PALUBA
March 29, 2024, 01:36:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 34   Go Down
  Print  
Author Topic: T-90, osnovni borbeni tenk  (Read 228371 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #90 on: September 20, 2011, 07:31:23 am »

Znaš kada će u borbi neko da pšounjava ove spoljne niše. Ma niko.
Ista stvar je bila i na našim M-84 čak i što je u samom tenku a van je obrtnog transportera.

Nisam mislio bukvalno u borbi, već da se tenk mora povući na neku sigurnu lokaciju gde nema snajperista i sl.


Da li neko ima ideju sta bi ovo moglo da bude?

Pomoćni agregat električne energije.
Mislim da je to to - APU generator pogonjen gasnom turbinom.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #91 on: September 20, 2011, 07:58:37 am »

Mislim da je to to - APU generator pogonjen gasnom turbinom.

Pogledaj na kraju pod "вспомогательная дизель генераторная"



* T-90MS.jpg (264.1 KB, 960x1280 - viewed 103 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #92 on: September 20, 2011, 10:51:01 am »

Ali kome je to bitno.  Bitno je da je tenk ofarban.


I već kada su farbani tenkovi, zna se sa čim se i kako se farba tenk.
Ni to nije moglo da se uradi kako treba.

Micha, nije nikakvo ogovranje, već čuđenje kako čovek radi posao a isti ga uopšte ne zanima.
Bilo je slučajeva u četi da skinemo nekoliko upravljačkih kutija da bi na kraju u Čačak poslali sasvim petu kutiju, ona se vrati i opet kvar nije otklonjen.
I sve to ne bi bilo strašno da nije bilo reč o tenkovima koji su u borbenoj gotovosti na šest i manje sati.

Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #93 on: September 20, 2011, 11:20:09 am »

http://www.tulamash.ru/en/prod_dgu5.htm


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* dizel_dgu5.jpg (14.62 KB, 385x222 - viewed 753 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #94 on: September 20, 2011, 11:55:45 am »

Onda bi ovo trebalo da je klima uredjaj.


* P1330730 - 2.JPG (331.63 KB, 1600x1200 - viewed 125 times.)
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #95 on: September 20, 2011, 11:58:08 am »

Jeste. Ista takva klima je montirana i na našem M-84AB1 (M-84AS)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #96 on: September 20, 2011, 10:12:30 pm »


Micha, nije nikakvo ogovranje, već čuđenje kako čovek radi posao a isti ga uopšte ne zanima.
Bilo je slučajeva u četi da skinemo nekoliko upravljačkih kutija da bi na kraju u Čačak poslali sasvim petu kutiju, ona se vrati i opet kvar nije otklonjen.
I sve to ne bi bilo strašno da nije bilo reč o tenkovima koji su u borbenoj gotovosti na šest i manje sati.


[/quote]

   Niko nije savršen, a za taj posao baš moraš imati vidru sa solidnim predznanjem. Danas više nema sramote pa se ljudi usuđuju da prihvate posao kome nisu dorasli. Ne verujem da bi iko dao otkaz zato što ne zna da radi svoj posao . A i ko bi smeo otvoreno to da mu kaže . Hohštapleraj na sve strane . Kod mene je to mesto upražnjeno više godina i niko se ne javlja na par konkursa koji su bili . Raspitivali su se ali šef nije hteo da pusti bilo koga da dodje i da mu prčka po tenkovima. Takvi posle odu u kotlare , vodoinstalatere i slična hobi zanimanja sa radnim vremenom od nepunih 6 meseci godišnje, jer kad tata već plaća za posao onda mu je bolje to nego da se lomata po terenima i gađanjima a da ga cene manje nego majstora iz građevinske sekcije.
« Last Edit: September 20, 2011, 10:26:50 pm by micha » Logged
Eskimko
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100



« Reply #97 on: November 30, 2011, 09:59:35 am »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/saQ4WM8-Y-o?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 01.jpg (83.47 KB, 741x800 - viewed 492 times.)

