PALUBA
April 28, 2024, 05:08:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13   Go Down
  Print  
Author Topic: MiG-25  (Read 135303 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Asunsion
Guest
« Reply #60 on: March 24, 2009, 01:06:23 pm »

Бане, хајде мало књига и праксе, пусти интернет. Млађи људи просто не могу да схвате да је интернет једна велика реклама. А рекламама није циљ да кажу истину, већ да се "купи" продавано.

1 - Легура никла и хрома, али челична легура.
2 - Belenko ће рећи и да је сунце црно. А ти ако му верујеш, ок.
3 - На оно да ракета није могла да погоди летелицу на 2м немам коментар. (онда нико није могао погодити Миг-25, али пусте приче...)
4 - Скроман "радар у ракети" СА-5, Ко је то измерио, неки Беленко? СА-5 није извожен (поготову "сателитски"). Либија је доказала његову ефикасност, јер су амери у нападу на триполи изгубили (беше) 7 авиона од њега на неких 60-100км у одласку. Извор су опет књиге, не интернет.
5 - СА-5 је обарала сателите. Имаш мислим код Ончевског те податке, затим у Батајничком часопису, затим у рекламном материјалу за исту... Не разумем како то нећеш нигде наћи?
6 - СА-5 итекако (неки чак "кажу" и куб) итекако може оборити ср-71. Једино је питање дал је неко луд да шаље такав лак циљ на тај систем. Неки би рекли и да је имало таквих покушаја. Тим резоном гледајући, нико није ни требао развијати ПВО ракете.
7 - Ово за неких 15 Миг-25 од ф-14 си лоше прочитао. Миг-25 је оборио у прва 2 месеца око 20 ф-14, па је тај авион приземљен. Оне линкове не треба ни коментарисати. Па Ирак није имао толико Миг-25 онда, а од неких 80 ф-14, 30-32 комада су Иранци одмах изгубили. Данас их имају ~20. Кинези су им променили моторе, итд... Са друге стране, чиме је онда ф14 могао оборити Миг-25? Да није са фениксом? Феникс би била ракета која би могла да покупи оно што ти кажеш "не преко 2м". То је ракета намењена за Ту-95, Ту-22,
њени маневри су прича за себе. Укратко ћорак. Да су Иранци било како успели Ираку да оборе толико 25-ица. Не би Ирак две године и више (до уплива кинеза) КОНСТАНТНО бомбардовао Техеран. Распитај се негде о томе па тек онда прочитај оне линкове.
8 - Ирачани јесу по нарави плашљиви и то је тачно. Али није тачно да Иранци нису имали делова за ф14. Пре свега ти авиони су били
тада скроз нови.
9 - Лепи мој храна се вари, материјали се заварују, а војни авиони се свуда производе начином који се може окарактерисати као "ручни".
10 - Нису теби познате чињенице у вези висина-путања сателита то је видно. Војни сателити се спуштају и на мање висине од 40км,
јер разлике у фоткама су итекако битне. Имаш гомилу литературе на ту тему. Ево нпр. Јаков Ловрич је имао доста добру. Када то
прочиташ, биће ти много шта јасније, па и интернет.
11 - СССР је само са протоном достигао број од 2200 лансирања негде до 1980. Ту не улазе тестови са ИК ракетама, којих је било...
Књиге, књиге...
12 - Брзине од 22 маха? Добро, СССР је нпр са СА5 копнено престигао 5м. Феникс који хвале амери има макс 2,4м. Куб ти је 2,6. Патриот 2,6. Немој причати приче са интернета, књиге, школа, пракса.

ФФ, јес ти причао о ф-14 који лови Миг-29?
Да то не пије ни воду, ни вино...

Колеге, видно је да нисте техничка лица, зато пажљивије тумачите те приче са интернета, то вам је препорука од мене - техничког лица.

Толико од мене. Мислим да сам био довољно јасан. Ако нисам нема везе, некада ћу можда бити.

ПС: Бане, (тако сам и мислио) 7000 м/с није 7м. Да би имао махов број треба ти "ваздух", не космички "вакум". Ако СА-5 иде скоро 6м, то значи нешто много више од тога да сателит упадом из космоса иде нпр 7м. У космосу
летелице иду и много брже, али то није 7м.

