PALUBA
April 29, 2024, 10:12:27 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 300   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1133273 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #345 on: August 22, 2010, 05:05:03 pm »

Novi dodatci puškama

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/4297205/Sniper-rifle-software-launched-for-iPod-touch.html


* sniper_1242825c.jpg (17.86 KB, 460x288 - viewed 50 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #346 on: August 22, 2010, 05:27:43 pm »

Google je pao.

http://mrdoob.com/projects/chromeexperiments/google_gravity/
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #347 on: August 22, 2010, 05:50:53 pm »

Ipak može da se zadrži stelicom miša. Smiley [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 2010-08-22_184855.jpg (50.25 KB, 1250x651 - viewed 213 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #348 on: August 23, 2010, 07:39:44 pm »

Душко Бијелић српски Бил Гејтс
 

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Када сам добио посао "Фејсбук" администратора прво сам покривао Бањалуку, затим се мој посао проширио на регију и БиХ, а данас покривам подручје готово цијеле југоисточне Европе. Мој главни задатак је спречавање било каквог вријеђања на "Фејсбуку", односно да поправљам чет и браним профиле од хаковања.

Рекао је ово у интервјуу за "Глас Српске" администратор "Фејсбука" за југоисточну Европу млади Бањалучанин, ученик четвртог разреда Електротехничке школе "Никола Тесла" Душко Бијелић.
Сљедећег мјесеца Душко пуни 18 година и поред тога што ради 20 часова дневно каже да увијек има времена за своје пријатеље и да му ниједна друштвена мрежа ни интернет не може замијенити кафу и провод са њима.
* ГЛAС: Како сте успјели да постанете администратор "Фејсбука", најпопуларније мреже на свијету?
БИЈЕЛИЋ: Пријавио сам се за посао администратора на конкурс расписан на интернету у којем се захтијевало познавање енглеског језика, веб и форум дизајна и програмирања. На конкурс су се обично пријављивали старији кандидати, и било је пожељно да си пунољетан, зато је било доста неповјерења да ли ћу ја то моћи да радим јер сам имао непуних 17 година. Aдминистратори "Фејсбука" подијељени су у групе, а свака држава подијељена је у секторе, тако да ја у свакој држави покривам по један сектор, а ако мјесечно добро одрадим посао, мој сектор се све више шири. Прије мјесец добио сам задатак да учим нове администраторе овом послу, што је веома тешко и захтијева пуно стрпљења.
* ГЛAС: Шта подразумијева посао администратора "Фејсбука"?
БИЈЕЛИЋ: Моја овлашћења су да поправљам чет, браним профиле од хаковања, нпр. сваки дан копирам све четове и шаљем их главном администратору, који их дешифрује, те ако буде неких знакова делинквенције или било чега лошег што може да се деси пријављује се властима и спречава. У Бањалуци је било случајева да су спријечене пљачке путем "Фејсбука". На почетку сам добијао неке ситне задатке, како бих стекао повјерење других администратора, и доказао шта знам и да ми могу вјеровати. Касније сам великим трудом и све бољим радом напредовао. Прво сам био администратор само за Бањалуку, затим се то проширило на регију и БиХ, а данас покривам подручје готово цијеле југоисточне Европе. Када напуним 18 година, а то је у септембру, добићу више дозвола, али и обавеза и имаћу звање вишег администратора.
* ГЛAС: Какав је послодавац "Фејсбук". Да ли може да заради?
БИЈЕЛИЋ: Може се сасвим добро зарадити, иако је овај посао тежак и одузима доста времена. Понекад радим 20 часова дневно, али радим посао који волим, тако да сам задовољан. Ипак, не треба заборавити да је "Фејсбук" постао веома злоупотребљаван сајт, јер на њему има ствари које могу лоше да утичу на младе људе и доста тешко се на њему може сачувати приватност. Многе велике естрадне звијезде које имају свој профил на "Фејсбуку" често моле администраторе да забране да други праве профиле на њихово име, што је немогуће урадити. У једној секунди преко три милиона људи у свијету прихвати позив у неку групу или пријатеља са лажним профилом.
* ГЛAС: Гдје сте научили да радите све то што сада радите за "Фејсбук". Колико сте знања стекли у школи?
БИЈЕЛИЋ: Још док сам био дијете привлачили су ме рачунари. Тако сам у основној школи уписао курс рачунара, који сам похађао пет година. Касније сам се обучавао кући, истраживао по интернету и сам себи проширивао знање и могућности. Почео сам да правим форуме и усавршавао програмирање. У средњој школи стекао сам додатна знања, која су ми помогла да се бавим овим послом. Није ми било тешко да учим, јер је то једини посао који заиста волим.
* ГЛAС: Знају ли Ваши другови, пријатељи из школе и родитељи чиме се бавите?
БИЈЕЛИЋ: Већина мојих другара зна чиме се бавим, мада само један одсто њих зна тачно колико знам и шта могу да радим на интернету. Често од мене траже помоћ око рачунара, или неких задатака и тестова које имају у школи. Сви су задовољни што тако добро "баратам" рачунарима, осим моје баке, која ме свакодневно тјера да идем вани и да се макнем од рачунара.
* ГЛAС: Хоћете ли наставити школовање у РС или отићи на неки факултет у иностранство?
БИЈЕЛИЋ: Планирам уписати Електротехнички факултет у Бањалуци, јер желим да се школујем у својој земљи. Ипак, постоји могућност и да одем негдје у иностранство, како бих стекао нова знања и усавршио вјештине. Сада сам врло добар ученик, јер имам пуно посла и обавеза, па не стижем да пратим наставу, али моји наставници знају чиме се бавим и често ми изађу у сусрет, те допусте и да преспавам час, ако сам претходну ноћ дуго радио.
* ГЛAС: Шта је Ваша порука младим људима?
БИЈЕЛИЋ: Препоручио бих свим младим људима који имају знања и жеље да се баве овим или сличним пословима, да доста уче и улажу у своју едукацију, јер знање се увијек исплати. У Српској има велики број младих који су заиста талентовани и који имају могућност да успију. Волио бих да за неких 50 година са људима сличним мени направимо неку страницу као што је "Фејсбук", на којој ће се дружити људи у Бањалуци, гдје ће се умјесто псовке коју неко постави појавити "волим те" или "какав диван дан".
* ГЛAС: Да ли Ви имате профил на "Фејсбуку"?
БИЈЕЛИЋ: Имам профил на "Фејсбуку", чак сам правио и лажне, како бих видио колико ће ми људи вјеровати и да ли ће ме прихватити за пријатеља, иако ме не познају. Интересантно је колико се вјерује "Фејсбуку" и свему што се на њему пише, јер за неколико минута можете скупити хиљаде пријатеља, који вас уопште не познају и не знате са ким се дописујете.

