PALUBA
March 28, 2024, 12:24:43 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Revolveri - revolver Zastava R 83 .357 magnum  (Read 161140 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #30 on: August 09, 2010, 07:25:47 pm »

Znam da je precizan, samo kad gužva nastane sumnjam da imaš vremena ciljati/nišaniti. A okvirići - i veliki i mali - su mu taman za prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr. I gotovo. Ako ideš na pojedinačnu, čemu onda automatski pištolj. Posebice ne u tom kalibru. Mislim da je ERO (UZI), ili miniERO bolje rješenje, posebice s ozbiljnijim okvirom ...
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Izvor: http://www.wikimedia.org

A kad smo već kod prigušivača, nešto osobno iz '95:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Izvor: http://www.patriot.com.hr



* Strojnica_Mini_Ero.jpg (158.45 KB, 900x418 - viewed 401 times.)

* ERO.jpg (83.41 KB, 472x709 - viewed 434 times.)
« Last Edit: August 09, 2010, 07:55:34 pm by bozo13, Reason: Slike prebačene u attachment i dodan izvor slika » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #31 on: August 09, 2010, 07:41:03 pm »

Mislim da je tema ipak o Zastavinom revolveru R 83?
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #32 on: August 09, 2010, 07:43:05 pm »

Je. No ovo je replika na Škoripion, a mislim da se o revolveru iz teme i tako nema previše što kazati, odnosno kazano je da se nije proslavio i da se za njega - kao ratno oružje - baš i nisu otimali. Ako je prethodni post smetnja, kao i uvijek, slobodno brisati.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #33 on: August 09, 2010, 07:45:23 pm »

Mislim da imamo temu o automatskom pištollju, treba malo potražiti - ili otvoriti novu temu - ukoliko je nema.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #34 on: August 10, 2010, 01:39:00 am »

Ja sam se nešto u poslednje vreme baš "zapalio" za ovaj revolver. Videh po oglasima da se polovni prodaju od 100 do 200 €, u zavisnosti od prateće opreme (fensi futrole, korice od egzotičnog drveta itd.), a za većinu vlasnici tvrde da su ispalili svega par metaka, a neki čak nisu uopšte ni korišćeni. Voleo bih neki u mat finišu i sa gumenim koricama, sa cevi od 4 inča. Čisto za malo rekreativnog pucanja u streljani, češće sa .38SPC nego .357 municijom. Sa njome trzaj gotovo da i ne postoji, naročito u ovako teškom oružju. Sad, malo me brine dobijanje dozvole pošto se na nekoj temi pisalo da policija malo pravi problem kada su revolveri u pitanju. Zanima me da li bi članstvo u streljačkom klubu tu bila olakšavajuća okolnost? Inače, pucao sam davno iz ovog revolvera, ali u verziji sa 6" cevi. Strašan trzaj (tada sam imao 13 godina), ali s obzirom da sam pre neku nedelju pucao iz zastavinog Kraguja (.44 Magnum) i uspeo bez problema da pogodim metu svaki put, verujem da mi .357 ipak neće biti previše za streljanu, pogotovu sa slabijom municijom. Svaki savet u vezi sa kupovinom i dobijanjem dozvole je dobrodošao. Smiley
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #35 on: August 10, 2010, 08:56:05 am »

Ja bih ti preporucio da uzmes sa fabrickim koricama i onda da dokupis korice koje tebi najvise odgovaraju. Izbor je stvarno velik.

Dozvola se malo teze dobija zbog misljenja policije da se u revoveru metak uvek nalazi u cevi i time ga smatraju za "opasnije"  oruzje.

Doduse ja mislim da je covek taj koji cini oruzje opasnim.

Elem sve zavisi od afiniteta i cene municije.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #36 on: August 10, 2010, 09:07:59 am »

Doduse ja mislim da je covek taj koji cini oruzje opasnim.
Odnosno, oružje čini čovjeka opasnim ...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #37 on: August 10, 2010, 03:51:41 pm »

Чланство у стрељачким дружинама није предност код добијања дозволе за поседовање оружја. Чланови удружења могу да гађају на стрелишту клупским оружјем које после гађања остаје у клубу. Када добијеш дозволу за поседовање оружје носиш кући.

Код добијања дозволе обавља се провера. Полиција углавном гледа (распита се о теби и пречешља своје евиденције) ко си ти, како си се владао до сада и ако имаш кривичне пријаве или прекршајне због нарушавања реда и мира, мале су ти шансе да дозволу добијеш. Ако је све уреду, добићеш је после проведене провере. Захтев се подноси надлежној полицијској станици уз плаћање такси и наравно попуњавање образаца и достављање тражених доказа-потврда (да ниси кажњаван и сл.).

Да, мораш да имаш положен испит из руковања оружјем код сертификоване фирме (обично неког стрељачког клуба), осим ако ниси био професионални официр, подофицир или полицајац. Они не морају да полажу тај испит.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #38 on: August 11, 2010, 01:28:55 am »

Najlepše hvala na odgovorima! Smiley Što se zakona tiče, znam kako ide procedura, pročitao sam zakon o oružju i municiji. Nije mi samo najjasnije da li postoji neki vid razgovora sa nadležnima (policijom) oko toga zbog čega želim da posedujem oružje ili se samo popuni upitnik? Šta ako bih naveo u upitniku/razgovoru da želim da se bavim praktičnim streljaštvom, tu se ipak ne koristi klupsko oružje, nego lično? A oko sertifikata za rukovanje...dakle, ne važi se odslužen vojni rok, nego je potreban sertifikat za konkretno oružje koje želim da nabavim? I od čega krenuti u čitavoj toj proceduri, to me najviše buni? Da li prvo nabavi sertifikat ili podneti zahtev za nabavku oružja?

