PALUBA
April 27, 2024, 02:52:38 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 [297] 298 299 300   Go Down
  Print  
Author Topic: Zanimljivosti  (Read 1132480 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #4440 on: May 24, 2023, 07:12:41 pm »

Četr izelene, četri crvene i četri plavkaste. Do duše gledam preko telefona.
Nije, nije, jedna je boja svih loptica, znaš kako ćeš to da utvrdiš, fiksiraj pogled u jednu lopticu, pa tako redom, i videćeš da su potpuno iste boje.
Pozadina pravi iluziju.

Džabe fiksiram pogled, i dalje ih vidim u tri boje. Sad
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #4441 on: May 24, 2023, 10:34:24 pm »

Četr izelene, četri crvene i četri plavkaste. Do duše gledam preko telefona.
Nije, nije, jedna je boja svih loptica, znaš kako ćeš to da utvrdiš, fiksiraj pogled u jednu lopticu, pa tako redom, i videćeš da su potpuno iste boje.
Pozadina pravi iluziju.

Džabe fiksiram pogled, i dalje ih vidim u tri boje. Sad
Skloni RGB linije
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4442 on: July 05, 2023, 09:11:17 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screenshot_20230705_220948_Facebook.jpg (841.75 KB, 1080x1508 - viewed 10 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4443 on: July 06, 2023, 04:49:14 pm »


Grupa uglednih profesora pozvana je u novi avion. Kada su se vrata zatvorila i avion trebao da poleti, oni su obavešteni da su taj avion napravili njihovi učenici i studenti. Tada su svi odreda pohrlili ka vratima pokušavajući da pobegnu i prežive.

Jedan profesor je ostao da sedi sa puno samopouzdanja i smirenosti.
Stjuardesa ga je pitala zašto ne beži iz aviona? Profesor je samo odgovorio „oni su naši studenti“.
Slededilo je novo pitanje: Da li ste sigurni da ste ih dobro naučili?
Profesor je tiho izgovorio: Siguran sam, ovaj avion neće poleteti.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4444 on: July 06, 2023, 08:43:36 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screenshot_20230706_214216_Facebook.jpg (339.44 KB, 1049x1124 - viewed 19 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #4445 on: July 09, 2023, 08:53:54 pm »

Нека од правила су примењива и данас. На пример око јављања на телефон...(рећи име или број)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4446 on: July 15, 2023, 10:34:51 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screenshot_20230715_233303_Facebook.jpg (688.35 KB, 1080x1450 - viewed 15 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4447 on: August 26, 2023, 11:25:49 am »

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #4448 on: September 11, 2023, 12:00:00 pm »

Hitno okrenuli avion i vratili se nazad zbog dijareje putnika, posada čupala tepihe, sve je srmdelo: "Imamo biološku opasnost, želimo da se vratimo"

06.09.2023.

Avion kompanije Delta iz Atlante za Barselonu bio je primoran da se spusti nakon što je putnik doživeo užasan napad dijareje i morao je da prođe petočasovnu operaciju čišćenja koja je uključivala sklanjanje i zamenu celog tepiha.


Putnici u avionu su ispričali kako je osoblje koristilo dezinfekciono sredstvo sa mirisom vanile dok su se vraćali u Atlantu u petak uveče, gde je avion temeljno očišćen. Posle pet sati čekanja, dok je posada menjala tepih, putnici su na društvenim mrežama objavili da je avion bio čak čistiji nego kada su se prvi put ukrcali.

"Sve je užasno smrdelo"
Nakon leta od 8 sati i 13 minuta, avion je konačno sleteo u Barselonu u 17:10, sa osam sati zakašnjenja. Na tviteru se pojavila ispovest devojke jednog od putnika, koja je tvrdila da je izmet klizio po avionu.

"Moj partner je bio na tom letu! Bilo je prilično loše. Kapljalo je niz prolaz, užasno je smrdelo. Dezinfekciono sredstvo sa mirisom vanile korišćeno u avionu samo je učinilo da miriše na vaniliju. Nakon što je avion sleteo, on je temeljno očišćen. Otišli ​​su tek oko 2:30 ujutru. Let su dočekala vozila hitne pomoći, a hitna pomoć je iznela bolesnog putnika iz aviona. Moj partner je rekao da je avion bio čistiji kada su se vratili u 2 sata ujutru nego kada su prvi put ušli. Nema ni mirisa.', navela je.
"Sve je užasno smrdelo"
Nakon nje, na istoj mreži su se oglasili i sami putnici aviona.

"Moja žena i ja smo bili na letu. Bio je nered. Piloti su doneli ispravnu odluku da se okrenu. Zemaljska posada je iščupala tepih i stavila novi. S obzirom na okolnosti, zemaljska posada je uradila odličan posao, zajedno sa posadom iz aviona i pilotima“, napisao je Džon Herdt.

U tekstualnoj poruci poslatoj Kontroli letenja, kapetan je bio više nego sažet u objašnjavanju problema: „Skreni na ATL — dijareja putnika po celom avionu — biološka opasnost“.