Поздрав!
« Last Edit: February 28, 2015, 07:10:59 pm by Adler, Reason: Uređen prelom teksta. » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #61 on: March 24, 2009, 01:50:52 pm »

Ako želiš ozbiljno da razmenjuješ mišljenja onda OK, ali se sve tvoje priče svode na rekla-kazala. Pominješ neke knjige, ali ne navodiš koje su u pitanju.

Nekoliko tvojih izjava stvarno bode oči:

- Čelik se sastoji od gvožđa i ugljenika, sa još nekim primesama ali ne i nikla i hroma.
- S obzirom da Angaru nazivaš SA-5, pretpostavljam da ti je izvor neki zapadni medij. Molim te napiši gde si nalazio podatke o "satelitskom SA-5" koji samo Rusi poseduju.
- I Strela-2M može da obori SR-71 u teoriji.
- Ovo za satelite ne znam kako da komentarišem. Nije problem da satelit deorbitirati u nižu orbitu, ali kako ga posle vratiti u njegovu orbitu? Satelite nema pogonske motore, već samo korekcione. Da li si svestan koja je energija potrebna za takav poduhvat? S druge strane, trebalo bi da pogledaš značenje skraćenica LEO, MEO i HEO. Da li uopšte znaš šta je Karman linija? Kako orbitalni objekat može da se spusti u stratosferu i mezosferu, a posle da se vrati u termosferu?
- Što se tiče lansiranja rakete nosača Proton, pogledaj spisak njenih lansiranja, pa reci koliko ih je bilo do 1966. godine kad je uvedena Angara. Ti si tvrdio da su Sovjeti napravili Angaru kao "anti-satelitsko" oružje, pa su ga pretvorili u raketni PVO sistem, a to znači da su Sovjeti testirajući ga u tom periodu oborili sve svoje satelite iz orbite?
- Pošto pominješ praksu, pretpostavljam da si radio na Angari, Kubu, Patriotu, inače nemaš pokrića za svoje tvrdnje.
- Kad pogledaš balističku putanju, da li znaš u kojim se tačkama gleda brzina? Brzina ICBM je preko 7000 m/s u početnoj fazi sa busterima, jer je potrebno dostiću određenu visinu u trajektoriji. Kako doći do podorbitalnog leta bez tolike brzine?
Logged
Asunsion
Guest
« Reply #62 on: March 24, 2009, 03:36:49 pm »

Важи Бане.
За књиге о сателитима то је Ловричева мислим: "Извиђање и осматрање из космоса...". Није нека, али апсолутно ради посао. Ончевски има бар 2-3 и доста публикација, па ако мислиш да треба, ваљда ћеш их наћи. Народна библиотека је ту "тата". Ако прочиташ такве наслове, а сличних има стварно много, нећемо имати потребе да се дописујемо.

Могао бих ја у детаље да анализирам ове текстове, али мислим да нема смисла. Не зато што сам нека паметница, или што некога сматрам глупим, већ зато што се ја рецимо не уплићем у посао правника. У прва два-три поста сам довољно рекао о теми,
па нема разлога да се даље прича о томе, без познавања неких чињеница.

Друго видео сам да је ФФ модератор, па се извињавам, јер модератори су на форумима увек у праву.

Другарски поздрав и са Богом!
« Last Edit: February 28, 2015, 07:12:21 pm by Adler, Reason: Uređen prelom teksta. » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #63 on: March 24, 2009, 04:01:04 pm »

Asunsion,

U postu si izneo dosta podataka za koje su ljudi prvi put čuli, zato je neophodno da se tačno navede izvor. Ne smeta mi ni stara knjiga, niti internet, niti sovjetski niti američki časopisi, ali je potrebno potkrepiti precizno, knjiga, strana itd.
Naravno, može i lično iskustvo ako si se bavio time Smiley
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #64 on: March 24, 2009, 04:04:44 pm »

