PALUBA
April 27, 2024, 02:13:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 300   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1132464 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1290 on: January 30, 2012, 07:13:17 pm »

Inace sanacija klizista je moguca. LINK
Na zalost izgleda da je u necijem interesu da kliziste Duboko (deo Umke) i dalje radi.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1291 on: January 30, 2012, 07:20:58 pm »

Inace sanacija klizista je moguca. LINK
Na zalost izgleda da je u necijem interesu da kliziste Duboko (deo Umke) i dalje radi.

Da ali koliko kosta sanacija,moj drugar(preduzimac) kad je zidao trospratnu zgradu 20x30samo za sipove je dao  100 000 evra pa koliko bi onda kostalo da se sredi ono na umci,a i oni ljudi sto su zidali tamo znali su u sta se upustaju i da je zemljiste nestabilno.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1292 on: January 30, 2012, 07:23:45 pm »

E, Željko ti si jedan od retkih koji je rekao pravu i ispravnu stvar, za to klizište se zna još od "Miloša", prema tome pokušali su da ispadnu "lukavi" i da onda traže kintu i da se ogrebu.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1293 on: January 30, 2012, 07:35:40 pm »

Ne bih se bas slozio. Postoje neki primeri iz skorije prakse gde firma gradi lokalni put preko potencijalnog klizista (teren nastao prekopavanjem  povrsinskog kopa i odlaganjem iskopane jalovine). Poznato je da je mnogo vremena potrebno za stabilizaciju takvog terena kako bi se na njemu gradilo. Ipak nadlezni su odlucili pozitivno. Dolazimo u situaciju da posle svega par meseci koriscenja tog puta na nekim delovima pocinje cepanje. Jos niko ne reaguje a postavljeni saobracajni znakovi ni na koji nacin vozace ne upozoravaju . Pored toga ogranicenje brzine koje vazi na toj deonici je zbog ovoga postalo samoubilacko. Izgleda da neko treba da nastrada da bi se nesto uradilo.

Sledece. Mnogo puta sam prosao pomenutom deonicom i nisam stekao utisak da je tu u pitanju tzv. divlja gradnja. Iz toga dolazim do zakljucka da su objekti odradjeni sa dozvolom nadleznih. Zbog cega je izdata dozvola ako se pre gradnje znalo da je to kliziste? I ko je onda kriv?   
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1294 on: January 30, 2012, 07:38:46 pm »

Ja znam za mikrolokaciju oko Umke, (Energoprojekt) gde je situacija poznata od Kulina-bana, standardno divlja gradnja, bez i grama razmišljanja o urbanističkim i inim uslovima.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1295 on: January 30, 2012, 07:46:18 pm »

E sad samo jedno pitanje oko Umke. Kada se to zna od Kulina bana zbog cega put uopste tu prolazi? To je gradila drzava, valjda su nadlezni znali gde je kakav teren pre gradnje.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1296 on: January 30, 2012, 08:00:53 pm »

Da, put jeste u nadležnosti države ili već nemam pojma koga, a privatna stanogradnja-kućogradnja je stvar izbora.

Država, ili samouprava bi trebali da budu nadležni i da održavaju putnu infrastrukuru, što u ovom slučaju i rade (nemam nameru da ih hvalim previše).

Ja sam se nadovezao na post koji govori o "nazovi lukavosti" i pokušaju nekoga da proba da profitira ovako ili onako.

Napominjem da sam daleko od toga da podržavam i prikrivam nemar državnih institucija kao i njihov očiti javašluk.

Znaš, mi smo mnogo toga navikli da radimo po principu "smuti pa prospi", kakav pojedinac, takvo i okruženje, pogledaj samo probleme sa čišćenjem snega u izrazito urbanim sredinama a sa većinskim privatnim vlasništvom, ili onaj stari princip iz višespratnica: "Ja živim u prizemlju i puca mi k..... za lift i one na višim spratovima", lukavo, a 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1297 on: January 30, 2012, 08:08:35 pm »

Sto jes' jes'.

Mnogo toga je radjeno i radi se nakaradno  i sto je najgore ne vidi se i ne nazire kraj tome.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1298 on: January 30, 2012, 08:14:16 pm »

TAKO JE, red mora da se uvede, počevši od pojedinca, naravno političari će uvek da nas lažu i kradu.

Jednom mi je jedan "Švaba" ovako objasnio, "Nas ima osamdeset miliona, i da nas nisu kaznama, (čitaj kintom) uveli u red sve bi otišlo u tri lepe p...... mat...."

I u kupleraju se zna red  Grin
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #1299 on: January 30, 2012, 08:25:49 pm »

У Умци и у Баричу продаје се много кућа. У огласима је стандардна опаска - "кућа није много прешла - пар метара па до пар десетина метара." Знам кућу грађену осамдесетих. Сад јој је кота сљемена у висини друма, а има два спрата и поткровље.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1300 on: January 31, 2012, 12:26:20 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/N3s_iFW0iTc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 837


« Reply #1301 on: January 31, 2012, 12:38:48 am »

   

