PALUBA
March 29, 2024, 06:02:06 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna saradnja Srbije i Makedonije  (Read 20958 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #15 on: October 21, 2010, 10:14:28 am »

Nije mi jasno kako su dozvolili da u ovako niskom letu prelecu preko Srbije.

Tu nema sanse da moze da se ostvari radarska kontrola njihovog preleta.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #16 on: October 21, 2010, 01:09:40 pm »

Ko ce ga znati, mozda su dobili koridor za prelet, a onda na zahtev domacina nesto proveravali sa svojim senzorima (nesto tipa " aj, dok ste tu, nabrzake proverite kako smo maskirani"). Cheesy Cheesy
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #17 on: October 21, 2010, 01:19:21 pm »

A mozda su bili inkognito ovde,mozda nasi nisu ni znali da su oni ovde a whiteG im je narusio koncepciju posete pa su pobegli  Grin Grin Grin Grin
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #18 on: October 21, 2010, 02:48:51 pm »

Salu na stranu stvarno je neobicno da tako nisko nadlecu grad a jos su u "tranzitu".

Cak i da su isli na Ladjevce na dolivanje goriva daleko je Kragujevac da bi tu morali da se spuste.

A tankovanje goriva bi bilo logicnije na aerodromu Nis nego na Ladjevcima.

E sad vreme je stvarno bilo lose i moguce je da su zbog losih meto uslova isli nisko mada ponovo logicnije mi je da su isli na Nis.

Mada ko zna mozda su islu u posetu Ladjevcima Smiley

Nebi se niko usudjivao na 500 km inkognito leta preko teritorije cija PVO je obara i sopstvene avione Smiley

Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #19 on: October 21, 2010, 03:55:41 pm »

Nebi se niko usudjivao na 500 km inkognito leta preko teritorije cija PVO je obara i sopstvene avione Smiley

Hahaha baš si me slatko nasmejao ovom zadnjom rečenicom, pravo u centar - bravo majstore! Smiley))

Sorry za off, morao sam!
Logged
whiteG
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #20 on: October 21, 2010, 07:47:41 pm »

Nisu isli prema Ladjevcima jer su Ladjevci jugozapadno od Kragujevca, dok je pravac njihovog leta bio 10-15 stepeni jugoistok.
Po ovom snimku, helikopteru koga vidite Ladjevci bi dosli sa desne strane otprilike na nekih 60-65 stepeni.
To znam jer sam i sam leteo na relaciji Kraljevo-Kragujevac.
Tako da po nekom mom rasudjuivanju oni su u tom momentu leteli prema Nisu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #21 on: October 21, 2010, 08:36:31 pm »

Da išli u inkognito varijanti (u dogovoru sa Srbijom) valjda bi maskirali ili uklonili oznake, a ne sa zemlje da se mogu prepoznati.
Sa druge strane možda je upravo tako i zamišljeno da bi naveli "posmatrače" na pogrešan zaključak. Smiley
Logged
whiteG
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #22 on: October 21, 2010, 09:34:34 pm »

Da išli u inkognito varijanti (u dogovoru sa Srbijom) valjda bi maskirali ili uklonili oznake, a ne sa zemlje da se mogu prepoznati.
Sa druge strane možda je upravo tako i zamišljeno da bi naveli "posmatrače" na pogrešan zaključak. Smiley


U tom momentu niko zivi nije zastao da ih malo bolje pogleda.
Video sam par ljudi koji su odreagovali kao da se to desava svaki dan, pa cak i da su zastali da ih isprate pogledom ne bi ni u jednom momentu provalili da nisu srpski.
Malo je nas koji se interesuju za vojsku i koji bi prepoznali strane letelice.
Meni ovo nije prvi put, ja sam preprosle zime 2008 na 2009 iznad Kragujevca video jednog Apacha Na visini od nekih 300-400m.
Isao je prema severozapadu i odmah sam predpostavio da ide prema Tuzli.
Kretao se relativno sporo sto me je bas cudilo tako da sam imao bas dosta vremena da ga dobro pogledam.
Dok mi je bio u prilazu cuo se bas sa velike daljine i u prvi mah sam pomislio da je Mi-8.
Kada mi je helikopter prisao video sam jasne konture i nisam mogao da verujem.
Neko ce reci da sam blesav, ali prvo sto mi je palo na pamet je bilo : "Ih sto nemam neku Iglu da ga tako slatko zveknem".
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #23 on: October 21, 2010, 10:22:30 pm »

Salu na stranu stvarno je neobicno da tako nisko nadlecu grad a jos su u "tranzitu".