Autor Lovričev ne postoji u Narodnoj biblioteci Srbije, niti postoji knjiga koju si naveo.
Što se tiče Angela Ončevskog znam za njegove knjige, imam ih dve, ali ni u jednoj nema tvrdnje da je Angara obarala satelite. Šta više, Ončevski je svoju poslednju knjigu izdao ako se ne varam početkom 90-ih godina, a od tada se količina dostupnih informacija povećala nekoliko hiljada puta.
Koje činjenice pominješ da ne shvatam? Da se stacionarna orbita nalazi u termosferi? Da čelik sadrži nikl i hrom?
I kakve veze ima što je FF moderator? Momak je na mestu i više nego dobro barata sa znanjem iz raznih oblasti.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #65 on: March 24, 2009, 04:46:29 pm »

Libija nije nista oborila sa SA-5, rusi to objasnjavaju nepoznavanjem upotrebe sistema i neiskustvom posada.
SA-5 nikada nije obarala satelite, imas pogresnu informaciju, proveri izvor, mozda nije pouzdan, desava se.
Inace raketa sa ovog sistema je modifikovana 90-ih u zajednickom americko-ruskom projektu kako bi se ispitali scramjet motori i let hipersonicnom brzinom.
Sateliti ispod 40km?!? Malo je to nisko za satelite, zar ne mislis tako? Razmisli kojom brzinom treba da se krece objekt da bi zadrzao orbitu na toj visini i koliko bi ostao u njoj obzirom na rapidan gubitak energije usled otpora.
Logged
Asunsion
Guest
« Reply #66 on: March 24, 2009, 08:49:25 pm »

Ево отишао сам до моје библиотеке и извукао ово:
Антон Жабкар: "Ратне морнарице у војним интервенцијама..." ИМГ Бг 1990. Страна 115, Триполи 1986 Либија 1 ф111 + 3, СССР: 1 ф111 + 2 + бар још 5. У томе и јесте ствар што су ових бар 5 завршили у мору јер их је СА5 погодила. Не знам шта сада и који то Руси причају, јер их има и којима више приличи назив амерички-руси. Али они су Либију некада (врло оправдано) критиковали због много ствари у вези примене и СА5 и СА6, па је резултат био тако лош. Немам времена да тражим још боље изворе, а моје ћу изволети да не наводим.

Јаков Ловрић "Могућности и ограничења извиђања и осматрања из ваздушног..." ВИНЦ 1989. Како не постоји? Бане стационарни јесу на преко 37000км, то је ок. Наравно да знам класу висинске разлике између орбиталних и стационарних. Погледах сад мало ову књижицу, подбацио сам са 40км, ипак је преко 100км-160км за орбиталне (шпијунске) да се нешто да видети. Декси ту си у праву.

За СА-5, заиста немам идеју (тренутно) одакле то да докажем. Није можда Ончевски, али свеједно, зар је могуће да то треба доказивати? Значи тврдим вам да СА5 систем то може сигурно. Ако неко зна где се то може наћи одлично. Ако не кад негде налетим на то јавићу, сигурни будите да такву ствар нисам измислио. Па СА5 је због тога ушла у оне преговоре о ограничењу оружја.

Ево још једном прелистах све, па налетех на Ф-15 и асат ракете које су извеле пресретање сателита на 300км висине, лансиране са 12км. Па се питам дал треба више причати о томе јер асат је енергетска чачкалица у односу на СА5.

Укратко све то није толико битно (а није ми ни струка), али да је Миг-25 био и остао легенда, па размислите и сами. Плафон му је за готово 10км већи од нормалног авиона! Дал схватате колика је то разлика између 2000 и 3000 км/х? Значи неки други авион практично је непокретан, док мигуша пролети са 1000 км/х поред њега... Сви остали авиони су, "остали". И да СР-71 је био замишљен у старту као пресретач, али јасно вам је (ваљда) да о томе није могло бити ни говора. Вероватно је прављен јер су уложена средства у развој била толика, да би некоме летела глава да од свега тога није испао (непотребни крај У-2) бар висински "бочни" извиђач.

Још да додам нешто. Није било америчко-руског пројекта 1990, већ је Јељцин "продао" америма преко 1000 тајних технологија СССР-а те године. Мислим да треба да је јасно да амери русима о ракетама и космосу немају шта да причају. Као што нема много тога што би могли да им причају о авионима. Један од доказа је и Миг-25. Мислим да је и више него јасно, да сво подцењивање те летелице има само једну подлогу: завист.

