PALUBA
March 28, 2024, 03:42:00 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Revolveri - revolver Zastava R 83 .357 magnum  (Read 161145 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #105 on: March 19, 2012, 02:53:56 pm »

Možda ti imaš burence za 9 mm municiju.

poz.

U uputstvu koje se dobija uz revolver je navedeno da postoji i burence za metkove kalibra 9 mm. Ja ga uživo nikad nisam video. Zanima me da li se neko nekad sreo sa takvim burencetom.
Interesantna stvar je to da cev od 357 mag. ne podržava kalibar 9 mm para. Zrno će izleteti, ali je nemoguće pogoditi išta ozbiljno.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #106 on: March 19, 2012, 03:16:12 pm »

nikad nisam video m83 u 9mm kalibru, svi su bili '357,
mozda i gresim ali mislim da je to neka stamparska greska jer je 357 u metrickim jedinicama +- 9mm,
jedini oblik konverzije koji sam video samo na netu, ne uzivo, su bili nekakvi polumeseci od metala koji su primali 3 standardna metka 9mm, takva dva polumeseca su isli u burence,
da li je to radilo bez zastoja to isto ne znam

@kris,
stvarno mozda je najbolji savet da odes do streljane , tamo uvek ima neko ko poznaje oruzje i moci ce da prepozna ili tehnicku gresku ili zastoj kod tvog ljubimca.
ja imam tu durundu vise od 20 godina i meni je on skroz ok, za te pare naravno nema nista slicno da se uzme.

srecno
Logged
kris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #107 on: March 19, 2012, 04:46:43 pm »

Ne mislim da mi se niko podsmeva. Taj revolver jedino za to i sluzi , za kucnu odbranu,ako do toga nedaj Boze dodje.Posedujem jos 2 pistolja i sa njima sam pucao i u streljani  i po njivama.Iz Zastavinog revolvera sam pucao 357 municiju ali 38 specijal nisam uspeo da stavim u burence.Zato sam i pitao jel to moguce.
Sto se tice mog poznavanja revolvera priznajem da je slabo,pa sam upravo iz tih razloga postavio sva ova pitanja na forumu.
Hvala Vam na odgovorima!!!
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #108 on: March 19, 2012, 05:39:28 pm »

O municiji ima sve na netu ali ipak da ponovimo.

.357 Magnum

.38 Special

Ova dva su po promjerima zrna i čaure identični.

9×19mm Parabellum

Iz podataka se da vidjeti da je razlika u promjeru zrna 0.09 mm
Dok je čaura dosta različita u odnosu na ovu pravu revolversku municiju.

A što se tiče dali postoje dva burenceta za revolver, mogu samo ponoviti sliku koju je postavio naš džumba na prvoj stranici teme.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

poz.


* 1.jpg (115.45 KB, 600x800 - viewed 2089 times.)
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #109 on: March 19, 2012, 05:55:43 pm »

A što se tiče dali postoje dva burenceta za revolver, mogu samo ponoviti sliku koju je postavio naš džumba na prvoj stranici teme.
mislim da se na toj fotki vidi da nema razlike u burencetu ,
vec ono burence 9mm ima samo jedan celicni ili kakav god nosac metaka koji fiksira metak u burencetu .
predpostavljam da je to ono sto sam ranije pominjao sto je treblo da posluzi kao konverzija "357 u 9mm


* 1.jpg (3.83 KB, 111x111 - viewed 5645 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #110 on: March 19, 2012, 06:08:09 pm »

Ne sporim jer to burence za 9mm nisam vidio ali pogledaj ove dimenzije.

.38special :

Neck diameter    .379 in (9.6 mm)
Base diameter    .379 in (9.6 mm)

9mm :

Neck diameter    9.65 mm (0.380 in)
Base diameter    9.93 mm (0.391 in)

Ovo bi trebale biti dimenzije čaure, malo mi je pre velika razlika.

poz.
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #111 on: March 19, 2012, 06:45:21 pm »

nisam ja bas neki expert sto se dimenzija i teorije tice pa neke zakljucke izvlacim vise iz iskustva a manje iz knjiskih podataka.

predpostavljam da je ta razlika u dimenzijama jer i sama caura, tj obod pistoljskog i obod revolverskog metka nisu isti.
dok je kod pistolja sve u jednoj ravni i sa kanalom koji je unutra tj ispod oboda caure,
dotle kod revolvera ima obod koji je siri od tela i tim obodom se fiksira u burencetu .

pri tome mislim i da je i burence revolvera obradjeno u konus koji se smanjuje-suzava  blize ustima cevi...
doduse kod zastave je sve moguce pa i ta ogromna odstupanja .

a konkretno ovo sto kris kaze da mu 357 radi a 38 zaglavljuje mislim da je problem u municiji jer nema nikakve logike da se isti kalibar drugacije ponasa
Logged
kris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #112 on: March 19, 2012, 10:22:07 pm »

Ima li ukljucen u ovu raspravu a da je iz Novog Sada? Da ja lepo od njega kupim 1 metak i probam da ga stavim u burence i opalim.Tako cemo resiti dilemu jel metak bio veci ili je burence cudno!
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #113 on: March 20, 2012, 12:02:44 am »

Mozes da odes na streliste, tamo kupis municije koliko zelis i pucas.
 Ja do sad nisam znao za ovu konverziju u pistoljski metak 9mm luger. Ali zastavin revolver se pravio u 357 magnum kalibru koji moze bez problema da koristi 38 spec. municiju. I proizvodio se u 38 spec. kalibru koji ne moze da koristi 357 magnum municiju.
 
