PALUBA
April 29, 2024, 09:43:44 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3   Go Down
  Print  
Author Topic: KPA i Va  (Read 12952 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« on: October 30, 2010, 12:47:36 pm »

dobar dan momci i devojke... Smiley ja sam novi ovde...slucajno sam naleteo na ovaj forum...i jako mi se dopao...da sam znao da postoji sigurno bih ranije dosao...
nesto o meni: imam 16 godina...pohadjam 2. razred gimnazije...treniram karate 11 godina i kickbox sam poceo skoro...
iako sam tek 2. razred srednje skole...planiram vec duze vreme da upisem Kriminalisticko policijusku akademiju...ili...vojnu akademiju...
svestan sam da je jako tesko upisati i sve...ali ja bih pokusao...
znam da te 2 stvari nisu slicne...ali ja bih voleo kad bih mogao da upisem nesto od toga...
sad zanima me vase misljenje ili eventualno ako neko ima iskustva sa nekom skolom od ove dve da mi kaze...
o vojnoj akademiji znam dosta vise nego o KPA...vise sam se raspitivao i to...a sajt na kpa ne radi vec neko vreme pa sam slab sa informacijama...
zanima me sta sve mozes da radis po zavrsetku KPA...tu bas nisam upucen ni u sta... I da li posle nje moze da se konkurise za SAJ?
inace visok sam: 192 i imam 85 kg...sportista sam...mislim da cu narasti negde oko 195-198 - da li je to smetnja za KPA...posto mi je neko rekao da tamo primaju nize ljude jer su spretniji od visih i te fore...

to je sve za sada....imam jos pitanja...ali postepeno...
hvala unapred svima....  Smiley Smiley Smiley  police
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1 on: October 30, 2010, 12:49:59 pm »

Pozdrav i dobro došao na Palubu. Smiley

PS
Prebacio sam temu
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #2 on: October 30, 2010, 12:54:00 pm »

Dobro nam dosao na Palubi @Mili94
Valjda ce se se naci neko ko zna. Cheesy
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #3 on: October 30, 2010, 12:58:38 pm »

Dobar dan Mili94, dobro nam došao.
Što reče Trpe, naći će se već neko... mada je to danas dosta drugačije nego što je bilo ranije.
Logged
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« Reply #4 on: October 30, 2010, 01:51:36 pm »

Hvala vam na dobrodoslicama Smiley
Pozdrav i dobro došao na Palubu. Smiley

PS
Prebacio sam temu

nisam znao gde da je postavim...a nisam video ovo opste diskusije...pa mi ono onda bilo najblize onome sto me zanima... Smiley

Dobar dan Mili94, dobro nam došao.
Što reče Trpe, naći će se već neko... mada je to danas dosta drugačije nego što je bilo ranije.

cuo sam da je drugacije...i da nije sve kao na tv-u i sve to... Smiley ali bas me zanima... pa bi da se raspitam o svemu tome na vreme... Smiley
privlaci me vojska i policija i sve to...(ali ne da budem ulicni policajac-ne znam kako se strucno naziva) Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #5 on: October 30, 2010, 01:56:37 pm »

Dobro nam došao Mili94.

Ima tu ljudi koji znaju. A i odgovorit če.

LPB
Logged
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« Reply #6 on: October 30, 2010, 06:35:18 pm »

hvala Smiley

ne sumnjam u to  Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #7 on: October 30, 2010, 06:48:03 pm »

Ne znam što se na javljaju akademci, da ih nema pa ajde, ima ih puno, čak se i jedan javio u ovoj temi.
Da se malo pohvalimo kao vojnički forum angel imamo članova koji su završili VA što u velikoj i skraćenoj Jugoslaviji, što u Srbiji, čak i u inostranstvu.

Napiši šta te konkretno zanima, (naručito za VA) mislim da će tako biti lakše za odgovoriti.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #8 on: October 30, 2010, 07:34:29 pm »

Kao što Broker reče, ima mnogo onih koji su završili Vojnu akademiju na Palubi.

