PALUBA
March 29, 2024, 08:57:59 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 299   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1122470 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2940 on: November 09, 2014, 03:04:26 pm »

Ovako sa fotografije liči na afričku ljubičicu!
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2941 on: November 10, 2014, 06:50:15 pm »

Ovaj mali bubnjar ima samo 3 godine:

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2942 on: November 12, 2014, 03:34:01 pm »

Bili ste uvjereni u većinu ovih podataka? O, kako ste bili u krivu

David McCandless, londonski pisac, novinar i dizajner informacija napravio je listu stvari u koje je većina ljudi uvjerena, a nemaju veze s istinom.

McCandles se poslužio Googleom kako bi ustanovio koliko često ljudi pretražuju određena pitanja. Na kraju je napravio ikonografiju "mitskih koncepcija", među kojima se našlo nekoliko široko rasprostranjenih uvjerenja.


Mitske koncepcije

Primjerice, ako ste bili uvjereni kako naš jezik ima posebne dijelove kojima registrira različite okuse, u krivu ste. Također, nije točno da se psi znoje kroz jezik. Znoje se kroz šape. Kava ne dehidrira, a alkohol ne ubija stanice mozga, otkriva McCandless.

Nadalje, ako ste mislili da je pojas nevinosti izumljen kako bi spriječio preljub, u krivu ste. Banane ne rastu na drveću, a šišmiši nisu slijepi. Bikovi ne reagiraju na crvenu boju jer uopće ne razaznaju boje.

Od brijanja dlake ne postaju čvršće, otkriva Mc Candless, a sol u kipućoj vodi neće spriječiti tjesteninu da se slijepi. također, alkohol vas neće zagrijati nego eventualno može pružiti takav dojam jer proširuje žile blizu površine kože.

Džihad uopće ne znači sveti rat, nego borba, a tri mudraca ne spominju se nigdje u Novom zavjetu. Najsjajnija zvijezda na nebu nije Sjevernjača nego Sirius, iz sazviježđa Veliki pas.

Vikinzi nisu nosili kacige s rogovima, nego je to izum kostimografa Wagnerove opere. Napoleon nije bio nizak jer je sa svojih 168 cm bio prosječne visine svojih suvremenika. Francuska kraljica Marija Antoaneta izjavila je "neka jedu kolače" kad je imala devet godina.

http://danas.net.hr/
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2943 on: November 12, 2014, 06:49:27 pm »

U životu je sve ritam:

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2944 on: November 16, 2014, 04:27:50 pm »

STOTINJAK SRETNIKA
VIDEO: LEVITIRA NAD PRUGOM Evo kako izgleda vožnja lebdećim vlakom koji juri brže od 500 kilometara na sat

U Japanu je u probnu vožnju na liniji između gradova Uenohare i Fuefukija u subotu pušten superbrzi vlak koji juri lebdeći nad tračnicama.

Zovu ga maglev, s obzirom da se koristi magnetskom levitacijom, a na prvoj probnoj vožnji koja je bila otvorena za javnost, postigao je brzinu nešto veću od vrtoglavih 500 kilometara na sat.

U vlak se ukrcalo sto sretnika koji su uspjeli kupiti kartu, a tijekom vrlo kratkog putovanja (udaljenost između dvaju gradova je 40-ak kilometara), na zaslonu unutar vlaka mogli su vidjeti brzinu kojom se vlak trenutno kreće.

Trenutni superbrzi japanski vlakovi jure do 320 kilometara na sat, a probne vožnje magleva nastavit će se još osam dana. Nije poznato kada bi trebali biti pušteni u redovni promet, ali zna se da bi svaki maglev trebao imati 16 vagona i primat će oko tisuću putnika.

Inače, brzinski rekord kada su vlakovi u pitanju drži francuski TGV, koji je tijekom eksperimentalne vožnje dosegnuo brzinu od gotovo 575 kilometara na sat. Doduše, TGV ne lebdi, nego se kreće po tračnicama.

http://www.jutarnji.hr/

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #2945 on: November 17, 2014, 07:52:30 am »

Pogledajte optičku iluziju i pokušajte da pronađete što više lica.

Kažu da prosečni ljudi vide 6-8, oni izuzetno osetljivi do 10, a najosetljiviji svih 13.