Немам нажалост толико времена.

Поздрав!
« Last Edit: February 28, 2015, 07:14:51 pm by Adler, Reason: Uređen prelom teksta. » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #67 on: March 24, 2009, 09:23:02 pm »

Quote
Ирак две године и више (до уплива кинеза) КОНСТАНТНО бомбардовао Техеран

Tačno - Irak je svojih 8 MiG-25RB koristio za bombardovanje iranskih naftnih izvora i Teherana. Tokom rata izgubili su 3 MiG-25RB. Jedan je oborila iranska PVO (Hawk). Iz drugog je pilot iskočio tokom borbenog leta zbog havarije na motoru (lom lopatica turbine). Treći je izgubljen takođe usled tehničkog kvara u neborbenom letu (probni let nakon remonta), u decemnru 1987. Podaci su iz knjige "MiG-25 Foxbat & MiG-31 Foxhound - Russia's Defensive Front Line", aut. Yefim Gordon - strana 53.

Quote
од неких 80 ф-14, 30-32 комада су Иранци одмах изгубили. Данас их
имају ~20. Кинези су им променили моторе, итд...

Kinezi promenili irancima motore na F-14? Ajmeee ...

Quote
10 - Нису теби познате чињенице у вези висина-путања сателита
то је видно. Војни сателити се спуштају и на мање висине од 40км,
јер разлике у фоткама су итекако битне.

Da bi objekat lansiran sa Zemljine površine postao njen veštački satelit, mora razviti prvu kosmičku brzinu - oko 7900 m/s na fonu zemlje. U nižim slojevima atmosfere gustina vazduha je dovoljno velika da pri toj brzini stvara otpor koji je nepremostiva prepreka za orbitriranje satelita. Zato se kao merodavna minimalna visina na kojoj se može zanemariti uticaj trenja uzima 200km - na toj visini počinje oblast tzv. niskih orbita. NEMA satelita na visinama ispod 200km.

Quote
ФФ, јес ти причао о ф14 који лови Миг29?

Ne ja ...

Quote
Колеге, видно је да нисте техничка лица, зато пажљивије тумачите те
приче са интернета, то вам је препорука од мене - техничког лица.

Ma nemam ti ja o toj teiniki pojma, sada kad si ti tu da nas prosvetliš, našoj sreći nema kraja ... 

« Last Edit: March 24, 2009, 09:29:17 pm by FF » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #68 on: March 24, 2009, 10:19:13 pm »

NEMA satelita na visinama ispod 200km.
Ima ih, samo što se tad voze u jednom pravcu... D)

Lep sajt za praćenje satelita.
http://www.n2yo.com/satellites/?c=30
Satelit Cosmos 2445 ima sledeće parametre orbite:
Perigee: 195.3 km
Apogee: 284.2 km
Period: 89.2 min
A on je najnižoj orbiti od ovde prikazanih.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #69 on: March 24, 2009, 11:21:17 pm »

Јаков Ловрић "Могућности и ограничења извиђања и осматрања из ваздушног..."
ВИНЦ 1989. Како не постоји?

Ovo je isto sa Ловричева: ~"Извиђање и осматрање из космоса..."?


За СА-5, заиста немам идеју (тренутно) одакле то да докажем. Није можда
Ончевски, али свеједно, зар је могуће да то треба доказивати? Значи тврдим
вам да СА5 систем то може сигурно. Ако неко зна где се то може наћи одлично.
Ако не кад негде налетим на то јавићу, сигурни будите да такву ствар нисам
измислио. Па СА5 је због тога ушла у оне преговоре о ограничењу оружја.

S-200 sistem nikad nije bio predmet nikakvih pregovora o ograničenja u naoružanju. Predmet su bile određene rakete za sistem S-200 sa nuklearnim bojevim glavama.


Ево још једном прелистах све, па налетех на Ф15 и асат ракете које су извеле
пресретање сателита на 300км висине, лансиране са 12км. Па се питам дал
треба више причати о томе јер асат је енергетска чачкалица у односу на СА5.