"To je biološka opasnost"

Audio snimci kontrole vazdušnog saobraćaja takođe otkrivaju kako jedan od pilota potvrđuje situaciju preko radija, rekavši: „To je samo biološka opasnost, imali smo putnika koji je imao dijareju po celom avionu pa žele da se vratimo u Atlantu'", rekao je.

Avion su na zemlji dočekala vozila hitne pomoći koja su putnika izvukla iz aviona pre nego što je očišćen. Iako je Delta priznala da je let naišao na neočekivani medicinski događaj, avio-kompanija je ostala još uvek nema u vezi sa pojedinostima.

"Naši timovi su radili što je brže i bezbednije moguće kako bi temeljno očistili avion i doveli naše klijente do konačnog odredišta. Iskreno se izvinjavamo našim klijentima zbog kašnjenja i neprijatnosti i što smo poremetili njihove planove putovanja", napisala je aviokompanija u saopštenju,

Kako je Dejli mejl objavio u saopštenju kompanije koje su dobili, navodi se da će avion nastaviti sa letenjem u sklopu kompanije.

Izvor
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #4449 on: October 03, 2023, 06:50:07 pm »

Seks skandal trese Izrael: Palestinski zatvorenik spavao sa pet čuvarki?

Djevojkama na odsluženju vojnog roka u Izraelu više neće biti dozvoljeno da budu čuvarke u zatvorima nakon što je jedna od njih osumnjičena za seksualne odnose sa zatvorenim Palestincem, javili su izraelski mediji.

Kako se navodi djevojka je, koja je bila pri kraju odsluženja obaveznog vojnog roka, kao zatvorska čuvarka, navodno bila u takvoj vezi tokom protekle godine.

Ubrzo pošto su objavljeni izvještaji o tome komandatica zatvorske službe Izraela Katy Perry i ministar nacionalne bezbjednosti Itamar Ben-Gvir su objavili zajedničko saopštenje da će djevojke vojnici “odmah prestati” da služe kao čuvarke u zatvorima.

Advokat koji zastupa djevojku je rekao da je njena klijentkinja pod prijetnjom zatvorenika upustila u odnos protiv svoje volje, ali policijski oficir je izjavio da se to ne poklapa sa dokazima.

Zatvorenik, osuđen zbog umješanosti u smrtonosni napad u centralnom Izraelu, navodno je imao telefon u svojoj ćeliji koji je koristio da kontaktira nekoliko čuvarki i razmjenjuje fotografije, saopštila je zatvorska služba.

Osumnjičenu je policija ispitivala u četvrtak i ona je rekla da su najmanje četiri druge čuvarke, koje su također pri kraju redovnog odsluženja vojnog roka, umješane u nedozvoljene kontakte sa zatvorenikom.

Nije odmah otkriveno gdje se taj zatvor nalazi, a komadantica Perry je najavila da će zbog “ozbiljnog incidenta” zatvorska služba primijeniti sve neophodne korake i neće toleristi slučajeve “kršenja moralnih vrijednosti”.

Ona je rekla da je blizu 1.000 novih čuvara regrutovano da zamjeni djevojke vojnike koje više neće služiti u zatvorima.Izraelski mediji su kasno sinoć objavili da je to zatvor Ramon na jugu zemlje i da je zatvorenik premješten.

Ministar Ben-Gvir je više puta nastojajo da se zaustavi rad djevojaka vojnika u zatvorima, ali su ta nastojanja zaustavljena jer nije bio dovoljno ljudi.

U petak je ocijenio da “izvještaj dokazuje potrebu da djevojke vojnici više ne treba da čuvaju osuđene teroriste”.

Bivši ministar odbrane Benny Gantz je u avgustu naredio istragu poslije optužbi da su osuđeni teroristi napastvovali i silovali djevojke vojnike.

Žene u Izraelu služe najmanje dvije godine vojni rok, a muškarci 32 mjeseca.

Vojni rok u ovoj državi je obavezan....

izvor




Logged
Tramontana1
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16



« Reply #4450 on: October 10, 2023, 02:30:16 pm »

Kao u akcionim filmovima...


Pljačkaši sa iskustvom Smiley

10. oktobar 2008.

Prag - Trojica vojnika iz elitne jedinice češke armije ikoristili su iskustva iz vojnih misija na Balkanu, Sfora u Bosni i Kfora na Kosovu, za oružanu pljačku banke.

Nakon desetomesečne istrage češke policije, otkriveno je da je među šestoricom uhapšenih za pljačku ekspoziture Rajfajzen banke u gradu Homutov na severu Češke decembra prošle godine, trojica veterana balkanskih misija, saopštila je portparol regionalne policije Jarmila Hrubešova.

Ta pljačka privukla je veliku pažnju javnosti kao jedna od retkih u Češkoj kao preslikana iz akcionih filmova.

Maskirani napadači upali su u banku, uzeli taoca, otvorili vatru iz automata na policiju koja ih je gonila i ranili trojicu policajaca.

