PALUBA
April 29, 2024, 03:30:48 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Služenje vojnog roka tips&tricks  (Read 55441 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« on: November 04, 2010, 02:13:37 pm »

Dočekah i ja konačno svoj red da odužim Srbiji šta joj dugujem. Smiley Decembarska (poslednja redovna) klasa, VP6002 Zaječar. Interesuje me par stvari i mislim da je Paluba pravo mesto gde ću dobiti najbolje odgovore. Smiley

Prvo, šta znači VESt 11101?  Huh?
Dalje, interesuje me šta ja treba i smem da ponesem sa sobom? Na pozivu piše pribor za ličnu higijenu i čišćenje obuće i odeće. Ovo prvo mi je jasno, ali šta za odeću i obuću sem četki?
Da li je dozvoljeno i da li treba da nosim svoj veš (čuo sam različite priče)?
Da li treba za ponesem fotografiju za vojnu knjižicu ili će nas tamo slikati?
Kakva su pravila po pitanju mobilnog telefona?
Koje vakcine primamo i da li su obavezne (ne plašim se igle, ali nisam ni oduševljen bockanjem ako nije moranje)?
Šta da očekujem da ćemo raditi do zakletve i da li do tada smem da izađem iz kruga kasarne (po cigare npr.)?
Svaki savet je dobrodošao!  Cheesy
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1 on: November 04, 2010, 03:02:54 pm »

-VES 11101 je strelac u pesadiji
-pribor za ciscenej odece i obuce su cetke (jedna za odecu, i 1-2 za obucu - nekada je bilo cetka za mazanje i cetka za glancanje) i imalin (nekada se dobijao a sada nemam pojma)
-ves ces dobitti svejedno, a te razne price verovatno su posledica razlicitih jedinica i shvatanja u njima
-ako se ne varam fotografisanje za vojnicku knjizicu je u jedinici u uniformi
-nekada se znalo da je zabranjeno da se u kasarnu unose i koriste uredjaji pomocu kojih se moze snimiti glas, fotografija ili video snimak, sada koliko cujem obicno nije problem da se ima mobilni ali uz ograniceno koriscenje (niko verovatno nece dozvoliti da se tokom obuke javisna poziv), ipak bih ti savetovao da ga ne nosis, pa kada vidis kakva je situacija u jedinici ako je dozvoljeno onda ga i doneses od kuce kada prvi put budes isao na vikend
-za vakcinisanje ne znam, to ce ti verovatno neko drugi reci
-za cigare imas kantinu u krugu kasarne, tako da o tome ne treba da brines, a do zakletve, ako nesto nije promenjeno, ne mozes dobiti izlazak u grad, inace sada je zakletva dosta brzo od dolaska u jedinicu a u tom periodu naravno pocinje obuka itd.

Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #2 on: November 04, 2010, 03:09:02 pm »

Bices hardcore pesadinac, tj. strelac. Wink
Moj brat je u ZA sluzio vojsku i sada radi tamo kao profesionalni vojnik. Kaze da gore nema, tako da opusteno Wink
Ponesi sve sto mozes, ako ti nesto ne budu dali lako ces da stavis u civilanu. Mobilni su koliko ja znam dozvoljeni ali ce verovatno da ti pune glavu da nema kameru, ali ne zamaraj se previse time.
Za sliku takonje ne brini...bices tamo slikan, u svakom pogledu Smiley
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #3 on: November 04, 2010, 03:14:14 pm »

Hvala momci! Čuo sam i ja razne priče za Zaječar i da je to "kaznena kasarna" i sl., ali se nimalo ne cimam oko toga, naprotiv! Smiley Ako imate još koji savet, samo napred!
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #4 on: November 04, 2010, 03:15:33 pm »

Imamo...sad ce ladno vreme...ponesi vunene carape Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #5 on: November 04, 2010, 03:24:10 pm »

Ponesi neki jeftiniji mobilni telefon, bar dok vidiš gde si i s kim si...
Ne prijavljuj se da poznaješ rad na računarau...
Ponesi neku kesicu Fervex (par komada)...

Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #6 on: November 04, 2010, 03:26:32 pm »

E da to sam zaboravio...
Ako pitaju dal znas nesto da radis, tipa racunar, da otpusujes nuznike, da krecis...kazi da neznas inace ces to ceo vojni rok raditi!
Analgin, febricet, brufen, fervex...ako mozes ponesi. Nije na odmet.
Eto Rade, zaboravi se sve vremenom... Smiley
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #7 on: November 04, 2010, 03:31:06 pm »

@Rocker...dodji dodji! Cheesy
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #8 on: November 04, 2010, 03:31:35 pm »

Ulošci za čizme... oni fabrički u čizmama vrlo brzo predju u status kartona. A i ide zima...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #9 on: November 04, 2010, 03:31:56 pm »

@Rocker...dodji dodji! Cheesy

Ti će ga opraviš, što bi rekli Moravci... Smiley
Logged
Dizastr2
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 86



« Reply #10 on: November 04, 2010, 03:32:53 pm »

@Rocker...dodji dodji! Cheesy

Ti će ga opraviš, što bi rekli Moravci... Smiley
Pa vidis da su mene opravili nacisto! Smiley I njega ce... Wink
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #11 on: November 04, 2010, 03:50:50 pm »

Auuuu, ima da te izbuše sa vakcinama. Postaćeš otporan na sve vrste bolesti, hemikalija. Uz to ćeš postati vodootpotan i vatrootporan. Šalim se  Wink

- Ponesi sa sobom iglu, konac i češalj. Ako te neko pita za ogledalce kaži ''Puklo, pa sam bacio. Sad sam nesrećan čovek!'' - i niko neće da te dira  Wink
- Nađi dobar imalin (mekan), jer sa vojnim imalinom da se napatiš dok uglancaš čizme. Čizme i cipele najlakše ćeš da izglancaš nekom krpom, ako ih ne izglancaš sledi patnja,...
- Ponesi sa sobom civilni donji veš, ko ih šiša. Čist je i vojni samo nezgodan za nošenje. Materijal je kao tanka cirada, žulja i da ne nabrajam. Grin Grin Grin
- katanac - obaveznooo - da ne bi našao praznu kasetu.
- Ako dobiješ nove čizme, obavezno odlepi uložak i očisti višak lepaka ili odoše noge. Možeš da ubaciš i medicinski uložak.
- Imaj kod sebe uvek neki hanzaplast, bivacin, egoderm (mast za stopala) ili slično. Završava posao ako dobiješ žuljeve, sm--- Lips Sealed noge,...
- E sad, mobilni telefon... ...nekad u moje vreme nije bilo, pa nas devojke nisu proveravale, nego pišeš ljubavno pismo pa kad stigne . Stavi prst na čelo pa razmisli  Wink
- ostalo su ti rekli drugovi palubarci

...e pa živ bio i srećno ti bilo
Logged
kozhedub
desetar
*
Offline Offline

Posts: 122


Thar she blows!


« Reply #12 on: November 04, 2010, 04:03:12 pm »

Ako dobiješ novu beretku,iseci najlon koji je iznutra,ako ga ima.

Ako dobiješ nove čizme,maži ih što više,a nije loše ni da ih izvrneš pa da skačeš po njima ne bi li smekšale(doduše to važi za stari model,ove nove ne znam kakve su...)

Ne spavaj u čarapama.Bolje opekotina na dva prsta nego na celom stopalu...

Ako te pitaju da li znaš da voziš Dajca,iako imaš C kategoriju ne javljaj se,stvari ne izgledaju uvek onako kako zvuče...

Ako čuješ - "Ej!",ne okreći se,naći će ti neki posao pod izgovorom da su baš tebe zvali....samo kad te neko zove po imenu onda je Ok...  Grin

Spremi se da istrpiš više nego što bi u civilstvu.Neke stvari koje moraš da radiš nisu uperene lično protiv tebe...

Posle prvog,uvek sledi i drugi i treći ostav bez obzira koliko posao bio dobro urađen-ne daj sve od sebe iz prvog pokušaja...

Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 890



« Reply #13 on: November 04, 2010, 04:04:56 pm »

Pero, zar krpom obuću?!

Lijepo ga učiš... Wink Wink
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #14 on: November 04, 2010, 04:12:29 pm »

Pero, zar krpom obuću?!

Lijepo ga učiš... Wink Wink

Samo za glancanje, da nebi trljao ceo dan četkom. Grin Grin Grin
Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.