Mili94, teško da ćeš na Palubi čuti da je KPA bolja od VA, ali dobro, sto ljudi - sto mišljenja. Smiley
Logged
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« Reply #9 on: October 30, 2010, 07:38:16 pm »

Pa da kazem jos nesto... Smiley

Ovako: pre jedno pola godine-godinu bio sam obuzet vojskom, specijalnim jedinicama i to, bio sam ubedjen da cu upisati VA... i onda sam poceo da istrazujem po internetu o tome...(ne znam kako nisam naleteo na ovaj forum).

Uglavnom sve sto sam saznao(cuo) je:
-da se moze upisati jedino sa jakom vezom, da drugacije ne treba ni pokusavati;
-da se sve promenilo nego pre, da su ne znam kako da ih nazovem, eto na primer: profesori iskompleksirani i da se bukvalno izivljavaju nad studentima, da je vojska u jako losem stanju, u ocajnom-kao sto je i drzava, i da treba bezati od toga, da je studiranje nalik obicnom sluzenju vojnog roka, da je SVE SAMO NE LEPO I ONAKO KAKO SE PRIKAZUJE NA REKLAMAMA I KOJEKAKVIM FILMOVIMA...

Uglavnom sam samo takve stvari pronalazio i izgubio sam veci deo volje za VA, tako reci razocarao se.

Ja sad bas neverujem u sve to sto sam procitao, pa bih molio da mi neko odgovori ko je upucen sa tim.

Zanima me i koje su moje mogucnosti po zavrsetku te akademije, kakav me zivot ocekuje, pretpostavljam da mogu da radim samo u sluzbi vojske sto je i logicno, da li bih imao slobodnog vremena za porodicu, drugove, I KOLIKO, i sve sto se tice toga nisam upucen bas dobro.
Da li ako odlucim da se bavim time, u isto vreme moram i da se odreknem svega do penzije, sve u vezi toga me zanima?

Isto tako i za KPA, samo sto o njoj znam mnogo manje, ali deluje mi kao da je ,,slobodniji'' posao od VA, da ne moras toliko da budes posvecen poslu i sve, da imas vise vremena za spoljni zivot. Pritom ne mislim naravno na specijalne jedinice i to jer za to znam da moras da si posvecen 200% poslu i da drugi zivot osim toga nemas do penzije.

To je neko moje vidjenje u koje sumnjam da je tacno  Smiley pokusavao sam nesto da saznam po raznim forumima al svi nesto pametuju i niko nema da mi kaze nista iz prve ruke nego svi pricaju neke price koje su culi od ko zna koga itd.

Hvala unapred Smiley    Huh? Grin
« Last Edit: October 30, 2010, 07:44:36 pm by Boro Prodanic, Reason: Pravopis » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #10 on: October 30, 2010, 08:01:04 pm »

Mili94, malo sam ti izmoderisao prethodni post zbog pravopisa. Ako nije problem, pripazi malo na to u budućim postovima. Na primer, i jedna tačka radi isti posao kao tri, rečenica se počinje velikim slovom - ali znaš ti to bolje od mene, samo nisi obraćao pažnju.

Da probam da ti dam barem neke odgovore od mnogo njih koje tražiš:

1. Tačno je da se moraš odreći dosta stvari da bi postao i bio oficir. Nije svako sposoban za to, i ne treba ni da bude. Ko nije spreman da se odriče ponečega, neka studira/uči za neku drugu profesiju. Ta odricanja nisu kao da je čovek u zatvoru, navikneš se brzo i onda to ide lako. O iživljavanju profesora ti je mogao pričati samo neko ko mrzi ovu zemlju i njenu Vojsku, garantujem ti da od toga nema ni govora.

2. Na Palubi imaš nekoliko tema koje se bave školovanjem na VA, malo protrči i pregledaj, naći ćeš nešto što će ti pomoći u odlučivanju.

3. Za upis na Vojnu akademiju ne pomaže veza. Ove godine ako se dobro sećam, konkurisalo je gotovo 6 kandidata za jedno mesto, dakle, moraš proći sva testiranja i biti u vrhu onih koji su prošli da bi bio primljen. Slično je i na KPA. Dakle, veza ne da nije potrebna, nego ti čak ne može pomoći jer je proces testiranja kandidata za prijem potpuno javan i transparentan, toliko da se rezultati objavljuju na Internetu.

4. Vojna lica nemaju plate kakve bi trebali da imaju, to je tačno, ali i to se polako popravlja. Kako u zemlji privreda bude išla napred, tako će biti i sve bolje u Vojsci.

