PALUBA
April 29, 2024, 04:24:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Nepoznati Tip Torpeda 2 - 'Ajkula Čekićara'  (Read 13216 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #15 on: June 10, 2010, 05:10:20 pm »

Ova varijanta je puno jeftinija, mozda i brza - u akciju.....
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #16 on: June 10, 2010, 05:12:15 pm »

Zanimljivo. Ne vidim krila propelera na krmi, moguće čak i da je neko tegljeno sredstvo, kao minolovka. I oni šarafi sigurno ne doprinose hidrodinamici, da je nekakvo super-torpedo, vjerojatno bi bili nečim prekriveni. čekam daljnju raspravu...
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #17 on: June 10, 2010, 08:26:27 pm »

Da nije možda tegljeno protivpodmorničko torpedo. Mada mi nije poznato da smo mi tako nešto imali u naoružanju.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #18 on: June 10, 2010, 08:31:38 pm »

Jedini ekspert koji bi to znao nije među nama. Znao bi on objasniti puno toga na palubi. Dr Boris Prikril najveći poznavatelj ratnog brodovlja i oružja je odavno umro, a mi možemo pogađati unedogled.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #19 on: June 10, 2010, 09:17:40 pm »

Možda će @Lovac moći malo da pomogne u ovom odgonetanju kad se vrati od braće Arapa?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #20 on: June 16, 2010, 09:14:48 pm »

Boro, hvala na poverenju, ali ništa pametno ne mogu reći o predmetu koji je na slici. Meni ne liči na torpedo, u torpednu cev nikako ne može, a nisam siguran šta bi to ''čudo'' moglo biti. Ako se radi o oružju, verujem da nikada nije bilo u operativnoj upotrebi, već se radi o neuspelom prototipu...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #21 on: June 16, 2010, 11:43:35 pm »

Veoma liči na nešto slično sovjetskom avionskom reaktivnom protivbrodskom torpedu RAT-52, 450mm, sa početka 50-ih godina. Slično je i kinesko reaktivno torpedo Yu-2. Ima na wikipedii, a i drugde. Probaću da postujem sliku. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

* RAT-52.pdf (30.15 KB - downloaded 90 times.)
« Last Edit: June 16, 2010, 11:49:19 pm by kumbor » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #22 on: June 17, 2010, 07:16:24 am »

Prva reaktivna torpeda (podvodne rakete) bila su napravljena u toku WWII u Nemačkoj i Italiji. Reč je o avionskim torpedima sa pogonom u vodi na raketni motor na čvrsto gorivo.

Prema podacima za RAT-52, torpedo je bilo dugačko oko 4m, teško oko 800kg, sa BG od 240kg. Podvodna brzina je bila do 70čv, a domet do 600m. Torpedo se moglo lansirati sa visina do 10km, pri brzini aviona do 800km/č. Slična torpeda su pedesetih godina razvijali i amerikanci. Nije reč o superkavitacijskom torpedu tipa "Škval" već je mnogo bliže reaktivnim torpedima APR-1, 2 i 3, koja se koriste na PP helikopterima.

Nosna krilca bi trebalo da stoje vodoravno, jer su te hidrodinamičke površine pomagale da po ulasku u vodu torpedo zauzme vodoravan položaj. To znači da je misteriozno torpedo pogrešno postavljeno.

I sovjetska i američka istraživanja zasnivaju se na nemačkim i italijanskim eksperimentima za vreme rata. Za odgonetanje ove zagonetke u našem slučaju najvažnije bi bilo italijansko bavljenje ovom temom, mada baš o tome ima najmanje podataka. Italija je imala dva proizvođača torpeda, - "Silurificio Italiano" u Napulju i "Whitehead" u Rijeci. Nemam podataka i kojem bi od dva mesta italijansko raketno torpedo moglo biti razvijano.

Posle rata je "Whitehead" pripao FNRJ kao fabrika "Torpedo". Od zatečenog materijala sastavljana su torpeda 533 i 450mm, a kasnije je njihova proizvodnja osvojena. Logično je da je gorepomenuto misteriozno torpedo (ako je uopšte reč o torpedu) zasnovano na italijanskom dostignuću.

Dugo pokušavam da nadjem više podataka o istorijatu i radu fabrike torpeda u Rijeci, bez uspeha. Ove 2 slike su prvi trag o naučno-istraživačkom radu na novim tehnologijama u gradnji torpeda u Jugoslaviji.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #23 on: June 17, 2010, 10:19:23 am »

To je to kumbore, svaka ti čast.

http://www.airwar.ru/weapon/at/rat-52.html
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #24 on: June 17, 2010, 01:24:39 pm »

čestitke Kumbor, još jedna tajna je rješena. Prvi put čujem za takav torpedo.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #25 on: June 17, 2010, 09:19:42 pm »

Svaka čast Kumbor!
Nisam nikada čuo za ovakvu vrstu torpeda.
Jedino mi sada nije jasno da li je torpedo iz muzeja u Kairu rat-52, ili se radi o nečemu drugom. Zbunjuje me komentar Richarda Seamana, koji tvrdi da se radi o Jugoslovenskom torpedu. Zbog tog komentara sam zaključio (izgleda pogrešno) da se najverovatnije radi o nekom čudnom prototipu koje nikada nije ušlo u operativnu upotrebu.
Bio sam u vojnom i policijskom muzeju u Kairu, na Citadeli, ali nisam uočio ovo čudo! 
Ipak, logično je da se u muzeju nađe neko oružje koje je bilo u operativnoj upotrebi nego neki prototip .....
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #26 on: June 19, 2010, 12:18:59 am »

RAT-52 nije. Iako se po slikama slabo vidi kako torpedo izgleda i koliko je (kao da je slikao vojni cenzor), rekao bih da je spoljni izgled bitno različit od RAT-52, npr. nosna "krilca" i nosni ožival su očigledno drugačiji.

