PALUBA
April 28, 2024, 12:11:16 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Međunarodna vojna vježba "IMMEDIATE RESPONSE"  (Read 56940 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #75 on: June 02, 2012, 11:36:41 am »

Dakle nije tvoje lično iskustvo... tada nemoj ni da omalovažavaš ljude koji se tamo upućuju. Takodje, ako je nešto inostrano, ne mora da znači da je obavezno i dobro.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #76 on: June 02, 2012, 11:41:21 am »

Kuravti tehnika.... Tongue

Šta ste se uhvatili tih Amera. Svi misle da je sve ono s čime oni dođu od boga dato.
I da tako to treba od danas i gotovo. To je pogrešno, sve pogrešno. Treba ići napred
i okrenuti se našim Balkanskim davno provjerenim saznjanjima i njih unapređivati i
osavremenjivati.
Odjednom nevalja ni naša ČUTURA za vodu.  :'(  Treba nova digitalna... Tongue
Logged
sakota79
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 76


« Reply #77 on: June 02, 2012, 12:33:18 pm »

  Mrzim da se oglašavam na forumima baš zbog ovakvih "brzočitampanemampojmaštasampročitaoaliipakćudapametujem" likova. Praviću onda veće razmake izmedju reči. Ponavljam       nije     mi    namera    da      omalovažavam.     Niti    kujem   u    zvezde te   mrske    Amere   .  (nekad smo ih zvali saveznici)   Banalizovanje .... bravo,    svaka    čast. Ko je     pominjao    čuturicu?   U   stvari    hvala    na   odgovoru,     . O tome    sam   i   pisao u  postu,    "šta    mi    ti  tu   pametuješ,    to    se   tako   radi   sto   godina    a ti  sad    tu  nešto    filozofiraš" to    je  ta   logika. Da   želim  da  budem  djubre  rekao   bih  da   je  to logika  lenjih   i  neznalica,  novo-  znači  da  se  opet   nešto  mora  učiti   i  raditi.   Ovde    vidim     reakciju    patrole    na    blisku    zasedu,   dakle    ponavljam pitanje, koji deo  vojske   uopšte   zna  i  ima   tu  temu   u  obuci?    Reko  bih   manji deo.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #78 on: June 02, 2012, 01:04:48 pm »

Ajmo ljudi polako, smirimo tenzije...

Ja vjerujem da sve zemlje koje sudjeluju na ovoj vježbi, uključujući i one koje aktivno sudjeluju i one koje su nazočne kao promatrači, imaju što naučiti jedne od drugih.

S jedne strane zemlje s ovih prostora su prije 15ak godina ratovale i iz toga su mnoge lekcije naučene, mnoga saznanja i iskustva stečena. To treba razvijati i unaprijeđivati. Tu se slažem s Ćirom. No je li to nužno i najbolje i jedino valjano i ispravno!? Smatram da ne i da treba gledati i druge kako rade. Ne mora to nužno biti SAD-e, može biti bilo tko. Bitno je da se surađuje i vježba, da se razmjenjuju znanja i iskustva.

S druge strane SAD su zemlja koja je nakon 2.S.R vjerojatno najviše ratovala, na različitim kontinentima, u različitim uvjetima te se susretala sa različitim situacijam pa je i sama naučila dosta lekcija. K tome vjerojatno najviše ulažu u vojsku, naroužanje i razvoj vojnih tehnologija i opreme. Tako da se od njih ima što vidjeti i naučiti. Tu se Ćiro ne bih složio da je to sve pogrešno. Naravno da nije bogomdano ni jedino ispravno (kao ni naše), ali nije ni posve pogrešno.

Na vježbi sudjeluje više vojski i sve one imaju što pokazati jedne drugima, utemeljeno na vlastitim iskustvima.

Što se sakotina komentara tiče, koliko sam razumio on smatra da VS, odnosno njeni pripadnici ne sudjeluju dovoljno aktivno u ovakvim vježbama, odnosno ne usvajaju viđeno i naučeno, ne ugrađuju ga u obuku. To je njegovo viđenje, da li je zaista tako ne znam, nisam iz Srbije i nije mi poznata situacija u VS, ali vjerujem da ima ljudi na Palubi koji su bolje upoznati s tim i koji mogu prokomentirati. Međutim slažem se s dijelom njegovog komentara da ljudi iz naših zemalja često znaju biti "teški" kad su novotarije i promjene u pitanju. I u OS RH, ali i u ostalim sferama života u RH ima toga podosta.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #79 on: June 02, 2012, 01:16:38 pm »

Mrzim da se oglašavam na forumima baš zbog ovakvih "brzočitampanemampojmaštasampročitaoaliipakćudapametujem" likova. Praviću onda veće razmake izmedju reči. Ponavljam       nije     mi    namera    da      omalovažavam.     Niti    kujem   u    zvezde te   mrske    Amere   .  (nekad smo ih zvali saveznici)   Banalizovanje .... bravo,    svaka    čast. Ko je     pominjao    čuturicu?   U   stvari    hvala    na   odgovoru,     . O tome    sam   i   pisao u  postu,    "šta    mi    ti  tu   pametuješ,    to    se   tako   radi   sto   godina    a ti  sad    tu  nešto    filozofiraš" to    je  ta   logika. Da   želim  da  budem  djubre  rekao   bih  da   je  to logika  lenjih   i  neznalica,  novo-  znači  da  se  opet   nešto  mora  učiti   i  raditi.   Ovde    vidim     reakciju    patrole    na    blisku    zasedu,   dakle    ponavljam pitanje, koji deo  vojske   uopšte   zna  i  ima   tu  temu   u  obuci?    Reko  bih   manji deo.