Kakva čačkalica? Znaš li kakve motore i kakvo gorivo ima ASM-135? Znaš li pod kojim se ekstremnim uslovima lansira ASM-135?
Ako sudiš po veličini, onda bi Dvinina/Volkova raketa trebala da stigne do Meseca?
V-860x/5V21x rakete sa S-200 nikad, ali nikad ne mogu da postignu ni brzinu ni plafon potreban da se dostigne do satelita. Ako je plafon rakete 40 km u poslednjoj verziji, kojom magijom ona može da dohvati satelit na 160-250 km?


Укратко све то није толико битно (а није ми ни струка), али да је Миг-25 био
и остао легенда, па размислите и сами. Плафон му је за готово 10км већи од
нормалног авиона! Дал схватате колика је то разлика између 2000 и 3000 км/х?
Значи неки други авион практично је непокретан, док мигуша пролети са 1000 км/х
поред њега...

Mig-25 nije lovac, već presretač. Ne razumem kako neko ne vidi razliku između ova dva koncepta. Ako misliš da su brzina i plafon sve što jednom borbenom avionu treba, onda pokušaj da objasniš zašto nijedan sovjetski avion 4+ i 4++ generacije nema bar slične karakteristike?


И да СР-71 је био замишљен у старту као пресретач, али јасно вам је (ваљда) да
о томе није могло бити ни говора.

Ni po jednoj verziji istorije, SR-71 nije bio išta drugo do aviona za nadgledanje. Koji ti je izvor ove informacije?


Још да додам нешто. Није било америчко-руског пројекта 1990, већ је Јељцин
"продао" америма преко 1000 тајних технологија СССР-а те године.

I za ovo imaš dokaze? Ko je bio Boris Jelcin 1990. godine? Do maja te godine je bio običan poslanik u Vrhovnom Sovjetu, da bi u maju postao predsednik Ruskog Vrhovnog Sovjeta. On niti je imao neke tajne kod sebe, niti je bio u prilici da ih ikom proda.


Мислим да треба да је јасно да амери русима о ракетама и космосу немају шта да причају.

Verovatno nikad nisi čuo za Sergeja Koroljeva, Vladimir Čelomeja ili Valentin Gluška? Kako su ti ljudi napuštali sovjetski svemirski program, tako je Fon Braun sa Amerikancima sve više bio u prednosti. Smrt Sergeja Koroljeva 1966. godine je zauvek unazadila sovjetski svemirski program i omogućio da Amerikanci prvi slete na Mesec, Vojadžer misije, šatl, misije na Mars...
Logged
Asunsion
Guest
« Reply #70 on: March 25, 2009, 01:08:39 am »

ФФ, јес ти причао о ф14 који лови Миг29?
Ne ja ...
ФФ, пардон.

Без увреде за "техничка лица", нисмо ми неки нарочити фрајери.

Има сателита испод 200км, чак (мрзи ме по ону књигу) мислим и око 100км могу. АЛИ, животни век им се скраћује. Па на шта би
личиле фотке са 200км? Друга ствар сателити "скачу" на ниже орбите само ако је рат почео, или се кува. Неки имају и моторе.

Бане СА-5 је ишао у квоту за АБМ преговоре баш због тога - 100%. Са друге стране руси су то испоштовали 100% (њихова реч)...

Ајој, па ти ако мислиш да је и обична СА5 као Двина и Нева, џаба приче. А камоли рујка што оста и у русији сакривена. Кад смо већ
код сателита, стационарни са "ИЦ" могу (и могли су) запазити старт чуда попут СА5 и сигурно је да су дотичне ракете одатле стартовале. Ту престаје свака сличност, као и познавање "какве" су те ракете.

Овакву увреду за Миг-25 нисам још чуо: ~"Нема наследника..." Па шта је Миг-31? Зашто би развијали неки Миг-"125", кад ни Миг-31 није изгурао своје. Ф22 исл, (упркос вероватно високом плафону лета) НИЈЕ решење за Миг ни 25 ни 31 ... ... ...
Друга ствар Миг-31 је на чудо, чудо, па је посебна прича по много чему. Али да ће изаћи из наоружања, неће никада сигурно.