@Patriot
Mislim da je ipak pvanja u pravu...ako želiš da budeš opasan po okolinu, močuga ili cigla mogu da budu i više nego dovoljni. Wink Oružje ne ubija, ubijaju ljudi.  Lips Sealed
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #39 on: August 11, 2010, 07:21:20 am »

Po dosadašnjem Zakonu o oružju postojala je mogućnost držanja i držanja i nošenja oružja. Ova druga je malo ekskluzivnija jer ni u službama i družbama koje po defaultu duže oružje ne nose ga svi, odnosno nemaju svi tzv. ovlaštenja. I sama uporaba vatrenog oružja - govorim o kratkim cijevima - je vrlo diskutabilna i strogo omeđena, i to tako da se malo tko (ako nije u debelim go....) bez razloga hvata za futrolu i pištolj. Navodno Policija dobiva nešto veće ovlasti glede uporabe vatrenog oružja i ja to držim korektnim. Tko ne radi ozbiljnu prijetnju ne treba se bojati policijskog pištolja, a policajci i jesu tu da čuvajući sebe čuvaju i nas.

Inače, kod dobijanja dozvola dobio sam pisani materijal koji je trebalo proučiti i naučiti, te pred komisijom polagati. Većinu tema dodirivalo je postulate, pravila i uzance nužne obrane, s razlogom. Materijal je bio ozbiljan i zanimljiv, i poznavanje istog nije administrativni čin, već dobrodošla informacija.

Držim da je pištolju - a posebice revolveru - revolveru mjesto u sefu. Eventualno na streljani, i putu do i od nje. Tamo gdje ti je sigurnost pištolja potrebita, najbolje je ni ne odlaziti. No, isto tako držim da je bolje imati ružno suđenje, nego lijepi sprovod ...   
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #40 on: August 11, 2010, 08:53:19 am »

Procedura je sledeca: Odes u SUP, oni ti daju sta ti je sve potrebno od papira i sta da uplatis.
I Ides u sud i uzimas uverenje da nisi krivicno kaznjavan i da se trenutno ne vodi nikakva istraga.
II U strelistu koje je ovlasteno za obuku u rukovanju vatrenim oruzjem i poznavanju zakonskih propisa odradis kurs i dobijes sertifikat.
IV uplatis sve
V Sve pribavljeno predas u SUP ( ima tu nekih formulara koje ces kupiti u knjizari i popuniti)
VI posle par dana policija izvrsi provere na terenu (ne praktikuju da dolaze tebi licno, u mom slucaju su i to uradili, ali su samo uzeli podatke skim zivim u zajednici i sl.)
VII Nakon toga ti stize pisamce sa dozvolom za nabavku oruzja koja vazi 6 meseci

 Posle kupovine imas jos par formulara i uplata, podnosis i zahtev za municiju i to ti je to.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #41 on: August 11, 2010, 11:45:28 am »

I u Srbiji se jako teško dobija dozvola za nošenje vatrenog oružija.
Znam čak i neke firme da su imale probleme oko dozvola za nošenje vatrenog oružja. I to ne bilo kakve firme već baš one kojima je to neophodno.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #42 on: August 11, 2010, 02:06:09 pm »

Hvala na informacijama gospodo. Smiley Ne treba meni dozvola za nošenje, nego za posedovanje, tako da valjda neće biti nekih problema. Ne planiram ja ovo baš tako brzo da radim, nego eto da se raspitam na vreme oko procedure. Smiley Kad krenem u nabavku papira i oružja, napisaću na forumu o tome. Voleo bih i neke savete oko samog revolvera. Šta je najbitnije da proverim prilikom kupovine, pošto planiram polovnjaka? To što oružje nije mnogo korišćeno ne znači previše ako nije održavano i skladišteno kako treba, pa me interesuje na šta najviše da obratim pažnju za konkretno ovaj model o kom ovde pričamo?
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #43 on: August 11, 2010, 03:08:08 pm »

@Rocker

O cemu treba da vodis racuna - cena municije posto ga uzimas za rekreativno gadjanje.

Nekada je cena bila otprilike 2x9mm Para = 1x .357

Sad nisam vise u toku sa cenama ali trebalo bi da i to proveris.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #44 on: August 11, 2010, 03:47:06 pm »

Kad krenem u nabavku papira i oružja, napisaću na forumu o tome.
Kupuješ li ga zbog sebe ili zbog nas? Forum ti baš nije neko mjesto gdje o tom treba pisati, zapravo uopće govoriti. Time - na neki način - zazivaš nevolje kojih s oružjem i tako ima na pretek. Razmisli malo ... Na ovom forumu ima podosta - vjerojatno redom u svih nas koji smo srednjih godina - legalnog oružja (za početak), pa iako bi se mnogi rado po(h)valili njime, redom šute ... Što misliš, zašto?


Šta je najbitnije da proverim prilikom kupovine, pošto planiram polovnjaka?
Provjeri da nije tko njime neslužbeno upokojen, a da to nije oglašeno u oglasu  Wink
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.