* 02.jpg (86.32 KB, 1024x683 - viewed 535 times.)

* 03.jpg (77.9 KB, 810x630 - viewed 493 times.)

* 04.jpg (65.04 KB, 864x574 - viewed 484 times.)
« Last Edit: February 28, 2015, 12:22:30 pm by trpe grozni, Reason: Izbrisan neispravan youtube link. » Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #98 on: December 06, 2011, 01:05:49 pm »



<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5v25iFBckHk?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #99 on: December 24, 2011, 12:21:36 am »

На захтев друга Пере.
Наравно и уз поздраве свима,иде слика на овај ТЕНАК

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* TENAK.jpg (214.8 KB, 1024x768 - viewed 384 times.)
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #100 on: January 07, 2012, 06:58:12 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/WszQUqEpTeU?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

« Last Edit: January 07, 2012, 07:04:28 pm by rotring » Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #101 on: January 07, 2012, 08:31:05 pm »

Fin snimak, ali pokreće puno razmišljanja. Nedavni snimak gađanja tenka M84 na Pasuljanskim livadama gdje se vidi nepoznavanje rukovanja tenkom od strane posade tenka, a odobreno od komande koja takođe nema pojma, jer da ima pojma nebi odobrila onu karafeku od vojske, pokreće razmišljanje kakva vojska treba (za) ovaj tenk.
Počev od nivoa posade. Koliko treba obuke za da se sjedne u ovakav tenk i koriste sve njegove mogućnosti. Garantujem kad bi ispitao posade na tenku M84 u vojskama nastalim od JNA da više od 50 % posada, a i aktivnih starješina nebi moglo proći na ispitu o poznavanju M84. Dovoljno je vidjeti snimak sa Pasuljana. Za ovakav tenk treba biti dugo vojnik pod ugovorom, dosta učiti i gađati. Uskakanje onom brzimom u tenk kakva je na snimku je čista glupost. Treba dosta pripreme da se sa tenkom krene na neki zadatak, a uskakanje u tenk je totalno bez veze i nepotrebno.
U domaćem tenku na strani nišandžije ima oko 105 dugmića, prekidača, poluga i ostalih mehaničkih komandi koje nišandžija treba da zna koristiti. Koliko ima u ovom.
I sada da nastavimo razmišljanje o ovom tenku kakve trebaju biti starješine, majstori, tehnička podrška itd. Dovoljno je vidjet i snimke iz TRZ Čačak prilikom posjete gospodina Šutanovca. Vide se katastrofalne greške u radu majstora na tenku M84. I kakvi su onda ti tenkovi koji se "remontuju" u Čačku.

I šta bi se desilo kad bi takvi neki, od posada, pa na dalje, dobili ovakav tenk. Kakve tu trebaju biti vojne škole i akademije, a i škole za majstore da se omogući potpuno korištenje mogućnosti ovog tenka. 

Sjećam se komandanta brigade koji je slao Gvozdiku 122 mm na prve borbene položaje. "Pa zar to nije kao tenk. Slično je" odgovorio mi je kad sam ga poslao u ***** materinu, jer je posada bila pobijena.

Sjećam se komandanta brigade koji je naredio da se tenkovi stave na vrh brda pa da osmatraju šta ima ispod brda. I pet tenkova za  pet minuta bili pogođeni zoljom. Stavio ih pametnjaković na vrh brda. Na horizont.

Sjećam se načelnika katedre vatrene obuke u VP 2908 ŠCOMJ koji je pomiješao komande tenkova T72 i M84.

Sjećam se komandanta tenkovskog bataljona koji je u dvije rečenice pokazao katastrofalno nepoznavanje posla kojim se bavio. Nije znao daljinu raspoznavanja i daljinu uočavanja noćnih nišanskih sprava i još je govorio da su to IC uređaji. I još puno toga.