Izvor: www.glassrpske.com


* 130.jpg (26.07 KB, 200x150 - viewed 294 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #349 on: August 24, 2010, 02:07:17 am »

Čitam ovo i nešto mi upada u oko - chat na facebooku se kontrolira!? Nije li time ugrožena privatnost korisnika?
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #350 on: August 24, 2010, 11:39:37 pm »

HITLER IMAO JEVREJSKE I AFRIČKE KORENE


24. 9. 2010


Testovi DNK na uzorcima pljuvačke još živih rođaka zloglasnog nacističkog vođe, pokazali su biološke veze sa "nižim rasama" koje je on svim silama pokušao da uništi tokom holokausta


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




Dvojica Belgijanaca, novinar Žan-Pol Milders i istoričar Mark Vermeren, uspeli su početkom godine da uđu u trag Hitlerovim rođacima i da čak u jednom austrijskom selu pronađu njegovog brata od strica.

Istraživači navode da je hromozom Haplogrupa E1b1b1 izdvojen u uzorcima pljuvačke redak u zapadnoj Evropi, ali zato veoma rasprostranjen među Berberima, pripadnicima etničke grupe koja živi u Maroku, Alžiru i Tunisu kao i među sefardskim i aškenazi Jevrejima.

"Iz ovog se može izvući zaključak da je Hitler bio u srodstvu sa narodima koje je najviše prezirao", kazao je Milders u izjavi za belgijski casopis "Knack".

Ovo nije prvi put da istoričari iznose pretpostavku da je Hitler bio jevrejskog porekla.

Za njegovog oca, Aloiza, sumnja se da je bio vanbračno dete austrijske služavke i 19-godišnjeg Jevrejina.



Izvor:Kurir


* 16404.jpg (23.71 KB, 632x473 - viewed 178 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #351 on: August 25, 2010, 06:02:56 pm »

Kako napraviti ženu

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Ako gdje zapne, sada možete vidjeti kako to rade u svijetu.


* 1.jpg (36.22 KB, 573x602 - viewed 167 times.)

* 2.jpg (49.08 KB, 615x600 - viewed 165 times.)

* 3.jpg (44.07 KB, 473x661 - viewed 164 times.)

* 4.jpg (53.03 KB, 625x467 - viewed 60 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #352 on: August 28, 2010, 08:43:28 pm »

Belgijanac preuzeo 2,7TB podataka za samo mesec dana

Belgijski provajder Telenet ponosno je objavio da je jedan njegov korisnik preuzeo u periodu od mesec dana čak 2,7 terabajta (TB) podataka sa Interneta. Kako piše magazin...

