PALUBA
June 08, 2024, 02:42:14 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Služenje vojnog roka tips&tricks  (Read 56046 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #60 on: November 06, 2010, 08:29:43 pm »

Sto se tice ciscenja WC-a, za t ne brini, to i nije tako tesko, a narocito ako ste dobra ekipa, moze biti i zabavno, moze pasti dobro zezanje.

Trpe, reci mi da si se šalio kada si pisao ovo  Shocked

Pa secanje vec bledi, ali mislim da (pricam o pesadiji) nisam imao beleznicu. Sa druge strane secam se da sam cak i drzao predavanja o automatskoj pusci i o cinovima kada je dolazila neka inspekcija (hteli su da pokazu kolko znamo valjda), ali ko sto rekoh, secanje bledi, pa moguce je da sam zaboravio na beleznice. :?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #61 on: November 06, 2010, 08:34:16 pm »


Zar još ima čučavaca u vojarnama?

U moje vreme je bilo, ima tome 20 godina tačno. Ne bih znao sadašnje uslove u mokrom čvoru  Smiley


Pa secanje vec bledi, ali mislim da (pricam o pesadiji) nisam imao beleznicu. Sa druge strane secam se da sam cak i drzao predavanja o automatskoj pusci i o cinovima kada je dolazila neka inspekcija (hteli su da pokazu kolko znamo valjda), ali ko sto rekoh, secanje bledi, pa moguce je da sam zaboravio na beleznice. :?


Šalim se malo Trpe   Wink

Govorim ovo iz mog ličnog iskustva. Martovci su voleli da "zakite" klonju nama septembarcima tako, da to čišćenje nije bila pesma i zabava. Pa ti još bace sonu kiselinu da ni maska ne pomaže ...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #62 on: November 06, 2010, 08:41:14 pm »

Kakav WC, to je poezija. Ono pravo je otčipanje kanalizacije od kužine. Ona grumenja od masnoće i deterdženta.  Pa još kad si u radnom vodu. Ko Frenki Sinatra i Din Martin. Malo na garbun, pa u kužinu na čišćenje i ljuštenje. Najbolje je na uređivanju groblja. Tamo nema žurbe, ali je ledeno od košave. Dobro je i voznom parku. Malo metenja i gotovo. Dođe lito a u Srbiji raste trava ko blesava. Non stop košenje. Pa jesen i lišće od topola otpada. Za vojnika nema odmora, stalno traje obnova. Dobar kosac 7 dana odmora, dobar pometač 15 dana. Svi se muvaju, kao nešto rade,a krug blista. Život vojnika je dinamičan. Uvik te na nešto tiraju. Tlače odozgo. Kao život radnika u firmi. Uvik oni odozgo mute. Kad se vojnik popne stepenicu na hijerarhiji tada i on poprima manire onih odozgo. Postaje žešći i onim odozdo kratko objasni zašto se mora održavati redarska služba. Ujutro radi lipote, navečer radi zdravlja.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #63 on: November 06, 2010, 08:43:02 pm »

A za to znam, nama se desilo da nam bace dve kofe vode u hodnik, pa da zovu na uzbunu (oko jedan polse ponoci), al su se malo zeznuli, mi i nismo bas spavali jer smo imali izlazak u grad, pa na njihove dve kofe, mi smo bacili jos tri (bili smo pod gasom Wink ). E tek tada je pocela ludnica, sve dok nije dosao dezurni oficir i pokvario zabavu, vristanje, urlanje, bacanje na koljena takozvani klizaci, bacanje na grudi takozvani upijaci i sve to bez naredjenja . Grin Grin Grin
Inace ciscenje WC-a i nije ko zna kako strasan posao, crevo u ruke i prskas dok se ne iscisti. Naravno ako nije po kazni, tada znaju da budu i maske, i zicanje, pa cak i cetkica za zube i slicnih pikanterija. Wink
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #64 on: November 06, 2010, 08:45:03 pm »

A di su vodničke šapke? One koje brzinom munje kupe prašinu po parketu.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #65 on: November 06, 2010, 08:46:44 pm »

Aaaa ne, to je zaduzeno za spavaonu, necemo to u WC-u. Grin Grin
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #66 on: November 06, 2010, 08:53:36 pm »

Inace ciscenje WC-a i nije ko zna kako strasan posao, crevo u ruke i prskas dok se ne iscisti.