Sjećam se profesora na vojnoj akademiji koji je uvijek galamio na slušaoce koji su mu postavili neko pitanje na koje on nije znao odgovoriti, a i ja sam ga dosta puta ispravljao poslije nastave.

Sjećam se komandanta kasarni u Skoplju i Kraljevu koji su tjerali vojsku da mažu točkove tenka kremom za cipele. A unutra stotine neispravnosti.  Najvažnije je bilo da imaju sav RAP.

Ovakav tenk se u našim uslovima nebi mogao koristiti.

Da ne bude zabune. Na ovom snimku ima svega. Dijelovi snimka su već bili na nekim snimcima o tenku T72 i kasnijim tenkovima. Isti poligon, ista meta, isti cilj, isti pogodak. Onako brzo kočenje tenka kao na snimku je nemoguće. To je urađeno u montaži snimka. Prelaz preko prepreke od jednog metra uspravnog zida je ovdje olakšan jer je ivica zida oštećena. Prikaz končanice je ovdje urađen animacijom. Na daljini od tri kilometra da ima onakvu širinu slike, a onakav otvor nišanske sprave...
Ono skretanje rakete ispaljene sa helikoptera, a nema Štoru, je animacija.
Ima mjerač zakrivljenosti topovske cijevi, ali dosta loše urađen. Nisu mogli riješiti da taj mjerač bude u nišanskoj spravi, pa su ga radili odvojeno. Mora da im elektronika nije mogla riješiti paralaksu topa.
Automat punjenja je stari karuselni punjač sa dva hoda lanca donosača zrna. Ne znam da li onaj kavez na zadnjem dijelu kupole služi da hvata dance. Nije vidljivo iz snimka.
Ima šest senzora za prijem laserskog zraćenja.
Sjećate se one priče kad su se izgubila dva vojnika sa nakovnjem u pustinji. I našli ih nakon dva dana, a nakovanj bio pokvaren. kako. Pa bio je u vojničkim rukama dva dana.
Pa onda pogledajte one komande kod komandira. Tač skrin. Koliko će to da izdrži u ruskoj zimi ili u vlazi Indije. I sa vojnicima koji moraju sa blatom na čizmama da uskoče u tenk, da sa takvim čizmama da koji put uđu i izađu iz tenka. Bliži im se vojni rok kraju. Baš će da paze na tač skrin. Ili su možda Rusi, a neko se dočepao votke.

Jedan filmić, a milion pitanja.

Vlado
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #102 on: January 07, 2012, 08:58:36 pm »

Kao propagandni materijal, odradjeno je zaista gotovo perfektno.....Sto su u materijalu koristili scene i iz, i sa drugih tenkova....to je druga stvar. Na kraju filma...gotovo sam siguran da je snimak opaljenja iz M84AS.
Tenk ovog nivoa sigurno zahteva "debelo" vise svega sto inace podrazumevamo pod logistikom. Ljudstvo koje na njemu zaradjuje hleb je.....i mora biti na visokom nivou.
Ali, sta da se radi.....takva je danasnja moda....uvezena sa zapada u Rusiju. Utakmica izmedju takmaca je tek zapocela.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #103 on: January 07, 2012, 09:04:10 pm »

I šta bi se desilo kad bi takvi neki, od posada, pa na dalje, dobili ovakav tenk. Kakve tu trebaju biti vojne škole i akademije, a i škole za majstore da se omogući potpuno korištenje mogućnosti ovog tenka.  



Jedan filmić, a milion pitanja.

