PALUBA
April 27, 2024, 06:45:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Sve što je dobro ili deblja ili je zabranjeno...  (Read 642234 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #2445 on: April 13, 2023, 11:00:46 pm »

U suštini to je obično pile ispeceno u rerni, izmarinirano i pred kraj dodato začinjeno povrće.
Smatraću sebe majstorem tek kad savladam riblju čorbu a kada se to bude desilo moglo bi i da se desi okupljanje palubaraca. Oko kotlića naravno.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2446 on: April 13, 2023, 11:28:49 pm »

Smatraću sebe majstorem tek kad savladam riblju čorbu a kada se to bude desilo moglo bi i da se desi okupljanje palubaraca. Oko kotlića naravno.
Za riblju čorbu staro je pravilo, što više raznovrsne ribe to riblja čorba bude bolja, plus začini koje možeš naći u svakoj prodavnici zdrave hrane.
Mnogobrojno začinsko bilje je jako zdravo jer u svom sastavu imaju terpene.

Bila bi sramota da od ovoliko mornara ne napravimo odličnu riblju čorbu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2447 on: April 14, 2023, 11:01:47 am »

Misliš da skuvaš mornare sa začinima i začinskim biljem?  Angry
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2448 on: April 14, 2023, 05:20:17 pm »

Misliš da skuvaš mornare sa začinima i začinskim biljem?  Angry
Taman posla. Smiley Ali znam koga bi ti pojeo, i to bez trunke soli. Cheesy
Stvarno bi trebali da napravimo neki skup Palubaraca.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2449 on: April 14, 2023, 05:22:37 pm »

Bila bi sramota da od ovoliko mornara ne napravimo odličnu riblju čorbu.

Hajde onda protumači mi ovu rečenicu, razumeo sam da bi koristio razčite mornare umesto ribe u robljopj čorbi. Cheesy

A skup? Naravno, ima skoro 10 godina od kada sam sreo poslednji put koelgu sa Palube.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2450 on: April 14, 2023, 05:24:40 pm »

Tako je ispalo kada se čita, mislio sam kada se okupimo, da ćemo valjda znati (ja sigurno ne) da u kotliću skuvamo odličnu riblju čorbu. Smiley
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2451 on: April 14, 2023, 05:28:54 pm »

Tako je ispalo kada se čita, mislio sam kada se okupimo, da ćemo valjda znati (ja sigurno ne) da u kotliću skuvamo odličnu riblju čorbu. Smiley

Treba samo krenuti u organizaciju, već će se naći majstor za čorbu, roštilj...
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #2452 on: April 14, 2023, 05:35:28 pm »

Bila bi sramota da od ovoliko mornara ne napravimo odličnu riblju čorbu.

Hajde onda protumači mi ovu rečenicu, razumeo sam da bi koristio razčite mornare umesto ribe u robljopj čorbi. Cheesy

A skup? Naravno, ima skoro 10 godina od kada sam sreo poslednji put koelgu sa Palube.
Pa vidi, ako ih dobro mariniraš u vinu mislim da se ne primeti razlika 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2453 on: April 14, 2023, 06:56:34 pm »

To bi bilo ovako nešto



Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 837


« Reply #2454 on: April 15, 2023, 12:01:04 am »




   U zadnje vreme često spremam riblju čorbu i mogu Vam prijaviti da ne ispadne loša. Uz ograničenja tipa: Da nije jako ljuto, Da nije jako slano, Da nema ribljih kostiju i sl. Što je u stvari sasvim normalno za ljude u šestoj i sedmoj brzini i to kosmičkoj!

    Brok je objavio dva odlična recepta od kojih je prvi najzastupljeniji  dok je drugi zaista majstorski i treba biti oprezan kada se po njemu kuva jer dosta ljudi ne zna šta je Alaska čorba  i porede je sa Fiš paprikašom kojim se preliva testenina, krompir ili pirinač i koji je gušći i sa zaprškom. Alaska čorba je upravo to što joj ime kaže - Jelo alasa koji je spremaju od onoga što imaju na dohvat ruke a to su: Voda, Riba, Luk, Paprika i So! Neka takmičenja se održavaju upravo na ovu temu gde svi dobijaju iste sastojke koji se ne smeju menjati, niti išta sa strane dodavati, pa ko napravi bolji. E tu se vide profesionalci .

