PALUBA
April 27, 2024, 06:24:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 25   Go Down
  Print  
Author Topic: Poluautomatska puška (PAP) 7.62 mm M59/66  (Read 298559 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #75 on: August 04, 2010, 10:31:30 pm »

Ne znam ja, ali znam lika koji to radi pa ću se raspitati i javim vam.....

I da, zaboravih.....
Mislim da se ne može burst (3 metka) ispaljivati ......
« Last Edit: August 05, 2010, 05:30:17 pm by Broker, Reason: koristiti opciju Modify » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 411


« Reply #76 on: August 05, 2010, 08:43:44 am »

А добро, зашто би се полуаутоматска пушка преправљала да ради аутоматски? Нешто што је конструисано да ради на један начин преправљаш на други, а постоји наменско средство које одлично ради аутоматски (аутоматска пушка). Дакле, од једне одличне полуатоматске пушке добијаш једну  атоматску сумњиве вредности и сигурности. Да је ПАП М-59/66 требала бити аутоматска била би, него није. Друго, конструкција оружја, укључујући и све делове појединачно проверени су и сигурни за полуатоматски режим рада. Нисам сигуран да ће то баш добро радити, и бити дуготрајно у аутоматском режиму рада.

Генерално, свако полуатоматско оружје може да се преправи у аутоматски режим рада. И то тако што им поквариш механизам за окидање, најчешће део који се зове раздвајач паљбе. Понављам, поквариш га. Кад нешто поквариш добијеш покварено, небезбедно средство, чак и када изгледа потпуно безбедно.
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #77 on: August 05, 2010, 10:28:57 am »

Apsolutno si u pravu, radi se o prepravci razdvajača paljbe, i dobije se preciznije oružje od AP M70 koje koristi istu municiju i ima isti kapacitet okvira ....
Ovaj prijatelj koji to prepravlja ima takvu PAP već 23 godine i nijedan zastoj ili kvar nije imao na njoj.....
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #78 on: August 05, 2010, 05:27:01 pm »

Slažem se i ja sa time potpuno. Bilo je na Palubi već nekih diskuija da bi bilo "dobro" da snajperska puška M-76 prepravi da dejstvuje rafalnom paljbom, što se i dešavalo sa M-76 ali ne namerom.
Meni je ustvari sama raflana paljba u mnogo slučajeva nepotrebna, zato sam i pitao za prepravku puške, recimo koja je već automatska da ima i mogućnost dejstva sa kontorlisanim rafalima od dva do tri metka.
Česi su skoro prikazali pušku CZ 805 A1 koja upravo pored jedinačne i rafalne paljbe ima i kontrolisanu rafalnu paljbu, mislim na dva metka, i to je jako dobra opcija. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* CZ 805.jpg (127.17 KB, 1400x1050 - viewed 328 times.)
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #79 on: August 05, 2010, 05:50:05 pm »

Evo ga moj čovjek, i meni su dugi rafali (svadbarski) totalno nepotrebni ali bolje je ipak da imamo full auto opciju na puškama nego burst pucanje .....
A što se tiče rafalne paljbe sa M76 čitao sam i nisam se mogaqo nadiviti ljudskoj gluposti, ono je previše tanka cijev a jak kalibar za takve gluposti..... sa PAP je druga priča, ali opet bez potrebe je prepravljati i onako dobru pušku, ali ima ljudi pa hoće tako .... Cheesy
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #80 on: August 05, 2010, 06:38:58 pm »

Snajperska puška M-76 može dejstvovati rafalno postoji tu jedna caka, tj . polugu kočnice treba postaviti na pola između otkočeno i zakočeno.
Tako mi reče drugar koji je dužio tu pušku....
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #81 on: August 05, 2010, 06:47:57 pm »

Da znam, pročitaj temu M76....
Pogotovo pročitaj kraj te teme i onda će ti biti jasno da li treba M76 prepravljati na rafalnu paljbu ....
Za rafalnu paljbu tu je M84 koji do 150-200 metara postiže skoro iste rezultate kao M76.......
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 411


« Reply #82 on: August 05, 2010, 08:37:28 pm »

Има ПАП 23 године и са њом стално гађа рафално (кад је већ покварио мора тако)? Када и где то гађа? Лови зечеве и вукове? Да је та пушка била у рату или војној обуци не би она издржала ни месец дана. Не каже да не може да гађа рафално, али механички склоп није прављен да издржи то. Не значи да ће се баш распасти, али ће се брзо појавити већи зазори, прошириће се лежиште метка у цеви  и др. Када би је испитали на начин како се тестира војно оружје, упоредо са ПАП у нормалном, полуаутоматском режиму, тврдим да би ова друга била боље оцењена по свим параметрима.

Друго, шта ће цивилу аутоматско оружје? Поседовање таквог оружја је забрањено у свим нашим државама, а чак и у САД. Ако је за личну одбрану неће му помоћи ни у једној уобичајеној ситуацији. Не можеш то носити када шеташ по граду идеш у купвину, отвараш врата комшијама и комшиницама и др. Ко је решио да те "кокне" сачекаће те када си без ње. За лов није, а није ни витешки. Можда је колекционар, али они обично не преправљају оружје. Дакле, остаје да му треба да се прави важан. Е, такви су најопаснији и по околину и по себе.
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #83 on: August 05, 2010, 09:01:10 pm »

Jbg, razlog zašto to prepravljaju nije mi poznat ali ne pucaju valjda stalno iz tih pušaka ......
I da, vjerovatno da te puške nisu ni blizu po preciznosti "originalnim" poluautomatskim ......
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #84 on: August 05, 2010, 09:36:04 pm »

Kineska kopija puske obrasca Simonova(sestra nase M59) ima okvir sa 20metaka,najverojatno se takav okvir moze nataknuti i na nasu PAP!
Inace slazem se da svaka preinaka trebalo bi da ima smisao i opravdanost zbog rukovanja i upotrebe,inace zali boze truda!Ali u danasnjem svetu ima bezbroj cudnih modifikacija svega i svacega-nesluze nicemu(vecina)ali su unikatne!
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #85 on: August 05, 2010, 10:19:03 pm »

Ima okvir od 30 metaka i za našu M59/66....
Skoro isti kao kod AP M70.....
Logged
iggy
mornar
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #86 on: September 11, 2010, 11:49:58 am »

Imam pusku M59 i dobio sam kundak, pa bi zelio da ga promjenim.Medjutim, dosao sam do malog problema sa demontazom, u stvari skinuo sam samo civiju kod nisana xD...Stari je sluzio u JNA ali je tamo samo naucio skinut iglu i zatvarac i ocistiti cijev. Brusilicom je osjekao trombonski nastavak -.-'.
Pitanje :da li je tako odrezan tromblonski nastavak smanjio performanse puske? I kako to sve demontirati,(okidac i magazin)? slika bi bila pozeljna Smiley hvala.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #87 on: September 11, 2010, 11:55:30 am »

Koliko sam te razumeo, treba ti uputstvo za rasklapanje puške?
Logged
iggy
mornar
*
Offline Offline

Posts: 6


« Reply #88 on: September 11, 2010, 11:56:52 am »

Upravo to. Smiley
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #89 on: September 11, 2010, 12:02:33 pm »

Možda neću moći danas, ali u naredna par dana imaćeš opisano sve.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 25   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.026 seconds with 22 queries.