PALUBA
March 28, 2024, 01:18:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Revolveri - revolver Zastava R 83 .357 magnum  (Read 161142 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #75 on: July 29, 2011, 05:47:21 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

poz.


* S&W5.jpg (186.81 KB, 1024x1049 - viewed 2175 times.)

* S&W6.jpg (193.03 KB, 1024x1028 - viewed 1026 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #76 on: July 29, 2011, 06:01:30 pm »

I moj stari zaća ga je kupio preko vojske negde 1991.  Smiley Standardni, 4" cev. Nisam gađao njime u metu nikada, par puta jesam šenlučio u zoru za Božić u vazduh (stari dobri narodni običaji)  Smiley Moj je osećaj da je veoma tvrd, posebno pri dvostrukom okidanju, kada je potrebna stvarno velika sila na oroz da bi opalio. Inače, deluje prilično jak pri opaljenju. Dva puta mi se deilo da ne mogu da izbacim čauru iz burenceta, nakon opaljenja. Verovatno loša municija - deformiše se i zaglavi u ležištu.

Stari ga je nosio u ratu u istočnoj Bosni krajem 1992. Osim što su mu ga više puta pokušavali ukrasti (po mišljenju mnogih uspaljenika, bio je atraktivno oružje) ni po čemu drugom nije bio vredan pomena. Prodao ga je pre mnogo godina i kupio novi M-57.

Tek sada sam primjetio ovaj prilog. I ja sam imao problema sa municijom, koju sam dobio sa revolverom1991. Dva puta mi je raznjelo čauru kod pucanja i dio čaure se nabio u cijev, tako da sam morao nosit revolver kod majstora da je nekako to izvadio. Puknuta čaura je ostala tako, da se nije dao ni bubanj otvorit.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #77 on: July 29, 2011, 08:37:43 pm »

Na stranu loš kvalitet municije, ali moj je utisak da je to jako nepraktično oružje za vojnu upotrebu. Naravno, sve je u vežbi, ali ni najuvežbaniji revolveraš ne može brže da napuni ovo oružje, nego što prosečnom stralcu treba da promeni okvir u pištolju (u koji uzgred staje više metaka). Ali bio je popularan 90-tih, naročito među pilotima - mnogi su nosili model sa kratkom cevi od 2,5".
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #78 on: July 29, 2011, 09:16:09 pm »

"Zastava" je znala reklamirati svoje oružje, povoljna cijena itd. Isto je bilo i sa M70 krajem 70-tih godina. Moglo se je plačat u ratama, kasnije su nas natjerali, da dežuramo sa privatnim oružjem, dok se nismo pobunili. I civilne dozvole smo morali sami platit. Ali, bila su to druga vremena i činjenica,   nitko nas nije prisilio, da smo kupovali oružje, ko je htjeo kupio ga je, tko nije, nije kupio.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #79 on: July 29, 2011, 09:21:24 pm »

А већина је купила. Гледали смо Клинта Иствуда како лако и једноставно барата оним својим "магнумом". А тек стрипови и Вајат Ерпу и Док Холидеју (били у моди крајем 60-тих и почетком 70-тих) где Вајат Ерп користи Бантлајн специјал (ако сам добро упамтио) и погађа шта замисли на 50 метара.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #80 on: November 17, 2011, 08:48:23 pm »

Za ljubitelje tematike malo o osnovama.
Iz HV br. 76, 94. g. Autor : Velimir Savretić

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

poz.


* revolver 1.jpg (462.09 KB, 1200x1585 - viewed 721 times.)

* revolver 2.jpg (426.28 KB, 1200x1583 - viewed 854 times.)
Logged
pharaoh014
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #81 on: February 02, 2012, 11:10:54 pm »

Pozdrav svima!

Treba mi sto konkretniji odgovor na sledece pitanje, prilikom izbora kupovine Zastavinog Magnuma 357 m83 6 incha cev - kolika je dozvoljena distorzija burenceta/dobosa, kada je u ,,sklopljenom'' polozaju, tj. ramu revolvera, a ne van. Dakle koje je dozvoljeno pomeranje levo-desno i koje je dozvoljeno pomeranje u osi, mislim na samo pomeranje burenceta u lezistu ,, u krug '', kada nije nategnut cekic? Nadam se da sam dovoljno jasno postavio pitanje.

P.s. Razlog zbog kog postavljam ovo pitanje je taj sto me najvise brine ,,krzanje'' kosuljice zrna pri prelasku iz burenceta u cev, jer se opaljenje vrsi u samom burencetu pa postoji prostor izmedju istog i cevi. Dakle kolika je ta distorzija dozvoljena, da zrno ne bi ostetilo ,,ivicu'' cevi koja se nalazi u ramu. Tj. ulazni deo cevi za zrno iz burenceta u istu.

