PALUBA
April 25, 2024, 12:45:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1131440 times)
 
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 014


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4305 on: January 31, 2021, 02:13:14 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4306 on: February 02, 2021, 04:27:40 pm »

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4307 on: February 20, 2021, 07:19:11 am »

Izveštaj CIA o sposobnosti uma da putuje kroz prostor i vreme
Novosti online 19. 02. 2021.

KORISNICI Tik Toka masovno dele i komentarišu deklasifikovani izveštaj CIA, tvrdeći da ljudi mogu da putuju kroz vreme i prostor pomoću svojih umova.

Reč je o starom projektu, pod nazivom „Iskustvo prolaza“, zasnovanom na pretpostavci da su ljudski umovi hologrami u sklopu većeg holograma univerzuma. Izveštaj iz 1983. godine koji se fokusira na zapanjujuću tehniku nazvanu „iskustvo prolaza“, zvanično je objavljen 2003. godine, dajući uputstva o tome kako ljudi mogu da prevaziđu prostor i vreme.

Jedna korisnica Tik toka pokušala je da protumači i objasni navode izveštaja postavljanjem niza video snimaka, navodno ilustrujući kako dokument CIA potvrđuje transcendentalnu meditaciju i hipnozu. Prema njenom tumačenju, izveštaj pokušava da bukvalno rasvetli vitalna i još uvek nerešena pitanja poput „gde odlazimo nakon smrti, šta je svest, svemir je hologram, putovanje kroz vreme i kako poslati telepatske poruke?".

Autor „Analize i procene procesa prolaza“, potpukovnik američke vojske Vejn Mekdonel, osvrće se na jedinstvenu tehniku koju naziva „sistemom obuke“. Mekdonel kaže da ima za cilj da „pojača snagu, fokus i koherentnost amplitudi i frekvenciji moždanih talasa između leve i desne hemisfere kako bi promenio svest, premeštajući je van fizičke sfere tako da na kraju izbegne čak i ograničenja vremena i prostora“. „Iskustvo“ takođe koristi zvuk za bolju kontrolu moždanih talasa kako bi se um promenio.

Izveštaj izvodi i zaključak da čvrsta materija zapravo ne postoji, jer se masa atoma koji čine „fizičko“ telo vrti, oscilira i energetski umrežava.

„Univerzum se sastoji od energetskih polja koja međusobno deluju, neka miruju, a neka se kreću. To je samo po sebi jedan džinovski hologram neverovatne složenosti“, navodi se u izveštaju i ističe se da je čovekov um takođe hologram koji se prilagođava hologramu univerzuma. U komentarima na Tik toku se povela živopisna rasprava, a jedna osoba je oduševljeno objavila: „To je Dosije Iks u realnom životu“.

„To nije laž. Mnogi ljudi koji meditiraju takođe će vam to reći“, „Kada meditiram ili sam pod hipnozom, vidim oblike i linije u različitim bojama dok su mi oči zatvorene“, pisali su drugi.

Među komentarima je bilo i onih kojima objašnjenja nisu delovala mnogo uverljivo.

„Sve što se ovde govori je – u principu pokušavam da dokažem kako ovo funkcioniše, ali to je zaista teško, jer fizički ne mogu da dokažem svest“, objavio je jedan korisnik Tik toka, a drugi je reagovao slično:

„Tako sam umoran i skoro me je ovo uspavalo jer nisam razumeo ništa od onoga što ste govorili“, preneo je Sputnjik internešenal.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #4308 on: February 20, 2021, 11:57:59 pm »

Патеката на една Поларна Лисица која поминала 2700 мили или 4300 км од Западен Шпицберген во Норвешка се до Елсмир (острво) во Канада .