Momčino, možemo da pričamo o sadržajima obuke, potrebnim korekcijama i slično. Ali, nikako ne možemo vredjati pripadnike sopstvenih oružanih snaga. Sa druge strane, fazone sa povećanim razmakom izmedju reči - batali, ili nadji sebi drugo mesto. Širok ti internet.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #80 on: June 02, 2012, 01:20:38 pm »

Zahvaljujem! Na hrvatskom bi bio Obični jelenak, tako wiki kaže.

Mi ga zovemo "Hrušt". Grin


Da, hrušt, to je ta beštija.  Wink


Jao bre Maxo, svi su se slikali, samo mojih makedonaca nema nigde.
Daj potrudi se malo da se i mi mediski eksponiramo. Grin Grin

Trpe, Makedonija i Srbija sudjeluju samo kao promatrači. Međutim, uvjeren sam da sam negdje vidio slike Makedonaca s ove vježbe, odnosno u glavi mi je makedonska zastava na ramenima dvojice vojnika. Vjerujem da će maxo negdje iskopat i te slike Wink
Logged
sakota79
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 76


« Reply #81 on: June 02, 2012, 01:41:29 pm »

Ajmo ljudi polako, smirimo tenzije...

Ja vjerujem da sve zemlje koje sudjeluju na ovoj vježbi, uključujući i one koje aktivno sudjeluju i one koje su nazočne kao promatrači, imaju što naučiti jedne od drugih.

S jedne strane zemlje s ovih prostora su prije 15ak godina ratovale i iz toga su mnoge lekcije naučene, mnoga saznanja i iskustva stečena. To treba razvijati i unaprijeđivati. Tu se slažem s Ćirom. No je li to nužno i najbolje i jedino valjano i ispravno!? Smatram da ne i da treba gledati i druge kako rade. Ne mora to nužno biti SAD-e, može biti bilo tko. Bitno je da se surađuje i vježba, da se razmjenjuju znanja i iskustva.

S druge strane SAD su zemlja koja je nakon 2.S.R vjerojatno najviše ratovala, na različitim kontinentima, u različitim uvjetima te se susretala sa različitim situacijam pa je i sama naučila dosta lekcija. K tome vjerojatno najviše ulažu u vojsku, naroužanje i razvoj vojnih tehnologija i opreme. Tako da se od njih ima što vidjeti i naučiti. Tu se Ćiro ne bih složio da je to sve pogrešno. Naravno da nije bogomdano ni jedino ispravno (kao ni naše), ali nije ni posve pogrešno.

Na vježbi sudjeluje više vojski i sve one imaju što pokazati jedne drugima, utemeljeno na vlastitim iskustvima.

Što se sakotina komentara tiče, koliko sam razumio on smatra da VS, odnosno njeni pripadnici ne sudjeluju dovoljno aktivno u ovakvim vježbama, odnosno ne usvajaju viđeno i naučeno, ne ugrađuju ga u obuku. To je njegovo viđenje, da li je zaista tako ne znam, nisam iz Srbije i nije mi poznata situacija u VS, ali vjerujem da ima ljudi na Palubi koji su bolje upoznati s tim i koji mogu prokomentirati. Međutim slažem se s dijelom njegovog komentara da ljudi iz naših zemalja često znaju biti "teški" kad su novotarije i promjene u pitanju. I u OS RH, ali i u ostalim sferama života u RH ima toga podosta.

Eto, samo to sam hteo da kažem. Šta ja imam od toga što je neka grupa vojnika bila negde na nekoj vežbi , jel menjano nešto u pravilu, u metodici rada, jel se neki kriterijumi menjaju? Uglavnom ne. Da nebi gnjavio , evo kajem se i neću više ni da beknem. Šta batleri znaju uostalom?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #82 on: June 02, 2012, 01:44:19 pm »

Izvoli, ne gnjaviš, šta bi promenio u metodici?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #83 on: June 02, 2012, 02:07:54 pm »

Zahvaljujem! Na hrvatskom bi bio Obični jelenak, tako wiki kaže.

Mi ga zovemo "Hrušt". Grin


Da, hrušt, to je ta beštija.  Wink



Hrušć   Wink

Hrušt (Melolontha melolontha)


poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #84 on: June 02, 2012, 02:28:15 pm »

Zastave učesnika.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* ir_12_26052012_05.jpg (219.43 KB, 1200x795 - viewed 207 times.)