Hvala unapred na odgovoru.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #82 on: February 02, 2012, 11:24:12 pm »

Pozdrav svima!

................................................. Dakle kolika je ta distorzija dozvoljena, da zrno ne bi ostetilo ,,ivicu'' cevi koja se nalazi u ramu. Tj. ulazni deo cevi za zrno iz burenceta u istu.

Hvala unapred na odgovoru.

Мало пре сам га држао у руци (револвер, дакако) и нисам приметио ту "дисторзију" нити празан ход по уздужној оси.

 

Љуба
Logged
kris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #83 on: March 05, 2012, 10:54:17 pm »

Postovane kolege,od nedavno sam na forumu a malo da pokrenem temu o revolverime.Imam zastavin 357 proizveden 90 te godine. Od nedavno je poceo da mi zaglavljuje municiju u burencetu prilikom opaljivanja. Znaci nece burence da se okrene kada je put.Kad okida na prazno radi savrseno.
Jel imao neko ovakvih problema sa svojim revolverom ili je cuo za ovako nesto.Svaki savet dobrodosao
Hvala unapred
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #84 on: March 06, 2012, 02:40:47 pm »

Postovane kolege,od nedavno sam na forumu a malo da pokrenem temu o revolverime.Imam zastavin 357 proizveden 90 te godine. Od nedavno je poceo da mi zaglavljuje municiju u burencetu prilikom opaljivanja. Znaci nece burence da se okrene kada je put.Kad okida na prazno radi savrseno.
Jel imao neko ovakvih problema sa svojim revolverom ili je cuo za ovako nesto.Svaki savet dobrodosao
Hvala unapred

Prvo pretpostavljam da je revolver redovito čišćen.
Znači kad ga napuniš neće da uopće opali ili se to događa nakon opaljenja ?
Dali si ga probao napuniti sa starim čaurama umjestu metka, dali tada radi uredu ?
Koristiš li kvalitetnu municiju ?
Dali di primjetio kakvu mehaničku deformaciju na burencetu ili tjelu ?

i tako to, poz.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #85 on: March 06, 2012, 09:58:08 pm »

Da i ja napišem po nešto na ovu temu. Zastavin revolver je pored Zastavine bokerice, najlošije  oružje koje se proizvodi u ovoj fabrici. Prilikom kupovine polovnog revolvera, jedna od glavnih stvari koja treba da se gleda je okretanje burenceta oko svoje ose, u okinutom stanju (obarač stisnut). Kod Zastave je to pomeranje daleko veće, nego kod normalnih revolvera. Od kolege sam čuo da se dešavalo, da je zbog nepoklapanja ležišta metka u burencetu sa cevi parče olova od zrna kalibra 38 Spc. izletalo napolje na prelazu. Nikada to uživo nisam video, ali kada god su mi nudili da pucam iz CZ M 83, ja sam to izbegavao smatrajući da je to nebezbedno. Što se tiče kvarova, najčešće se lomi deo koji Zastava zove oprugom osigurača.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kada se ta opruga slomi, burence neće da se okreće. Često se dešava da prilikom opaljenja metka, komanda za odbravljivanje burenceta ode malo unapred, i tako blokira udarač. Bez detaljnog pregleda u rasklopljenom stanju, teško da može da se otkrije tačan razlog kvara.


* 003.JPG (247.4 KB, 1024x768 - viewed 541 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #86 on: March 06, 2012, 10:47:43 pm »

batice, odnesi ti tu skalameriju kod puskara, nemoj da se igras sa tim pravilo
Logged
kris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #87 on: March 07, 2012, 10:18:17 pm »

Revolver je redovno ciscen i maksimalno odrzavan.Nekada prilimom opaljenja prvog metka sve ide normalno ,ali sledeci nece da opali. A nekada nece uopste da se okrene burence,kao da je municija duza i negde zakaci.Koristim municiju domace proizvodnje.Ovo je jedini komad oruzija koji je u mom posedu a domace proizvodnje i jedini pravi probleme Smiley.Odnecu ga kod puskara ali sam mislio da se posavetujem malo sa vama koji imate vise iskustva od mene sa ovim modelom.Aku uguram jednu praznu cauru on okrece normalno.Nikada nisam probao sa 6 komada .
Logged
kris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #88 on: March 07, 2012, 10:27:17 pm »

Nisam dobro napisao u proslom postu.Revolver svaki put opali ali se desava da burence zaglavi i nece da okrene sledeci metak.znaci nekada opali normalno i prilikom sledeceg opaljivanja nece da okrene burence,pa onda probam prstom da povucem udarac,ali situacija ista,nece da okrene
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #89 on: March 07, 2012, 10:37:34 pm »

Ako kod praznog dobro okreče, a kod punog ne, da ne zaglavjuje koja čaura?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.