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



www.outdoorrevival.com/news/arctic-fox.html?fbclid=IwAR2qW8EkujNWzSOIvQaZuEO1IHlRpp5aNhC4RkkmgZOCcZ8zev7Gou6jams


* D95Ocz2WkAIkc0K.jpg (49.99 KB, 496x496 - viewed 11 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #4309 on: February 27, 2021, 05:07:05 pm »

Interesantno za pogledati, ne mogu linkati video, ne da mi.

https://dnevnik.hr/folder/viralni-video/kopanje-bagerom-zavrsilo-ogromnim-iznenadjenjem-za-sve-prisutne---641416.html

I mala napomena, ne radi se o betonu već o čistom kamenu.  Wink

poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #4310 on: February 28, 2021, 09:49:56 pm »

Kliknite, zanimljivo a možda se i pridružite.  Smiley

https://www.window-swap.com/

poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4311 on: March 05, 2021, 08:43:01 am »

Severni pol se ubrzano kreće, a ako dođe do najcrnjeg scenarija - ljude čeka nešto što pre nikada nisu doživeli
J.R. 04.03.2021.

Da li ste znali da Zemlja ima dva severna pola? Postoji geografski Severni pol, a tu je i magnetni koji je uvek u pokretu. I trenutno se kreće brže nego obično.


Tokom proteklih 150 godina, magnetni Severni pol je “prešao” oko 1.100 kilometara preko severne Кanade, ali trenutno prelazi neverovatnih 40 kilometara godišnje. Istraživači kažu da magnetni Severni pol “beži” od Kanade prema Sibiru, što bi mogao da bude znak da ćemo doživeti nešto sa čime se ljudi nikada pre nisu susreli – “okretanje” magnetinih polova”. Naši kompasi pokazuju samo jedan pol istovremeno zato što postoji dominantan dvopolni sistem. Ali ponekad Zemlja nema samo po jedan magnetni Severni i Južni pol. Dokazi sugerišu da je naša planeta ponekad stotinama ili hiljadama godina imala četiri, šest, pa čak i osam polova. To se dešavalo kada su se magnetni polovi u prošlosti okretali, a kada to se ponovo desi, to neće biti dobra vest za ljude.

Po principu “više je bolje”, neko bi možda pomislio da je osam polova bolje od dva, ali je upravo suprotno. Višestruka magnetna polja bi se borila međusobno, a to bi moglo da oslabi zaštitno magnetno polje Zemlje i do 90 odsto tokom polarnog preokreta, objašnjava "Biznis insajder". Zemljino magnetno polje je ono što nas štiti od štetnog svemirskog zračenja koje može da ošteti ćelije, prouzrokuje rak i sprži elektronska kola i električne mreže. Neki naučnici smatraju da bi slabije polje moglo da izloži avione višim nivoima zračenja, čineći letove manje sigurnim. Ovo bi takođe moglo da poremeti unutrašnji kompas kod mnogih životinja koje koriste magnetno polje za navigaciju. Još ekstremnije, to bi moglo da učini određena mesta na planeti previše opasnim za život. Ali šta će se tačno odvijati na površini planete manje je jasno od onoga što će se nesumnjivo dogoditi u svemiru.

Satelitima i svemirskim misijama sa posadom biće potreban dodatni štit koji ćemo sami morati da obezbedimo. Bez toga će intenzivno kosmičko i sunčevo zračenje da sprži opremu i poveća rizik od raka kod astronauta. Naš savremeni način života mogao bi da prestane da postoji. To već vidimo na delu u području zvanom Južnoatlantska anomalija. Ispostavilo se da je smer dela magnetnog polja duboko ispod ovog područja već okrenut, a naučnici kažu da je to jedan od razloga zašto polje neprekidno slabi od 1840. godine. Кao rezultat toga, svemirski teleskop Habl i drugi sateliti često isključuju svoju osetljivu elektroniku dok prelaze iznad područja. A astronauti na Međunarodnoj svemirskoj stanici izvestili su da su videli više “bliceva svetlosti” za koje se smatra da su uzrokovani visokoenergetskim kosmičkim zracima koje slabije polje ne može da zadrži.