* 20120601-3-3.jpg (353.56 KB, 1200x846 - viewed 206 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #85 on: June 02, 2012, 03:39:00 pm »

Zastave učesnika.
I dok sam ja bacio popodnevni krnjanjac tema se razvi i prikaza se nekoliko pogleda o istoj. Naravno svak ima svoje stanovište
kao i ja svoje. I svi imamo pravo na svoje mišljenje bez vrijeđanja i omaložavanja.

Vježba je održana. I zastavama prikazano je, ko je sve sa Balkana bio prisutan.

Kako ljudstvo Palube gleda na ovakvo što kao što je ova vježba na Balkanu pod paskom NATO-a. Po mome trojako. Jedni
koji to jedva i primjete. Jednostavno pređu preko toga. Drugi koji su oduševljeni takvim nečim i neznaju gde će od sreće.
I odmah bi da to automatski postane svakodnevnica. Treći koji nisu tim nešto posebno oduševljeni i radije bi da smo mi to
sami izvodili i bez bilo čijeg tutorstava sa strane. I naravno svak ima svoje mišljenje i na to ima pravo.

Ja pripadam trećoj skupini. I to javno kažem i takav se deklarišem. Nit se toga stidim niti to krijem. Pripadam grupi
anti-NATOvaca. Moj stav proizilazi iz sledećeg: Bombardovali su me koliko juče i moj narod kome pripadam. Balkanu se nebi ni
okrenuli da nisu tu zamislili svoju korist obučavajući nas upravo ovakvim načinom i šaljući te naše momke u svjetske vukoj. pravilo.ne
da ginu za njih, a s čime mi u stvari nemamo ama baš nikakve veze. Daju nam na kašičicu tek onoliko koliko mežemo uraditi posao
za njih i ništa više van toga. Izvode vježbe kako su oni zamislili, nikoga ne pitajući za ništa, namećući svoje metode, pravila,
ponašanja i jezik. Moglo bi se još toga....

I Balkanski narodi bi kao zbog toga trebali biti sretni. E vidite, drugari, ja zbog toga niti sam sretan, niti me to oduševljava.
Naravno to je moj stav i na njega imam pravo. I zadržaću svoju Balkansku Čuturicu za vodu. Voda iz nje ima izvanredan ukus...
Logged
maxo
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 753


« Reply #86 on: June 02, 2012, 04:05:01 pm »

Evo TRPE našao sam samo dvije!



* 588733.jpg (162.01 KB, 1024x683 - viewed 68 times.)

* 588734.jpg (195.82 KB, 1024x683 - viewed 54 times.)
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #87 on: June 02, 2012, 04:14:51 pm »

Hvala Maxo, znaci jos uvek salju ljude u nesto starijim MD uniformama. Smiley

Dodatak:

Ljudi, ameri ne prave ove vezbe samo da bi druge naucili, vec da bi i oni videli sta ti drugi imaju da im ponude.
Evo, kao makedonac mogu da se ponosim sto su bas od nas (tako su barem oni rekli) kupili foru sa skidanjem zadnjih vrata na Mi-8/17 pri izvodjenju desantnih ili prepadnih operacija sa tim helikopterom. Verujem da i druge zemlje mogu da ponude nesto takvo amerima.

Sa druge strane, ko nam zabranjuje da sami organiziramo bilateralne ili multlateralne vezbe izmedju sebe ?? Kao sto sam rekao, prosle godine je vod VS bio na zajedniskoj vezbi sa ARM. Malo posle toga su i pripadnici SV (Slovenacke Vojske) bili gosti na Krivolaku na zajednickoj vezbi.
Znaci, moze se, ali treba da neko pokrene inicijativu, ali i da da pare da se takva vezba odrzi, sto kod nas hronicno nedostaje.

Sto se tice "kupovanja" tudjih iskustva, ne znaci da bi sve strano trebalo odmah ili uopste primeniti, treba se lepo izvagati jel moj/vas metod bolji ili gori, i kakav bi boljitak donelo tudje iskustvo, pa tek onda razmisliti dali treba da ga uvedes onako kako su ga prezentirali, ili napraviti neku svoju modifikaciju ili zadrzati ono sto si do tada radio.
« Last Edit: June 02, 2012, 04:26:25 pm by trpe grozni » Logged
maxo
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 753


« Reply #88 on: June 03, 2012, 04:08:27 pm »

Dan odmora


* 593141.jpg (131.67 KB, 1024x683 - viewed 44 times.)

* 593142.jpg (130.86 KB, 1024x683 - viewed 54 times.)

* 593143.jpg (134.27 KB, 1024x683 - viewed 54 times.)

* 593144.jpg (138.34 KB, 1024x683 - viewed 52 times.)

* 593145.jpg (121.36 KB, 1024x683 - viewed 54 times.)
Logged
maxo
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 753


« Reply #89 on: June 03, 2012, 04:09:28 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 593146.jpg (107.36 KB, 1024x683 - viewed 176 times.)

* 593147.jpg (200.21 KB, 1024x683 - viewed 170 times.)

* 593148.jpg (185.78 KB, 1024x683 - viewed 171 times.)

* 593149.jpg (141.71 KB, 1024x683 - viewed 92 times.)

* 593150.jpg (122.24 KB, 1024x683 - viewed 63 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.