5. Ako završiš u VA neki od rodovskih smerova, na primer pešadiju, naravno da možeš raditi samo u Vojsci, mada sposobni oficiri nalaze posao posle penzionisanja bez obzira na struku. Ako smer koji završiš bude neki od tehničkih smerova, možeš raditi i u civilstvu ali uz vraćanje duga Vojsci. Ali, ako to želiš, zašto onda uopšte upisivati Akademiju, zašto ne odmah željeni fakultet?

6. Bio sam devet godina u vojnim školama i 26 godina aktivni oficir, uvek sam imao vremena za sve - učenje, izlaske, devojke, prijatelje, sve što me je interesovalo. Od tebe zavisi kako ćeš organizovati svoje vreme, ne ideš na robiju nego da služiš svojoj otadžini Mili! Ako završiš Akademiju, bićeš jedan od retkih momaka koji imaju tu čast. E, a da bi radio tako nešto, nečega se moraš i odreći. Ako nisi spreman da se odričeš - ima i drugih profesija, ne mora baš uniforma.

Na kraju, očinski savet: VA upisuj samo ako si čvrsto opredeljen da je to ono što želiš u životu. Kao i u svakom zanimanju, i u vojnom pozivu ima lepih i manje lepih stvari.

Ako voliš to što radiš, ni te manje lepe stvari nisu ružne, samo su manje lepe.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #11 on: October 30, 2010, 08:03:39 pm »

Mili vidi ovako.
Ti što ti pričaju kako se profesori iživljavaju nad kadetima lažu. U vojsci a i policiji mora da postoji disciplina i ni jedno ni drugo nije za mamine i tatine mezimce. I u jednoj i u drugoj službi moraju da te istešu jer ti ne možeš da zahtevaš disciplinu od potčinjenih a da si sam nedisciplinovan.
I VA i KPA imaju i prednosti i mane. Studiranje na KPA više liči na da tako kažem normalno studiranje dok je studiranje na VA ipak drukčije. Kad završiš VA imaš obezbeđen posao dok po završetku PA to nije slučaj premda ako ne insistiraš na Beogradu, Novom Sadu, Nišu i sličnom i sa PA relativno lako možeš da se zaposliš. Ako zadovoljaš posebne kriterijume po završetku PA možeš da konkurišeš u SAJ.
O ostalom drugi put.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #12 on: October 30, 2010, 08:05:59 pm »

Na kraju, očinski savet: VA upisuj samo ako si čvrsto opredeljen da je to ono što želiš u životu. Kao i u svakom zanimanju, i u vojnom pozivu ima lepih i manje lepih stvari.

Ako se odlučiš i upišeš VA i kada je završiš i postaneš oficir sećaćeš se samo lepih stvari, one ružne se zaborave. Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #13 on: October 30, 2010, 08:07:19 pm »

Hvala MOTORISTA, to je veoma važno a ja zaboravio da kažem.

Eto, uz sve napore jedva mogu da se setim nekoliko manje lepih stvari iz tih 35 godina. Grin
Logged
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« Reply #14 on: October 30, 2010, 08:44:03 pm »

Mili94, malo sam ti izmoderisao prethodni post zbog pravopisa. Ako nije problem, pripazi malo na to u budućim postovima. Na primer, i jedna tačka radi isti posao kao tri, rečenica se počinje velikim slovom - ali znaš ti to bolje od mene, samo nisi obraćao pažnju.

Da probam da ti dam barem neke odgovore od mnogo njih koje tražiš:

1. Tačno je da se moraš odreći dosta stvari da bi postao i bio oficir. Nije svako sposoban za to, i ne treba ni da bude. Ko nije spreman da se odriče ponečega, neka studira/uči za neku drugu profesiju. Ta odricanja nisu kao da je čovek u zatvoru, navikneš se brzo i onda to ide lako. O iživljavanju profesora ti je mogao pričati samo neko ko mrzi ovu zemlju i njenu Vojsku, garantujem ti da od toga nema ni govora.

2. Na Palubi imaš nekoliko tema koje se bave školovanjem na VA, malo protrči i pregledaj, naći ćeš nešto što će ti pomoći u odlučivanju.

