PALUBA
April 27, 2024, 05:25:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1132524 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4425 on: April 06, 2023, 01:11:45 am »

Ooj, ooj, ooj, ooj, joj

Sezona parenja kobri, i lov na iste. Viđao sam ovo i u Srbiji, takozvani splet  ili koloplet zmija, ali ne u ovoj količini i naravno nisu bile kraljevske kobre već šarke (bar mislim da su šarke, jer im nisam prilazio blizu).


Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #4426 on: April 06, 2023, 06:45:31 am »


У близини Раче на Дрини тако сам видео колоплет поскока. Њих десетак у живом клупку.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #4427 on: April 09, 2023, 09:00:45 pm »

У Индији кобра ујела осмогодишњег дечака, он узвратио - дете преживело, змија није

ЊУ ДЕЛХИ – У Индији је кобра ујела осмогодишњег дечака за руку, након чега је дете два пута угризло змију - дечак је преживео, али кобра није.

„Њу Индиан екпрес” објавио је да се кобра омотала дечаку око руке и ујела га, а да је дете покушало да је збаци и када није успело у томе, два пута је угризло змију.

Породица је дечака одвела у болницу где је добио противотров и речено је да мали пацијент није животно угрожен.

Лекари претпостављају да је угриз змије био без отрова, пренеле су РИА Новости, јавља Танјуг.

Како се наводи, кобра није преживела уједе дечака, вероватно због тога што су били прејаки.

Izvor
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #4428 on: April 09, 2023, 10:45:11 pm »

У Индији кобра ујела осмогодишњег дечака, он узвратио - дете преживело, змија није

ЊУ ДЕЛХИ – У Индији је кобра ујела осмогодишњег дечака за руку, након чега је дете два пута угризло змију - дечак је преживео, али кобра није.

„Њу Индиан екпрес” објавио је да се кобра омотала дечаку око руке и ујела га, а да је дете покушало да је збаци и када није успело у томе, два пута је угризло змију.

Породица је дечака одвела у болницу где је добио противотров и речено је да мали пацијент није животно угрожен.

Лекари претпостављају да је угриз змије био без отрова, пренеле су РИА Новости, јавља Танјуг.

Како се наводи, кобра није преживела уједе дечака, вероватно због тога што су били прејаки.

Izvor

И после кажи да су цигани мање вредни! Нешто белих Аријаца и даље живи на северу Индије, јер су сви остали преко средње Азије (на време?) пре пар хиљада година преко бактријских степа побегли у Европу и постали Словени, Германи, Романи и свакојаки други ку*ци, а иначе су огромна већина Индуса дравиди, тј., што бисмо рекли - Роми, тј. цигани. Ја против њих немам ништа, јер сам и васпитан и живим у околини где порекло не мора да значи и стварно не значи ама баш ништа! Eeee, kurafte, Sol te kuraf!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #4429 on: April 11, 2023, 04:00:19 pm »

Роми или Цигани нису Дравиди. Дравиди су црначко староседелачко становништво Индијског потконтинента. На пример, Тамили на југу Индије су дравидског порекла и говоре једним од дравидских језика. Дравидски језици нису индоевропски док је ромски то - индоевропски.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4430 on: April 18, 2023, 12:42:31 am »

Šta znači zapušen slivnik

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4431 on: May 15, 2023, 02:35:10 am »

Jeste da koristi dvobatnu pedalu, ali je jako brz na rukama zapravo na ruci, i jako čisto svira. Nije ovo ništa novo i bubnjar Def Lepparda Rik Alen svira bubanj jednom rukom jako dobro (u saobraćajnoj nesreći je zauvek izgubio ruku), ali ovaj lik ispod je jakooo doobar

Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #4432 on: May 16, 2023, 09:06:10 pm »

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #4433 on: May 17, 2023, 06:53:58 pm »

Британија: Широм земље инвазија више од 150 милиона крупних пацова

ЛОНДОН– Широм Велике Британије у току је инвазија више од 150 милиона пацова, од којих су неки крупни као мачке, саопштили су стручњаци за контролу штеточина. Стручњаци су открили најугроженија подручја у Великој Британији за инвазије крупних пацова и како држати глодаре ван башти.

Званични подаци показују да је Свонси у Велсу на врху листе по броју пацова са више од 16.000 јединки, објавио је „Сан”.

Саутварк у јужном Лондону је на другом месту са 16.665 јединки, док суседна општина Ламбет заузима девето место. Треће место заузима Бирмингем са 12.736 пацова, а следе Ливерпул и Глазгов. Стручњак за контролу штеточина Стјуарт Халидеј рекао је да је најбољи начин да се пацови држе изван башта да трава буде покошена, а врт добро одржаван, преноси Танјуг.