   Sa prvim receptom svako ko se bar jednom prihvatio kutlače može oprobati i postići odličan rezultat, ako se iole pridržava redosleda i tajminga. Savetujem da probate sami i videćete da nije teško. A ni skupo jer kilogram crnog luka košta oko 200 RSD, kilogram komada ribe mešavine za čorbu u ribarnicama od 350 do 400 RSD, kesica Dodatka za riblju čorbu oko 150 RSD i sl. pa da se sastanemo i probamo. Ipak je ovo Paluba a tu se najčešće jede riba!


   Nije da se hvalim ali nedavno sam na jednom ručku nagovorio dve gospođe srednjih godina da prvi put probaju riblju čorbu, koja je zaista bila odlična (nisam ja kuvao) i koje su se oduševile. Objasnio sam im da se riblja čorba u stvari u najvećoj meri sastoji od crnog luka, šargarepe i povrća a da se komadi ribe dodaju tek na kraju, zadnjih desetak minuta, dok ne isplivaju. Što se tiče mirisa ribe , zbog koga mnogi takođe ne jedu riblju čorbu, on je mnogo intenzivniji kod rečne ribe ulovljene mrežom ili štapom, dok se tovljena riba iz ribnjaka uopšte ne oseti zato što se poput svinja, kokošaka ili goveda hrani kukuruzom i sojom. Da sam mlađi moguće da bih uspeo da ih ubedim i u nešto drugo ali sam se taj put zadržao na čorbi...

   
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #2455 on: April 15, 2023, 02:21:20 pm »

U suštini to je obično pile ispeceno u rerni, izmarinirano i pred kraj dodato začinjeno povrće.
Smatraću sebe majstorem tek kad savladam riblju čorbu a kada se to bude desilo moglo bi i da se desi okupljanje palubaraca. Oko kotlića naravno.

 Nije čorba teška za napravit. Ja je pravim iz šarana, katkad dodajem i pastrmku. Pogledaš neki recept i napraviš kako kaže, možeš i sebi prilagodit i malo improvizirat. Tako ja pravim jela, pogledam recepte na webu i sve do sad je dobro ispalo, npr. čorba, mučkalica i bograč. I niko se nije žalio, tko je probao. Tako, da kreni bez straha. Ako slučajno prvi put ne ispadne dobro, bit će bolje neki drugi put.
   Evo slike od jučer, uvijek kad napravim riblju čorbu, ostane mi porcija za drugi put i stavim je u zamrzivač.


* čorba.jpg (366.26 KB, 1224x918 - viewed 4 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2456 on: April 15, 2023, 05:19:17 pm »

Ne znam zašto se ide na varijantu da se komadi ribe ne raspadnu, kao kod Galeba u postu iznad.
Po meni je to daleko bolja varijanta nego da riba ostane u komadima, neraspadnuta u čorbi.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #2457 on: April 15, 2023, 05:24:13 pm »

Ume da bude opora čorba ako se riba samelje ili raspadne. Uvek sam preferirao da su u čorbi komadi i da se "izbišti" od kostiju, očiju i ostalog.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #2458 on: April 15, 2023, 08:07:56 pm »

Poštujem i pozdravljam ljubitelje ribe, ribljih specijaliteta, ptica i ostalih poslastica npr plodova mora.
Ali moj lični stav, koji ne mora da je ispravan, je, ne jedem ništa što nemogu da uhvatim za uši.
Na primer:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Za okupljanje palubaraca sam uvek raspoložen.
Da Vas podsetim mog prvog posta u ovoj temi:
https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=11255.0


* petagon.jpg (10.46 KB, 259x194 - viewed 34 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2459 on: April 15, 2023, 08:27:39 pm »

Motorista57, svi dobro znamo da itekako voliš plodove mora, recimo kada prase ili jagnje upadne u more, to je izuzeto kada se okrene na ražnju, zar ne?. Cheesy
Logged
Pages:  1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.