Taoca, pripadnika obezbeđenja banke, izbacili su kasnije u šumu, polili ga benzinom, ali su na kraju odustali od toga da ga zapale, podsećaju danas češki mediji.

Češka armija, šokirana time da su njeni veterani iz misija na Balkanu, koje redovno dobijaju visoke ocene, umešani u pljačku banke, odmah je svu trojicu suspendovala.

"Odmah će biti i ražalovani. To je najoštrija moguća sankcija. To znači odmah izbacivanje iz armije bez prava na otpremninu", kazao je za današnje "Lidove novini" načelnik Generalštaba Češke vojske general Vlastimil Picek.

Konačno da i bar neki Čehi pokažu da imaju muda.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #4451 on: October 10, 2023, 03:39:53 pm »

Kao odgovor, mala priča iz života: prošle godine, na gradilištu gde sam bio koordinator između ostalih radila i jedna češka firma (engleska u stvari ali češka filijala). Zeznuli stvar, ubacili prazne kante od opasnog otpada u kontejner za otpadni metal. Tri dana sam se sa njihovim inženjerom nadmudrivao ko će to da izvadi, četvrtog dana ujutro rekao mu pred svim njegovim ljudima da ne mogu da rade dok ne izbace opasan otpad iz kontejnera. On određuje jedinu devojku među njima da ona uđe u kontejner koji je ogroman i to uradi. Pitam ga da li je ozbiljan, kaže da jeste. "E, pa neće ona, ja ću kad ste svi vi babe!" kažem mu i stvarno uradim to, pri tome upropastim pantalone sa 100 nijansi raznih farbi.

Kasnije pričam kolegi koji je direktor projekta zašto su mi radne pantalone upropaštene bojom, a on me pita: "Da li ti znaš da Česi nisu dobili ni jedan rat još od doba Karla IV?" (pre više od 600 godina). "Eto ti odgovora zašto nisu".

A ta devojka me zagrlila, poljubila i zaplakala kad su završili radove i odlazili sa gradilišta...
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #4452 on: October 10, 2023, 07:34:07 pm »

Kao odgovor, mala priča iz života: prošle godine, na gradilištu gde sam bio koordinator između ostalih radila i jedna češka firma (engleska u stvari ali češka filijala). Zeznuli stvar, ubacili prazne kante od opasnog otpada u kontejner za otpadni metal. Tri dana sam se sa njihovim inženjerom nadmudrivao ko će to da izvadi, četvrtog dana ujutro rekao mu pred svim njegovim ljudima da ne mogu da rade dok ne izbace opasan otpad iz kontejnera. On određuje jedinu devojku među njima da ona uđe u kontejner koji je ogroman i to uradi. Pitam ga da li je ozbiljan, kaže da jeste. "E, pa neće ona, ja ću kad ste svi vi babe!" kažem mu i stvarno uradim to, pri tome upropastim pantalone sa 100 nijansi raznih farbi.

Kasnije pričam kolegi koji je direktor projekta zašto su mi radne pantalone upropaštene bojom, a on me pita: "Da li ti znaš da Česi nisu dobili ni jedan rat još od doba Karla IV?" (pre više od 600 godina). "Eto ti odgovora zašto nisu".

A ta devojka me zagrlila, poljubila i zaplakala kad su završili radove i odlazili sa gradilišta...

Boro, da li vi imate zapisnik za "nezgoda" i "nepravilnosti" tokom izvrsavanja radova (Health and Safety regulations breach log).  To svaka ozbiljna firma iz UK mora da ima i postuje.  Nadjite ko je menadger tom inzinjeru, i posaljite kopiju toga njegovom menadzeru, i kopirajte nzinjera i tu devojku, i izjavite da niste zadovoljni i impresiornirani sa postupkom inzinjera kako je pokusao da resi situaciju i da zahtevate javno izvinjenje toj devojci od strane njihove firme.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #4453 on: October 10, 2023, 07:38:49 pm »

Kasno... mogao sam da reagujem odmah kao HSE koordinator, nisam hteo. Inženjer je bio mlad, njegovi radnici svi stariji, mislim da je odabrao nju jer se bojao da bi mu bilo koji drugi radnik odbio to da uradi. Tim činom sam sebi je ionako dao autogol, ako su ga imalo poštovali, posle toga više nisu. Imam na LinkedIn kontakt sa tom devojkom, sad je u Holandiji, u drugoj firmi.

Naravno da imam taj/takav zapis i još dosta drugih, za razne situacije. Neke dvojezične, neke samo na srpskom, neke samo na engleskom - prema prilici i potrebi. Wink
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #4454 on: October 10, 2023, 08:02:53 pm »

Nista onda, prosao voz, ali dosta firmi pravi velike propuste, i onda se prave "englezi".  Imao sam ja dosta incidenata sa konsultantskim kompanijama, i jednostavno nisam odobravao izplatu za posao dok se ne uradi posao kako treba, ali sam uglavnom na kraju on njih trazio javno izvinjenje i placanje penala ako nije sve uradjeno u dogovorenom roku.
Logged
Pages:  1 ... 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 [297] 298 299 300   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.