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #114 on: March 20, 2012, 01:46:32 am »

konverzija 357-9mm
http://smith-wessonforum.com/s-w-revolvers-1980-present/65450-here-my-9mm-conversion-8-shot-627-pictures.html

razlika pistoljska revolverska municija


* razlike.jpg (103.91 KB, 375x500 - viewed 756 times.)
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #115 on: March 20, 2012, 11:52:11 am »

konverzija 357-9mm
........................................

Не бих ја користио реч "конверзија", с обзиром да је она намењена објашњавању неких суштинских "промена".
Више бих се заложио на поступку, прилагођавања (или омогућавања) револвера .357 Магнум, у коришћењу пиштољске муниције 9мм.

Иначе, нисам знао за оно техничко решење приказано овде
http://smith-wessonforum.com/s-w-revolvers-1980-present/65450-here-my-9mm-conversion-8-shot-627-pictures.html
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Лепо осмишљено

Љуба


* 9mm.jpg (78.62 KB, 800x600 - viewed 7733 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #116 on: March 20, 2012, 02:49:33 pm »

Kao bivsi vlasnik Zastavinog 357 Magnum revolvera sa cevi duzine 4" mogu da kazem da bez problema moze da se koristi municija 38 specijal.

Ugodnija je za gadjanje zbog manjeg trzaja. Po mom iskustvu problem je u korica za drsku revolvera koje nisu pogodne za tako jak kalibar. Rezultati gadjanja sa tim fabrickim koricama su bili u najmanju ruku razocarajuci. Prvi put gadjalo nas vise starijih - mladjih, iskusnijih - manje iskusnik i niko nije bio odusevljen. Tada je malo ljudi imalo iskustva sa revolverima a pogotovu u tako jakom kalibru.

Kada se promene korice sa masivnijim anatomski oblikovanim i kod oruzara doradi "okidanje", revolver je mnogo bolje lezao u ruci, bolje se kontrolisao i rezultati su drasticno bolji.

Verovatno ne bih ni otkrio sve ovo da nisam imao slican problem sa zagljavljivanjem burenceta koji se relativno rano javio pa je oruzje moralo kod oruzara koji je i predlozio promenu korica i doradu.

Dva interesantan komentara sa lovackog formuma SRBIJALOV.

"Po PPU tablicama PPU-a na njihovom sajtu izlazna energija je oko 1200 J, sto je priznacete, isto sa 44mag. koji vazi za najvisu klasu kad je snaga u pitanju.
Seller-ova na primer, po tablicama izlazi oko 720-30 J.
To je, priznacete, ogromna razlika.
Ako stavite unutra 38 spec. ona imate na izlazu manje od 400J sto vam daje mirniju ruku i brze okidanje."

"Koristio sam ga par godina...Sta reci...Mom prijatelju je posle godinu dana intezivnog koriscenja razlabavio burence.....Licno sam zadovoljan i nisam imao nikakvih kvarova ni minimalnih,a pucalo se podosta.Ajde redom Drska,je za moju saku(mislim uobicajena) kao kod vecine revolvera kratka,pa sam i na zastavu odmah stavio nazovi gumenu koju je radilo dosta privatnika(znaci ne poznatih marki)Odlicno je legla.Dalje mehanizam opaljenja isl.je dobro pokupljeno od priznatih marki,pa nema potrebe detaljisati.Veci je problem sto se kod zastave nikad nezna na sta ces naleteti,od skoro vrha do skoro dna.Obarac,malo tvrdji,ali zavisi sta se hoce."

Karakteristike PPU municije za revolvere mozte videti ovde.



Gadjanje sa Zastavinim 357
<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/g_yx9Tm7mZ8?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #117 on: March 20, 2012, 05:22:53 pm »

ne znam ko je ovo na snimku pucao,
ali mislim da momak nema bas puno iskustva sa revolverom
ruka mu je mirna u toku nisanjenja i pre opaljenja ali revolver mu kasnije mnogo i nekontrolisano skace i vidi se da se dosta muci kad treba da potegne petlic i puca u singl modu...
naravno, to se sve resava vezbom
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #118 on: March 20, 2012, 05:53:53 pm »

Власник сам овог револвера 21 годину.
Или ти поседујем прву серију, коју је произвела "Застава".

Нећу да кудим ово оружје, јер сматрам да нисам стручњак за пиштоље и револвере.
Учили су ме и обучавали експерти из стрељаштва за пиштоље.
Под прецизном и непосредном контролом, на 25 м, имао сам у целој каријери једну 10-ку.
Чак сам успео да два пута за редом погодим 8. Да би треће зрно отишло ван мете.
Нисам задовољан својим умећем у руковању леворвером.

Рече "banebeograd: то се све решава вежбом", али кад не иде оно не иде.....
И од тада се више не трудим. Заборавио сам кад сам задњи пут гађао из њега.

Љуба
Logged
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #119 on: March 20, 2012, 06:55:21 pm »

nisam ni ja bas expert, tu i tamo imam po neko iskustvo,
i mislim da je osnovna greska pocetnike "uciti " da pucaju na maksimalnim daljinama u streljani.
to je ok za iskusne "pucace"
25 metara je nerealno za pocetnike, i zbog losih rezultata totalno nestimulativno i mnogi cesto odustaju od dalje prakse.
treba krenuti sa 7-8 metara , i onda postepeno ici u "daljinu"
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.