Извор да је СР-71 првобитно замишљен као пресретач је опште познат.

Ма није пијандура 1990. "продао" америма технологије, било је то мислим 1993. И ово је "опште познато", а за извор ме не питај...

Пре свега рујке су прве избациле сателит, па човека, па први роботи на месецу, венери, марсу. Па прва свемирска станица, годину дана држали човека у космосу (док није скроз одлепио)... Људи на месецу је била баснословно скупа САД реклама и ништа више. То је коштало САД као 2.св рат, или Вјетнам. Онај спејс-шатл слично. Све је то пријатељу чисто продавање магле. Али да баталимо то.

Поздрав!
« Last Edit: February 28, 2015, 07:18:33 pm by Adler, Reason: Uređen prelom teksta. » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #71 on: March 25, 2009, 01:37:15 am »

Jasno, sve sto su rusi napravili i uradili je superiorno i savrseno, dok je plod americkih inzinjera bajka, izmisljotina i reklama. Veoma strucno glediste jednog tehnicara.
Nisi naveo izvor SA-5 u ulozi ASAT, koju nikada nije imao, to si pobrkao sa necim drugim. Mislim da znam i sa cime. SA-5 nosi oznaku S-200 u SSSR, dok je prva ruska ASAT raketa nosila oznaku UR-200. bilo mi je cudno da si ti jedini cuo za ovako nesto, pa sam malo pretrazio net i zakljucio gde je zabuna mogla nastati.
Polemika oko svrsishodnosti MiG-25 ne postoji, on vise nema sta da trazi na modernom ratistu gde se trazi visokomanevribilan avion sa dobrim radarom i BVR naoruzanjem, kao i mogucnoscu da napadne ciljeve na zemlji/vodi. MiG-31 je u ruskom vazduhoplovstvu ostao iz razloga sto nisu imali drugo resenje da pokriju velika prostranstva nepokrivena PVO sistemima, i zbog toga je modernizovan do ulaska u upotrebu nove generacije aviona kada ce biti penzionisan.
Logged
Asunsion
Guest
« Reply #72 on: March 25, 2009, 05:54:13 am »

Декси, пре свега хвала што ми скину "чин".
Ако си ме лоше разумео да појасним:
- Пројекат Аполо је (да не причам о наши-руси) и по американцима био чиста пропаганда и демонстрација сурове силе пара. Нигде ти нећеш наићи на ставове типа: "Научна сазнања од Апола", или "Технолошка остварења са Апола", исл. И они сами кажу:~"То је било изнуђено јер је у питање дошао САД углед као научне силе", исл... Па и летимичан поглед на Аполо носаче СВЕ говори о том пројекту.
- СР71, мислим да смо довољно олајали као пројекат.
- Шатл је чист промашај, екстремно скуп и није им донео никакву предност, а о безбедности да не говоримо. Иако је технолошки ок.
- Немам живаца да се бакћем са Б1, стелтовима, и осталим што би рекао наш народ "јурењем пред руду". Погледај како је то све ишло код руса. На крају крајева, јуче је било 10 година од када су ми бомбардовали државу. Невидим никакав разлог да их уздижем где то нису заслужили, а оно 78 дана мрцварења и њихове немоћи да не описујем. Плус, ни дан данас нису навели (нити нас пустили да наведемо) колико смо стварно имали успеха у том рату. Два авиона, нема тирана ни тузла, па кад су гађали наше у босни за 1. пре подне Лазањски је само над Сарајевом снимио 5 обарања-озбиљних погодака...

Кажеш да нисам навео податке за СА5 и сателите - стрпљења. Нисам уопште мислио на руски АСАТ, јер рујке за то користе сателите убице на носачима ИКР. Амерички АСАТ је опет био "пред руду", јер то чудо је имало бојеву главу мислим од 3-5 кг... Не Декси, ја сам мислио баш на СА5 - није забуна.

