PALUBA
April 24, 2024, 12:20:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Down
  Print  
Author Topic: Sajt Vojske Srbije  (Read 62705 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #15 on: November 07, 2010, 03:01:24 pm »

A kad su u Kapelskim krijesovima talijanski oficiri nosili jugoslavenske lentice? To je bila fora.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #16 on: November 07, 2010, 03:07:47 pm »

Не сећам се назива филма.  Говори о борбама немачких јединица на Криму када заробљавају малог руског војника и воде га са собом. Доста добар филм. Е у том филму руски војници певају на СХБ језику "По шумама и горама". Вероватно снимано негде код нас. Сумњам да је неко у Америци или Јапану приметио да не певају руски.

Наравно, ово што пишемо није оправдање баш за све промашаје за оне на Сајту ВС. То што су заменили тенк и "гвоздику" је баш неодговорно, остало бих им и могао опростити.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #17 on: November 07, 2010, 04:11:25 pm »

Na onome tenku T72 se vidi veoma dugo neodržavanje. Termoizolacione obloge su izuzetno važne za top. Bez njih se greška gađanja povećava do 5 hiljaditih po sunčanom danu. Kad je oblačno greška je manja. Prednji levi blatobran je sigurno odvaljen i legao na gusjenicu oko godinu dana. Ne može se tako lako izlizati blatobran gusjenicom.

Svojevremeno sam popravljao tenkove T72 na Topčideru. Manježu. Možda sam popravljao i ovaj tenk. Ne vidi se registarski broj tenka, Podatke o popravci imam. Žao mi je što ih tad nisam fotografisao, pa da mogu uporediti sa sadašnjim stanjem.

Ostao sam jedini iz ekipe koja se obučavala za tenk T72 na stranom jeziku. Ostali su bili šminkeri, vezisti (imali neku vezu), trgovci (ima li tamo šta jeftino), direktori i slični. Mislim, bio sam jedini u vrijeme kad sam radio te tenkove na Manježu. Više nisam jedini, jer se tenkovima bavim samo na Palubi.

Ako govoriš o umjetničkom dojmu mogli su bar da stave slike tenka M84 na pravo mjesto, a ne Gvozdike, T72 i pokvarenog tenka M84.

Ali nije ovo umjetnički dojam, ovo je zvanična prezentacija Vojske Srbije. Zamolio bih druge članove Palube da pregledaju sajt. Svako iz svoje specijalnosti. Moj posao su bili tenkovi. Na ostalom sam malo radio. Ako sam ja našao nekoliko grešaka na dijelu o tenkovima, koliko će naći Palubarci zajedno.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #18 on: November 07, 2010, 04:12:44 pm »

Nadjite greške pa da ih kontaktiramo...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 006


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #19 on: November 07, 2010, 06:21:39 pm »

Ili recimo da su postavili slike ove modernizovane M-84 i T-55.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Nikinci M-84 i T-55.jpg (269.39 KB, 1600x1200 - viewed 252 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #20 on: November 07, 2010, 06:37:03 pm »

Ovo su projekti modernizacije tenka. Ovo nije u operativnoj upotrebi u Vojsci Srbije. Modernizovan tenk M84 ima jedan ili dva. Modernizovan tenk T55 nema ko da napravi. To je prodavanje magle. Ovo što je prikazano je samo dodan aktivni oklop na već modifikovan tenk prije rata. A i ako bi napravili modernizaciju tenka T55 to bi bio promašaj. Već sam pisao o kardinalnoj grešci u softveru na ovoj verziji modifikacije.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 006


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #21 on: November 07, 2010, 06:56:12 pm »

Softver se ne vidi na slici pa i može da prođe za "izlog".

Kakva je šteta što barem jedan deo četvorki nije pod aktivnim oklopom, barem ona mini varijnata od jedne tone.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #22 on: November 07, 2010, 08:42:46 pm »

Не сећам се назива филма.  Говори о борбама немачких јединица на Криму када заробљавају малог руског војника и воде га са собом. Доста добар филм. Е у том филму руски војници певају на СХБ језику "По шумама и горама". Вероватно снимано негде код нас. Сумњам да је неко у Америци или Јапану приметио да не певају руски.