Otkako su stručnjaci počeli da mere Anomaliju pre nekoliko decenija, ona je porasla u veličini i sada pokriva skoro petinu (20,3 odsto) Zemljine površine, bez nagoveštaja da će se smanjiti u skorije vreme. Ovo je toliko ekstremno da bi to mogao da bude znak da smo na pragu okretanja polova ili smo možda već usred jednog.

Sunčevo magnetno polje uskoro će se preokrenuti

Ali mnogi naučnici su i dalje sumnjičavi, uglavnom zato što je sve u vezi ove pojave velika nepoznanica. Poslednji put polovi su se okrenuli pre 780.000 godina, ali je obično prolazilo duplo manje vremena između dva okretanja. U proteklih 65 miliona godina od poslednjeg masovnog izumiranja na planeti, okretanje polova se dešavalo na otprilike svakih 300.000 godina. Naučnici još nisu shvatili šta će se dalje dešavati. Uznemirujuće je pomisliti da se naš savremeni način života - bankarstvo, berza, praćenje projektila, GPS - oslanja na nešto čije promene ne možemo da predvidimo niti da kontrolišemo. Jedno istraživanje je išlo toliko daleko da je procenilo da bi jedna džinovska solarna oluja Ameriku koštala 41,5 milijardi dolara dnevno. I to sa Zemljinim magnetnim poljem pri trenutnoj snazi. Zastrašujuće je zamisliti štetu koja bi oluja dnanela sa magnetnim poljem 90 odsto slabijim.

Možda nećemo moći da zaustavimo okretanje polova, ali možemo bar da počnemo da preduzimamo mere da minimalizujemo štetu. Prvi korak bi bio da otkrijemo šta se događa sa poljem Anomalije.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4312 on: March 13, 2021, 09:01:12 am »

петак, 12.03.2021.

Шпанска полиција открила нарко-подморницу домаће радиности

МАДРИД - Шпанска полиција објавила је да је запленила нарко-подморницу домаће радиности која је могла да превози преко две тоне терета.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Полиција је прошлог месеца наишла на подморницу дугачку девет метара у изградњу у Малаги, на југу Шпаније, током шире међународне акције против дроге у којој је учествовало још пет земаља и Европол, преноси АП. Полупотопна подморница ширине три метра израђена је од фибергласа и шперплоча причвршћених за структурни оквир, има три отвора на једној страни и обојена је у светлоплаву боју. Има два мотора од 200 коњских снага. Рафаел Перез, шеф шпанске полиције, рекао је да подморница никада није испловила.

„Мислимо да је требало да оде на пучину како би се састала са матичним бродом да преузме дрогу”, вероватно кокаин, пре повратка у Шпанију, рекао је Перез новинарима, преноси Танјуг.

„То је попут санте леда. У пракси готово све то иде под воду осим врха, што је једини део који би се могао видети са другог брода или хеликоптера”, рекао је Перез.

Слична пловила за шверц дроге у прошлости су откривена у Атлантском океану, посебно у близини Централне и Јужне Америке, наводи АП.

Izvor: www.politika.rs


* 0.jpg (74.02 KB, 677x381 - viewed 4 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4313 on: April 04, 2021, 05:12:21 am »

Mozak ajkule i mozak delfina:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 001.png (382.72 KB, 700x701 - viewed 6 times.)
Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #4314 on: April 24, 2021, 10:55:50 am »

Celom selu nestajao internet u isto vreme: Iznenadili se kad su otkrili uzrok

23.09.2020.

U jednom selu su, godinu i po dana, meštani misteriozno ostajali bez internet-signala svako jutro u 7:00. Razlog je bio prilično neočekivan.

Naime, kada su majstori došli u velško selo Aberhosan da vide o čemu se radi, nisu se nadali da će za celu zbrku biti kriv - stari televizor.

Jedan meštanin je, svakoga jutra, uključivao svoj stari TV. Ovo je izazivalo smetnje u elektro-mreži, jer je internet meštanima dolazio putem elektro-instalacija, pa je sam rad interneta bio onemogućen.