Međutim, ako ih vidite 12 ili više, navodno bi to moglo ukazivati i na blagu paranoju, ili ste jednostavno vrlo perceptivni. U svakom slučaju – napregnite oči i mozak i krenite u potragu!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* lica-test-1416136586-590624.jpg (99.1 KB, 615x416 - viewed 123 times.)
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #2946 on: November 17, 2014, 11:56:13 am »

Не чини ми се толико тешко, верујем да ће већина наћи преко 10.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #2947 on: November 17, 2014, 01:13:39 pm »

Не чини ми се толико тешко, верујем да ће већина наћи преко 10.
Ја сам пронашао 13.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #2948 on: November 17, 2014, 01:44:25 pm »

Ko pronađe više od 13 može da smatra da je u blagoj paranoji ( to je objašnjenje postavljača fotografije) ja sam našao 11.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2949 on: November 17, 2014, 01:45:18 pm »

Na prvu loptu, onako nonšalantno - pronašao sam 9. Kada sam pročitao u tekstu da ih ima 13, pronašao sam ih sve.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #2950 on: November 17, 2014, 04:30:39 pm »

Da li ja jedini na ovoj slici vidim 23 lica  Huh? Huh? Huh?
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #2951 on: November 17, 2014, 05:13:08 pm »

Da li ja jedini na ovoj slici vidim 23 lica  Huh? Huh? Huh?

Sad nađoh 15, ali 23 mi se stvarno čini isuviše!!!?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2952 on: November 17, 2014, 06:09:15 pm »

Trpe imali šta više u MK medijima ili je ovo "patka"

Seljak iskopao glavu vukodlaka?

Poljoprivrednik iz Novog Sela kod Strumice, na jugu Makedonije, Trajče Draganov tvrdi da je tokom oranja, na svojoj njivi otkopao drvenu kutiju vezanu lancima u kojoj se nalazila lobanja stvorenja koje liči na vukodlaka.
Vukodlaci su dio makedonskog folklora i narodnog predanja, a legende o njima i razlozima zbog čega neko postaje vukodlak, razlikuju se od kraja do kraja, piše Mondo.rs.
Protiv vukodlaka često se obavljala neka vrsta egzorcizma od sveštenika, a potom bi glava bila odsječena, a tijelo spaljeno.
Smatra se da vukodlaci treba da budu ubijeni u subotu jer su samo tada ležali u grobu i mogli lako da budu uhvaćeni.
Izgleda da je po tom vjerovanju bio ubijen i vukodlak pronađen na njivi Trajčeta Draganova u Novom Selu.
Trajče je rekao da se ponosi svojim otkrićem i da se ne plaši da će duh vukodlaka biti oslobođen.
On priznaje da njegovi seljani nisu srećni što ga je otkopao i kažu mu da bi najbolje bilo da je vrati tamo gde ju je našao, pod zemlju.
"Veliki broj mojih susjeda se ljute što sam uznemirio vukodlaka. Kažu da ću se u narednom životu roditi kao vukodlak. Ako je to moja sudbina, onda neka tako i bude", rekao je Trajče Draganov.

Izvor: www.nezavisne.com
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2953 on: November 17, 2014, 08:40:05 pm »

Dolazi zima, trebalo bi ovu mašinu standardizovati i baciti u široki opticaj:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=15rBQCC7nR4

Isto kao nekada davno, kada su čuveni ARAN-i krstarili po gradovima i šegali drva za široke narodne mase, za sitne pare!
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #2954 on: November 17, 2014, 10:02:43 pm »

Trpe imali šta više u MK medijima ili je ovo "patka"

Seljak iskopao glavu vukodlaka?

Poljoprivrednik iz Novog Sela kod Strumice, na jugu Makedonije, Trajče Draganov tvrdi da je tokom oranja, na svojoj njivi otkopao drvenu kutiju vezanu lancima u kojoj se nalazila lobanja stvorenja koje liči na vukodlaka.
Vukodlaci su dio makedonskog folklora i narodnog predanja, a legende o njima i razlozima zbog čega neko postaje vukodlak, razlikuju se od kraja do kraja, piše Mondo.rs.
Protiv vukodlaka često se obavljala neka vrsta egzorcizma od sveštenika, a potom bi glava bila odsječena, a tijelo spaljeno.
Smatra se da vukodlaci treba da budu ubijeni u subotu jer su samo tada ležali u grobu i mogli lako da budu uhvaćeni.
Izgleda da je po tom vjerovanju bio ubijen i vukodlak pronađen na njivi Trajčeta Draganova u Novom Selu.
Trajče je rekao da se ponosi svojim otkrićem i da se ne plaši da će duh vukodlaka biti oslobođen.
On priznaje da njegovi seljani nisu srećni što ga je otkopao i kažu mu da bi najbolje bilo da je vrati tamo gde ju je našao, pod zemlju.
"Veliki broj mojih susjeda se ljute što sam uznemirio vukodlaka. Kažu da ću se u narednom životu roditi kao vukodlak. Ako je to moja sudbina, onda neka tako i bude", rekao je Trajče Draganov.

Izvor: www.nezavisne.com

Sa obzirom da u i oko Strumice raste veoma kvalitetna gandza, cudo jedno da nisu videli i gospodina Frankenstajna licno i personalno.  
Logged
Pages:  1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 ... 299   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.