To ti je filma Sema Pekinpoa Cross of iron. Inače malog ruskog vojnika glumi Slavko Štimac.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/RdaJgFGIXec?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

A pesma koju pevaju Ruski vojnici je Sve ptičice iz gore, ako se dobro sećam.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #23 on: November 08, 2010, 07:46:18 am »

Poslao sam još jedno pismo vezano za pogrešnu sliku tenka M84, a na kojoj je tenk T72.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 926



« Reply #24 on: November 08, 2010, 09:08:02 am »

Vlado, bez ljutnje ali mislim da ti je trud uzaludan. Kao što već neko reče to rade civili a njima je bitno samo da to izgleda lepo. Na kraju krajeva pogledaj reklamu za VS na televiziji, sve je to lepo upakovano i izgleda kao da su svi u VS komandosi a u stvari ...
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 926



« Reply #25 on: November 08, 2010, 09:21:11 am »

Mene druga stvar interesuje u vezi sajta VS. Toliko trube na televiziji i bilbordima da se prijave profesionalci a stoji im raspisan konkurs od jula ove godine. Pola tih mesta je popunjeno i sad ne znaš gde možeš da konkurišeš.
Da stvar bude gora da bi skupio sve papire (i ispečatirao ih u sudu) treba ti više od 2000 din a naravno te papire ti ne vraćaju (bio primljen ili ne) tako da ako konkurišeš greškom na mesto koje je već popunjeno kao da si bacio pare u vatru.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #26 on: November 08, 2010, 09:36:26 am »

A da obavjestim medije. Pa ja radim u Radio Televiziji Republike Srpske. Znam skoro sve iz bitne iz drugih TV i novinskih kuća. Na presovima ( pres konferencijama kad neki zvaničnici daju izjave) se okupi jako puno novinara. A svi se znamo. I onda samo treba reći kako na sajtu Vojske Srbije stoji to i to i nakon veoma kratkog vremena se pojave u novinama i na televiziji kakve sramote stoje na sajtu Vojske Srbije. Šta misliš kako će to da napišu iz nekih medija koje ne vole Vojsku Srbije. Da u Vojsci Srbije ne razlikuju tenk od samohodke ili T72 od M84. Jedva će dočekati.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #27 on: November 08, 2010, 09:48:41 am »

Pa ti si Vladimire hteo dobronamerno da ukazes na greske ali vidis da te uzimaju za ozbilno ili su neki amateri kojima je sve jedno i pitaju se sta li ovaj prica . E sad mozes poslati to isto i novinama koje ce to rado prihvatiti i objaviti i tad ce biti druga prica odmah ce neko reagovati . Mada mislim da ce promeniti ipak si im slao vise puta .
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #28 on: November 08, 2010, 10:01:42 am »

Marketing je jako bitan, nasi su to shvatili izgleda pa su resili da naprave nesto lepo i ozbiljno. Medjutim po obicaju neke stvari se odrde bas traljavo i neprofesionalno. Ja bih taj tenk stavio u Photoshop i sredio da je kao nov ako treba. Tako da razumem Vladu koji na sve to gleda iz nekog drugog ugla, a koji je bitniji opet od same slike.

 Kod nas se jos uvek ponasaju kao u stara vremena, sve je pod velom tajne i nesme da se pokaze. Mislim da danas mnoge stvari nisu tajna , pa nema sta ni da se krije, jednostavno se treba ugledati na Amere, koji svaku priliku koriste da se prikazu i izreklamiraju u svojoj javnosti.
Odes na Bataju i kazu ti nemoj slikati 29-ku na stajanci, videce bezbednjak. Mislim sta ima da se otkrije novo, sto niko ne zna?
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #29 on: November 08, 2010, 10:37:41 am »

"Ja ga trigerujem, odziv nula." - tako je govorio otac jednog mog druga kada ga ovaj ignoriše, tako je i ovde. Mislim da oni nemaju ni koga da pitaju sve i da hoće, a možda i ne veruju Vladi, misle ko zna koji je sad ovaj. A čak i da veruju, možda jednostavno nemaju adekvatnu zamenu za datu fotografiju sa flash animacije. Izgleda da mailovima njima neće ništa biti postignuto. Trebalo bi sačekati još nekolikio dana, pa pokušati na neki drugi način.
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.