PALUBA
April 27, 2024, 03:25:47 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: SAD samo u ovoj godini na špijunske aktivnosti potrošile 80 milijardi dolara  (Read 890 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« on: October 29, 2010, 07:13:11 am »

SJEDINJENE Američke Države su samo tijekom ove godine na špijunske aktivnosti i funkcioniranje tajnih službi potrošile golemu sumu od čak 80 milijardi dolara.

Izvještaj o troškovima spomenutih službi objavila je američka administracija po prvi put, a u njemu se navodi i da od te sume 53,1 milijarda dolara otpada na aktivnosti koje nisu vezane uz vojni sektor, a vojne obavještajne službe potrošile su oko 27 milijardi dolara, što je oko dvije milijarde dolara više nego prethodne godine, potvrdio je glasnogovornik Pentagona Dave Lapan. Nikakve druge pojedinosti se u spomenutom izvještaju ne iznose, prenosi CNN.

Obavještajne službe koje pokrivaju civilni sektor dužne podnositi godišnja izvješća

Američka vlada ima i zakonsku obvezu da javno objavi troškove obavještajnih službi poput CIA-e, Državne agencije za sigurnost i svih ostalih tajnih službi koje prate zemlje u svijetu, terorističke organizacije i sve ostale grupe koje, prema mišljenju State Departmenta, predstavljaju opasnost po SAD.

I dok troškovi za vojne obavještajne službe ostaju tajna, prema zakonu koji je američki Kongres izglasao 2007. godine, tajne službe koje pokrivaju civilni sektor dužne su krajem svake fiskalne godine podnijeti izvještaj o učinjenim troškovima i novcu potrošenom za svoje aktivnosti.

No predstavnici nekoliko važnijih tajnih službi u Americi oštro su se protivili objavljivanju troškova poslovanja članica obavještajne zajednice, tvrdeći kako terorističke organizacije i "neprijatelji SAD-a" pažljivim praćenjem tih izvještaja mogu dobiti vrijedne informacije o snazi obavještajne zajednice, a time i obrane zemlje.

Izvor

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sad-samo-u-ovoj-godini-na-spijunske-aktivnosti-potrosile-80-milijardi-dolara-/520577.aspx

Nekoliko komentara sa iste stranice  ( samo kopirano, i ovo nije moje mišljenje, ali sam blizu ovih mišljenja)

Zato što imaju milijun špijunskih agencija i podružnica koje većinu energije i resursa troše na međusobna nadmetanja i podmetanja. Slično kao i Tuđmanov "obavještajni aparat" krajem devedesetih (SUZP, SIS, HIS, UNS...) čiji su si rukovoditelji međusobno špijunirali ljubavnice i onda to cinkali Pašaliću i ostaloj kamarili, u nadi da će tako postati najbolje ulizice i dobiti najviše beneficija.

Za te novce mogli su kupiti sve svjetske teroriste, platiti im mjesec dana kurvanja u Las Vegasu, zaposliti ih u CIA-i i smjestiti im obitelji u luksuzne penthouse na Manhattnu. Plus, ako baš žele rat, ostalo bi im još i za bombardiranje praznih baraka po Afganistanu i Pakistanu, tek toliko da vojnoj industriji ne padne vrijednost dionica previše

No predstavnici nekoliko važnijih tajnih službi u Americi oštro su se protivili objavljivanju troškova poslovanja članica obavještajne zajednice, tvrdeći kako terorističke organizacije i "neprijatelji SAD-a" pažljivim praćenjem tih izvještaja mogu dobiti vrijedne informacije o snazi obavještajne zajednice, a time i obrane zemlj ..... U svojoj decenijskoj povijesti, koliko država, njihovih poglavara, milijuna stanovnika, ste pobilii,opljačkali i eliminirali iz stoljetne povijesti - jer su bili "neprijeatelji SAD-a"? Koliko kapitalističkih tvrtki vas je financiralo za svoje interese i koliko ste ih sami - CIA - osnovali radi zarade i propagandno/materijalnih želja svojih predsjednika? Čile, Nikson, Kisinđer, S. Aljende 73' - vas je ponovno nadahnuo za Balkan, neee? Ne žulja vas ništa kao ni "pametne" vaše stanovnike, ugled naš???


A onda veliju da oni kaj pripovedaju o onim gušterima... da su to bedaki. A vrag bi ga znal. Celi je svet otišel davno vrit. Dobro kaj sam stara i da bum skoro krepala. Pa onda nek me u grobu špijuniraju. Morti se pomaknem za deset let

Fino fino... a meni CIA priča kak isplata za mojih zadnjih 6 državnih izdaja kasni jer se nema para.


a meni ni kune od toga

Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.