PALUBA
April 29, 2024, 02:28:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3]   Go Down
  Print  
Author Topic: KPA i Va  (Read 12955 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« Reply #30 on: October 31, 2010, 05:36:40 pm »

Da. Ali koja je svrha zavrsiti KPA i muciti se, ako ce te staviti na mesto policajca? Pa za to mozes zavrsiti i onaj kurs koji traje nesto malo, mislim da je oko 3 meseca i postati policajac ako ti je to zelja.

Sad mi nije jasno kakve ti mogucnosti imas posle zavrsavanja KPA? Sta si onda ti-policajac obican?Huh? Meni to u opste nije logicno!  Huh?  police
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 036


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #31 on: October 31, 2010, 07:27:47 pm »

Nije 3 već je 18 meseci. I tu ti treba najmanje vrlo dobar uspeh iz srednje. Zato sedi i uči, ono ako i ne budeš primljen u VA ili KPA trebaće ti za neki drugi fakultet.

Džumba ti je lepo napisao, teže je biti ispravan policajac nego ispravan oficir zato što ispravih policajaca možeš da nabrojih na prste u svakom većem gradu, što nije slučaj sa oficirima.
Kada završiš KPA možeš biti samo policijac a kada završiš VA možeš biti oficir pešadije, OMJ itd ... ali i oficir vojne policije, kasnije oficir bezbednosti ...
Logged
Mili94
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 13



« Reply #32 on: October 31, 2010, 08:13:52 pm »

Pa dosta vise se isplati onda zavrsiti VA. Ali sumnjam u to da posle KPA mozes biti samo policajac. Mozda i jeste, ali mora postojati neka veca razlika izmedju policajca koji je zavrsio akademiju i policajca koji je zavrsio kurs!  police

Gledao sam po forumu VA i KPA, nigde nije naglaseno da je neophodan vrlo dobar uspeh. Ali zbog rang liste svakako moras biti bar vrlo dobar ucenik.
Jel ima sanse da me ne prime u VA ili KPA samo zbog loseg uspeha iz prvog razreda? Ili se to moze zanemariti ako se popravim na bolje.

I jos ovo samo: posto sam prilicno krupan(192 cm i 86 kg-nisam debeo), jel primaju takve u SAJ, i ostale specijalne jedinice, posto su manje pokretni od nekoga ko je 180cm. Ja mislim da cu do tad biti oko 195-198, da li je to previse za specijalce? Pritom mislim i na vojnu policiju ne samo na Sajevce.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #33 on: October 31, 2010, 11:24:37 pm »

Наравно да после завршене КПА ниси полицајац позорник. Ја сам мало хиперболично (претерано) написао о проблему напредовања и руковођења у полицији који објективно постоји. У сваком случају било би добро да осетиш проблеме потчињених ( у полицији полицајаца позорника, и војсци војника и подофицира), а то можеш када мало живиш и радиш са њима. Данас је ипак већа навала на КПА. ВА се тек ове и прошле године мало пробила. Радећи у полицији ти си ближи политици (чак и у локалу) и тако можеш да постигнеш више, односно да свој таленат и способност уновчиш, посебно када изађеш из полиције. Такође, ти си (ако официр полицаје) у месту где живиш (изузимам Београд и донекле Нови Сад) "фаца", онај кога сви знају кога за нешто моле. Дакле уживаш већи углед, оправдано или неоправдано. У Војсци грађанство углавном зна за највише официре (генерале), па и тада не претерано. И плате официра у војсци су нешто ниже од полицијских, посебно код виших и руководећих дужности.
Logged
Pages:  1 2 [3]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.