Cak i da su isli na Ladjevce na dolivanje goriva daleko je Kragujevac da bi tu morali da se spuste.

A tankovanje goriva bi bilo logicnije na aerodromu Nis nego na Ladjevcima.

E sad vreme je stvarno bilo lose i moguce je da su zbog losih meto uslova isli nisko mada ponovo logicnije mi je da su isli na Nis.

Mada ko zna mozda su islu u posetu Ladjevcima Smiley

Nebi se niko usudjivao na 500 km inkognito leta preko teritorije cija PVO je obara i sopstvene avione Smiley



Možda su se dogovroili sa nekim u Kragujevcu da im spremi sendviče za usput, pa su se spustili malo niže da ih dohvate u letu? Grin
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #24 on: October 22, 2010, 07:13:49 pm »

Evo snaimka sa same vezbe Logical Decision 2010 u bazi Papa u Madjarskoj.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/kQYZi0n5SFA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #25 on: October 23, 2010, 12:28:05 am »

ma ljudi su isli zacrtanim koridorom , normalno sve je to odobreno , a sto kaze whiteG aviona i helikoptera je bilo od marta do juna ove godine skoro svaku noc je bilo nekih aviona koji su leteli svake noci sam se budio a cisto sumnjam da su avioni VS mada verovatno je bilo i njih ali nemoguce da skoro svako vece lete nasi avioni zadnjih dva tri meseca ih nema toliko cesto malo cudno ali tako je
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #26 on: March 07, 2012, 04:28:48 pm »

Делегација македонске војске обишла Војну академију


07/03/2012


БЕОГРАД – Делегација Армије Македоније, коју је предводио начелник Генералштаба генерал-мајор Горанчо Котески, данас је посетила Војну академију.

Начелник Војне академије, генерал-мајор Младен Вуруна, представио је програме школовања и усавршавања док је Котески изразио задовољство што је обишо установу у којој се својевремено школовао за официрски позив.

Делегација македонске Армије обишла је и Центар Војне академије за симулације и учење на даљину, објављено је на интернет страници Војне академије.

Котески је претходно разговарао са начелником Генералштаба Војске Србије генерал потпуковником Љубишом Диковићем.

Диковић и Котески указали су да је сарадња две војске на високом нивоу и да постоји низ могућности за њено унапређење.




Izvor:Tanjug
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #27 on: November 07, 2012, 01:17:18 pm »

Pripadnici makedonske armije na obuci u Kruševcu


06.11.2012

U Centru za obuku logistike u Kruševcu juče je počela tronedeljna obuka 20 pripadnika makedonskih oružanih snaga, za mehaničare i elektromehaničare za motorna vozila točkaše.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Obuku, koja se realizuje u okviru bilateralne vojne saradnje Srbije i Makedonije, izvode instruktori Čete za obuku tehničke službe, koja se nalazi u sastavu Centra za obuku logistike.

Polaznici se na kursu osposobljavaju za izvođenje tehničkih i kontrolnih tehničkih pregleda na motornim vozilima točkašima.

Izvor: Vojska Srbije


* obuka.jpg (334.38 KB, 1024x682 - viewed 210 times.)
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #28 on: November 07, 2012, 03:47:08 pm »

Dobro je kada susedi sarađuju pravilo
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #29 on: September 10, 2015, 06:59:57 pm »

08.09.2015

OБУКА МАКЕДОНСКИХ ВОЈНИКА У ЦЕНТРУ ЗА ОБУКУ ЛОГИСТИКЕ

У чети за обуку техничке службе Центра за обуку логистике у Крушевцу данас су почела два курса за припаднике Армије Републике Македоније.

На обуци и оспособљавању механичара за тенк М-84 B12 налази се пет припадника Армије Републике Македоније, док Курс механичара за одржавање тенковског топа 125мм за тенк М-84 похађају два македонска војника.

Izvor: sajt VS
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.