Posramljeni meštanin je obećao da neće više da koristi stari TV uređaj, a problem je otkriven tek nakon što ni zamena kablova nije uspela da reši stvar, pa su inženjeri odlučili da idu od kuće do kuće i proveravaju.

"Naš uređaj za otkrivanje električnih šumova je primetio velike smetnje tačno u 7:00", rekao je jedan od inženjera, Majkl Džouns. Problem se nije pojavljivao od kad je meštanin, koji nije želeo da bude identifikovan, rekao da neće više uključivati TV.


Izvor: B92, BBC


"Курафте техника" што би рекли браћа Роми...

Pre otprilike 5-6 godina , zvoni telefon i sa duge strane mi se predstavi covek i kaze, zovemo vas iz Radio anstaltena (zivim u Stockholmu), inace za njih vazi da su kontraobavestajna sluzba, u prvi mah sam mislio da se neko iz drustva zeza, ali nakon jel nekih minut dva covek , odredi da ce sutra da dodju kod mene u stan jer namerno ometam njihove mreze, sta cu rekoh dodjite... Inace imam gomilu skalamerije starih kompjutera i retro elektronike... Dodjose njih dvojica i jedan sa opremom poce da radi merenja...  za 20 sec smo ukapirali da  moj fixni telefon ometa njihovu mrezu, ( i mobilnu mrezu jednog od provajdera) Naravno intersovali su se za aparat jedan malo kvalitetniji panasonic uredjaj kupljen na amazonu ALI za trziste UK e  tu je bio problem njihove frekvencije izmedju bazne stanice telefona i bezinog uredjaja su ometale.. i kaze mora da se iskljuci ukoliko ga ukljucim ponovo smatraju diverzijom.. naravno bili su extra korektni, popili kafu.. verovatno da otklone mozda jos nek sumnje.. Ni danas mi nije jasno kako je to moguce, ali covek je imao opremu i pokazao mi ekran sa scaniranjem...
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4315 on: April 24, 2021, 11:37:02 am »




(zivim u Stockholmu) ... Dodjose njih dvojica i jedan sa opremom poce da radi merenja ...  Ni danas mi nije jasno kako je to moguce, ali covek je imao opremu i pokazao mi ekran sa scaniranjem...


Ja se izvinjavam, nemojte se ljutiti, ali ne mogu da odolim  Grin





Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #4316 on: April 24, 2021, 04:03:04 pm »

Vidi ... jeste blesavo, meni je jos smesno..ajde objasni ti meni kako jedan panasonic telefon (znaci sa baznom stanicom i i bezicnom slusalicom) moze da ometa njihovu mrezu...   inace to je ova ekipa https://www.fra.se/
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #4317 on: April 24, 2021, 04:11:20 pm »

Ako je sve to što kažeš, verovatno sevaš/žariš ko nogogodišnja jelka, mislim da su više došli u poset da vide šta sve imaš, dok je ta brezžični panasonic bio izgovor. Ali ako je dovolno star, ima jaku izlaznu snagu, i znam da neki lovili po park km.
Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #4318 on: April 24, 2021, 04:28:25 pm »

Nije to jako star telefon niti mislim da mu je domet nesto specijalno samo to sto  sto navodno nije za ovo trziste.... ...njihovo objasnjenje je da Telefon iz UK tj engleskog podrucja radi na frekvenciji koja smeta njima.... I pitao sam ih kako je to moguce   i palili smo i gasili telefon i pokazuje smetnje... E sad mozda je i lozenje, u svakom slucaju.. zanimljivo iskustvo...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #4319 on: April 24, 2021, 04:37:41 pm »

baš prije par dana se igrao sa spektralnim analizatorem. 0-8 GHz, sa aktivnom antenom.. puno toga se vidi.  A oko telefona, pitanje šta još radi na tim frekvencama.
Logged
Pages:  1 ... 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 22 queries.