju nešto o čemu će se govoriti i osećati i u porodilištima.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #383 on: October 17, 2014, 09:56:51 am »

Ветерани су посматрали параду. Мислим да један био на трибинама до Томе. Неке од њих су интервјуисали за Дневник2.
Po meni bi bilo bolje da su i veterani učestvovali u samoj paradi.
mogli su ih smjestiti u vozila odmah iza ešalona sa zastavama, čini mi se da tako rade i u Moskvi na Dan Pobjede?
Logged
Lox
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 469


« Reply #384 on: October 17, 2014, 10:04:45 am »

Vojni dio je bio super. Samo mi se čini da će politički koštati Srbiju. Nikolić me iznenadio i razočarao jako.
Logged
Komsomolac
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 42



« Reply #385 on: October 17, 2014, 11:01:01 am »

Svirali su "Po šumama i gorama" ili, kako je to već rečeno, u originalu "Marš sibirskoga puka". Nažalost, nije se najbolje čula muzika tamo gde sam ja gledao. U toku izvođenja demonstracije Garde svirali su marš "Pozdrav slavjanki". Posle sam video na netu da to standardno sviraju prilikom njihovog nastupa.

Što se tiče parade u Moskvi, vetarni su bili deo parade prilikom 65. godišnjice, ako se ne varam. Inače nisu standardni deo parade. Možda budu i sledeće godine.
Logged
Adler
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 160


« Reply #386 on: October 17, 2014, 11:04:38 am »

Од музике је било све чега су се могли сетити. Од "Поздрава нашој Армији" до "Хеј војници, ваздухопловци".
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #387 on: October 17, 2014, 01:33:10 pm »

Parada je pokazala da je vojska i dalje organizovana i žilava i da se bar deo sredstava održava na dobrom nivou.
Pokazala je da smo u odnosu na najbliži komšiluk još uvek respektabilna činjenica.
Pokazala je da imamo i dalje motivisano ljudstvo i narod koji poštuje i voli svoju vojsku.

Da li iko zna da li lete stvarno Kobac i Vrabac ili su samo voženi kao kulisa?
Takodje očekivao sam da se od novih sredstava prikaže i Alas?

Da li je neko od naših pilota na 29-tki  mogao da napravi bar jedan element akrobatskog letenja u prolazu?

Juce je u emisiji " Da, možda ne " na RTS-u, Lazanski izgovorio nešto čudno.
Da u podešelonima nisu bili "Oganj" i "Orkan" iz nekakvih "političkih" razloga.

Ima li neko ideju zašto bi se iko mrštio da ih je video u povorci?
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #388 on: October 17, 2014, 01:42:27 pm »

16-ti Oktobar je dan oslobodjenja Beograda iz I sv.rata.
I to je mozda jedina veza onih statista u redovskim uniformama VKJ sa celim dogadjajem.

Na kraju bilo je lepo na Kalemegdanu čuti "Marš na Drinu" sa Ušća ali čini mi se da je i to promašena tema u odnosu na povod i događaj.

Mene je odusevio jedan od veterana na tribini u urednoj i po propisu nošenoj svečanoj generalskoj uniformi JNA sa sve petokrakom na šapki.
Logged
Sin
mornar
*
Offline Offline

Posts: 27


« Reply #389 on: October 17, 2014, 01:50:28 pm »

Juce je u emisiji " Da, možda ne " na RTS-u, Lazanski izgovorio nešto čudno.
Lazanski je prethodnih par dana izgovorio svasta cudno.
Logged
Pages:  1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.