Belgijski provajder Telenet ponosno je objavio da je jedan njegov korisnik preuzeo u periodu od mesec dana čak 2,7 terabajta (TB) podataka sa Interneta.ako piše magazin Mikro, da bi se lakše shvatilo o kolikoj količini podataka se radi, recimo da je korisnik za mesec dana mogao da preuzme najmanje 570 standardnih DVD filmova i to brzinom od 17 na dan.
Količina preuzetih podataka je oko 50 puta veća od granice koja odvaja obične kućne korisnike od onih sa visokim protokom. Korisnik koji je preuzeo 2,7 TB podataka bio je pretplaćen na paket TurboNet koji nudi brzinu preuzimanja od 30 MB/s i to istovremeno na četiri računar.
Preuzeto sa:Personalmag.rs
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #353 on: August 28, 2010, 09:44:30 pm »

Nije ovo baš ni neki naručiti rekord. Računao sam sa mojom jadnom brzinom, kada bi imao šta da skidam (to je veći problem nego skinuti), mogao bih za mesec dana da skinem sigurno 1024 GB odnosno 1TB, a možda i neki GB više.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #354 on: August 31, 2010, 07:25:10 pm »

Zanivmljiv snimak kako grom udari u Qantas avijon.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/036hpBvjoQw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #355 on: September 01, 2010, 11:03:20 am »

Možda će se neko prepoznati u filmu a i lansiranje torpeda i raketa se ne vidi često.
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5hwml1Ef9d4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: September 01, 2010, 12:01:12 pm by kuzmar, Reason: ubacivanje YT tagova » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #356 on: September 01, 2010, 04:25:49 pm »

LiveCam

Trg Nikole Pašića, Bgd:
http://www.kbcnet.rs/index.php/korisniki-servisi/uzivo-sa-mostova-beograda.html

Novi Beograd:
http://www.informatika.com/webkamera/novi-beograd.htm

Ada Ciganlija, Bgd:
http://www.informatika.com/webkamera/ada-ciganlija.htm

Ove tri su baš odavno postavljene, sećam se da sam posmatrao grad još sa dial-up konekcijom dok sam živeo u Beogradu, ali ove su verovatno nešto novijeg datuma:

http://www.kbcnet.rs/index.php/korisniki-servisi/uzivo-sa-mostova-beograda.html

Za kraj malo relaksacije, akvarijum:
http://www.fishycam.com/
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #357 on: September 01, 2010, 04:57:44 pm »

Evo još jedne zanimljive naručito za mornare, muzej USS Intrepid:
http://www.earthcam.com/usa/newyork/intrepid/?cam=intrepid2

Kao i home page EarthCam portala gde možete naći još zanimljivih mesta:
http://www.earthcam.com/
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #358 on: September 03, 2010, 08:27:03 am »

Nisam bio pametan gde ovo da postavi pa neka ga ovde.
Quote
Reč "mama" je seksistička, treba roditelj?!


02. septembar 2010. 10:20 > 10:23

Savet Evrope preporučiće vlastima 47 zemalja članica da u svojim uredima i dokumentima više ne koriste "seksistički jezik" i time da doprinesu ravnopravnosti žena i muškaraca.

Prema navodima nemačkog dnevnog lista Bild, u rezoluciji Parlamentarne skupštine Saveta Evrope na ovu temu se, između ostalog, navodi da "izraz 'žena u kući' (za 'domaćicu') odslikava tradicionalno gledanje na ulogu polova koja koči ravnopravnost".

Inicijativa za ovo došla je od socijalističke poslanice u švajcarskom parlamentu Doris Štump koja je zatražila da se žene više ne predstavljaju kao "pasivna, manje vredna bića, kao majke i seksualni objekti".

Iz Švajcarske je već došlo niz predloga za "novi jezik" koji bi trebalo da koriste upravni organi zemalja članica Saveta Evrope, prenosi "Bild".

Tako bi izrazi "majka" i "otac" trebalo bi da budu zamenjeni rečima "roditelj" ili još bolje "jedan od roditelja".

"Pešačka zona" trebalo bi da se zove samo još "zona za šetnju", "kurs za početnike" morao bi da se naziva "osnovni kurs", a "parking za posetioce" samo još "gostinski parking". Reč "momčad" trebalo bi da bude uvek zamenjena sa "tim" ili "ekipa".

Sta reci?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #359 on: September 03, 2010, 09:56:06 am »

  Što kaže naš narod: "Besposlen pop i prasiće krštava." 
Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 300   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.