Izvor
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4434 on: May 18, 2023, 02:37:23 am »



U Kraljevu smo tek pre 4-5 godina dobili kontejnere za odlaganje selektivnog otpada, samo za strogi centar grada, tj, za prvu zonu, i koliko sam mogao da primetim, niko se ne pridržava i ne selektuje smeće tj. odpad.
To sam primetio, zato što sakupljači sekundarnih sirovina, uglavnom romska populacija, otvori kontejner za selektivno smeće (ovalni su), i recimo gde bi trebalo da bude staklo, ima svačega a ponajmanje stakla. Kraljevo ima veliki problem sa komunalnim preduzećima, zato što se kontejneri ne prazne kada su puni, već isključivo jednom sedmično.
Obzirom da sam živeo u Šapcu, prijatno sam se iznenadio kada sam primetio, čim se kontejneri napune do nekih 75/80% odmah dolazi kamion i radnici čistoće i prazni ih, a u Kraljevu, je slika jako tužna.
Bojim se da bi mogli da doživimo sličan scenario Britanaca, i da nam grad bude pun pacova zbog čije veličine bi i mačke bežale od njih, nažalost ni tada se ne bi ništa preuzelo.
Znam to iz prostog razloga jer je Kraljevo prepuno pasa lutalica, svaki kraj, uključuljući i strogi centar grada (štrafta, pešačka zona) ima svoj klan od najmanje 10-tak i više pasa lutalica, koji su neretko i agresivni prema ljudima.
Pre 4-5 godina, u Kraljevu se odigrao Dejvis kup, i pošto je dolazio Nole i ostali, psi lutalice su nestale, ali, po završetku Dejsvis kupa, psi su vraćeni na ulicu. Dakle, bili su sklonjeni samo dok je trajao Dejvis kup i dok su takmičari i gosti bili u gradu. Pričao sam sa čovekom koji baš radi u toj službi (šinterskoj, ne znam kako se tačno zove) i kaže mi da nemaju uslova, zapravo nemaju mesta za tolike pse lutalice, ono što oni najviše mogu da urade je da ih sterilišu i opet vrate na ulicu, dok ne poginu od kola, gladi, bolesti ili starost ili dok ne ugrizu nekog, što takođe nije retka pojava.

Pre mesec dana u neko gluvo doba noći sam svartio u dragstor koji radi celu noć da nešto kupim. U radnju su ušla tri psa lutalice, a osoblje prodavnice je žensko, i šta će, uplašile se jadne, a psi kao za inat nisu hteli nikako (sigurno jedno 10-tak minuta) da izađu iako sam im pomogao da ih izbacimo (nisu bili agresivni) iz prodavnice.

38% je mala količina koja po zakonu mora da se reciklira, a verujem da se ni to ne poštuje. Treba uvesti subvencije i privatizovati komunalno preduzeće Čistoća, kao i službu koja je zadužena za pse lutalice, i privatniku dati subvencije, jer se takvi programi dosta brzo isplate, kroz nekoliko godina najviše.
Nikako mi ne ide u glavu kako to da tegla od džema ili ajvara ne može da se reciklira a od piva recimo može, i još mnogo toga, ovo mi je prvo palo na pamet. Mnogo toga može da se reciklira, baš mnogo, ali prvi korak bi trebao biti selektovanje otpada. I sve je to povezano, čim ima toliko otpada koji se ne nosi kada treba, odmah se skupe i psi lutalice. Što se tiče ovih komunalnih problema mislim da Kraljevo zauzima jedno od zadnjih mesta u državi a ne bi me začudilo da smo najgori.

Imao sam puno ovakvih fotografija, ali su obrisane gubitkom naloga, zato što sam imao u planu da odem kod nadležnih da im predočim ovakve fotografije, samo jednom sedmično kontejneri budu relativno prazni, već narednog dana to izgleda ovako (bez obzira što sam ovo fotografisao prvi i drugi dan ove nove godine, bude tako stalno)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4435 on: May 23, 2023, 08:56:44 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U kojim bojama su loptice na slici?


* u kojoj boji su loptice.jpg (53.38 KB, 526x526 - viewed 19 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #4436 on: May 23, 2023, 09:45:48 pm »

Неке сивкасте боје...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4437 on: May 23, 2023, 09:52:13 pm »

Tako je, sve loptice su u jednoj sivkastoj boji. Smiley
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #4438 on: May 24, 2023, 04:10:08 pm »

Četr izelene, četri crvene i četri plavkaste. Do duše gledam preko telefona.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4439 on: May 24, 2023, 05:00:56 pm »

Četr izelene, četri crvene i četri plavkaste. Do duše gledam preko telefona.
Nije, nije, jedna je boja svih loptica, znaš kako ćeš to da utvrdiš, fiksiraj pogled u jednu lopticu, pa tako redom, i videćeš da su potpuno iste boje.
Pozadina pravi iluziju.
Logged
Pages:  1 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.