Egipat je na Sredozemnom moru, Italija je skoro prekoputa, nije ni Jadran daleko, a znamo da smo u vremena Nasera bili u velikoj ljubavi.
Moguće je da je reč o "italijanskom" odnosno "jugoslovenskom" eksperimentalnom torpedu. 1945. je FNRJ preuzela jednu od nastarijih, ako ne i najstariju fabriku torpeda na svetu. Riječka (Whitehead - Fiume) licencna torpeda predstavljala su osnov 90% sovjetskih ratnih torpeda (45-10, 45-12 iz WWI, 45-36, 53-38 i 53-39 iz WWII), a korišćena su širom sveta. Rekao sam da su Italijani radili na reaktivnim torpedima, ali da ne znam da li je to eksperimentalno torpedo bilo napuljsko ili riječko.
1945. je Jugoslavija došla u posed kompletne fabrike, verovatno velike količine materijala i tehničke dokumentacije. Osim toga smo neko vreme držali i Trst, sa velikim vojnim brodogradilištem. Ne bi me čudilo da smo 50-ih godina nešto radili i na reaktivnim torpedima, na osnovu zaplenjenog materijala i dokumentacije. Svakako je reč o nekakvom prototipu koji nije ušao u naoružanje.
Inače, ta prva generacije reaktivnih torpeda nije bila neko uspešno oružje. Ta su torpeda mogla biti lansirana samo iz vazduhoplova i bila su pravolinijska, bez mogućnosti navođenja, sa malim dometom i jedino brzinom kao vrlinom. Razvoj kvalitetnijih baterija, novih goriva i sistema za navođenje "klasičnih" torpeda učinili su ova reaktivna torpeda neefikasnim.
Nova generacija ruskih torpeda "Авиационных Подводных Ракет" APR-1/2/3 (neke verzije smo imali i mi na PPD helikopterima) predstavljala je već mnogo bolje oružje.
Ako je torpedo "naše", onda je sigurno zasnovano na italijanskom prototipu. RAT-52 nije nikad bilo u našem naoružanju (korišćeno je na Il-28), jer je ono razvijeno odmah posle rata, prva isporuka novijeg sovjetskog oružja je usledila tek 1961. i kasnije, a ovo torpedo je navodno iz 1956. (!?). Osim toga, razlika između RAT-52 i ovoga čuda na slici je očigledna.

Uopšte, trebalo bi na topiku "brodska oružja i sistemi" malo više prodiskutovati o "Torpedo" torpedima. Šteta što je kasnije njihova proizvodnja napuštena...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #27 on: June 19, 2010, 09:31:56 pm »

Još jednom - svaka čast Kumbor!
Pretpostavke koje si izneo u svom poslednjem replay-u su dobra osnova da malo ''pronjuškamo'' u tom smeru.
Moji tekstovi o torpedima (raketama i minama) dosežu do sredine šesdesetih godina prošlog veka. Šta je pre toga bilo, meni nije poznato.
Na Palubi se nije niko odvažio da napiše neki članak o torpednom naoružanju (ili uopšte o mornaričkom naoružanju) od kraja rata pa do ''generacijskog skoka'' šesedetih kada je počelo uvođenje ''pametnih'' torpeda, mina i protivbrodskih raketa.
Svestan sam činjenice da to i nije lagan posao, jer su stručnjaci tih generacija uglavnom pokojni!
Ipak, lepo bi bilo imati neki pregled (makar i samo tabelarni sa osnovnim tt podacima) o tome koja smo sva oružja imali u upotrebi u JRM od njenog nastanka pa do kraha .......
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 494


« Reply #28 on: June 20, 2010, 03:37:53 am »

Ajde, probaćemo nešto...
Pribilović, Pleiweiss, Šimera, Freivogel, Vojni muzej u BG i strani izvori su dostupni, pa će se nešto naći, a možda ćemo imati pomoć i od "vrlo starih" pomoraca. "Vrlo" je ovde vrlina.
Što se tiče Borisa Prikrila, tokom 70-ih su primerci njegovih knjiga iz Dečijeg odeljenja Gradske biblioteke bile više kod mene na stolu, nego na predviđenoj polici. Mislili su da su ih izgubili...
Da ne beše Prikrila, ko zna šta bi bilo... Eto, upaliću mu sveću u Sabornoj, ili u kumborskoj crkvi, gde pre stignem.
« Last Edit: June 20, 2010, 03:43:20 am by kumbor » Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.