Srećniče jedan   Wink

Kakvo crno crevo, u "Sinđeliću" u Nišu je četkica radila 

...

Uh, kako smo zli, poplašićemo Roka  Cheesy
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 552



« Reply #67 on: November 06, 2010, 08:56:41 pm »

Nemojte ljudi, k`o Boga vas molim, otici ce covek da sluzi civilno.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #68 on: November 06, 2010, 08:59:36 pm »

A požarstvo se daje blizu WC-a. Tu ima slavnih zgoda. Prid uzbunu se malo prerasporede čizme susjednom vodu. Zna biti dobrih fora. U moje doba nastavna četa imala je 4 voda po 40 ljudi. Hodnik ko magistrala, nekoliko WC-a ko autobusne čekaonice. Tako 4 čete popunjenih kapaciteta + intendanti i ostali. Svako malo neka uzbuna. Dnevna, noćna. Ispunjeni dan do krajnosti. Svašta smo radili a najmanje pješačili. Slavne straže samo 3 dana na obuci. Logorovanje u Crnoj bari. Kukuruzi ko neboderi. Tamo smo imali poljske WC-e. Posli dva dana kukuruzi su bili puni mina. Sve je to vojnički život i posljedica kalorične prehrane. Naučili smo se na kaloričnu prehranu i sad snosimo posljedice. U sjećanjima ostaju samo dobri trenutci. Odavno su loši zaboravljeni. Tko se sjeća više onih mrkih vodnika i nabrušenih potporučnika. Sjećamo se dobrih zastavnika i kapetana. Tada su i oni imali sinove u vojsci.
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #69 on: November 06, 2010, 09:08:38 pm »

Rok druže, ništa se ne brini, samo te plaši manguparija. Onaj koji viče ili se iživljava nad tobom, nema problema sa tobom, nego sam sa sobom. Zato takve stvari ne primaj lično.
Nemoj da se praviš ni pametan, ni glup, niko nije blesav da ne može da te provali. Nego budi glavni šmeker u tvom kraju, a da ''oni'' to ne znaju. To se zove STEALTH tehnologija - gledaju me, a ne vide me.

Biće ti super u vojsci. Upoznaćeš novi grad, izlasci, kafane, ženske.... Sve ružno brzo ima da ti izvetri iz pamćenja.  Wink
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #70 on: November 06, 2010, 09:16:56 pm »

Ima lijeka i za one koji se iživljavaju. Stara vojnička medicina, a zove se ćebovanje.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +4558/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 201


« Reply #71 on: November 06, 2010, 09:26:12 pm »

Rocker, ne slušaj ih ništa. Pokušavaju da ti uteraju strah u kosti - sve su to stare kuke pa se vratili u dane kad su tako dočekivali guštere.

Nema toga više, odavno.
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #72 on: November 06, 2010, 09:26:47 pm »

Ima lijeka i za one koji se iživljavaju. Stara vojnička medicina, a zove se ćebovanje.

Brodarski, ima mnogo lekovitijih metoda, a uz to su bezbolne i bez fizičkih povreda.  Wink
Sad što nekom uništiš ego, i pretvoriš ga u socijalno siroče vojnog kolektiva, e to je druga stvar.  Grin Grin Grin Grin

... i Rock, slušaj Boru, dobro ti je rekao.
« Last Edit: November 07, 2010, 12:00:20 am by Boro Prodanic » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 12 256



« Reply #73 on: November 06, 2010, 09:28:45 pm »

Ima lijeka i za one koji se iživljavaju. Stara vojnička medicina, a zove se ćebovanje.

Brodarski, ima mnogo lekovitijih metoda, a uz to su bezbolne i bez fizičkih povreda.  Wink
Sad što nekom uništiš ego, i pretvoriš ga u socijalno siroče vojnog kolektiva, e to je druga stvar.  Grin Grin Grin Grin
Nove generacije, nove metode. Nema više romantike.
« Last Edit: November 06, 2010, 09:34:18 pm by brodarski » Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #74 on: November 06, 2010, 09:40:27 pm »

Brodarski, ja sam služio dok je još bilo ''romantike'', nego bilo mnogo i zlih očiju i zlih jezika. Pa smo onda prešli na stealth.
A i nije fora da nekom izvališ vilicu, nego da ga pretvoriš u brodskog ljubimca.  Grin Grin Grin Grin
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.