Hidrogliseri na našim obalama

(1/78) > >>

croships:
Zanima me jeli bi tko možda mogao sastavit popis svih sovjetskih hidroglisera šta su bili u vlasništvu naših firmi i šta se s njima dogodila (hidrogliserima)?
Hvala unaprijed!

brodarski:
Zanimljiva tema i lijepo od tebe što si postavio to pitanje. Sami odgovor zahtijeva par dana rada. Prolistati stare godišnjake i Jugoslavenski registar brodova, barem nekoliko komada.Onda i osobnu arhivu. Na kraju nisam siguran bili svi hidrogliseri bili zastupljeni u tom pregledu. Uzmi u obzir i paklenu vrućinu.

croships:
Recimo da bi mene najviše zanimala sudbina hidroglisera koje se može iskopat u našemu registru a to su:
Krila Istre (starija)
Krila Dubrovnika (starija)
Krila Dalmacije (starija)
Krila Zadra
Mediteran
Milna
Žman
Žverinac
Krila Brača
Krila Hvara
Krila Briona
Krila Portoroža
Krila Šibenika
Krila Pirana
Krila Kornata
Krila primorske
Krila Dalmacije
Magnolija
Kamelija

momo PT61:
Neznam koliko komada smo kupili,ali bilo bi zanimljivo koloko od njih su plovili Jadranom?U MTRZ Velimir Skorpik su bili izvuceni na obali 7-8 hidroglisera,a u periodu 1975/77 nijedan nije zaplovio niti su izvodjeni neki radovi na njima!I danas se sjecam da na pogonskim osovinama nije bilo propelera!Moje misljenje je da se nekim medjudrzavnim ugovorom nabavleno dosta takvih brodova ali su kasnije zbog skupog odrzavanja odbaceni kao neekonomicni.Verojatno je to bio neki "DEAL"ako hoces "to i to"-moras da kupis i "ovo i ono"!Inace su divno izgledali i onako izvuceni na kopnu-doimali su neki futuristicki ili James Bond stil,a njihov trup od aluminija se presijavao na suncu!

croships:
Evo malo izmijenjen post,moguće da fali još koji hidrogliser.
Krila Istre (starija)
Krila Dubrovnika (starija)
Krila Dalmacije (starija)
Krila Zadra
Žman
Žverinac
Krila Brača
Krila Hvara
Krila Briona
Krila Portoroža
Krila Šibenika
Krila Pirana
Krila Kornata
Krila primorske
Krila Dalmacije
Magnolija
Kamelija
Krila Istre
Krila Dubrovnika

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page