3. Za upis na Vojnu akademiju ne pomaže veza. Ove godine ako se dobro sećam, konkurisalo je gotovo 6 kandidata za jedno mesto, dakle, moraš proći sva testiranja i biti u vrhu onih koji su prošli da bi bio primljen. Slično je i na KPA. Dakle, veza ne da nije potrebna, nego ti čak ne može pomoći jer je proces testiranja kandidata za prijem potpuno javan i transparentan, toliko da se rezultati objavljuju na Internetu.

4. Vojna lica nemaju plate kakve bi trebali da imaju, to je tačno, ali i to se polako popravlja. Kako u zemlji privreda bude išla napred, tako će biti i sve bolje u Vojsci.

5. Ako završiš u VA neki od rodovskih smerova, na primer pešadiju, naravno da možeš raditi samo u Vojsci, mada sposobni oficiri nalaze posao posle penzionisanja bez obzira na struku. Ako smer koji završiš bude neki od tehničkih smerova, možeš raditi i u civilstvu ali uz vraćanje duga Vojsci. Ali, ako to želiš, zašto onda uopšte upisivati Akademiju, zašto ne odmah željeni fakultet?

6. Bio sam devet godina u vojnim školama i 26 godina aktivni oficir, uvek sam imao vremena za sve - učenje, izlaske, devojke, prijatelje, sve što me je interesovalo. Od tebe zavisi kako ćeš organizovati svoje vreme, ne ideš na robiju nego da služiš svojoj otadžini Mili! Ako završiš Akademiju, bićeš jedan od retkih momaka koji imaju tu čast. E, a da bi radio tako nešto, nečega se moraš i odreći. Ako nisi spreman da se odričeš - ima i drugih profesija, ne mora baš uniforma.

Na kraju, očinski savet: VA upisuj samo ako si čvrsto opredeljen da je to ono što želiš u životu. Kao i u svakom zanimanju, i u vojnom pozivu ima lepih i manje lepih stvari.

Ako voliš to što radiš, ni te manje lepe stvari nisu ružne, samo su manje lepe.

Evo da prokomentarisem malo:
Pre svega izvinjavam se na pravopisnim greskama, jer nisam ni malo obracao paznju u zurbi. Smiley
Potrudicu se da ih pronadjem
Naravno da mi nije ni na kraj pameti da zavrsim VA da bi radio neki smer u civilstvu. To je logicno, nego sam ja malo u zurbi nejasno pisao Smiley
Drago mi je sto ovo cujem. Po onome sto sam slusao od neupucenih ljudi, VA je robija. Smiley
Hvala na ovom savetu. Imam jos dve godine da razmisljam pa cu videti. Ali kako stvari stoje, VA ili KPA je za mene. Ali posle ovog posta VA je u prednosti.
Na kraju, očinski savet: VA upisuj samo ako si čvrsto opredeljen da je to ono što želiš u životu. Kao i u svakom zanimanju, i u vojnom pozivu ima lepih i manje lepih stvari.

Ako se odlučiš i upišeš VA i kada je završiš i postaneš oficir sećaćeš se samo lepih stvari, one ružne se zaborave. Wink

U ovo sam ubedjen da je tacno. Jer sam imao slicnih situacija u zivotu. Smiley

Mili vidi ovako.
Ti što ti pričaju kako se profesori iživljavaju nad kadetima lažu. U vojsci a i policiji mora da postoji disciplina i ni jedno ni drugo nije za mamine i tatine mezimce. I u jednoj i u drugoj službi moraju da te istešu jer ti ne možeš da zahtevaš disciplinu od potčinjenih a da si sam nedisciplinovan.
I VA i KPA imaju i prednosti i mane. Studiranje na KPA više liči na da tako kažem normalno studiranje dok je studiranje na VA ipak drukčije. Kad završiš VA imaš obezbeđen posao dok po završetku PA to nije slučaj premda ako ne insistiraš na Beogradu, Novom Sadu, Nišu i sličnom i sa PA relativno lako možeš da se zaposliš. Ako zadovoljaš posebne kriterijume po završetku PA možeš da konkurišeš u SAJ.
O ostalom drugi put.

Pretpostavio sam da su to pricine price i da zapravo nije tako. hvala na informacijama! Smiley
Logged
Pages:  [1] 2 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.