   Na Umci su pre 40-tak godina prodavani placevi od strane države doseljenicima (čini mi se sa Kosova, ali nisam siguran) na pomenutoj lokaciji. Bila je svojevremeno TV emisija na RTS-u na ovu temu i starosedeoci tvrde da je klizište pokrenuto posle izgradnje Đerdapske HE kada je podignut prosečan vodostaj Save. Pre tridesetak godina sam živeo u Obrenovcu i svakodnevno sam putovao za Beograd baš kroz ovo mesto. Putnici su iz dana u dan mogli da prate kako kuće uz regionalni put klize po zategnutosti kablova  za struju od bandere do krovne konzole na kućama. Kablovi bi se zatezali dok ne bi pukli, a onda se vide ekipe ED kako menjaju kablove. I sve to u par dana. Pomenuti put bi se prosto pocepao popreko, a kako zemljište klizi  leva traka bi došla naspram desne pa su i putari imali posla da naprave prelaze preko pukotina.Putnici u autobusu bi živo komentarisali koja je kuća dalje skliznula u odnosu na juče. Po vašim izjavama izgleda da to ni do dan danas nije sanirano, pošto odavno nisam tuda prolazio. Nesrećni žitelji ovog malog mesta izgleda i dalje plaćaju ceh borbe čoveka sa prirodom. Obližnja TE Nikola Tesla ih zatrpava gareži i pepelom a udaljena HE Đerdap im odozdo potkopava temelje. Još kada se stariji sete posleratne borbe za elektrifikaciju ispada da je bolje bilo sa petrolejkom!


Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1302 on: January 31, 2012, 05:34:12 pm »


 Niko tu nije kriv, svi su krivi!
 Navešću svoj primer. Znam da nije isto, ali se svodi u krajnjoj liniji na isto! Vikendica mi je na 26 PLKM. R.Tise. Nalazi se u nebranjenom području( između nasipa i reke). Država je uzela dažbinu za legalizaciju, redovno se plaća porez. ALI! Nema osiguravajuće kuće koja će da mi osigura objekt pošto smo zidali na nebranjenom području. Hteo si sam tamo , ako se nešto desi, sam si tražio.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1303 on: February 01, 2012, 01:00:57 am »

IAKO NIJE BIO U “LJUBAVI”  SA DEBELIM FELDMARŠALOM,
GALAND JE SA VOĐOM TREĆEG RAJHA  BIO U PRIJATELJSTVU

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Godine 1940, dok su Geringovi pitomci uzalud pokušavali da svojim vazdušnim napadima omekšaju  Englesku, u vreme neprestanih borbi u vazduiru, tada već poznati nemački as Adolf Galand bio je zajedno sa Meldersom na Geringovom poljskom imanju. Vodila se diskusija o lovačkoj zaštiti tromih bombarderskih formacija koje su napadale Engsku. Galand je izneo svoje mišijenje da je “meseršmit-109 bolji u napadu, a slabiji u odbrani od engleskog spitfajera”, koji je, iako malo sporiji, bio mnogo pokreiljiviji  što je dolazilo do izražaja u vazdušnim duelima.
Gering nije delio njegovo mišljenje i razgovor je zamukao.  Nešto kasnije, komandant Luftwaffe je malo smekšao i upitao svoje asove kakve avione oni žele za svoje skvadrone-eskadrile. Melders se izjasnio za “Meseršmit 109”  sa znatno jačim motrom. Gering je pogledao Galanda:
-   A vi?
Galand nije €predugo razmišljao:
 - Ja bih želeo “Spitfajere  za svoju grupu”!

Galanad nije dobio svoje “spitfajere”, a ovaj događaj kao ni mnogi drugi nije povećao ljubav debelog feldmaršala prema svom asu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ljuba


* Hitler & AL Adolf Galland at Reichskanzlei after Galland's Eichenlaub ceremony, September 1940[1].jpg (31.86 KB, 400x294 - viewed 107 times.)

* 3971331009_4b5862cf12[1].jpg (105.22 KB, 500x370 - viewed 111 times.)

* Hermann Göring, speaking to Major Adolf Galland .jpg (140.57 KB, 648x444 - viewed 118 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1304 on: February 01, 2012, 05:34:27 pm »

E tako se to radi. 



Quote
Ruski parlament odobrio kastraciju pedofila


Ruska Duma je krajem prošle nedelje, izglasala zakon u kome se određuje doživotna zatvorska kazna i obavezna hemijska kastracija pedofila.

Zakon je još u oktobru predložilo ruski predsednik Dmitrij Medvedev te su, nakon mnogo debata i promena u tekstu, donesene teže kazne za razne vrste prestupnika protiv maloletnika.

Najviše bure u javnosti je podiglo uvođenje hemijske kastracije pedofila.

Trenutno u zakonu samo stoji “obavezan medicinski tretman” bez daljnjih objašnjenja, ali pravnici koji su radili na predlogu kažu da to uključuje i hemijsku kastraciju te lečenje lekovima.

Izaslanik predsednik u Dumi Garri Minkh je rekao da će obavezna kastracija biti samo jedna od mogućih kazni za zlostavljače djece mlađe od 14 godina. “Pre izricanja takve presude sudije će se morati posavetovati sa lekarima”, rekao je Minkh.

Osuđenici u drugim vrstama seksualnih zločina protiv dece će moći sami tražiti hemijsku kastraciju u trenucima kada traže puštanje na uvetno izdržavanje kazne. Ukoliko se neće lečiti nakon puštanja mogu dobiti dodatnu godinu dana robije.

Duma je ovim zakonom uvela i maksimalnu kaznu doživotnog zatvora za masovna silovanja maloetnika, što je do sada kažnjavano sa četiri do 10 godina iza rešetaka. Danas je taj predlog prošao Dumu, a još ga čeka glasnje u višem domu parlamenta pre nego ga potpiše Medvedev.

Izvor: indeks.hr
Logged
Pages:  1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... 300   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.