PALUBA
April 28, 2024, 07:55:18 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Bullpup VS klasični dizajn  (Read 17923 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #15 on: November 25, 2008, 02:17:50 pm »

Opciju za rafal od tri metka imaju M16A2 i M4. Posle kuknjave vojske i marinaca, i prepravki rađenih u "kućnoj" radinosti, u naoružanje je uveden M4A1 koji ima mogućnost preve rafalne paljbe. Smiley
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 929



« Reply #16 on: November 25, 2008, 02:31:55 pm »

Opciju za rafal od tri metka imaju M16A2 i M4. Posle kuknjave vojske i marinaca, i prepravki rađenih u "kućnoj" radinosti, u naoružanje je uveden M4A1 koji ima mogućnost preve rafalne paljbe. Smiley
Jeste tačno ali kad se kaže m4 misli se na m4a1, 'obična' m4 se koliko ja znam nigde ne koristi.
Da se ne ide dalje u OT, m4 ima slične karakteristike kao m16a3, o njoj ima i na našem  forumu

Tema o M-16
« Last Edit: November 25, 2008, 02:33:26 pm by wasp » Logged
milan11
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 25



« Reply #17 on: November 26, 2008, 10:32:22 am »

kratki video sa gadjanja Famas-om (rafal po 3, na 200m), to je opcija za gadjane

http://video.aol.com/video-detail/tir-famas-a-deux-cents-metres-rafales-de-trois-sur-cible-mil/20738675
« Last Edit: July 24, 2010, 10:51:01 am by trpe grozni » Logged
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #18 on: June 03, 2009, 09:12:01 pm »

kolege da vas pitam? sa bullpup puskom kako cete gadjat iz rova ono sa jednom rukom il dvije samo ruke da vam se vide, znaci da sakrijete glavu  samo sake ko sa standardnim dizajnima... Nemoguce nego se moras podic i ode... ove su puske za policiju(specijalne jedinice policije) kratka jaka.Na ovakvim puskama skoro non stop nisanis i kad je nosis cak Wink eto a to nekad stvarno nije potrebno.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #19 on: June 09, 2009, 01:06:11 pm »

          Partner 2009

   Remontni zavod iz Čačka je uradio ovu interesantnu konverziju puške M-70 iz klasične u bullpup pušku, ali tu prestaje svaka simpatija. Držao sam je u rukama i stekao utisak da je teža od M-70, kao i da joj je totalno poremećeno težište.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Inače ovaj okbir koji se nalazi u pušci je za 20 metaka.


* img0170lfu.jpg (55.26 KB, 640x480 - viewed 142 times.)

* img0171p.jpg (118.34 KB, 640x480 - viewed 128 times.)
« Last Edit: January 20, 2010, 01:13:54 pm by trpe grozni » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #20 on: June 09, 2009, 01:30:42 pm »

Moze da se stavi i okvir od 30 metaka!
Ja mislim da od ovog nisam video vecu glupost, a canim ga da ce vecina da se slozi samnom...naravno osim onog lika na sajmu koji je dao sve od sebe da me uveri u suprotno!
Uzeli su kundak od puskomitraljeza i navukli ga na ovo cudo i to je to...sve ostalo je isto kao kod M70, ali bas sve!
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #21 on: June 09, 2009, 02:01:52 pm »

Nisam neki stručnjak za lično naoružanje ali meni ovo izgleda kao smejurija .... koliko shvatam bullpup dizajn bi trebao da strelcu omogući lakše manevrisanje na malom prostoru .... ovaj "frankeštajn" je koliko mi se čini još duži od M-70 a koliko vidim i teži ... Šta su hteli sa ovim ?

Ja nisam pipao ni jednu od pušaka na Partneru .... od čega je ovo kućište(mislim na materijal)...

Jel' mi utisak varljiv  ili ne ali koliko vidim na prvoj od fotografija pored puške stoji neka povelja na kojoj piše "Specijalno priznanje" ? ? ! !

Za šta ? .... Za ovo?
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #22 on: June 09, 2009, 02:05:31 pm »

  Мени лично модел "bullpup" као модел пушке је одвратан. У ефикасност пушке у акцији не улазим јер је очигледно добра пушка чим се толико користи. Неке су ми само ружне а неке одвратне. Али ова наша! Па људи ја нешто одвратније нисам видео! А што каже Ненад макар да је лагана па да је употребљивија, него ни то. Ја не знам како су људи из ремонтног завода који поправља камионе могли да направе пушку?! Тачније да ремонтују. То би било као кад би неки оружар направио, тј. ремонтовао неко возило, камион, тенк, авион... шта год. Мрзим кад морам да тако причам о домаћим производима али је тако.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #23 on: June 09, 2009, 02:08:24 pm »

Sam kundak je od neke vrste plastike, dok je onaj čikica tvrdio da je od drveta Roll Eyes. Ma očaj živi, što kaže DEMON ne volim da omalovažavam naše proizvode, ali ovo je totalni promašaj.
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #24 on: June 09, 2009, 02:14:01 pm »

  Ја сам само искрен, то једно. А друго чисто сумњам да су поправили перформансе саме пушке.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #25 on: June 09, 2009, 02:16:16 pm »

Ma i čikica je priznao da ništa nije menjano na samoj pušci, sve u svemu je to klasična M-70. Čitava konverzija u bullpup verziju se izvodi za pola sata.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #26 on: June 09, 2009, 02:19:56 pm »

Majstor puškar se zaigrao...
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #27 on: June 09, 2009, 02:20:39 pm »

  Није шија но врат  Roll Eyes
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #28 on: June 09, 2009, 02:25:07 pm »

Ja nisam osetio da je puška nešto teža (ili sam ojačao  Grin )
Šalu na stranu, interesantno rešenje ko voli da se igra - možda i nađe kupca među pojedincima u Americi.
Meni je čudno ležala u ruci, ali nisam navikao na takav oblik.
Definitivno je kraća od M70 - ja sam dužio M70AB2, sa sklopivim kundakom koji je loše urađen, ovo rešenje je zgodnije za skučen prostor.

Ali daleko više me buni ova plastika - u nju može lako da uđe voda, blato, pesak... A tu je još i komplikovaniji mehanizam okidača koji je unutra.
Nije za vojsku definitivno...
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #29 on: June 09, 2009, 02:46:42 pm »

Ma i čikica je priznao da ništa nije menjano na samoj pušci, sve u svemu je to klasična M-70.

Ali daleko više me buni ova plastika - u nju može lako da uđe voda, blato, pesak... A tu je još i komplikovaniji mehanizam okidača koji je unutra.
Nije za vojsku definitivno...

Čemo onda celo ovo cirkuzanje ? Šta su mislili time da postignu ?
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.