PALUBA
April 30, 2024, 12:55:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Šta se dogodilo? (pad aviona 22.04.1998.)  (Read 3801 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
whiteG
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42



« on: December 07, 2010, 04:43:16 pm »

22.04.1998.god. poginuo je pilot pitomac Srdjan Lazic iz Kragujevca.
Tog dana je poleteo sa Golubovaca kog Podgorice i sa jos pet pitomaca se samostalno vinuo na svoj poslednji let kao pitomac, ali se kasnije ispostavilo da mu je poslednji uopste. Svi ostali pitomci su bezbedno sleteli na aerodrum sem njega.
Prilikom izvestaja porodici stiglo je vise razlicitih dopisa, telegrama koji se nisu po sadrzaju ni malo poklapali.
Po jednoj prici je upao u more, po drugoj je udario u planinu, dok po trecoj avion nije uopste nadjen.
Da li je jos neko cuo za ovaj dogadjaj i da li bi mogao (smeo) da me informise ako zna nesto vise o tome.
Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 692


« Reply #1 on: January 08, 2011, 06:03:03 pm »

Osim da se srušio u more kod Bara i da je avion bio N-60, nažalost ništa više.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #2 on: January 08, 2011, 06:09:13 pm »

Laza, pitomac 52. klase VA VJ, odseka RV, poginuo je kada je pao u more, blizu Bara. Ribari su bovom označili približnu poziciju pada. U traganju su učestvovali i pripadnici 16. OGPČ. Koliko sam saznao pronadjena je samo boca za kiseonik i još neki sitniji delovi.
Roditelji su imali problem da dobiju osmrrtnicu.
Kako sam čuo od pripadnika RV koji su malo bolje od mene upućeni u taj dogadjaj, Laza je tog jutra stigao iz Kragujevca sa vikenda, što može da znači a i ne mora da je bio umoran i samim tim, nepripremljen za let. Ipak ostaje ovoreno šta je pravi uzrok.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #3 on: January 08, 2011, 06:34:30 pm »

I ja znam kao siguran podatak činjenicu da je pao u more. Nisam znao da nije pronađen ni on ni avion, tada sam radio u 110. obalskoj artiljerijskoj brigadi na Skočiđevojci kod Budve, pa nisam imao baš sve informacije.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #4 on: January 08, 2011, 09:52:25 pm »

Pošto je u pitanju bilo akrobatsko letenje, jedna od varijanti dogadjaja koja se provlačila jeste "zamena vode i neba".
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #5 on: January 08, 2011, 11:27:06 pm »

Од сваке несреће људи понекад праве заверу. Могуће је да је у први мах породици саопштене нешто што можда у том моменту није било тачно. Не зато да  се они заваравали него зато што ни они који су то саопштавали то нису знали (осим да се несрећа десила). Сигуран сам да је комисија која испитује удес сваког ваздухоплова направила извештај и сигуран сам да је он достављен и надлежном суду.  Наравно да није могуће дати тачну оцену догађаја ако нема ни авиона ни пилота. Иначе нисам знао да нису нађени (бар се то може закључити из претходних одговора). Не видим разлога да те извештаје не добије и породица, бар оно што се зна. Мислим да је то могуће и сада. Предпостављам да је архива војног суда из Подгорице негде похрањена, а подаци комисије РВ и ПВО су вероватно Команди В и ПВО или ГШ. 

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #6 on: January 08, 2011, 11:36:35 pm »

Kako god, na davanje osmrtnice se dugo čekalo. Jedno od objašnjenja koje su roditelji dobili (ne ulazim u izvor, davno je bilo) bio je "Vaš sin nije poginuo, sumnjamo da je pobegao u Italiju."
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.023 seconds with 23 queries.