Vlado

Nekako bi se snašli, kakvo je bilo stanje u JNA kad su dobili T-34 ili T-55, t-72. Sve je to nekako radilo i održavalo se, sve se može naučiti i na kraju krajeve M-84 je "čudo" pa je prodan Kuvajtu (arapima) koji baš nemaju neku tehničku kultur pa ga koriste.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #104 on: January 08, 2012, 08:07:19 am »

Sve se nekako koristi. Nekako. Onda im ne treba nešto ovakvo. Lako je bilo naučiti rukovati i održavati T34. Malo teže T55. Trideset godina nakon uvođenja T72 i M84 u naoružanje dovoljno je vidjeti snimak sa Pasuljana, pa da se vidi kako vojska sada koristi taj tenk. Ili vidjeti snimak iz TRZ Čačak, pa vidjeti kako su majstori školovani za ovaj tenk. A ko što se kaže, riba smrdi od glave. Ko zna kakvo je ponašanje na višem nivou. Bilo je dovoljno vidjeti sajt Vojske Srbije, ili sajt Budi profesionalac gdje su napisali da M84 ima četiri člana posade. Možda tako još misle. Ozbiljni generali.

Sjećam se događaja iz Č11. Došao sam tamo negdje na položaj, a vojska me napade, a i aktivne starješine. Kakav ti je ovo tenk, ovo ništa ne valja, bolji je T34 i tako redom. Gađamo čitav dan, a nismo ništa pogodili. I uđem ja unutra i nakon dva minuta podešavanja sistema sam imao sve u metu na razdaljini od 1,5 do negdje oko 3 kilometra.

U Kuvajtu se iz tenka puca. Ne gađa se. Podesimo sve posadama, malo im objasnimo neke detalje i damo im da urade nekoliko malih radnji i onda pogađaju. Skoro su sve posade nepismene. U Kuvajtu vojska služi za zabavu bogatih i za foliranje kao da imaju vojsku.
Pogoditi iz M84 na 1,5 kilometar iz tenka koji stoji u metu koja je olupina tenka je čisto zezanje. Za to ne treba skupi sistem upravljanja vatrom. Tu može i T34.

Na gađanjima po svijetu sam provlačio 6 zrna kroz istu rupu na meti na daljini oko 2 kilometra. Pogađao sam pokretnu metu na daljini od 1,5 do 2 kilometra pri brzini tenka 40 km/h i brzini mete 40 km/h. Sa pogodcima na 12 cm od centra mete. E za to treba skupi i dobar sistem.

E sada samo da se osvrnemo na održavanje.

Koliko i kakvih treba majstora i stručnjaka za ovakav tenk. Sjećam se koliko je bilo izvađeno i rashodovano motora dok u Kuvajt nije došao Jasika Petko. Došao Petko i popravio sve ono za što su majstori koji su došli po vezi u Kuvajt rashodovali.
Koliko je bilo neispravno dijelova . Oko desetak žiroblokova. Nekoliko je uništeno pogrešnim rastavljanjem. Rastavljao ih "stručnjak" koji sad popravlja te iste žiroblokove u Vojsci Srbije. Kad sam ja kasnije popravio skoro sve žiroskope i žiroblokove počeo mi ja prijeti. Šta misliš koliko ima sad u Srbiji neispravnih žiroblokova jer ih je neko proglasio nepopravljivim.
Bio je stručnjak koji je sada vlasnik firme Altamed i prodaje med po Srbiji. Na svako trešenje kupole govorio je da je neispravna hidraulika azimuta. I nakon četri pet zamjena hidraulika majstor Baki, a kad mu je ovaj rekao da je crkla još jedna i da je treba zamijeniti, a za zamjenu treba dva dana, sačekao dva dana, uglancao hidrauliku i rekao da je zamijenio. Došao "stručnjak" iz VTI-ja, pčelar, i rekao da je sada sve u redu. Nakon toga ga je Baki ganjao danima po kasarni. Kvar je bio na sasvim drugom mjestu i rješava se za pola sata rada.

Koliko je prošlo vremena od uvođenja tenka u naoružanje. Pogledaj sada snimak sa Pasuljana. Pojma nemaju. Sramota. Pa onda uporedi ovaj T90 sa M84 i reci za koliko godina bi ga "sažvakali" u nekoj lokalnoj vojsci.

Vlado
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 34   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.