Све ово горе у суштини и није разлог да се јавим, али ово јесте:

"Polemika oko svrsishodnosti MiG-25 ne postoji, on vise nema sta da trazi na modernom ratistu gde se trazi visokomanevribilan avion sa dobrim radarom i BVR naoruzanjem, kao i mogucnoscu da napadne ciljeve na zemlji/vodi. MiG-31 je u ruskom vazduhoplovstvu ostao iz razloga sto nisu imali drugo resenje da pokriju velika prostranstva nepokrivena PVO sistemima, i zbog toga je modernizovan do ulaska u upotrebu nove generacije aviona kada ce biti penzionisan."

Пошто си видим добро разумео о чему смо до сад писали, морам да ти одговорим поново. Даклем ја не знам шта се тражи на модерном ратишту и шта се тражи на заосталом ратишту, али Миг-25 је авион који (ако то ниси схватио) ни једна постојећа ракета западног порекла, пре свега не може да стигне. Друго и да га стигне, пре тога се мора попети на висину од бар 10км (плафони летелица). Значи са те стране је ваљда јасно колико има сати. Успут нисам приметио да си тако резоновао кад је причано о томе како Миг-25 не може оборити Ср-71, иако се ради о два авиона бар сличних особина, док су остали очигледно 2 копља испод. Значи Миг25 не Ср71, али неки "крш" да Миг25 - интересантно...
Следеће питање високе маневрабилности се не поставља за авионе који су нападни и имају улогу мача, а притом су толико брзжи од конкуренције. Миг-25 има лош радар? Миг-25 има лоше БВР наоружање? Можда верзија из 1965, његов "клон" Миг31 шта има...
И шта се и данас може накачити на Миг-25? Универзални авиони су "тренд", јер правог рата није било дуго. Али та
предност нема тај значај за једну русију, или САД.

Иза тога да су руси "морали" да имају Миг-25, многи крију чињеницу да руси једини МОГУ да имају Миг-25. Па о предности челичних легура, упс високолегираних челика, над титанијумским, неки професори на нашим факултетима, баш као пример узимају Миг-25, ако нисте знали.
Да врло кратко појаснимо нешто. Челике какве имају руси, нема нико, нити ће икад имати (на страну технолошке приче+), јер то је предност њихове државе. Наравно да кинези нису заинтересовани да купе Миг25, јер како ће га копирати (са титаном није то то)? Значи како многи воле да праве слику о Миг-25, као о застарелој канти коју је неко "морао" да користи, а са друге стране величају поготову ћорке (попут Ф-14) ја се питам дал онда неко такав има право да говори о пристрасности?

Укратко (ако уопште треба) Миг-25 је и данас апсолутно "незгодна" летелица, а камоли 1965. Па довољно је само га оспособити да носи
савременије ракете и јадан онај на кога он крене. Да су могли, не би САД "жмурео" на те чињенице, већ би избацио нешто слично и то
одавно и то СИГУРНО. Имали су новца за толике пројекте, у најмању руку сумљиве, а да немају за тако нешто? Али познаваоци знају да
ту "не лежи зец". Није разлог што не треба, већ што не може.

Поздрав!
« Last Edit: February 28, 2015, 07:21:51 pm by Adler, Reason: Uređen prelom teksta. » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #73 on: March 25, 2009, 06:55:56 am »

Quote
Два авиона, нема тирана ни тузла,
па кад су гађали наше у босни за 1. пре подне Лазањски је само над
Сарајевом снимио 5 обарања-озбиљних погодака...

Pametnom dovoljno da se ovde zaustavi.

25-ica je bila revolucionarna letelica koja je pomerila neke barijere. To je bilo sredinom 60-tih godina prošlog veka. Ko to ne razume ... njegov je problem.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #74 on: March 25, 2009, 08:37:12 am »

@Asunsion

Svak cast za entiuzijazm,al daj malo lakse sa tim podatcima i silnim tezama.Procitao sam  sta si do sad napisao i mogu odgvorno tvrditi da 90% toga ne pije vodu.Yefimije Gordon ,(a i kod nas ima dosta Yefimija ) nije nista bolji od CNN.To sta on pise,a ti kao da si pisao njegovom rukom, su price i bajke za malu decu.Batali tu pricu,i pocni neke stvari proveravati pre nego sto ih izneses.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.