PALUBA
April 29, 2024, 12:55:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Istorijska postavka Vojnobezbednosne agencije  (Read 25944 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #30 on: November 17, 2010, 09:19:05 am »

Treba nešto pokazat i da se vidi.

Mogli bi imato samo 30 sim kartica, ali za oči javnosti se bolje vidi, da su imali 30 telefona..

LPB
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #31 on: November 17, 2010, 09:39:54 am »

Koji to obavještajac jaši na magarcu i koristi telefon M 63?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #32 on: November 18, 2010, 09:43:34 pm »

Ево материјал одузетог једном шпијуну који је волео "краснопис" .

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

На слици су таблете са лековима у којима је био "упасован" део материјала за "тајно писање".


* DSC00068rz.jpg (247.53 KB, 1200x900 - viewed 424 times.)
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #33 on: November 18, 2010, 09:51:51 pm »

Sad to ima da se kupi za 200 kinti kod kineza. Super plajvaz-lampica. Ima čak i laserki obeleživač/ometač, čas posla razbucaš abramsa.  Grin Grin Grin

Jaoo, neee sad sam i ja sumljiv 
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #34 on: November 18, 2010, 10:51:36 pm »

Овде је фора да су то скривали (паковали) у кутије са лековима и то тако што је материјал пресован у таблете. Не разликује се визуелно  од обичних таблета. То нема код "Кинеза".
Logged
konjićev skok
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 59



« Reply #35 on: December 17, 2010, 08:08:33 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ово већ памтим из филмова 60-тих година прошлог века

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ово је већ нешто "новије".  А и "личи". Има му можда 30-35 година

džumba
postavka je očigledno lepo i stručno postavljena.Šteta što nije u nekom objektu koji bi omogućio veću posetu.Inače lepo potsećanje na staru dobru "nagru" i "tesinu" za fotografisanje u posebnim situacijama.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #36 on: December 17, 2010, 09:43:52 pm »

Ево још једног a la Nagra. Данас делује смешно, посебно футрола:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC00060rz.jpg (129.11 KB, 800x600 - viewed 285 times.)
Logged
konjićev skok
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 59



« Reply #37 on: December 18, 2010, 07:22:46 am »

Ево још једног a la Nagra. Данас делује смешно, посебно футрола:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zaista deluje smešno zbog nemaštovitosti.Ipak je bilo bolje i sigurnije sve ono što je bilo "upakovano" u predmete svakodnevne upotrebe.Mislim, bilo je lakše za "eksploataciju".
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #38 on: December 18, 2010, 08:15:17 am »

Ovo imam kući. Tj, na ključevima.

http://www.chucklohr.com/808/

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Dzumba, priznaj da sam sve sumnjiviji. Sa ovom kamerom sam snimao  (špijunirao) "sumnjive tipove" Brokera i Boru.


http://www.chucklohr.com/808/

pozdrav


Vlado


* img0642e.jpg (65.41 KB, 800x600 - viewed 267 times.)

* 808-Mini-DVR-Car-Key-Camera-Car-Keys-Chain.jpg (14.13 KB, 395x399 - viewed 303 times.)

* IMG_5416 annotated.jpg (84.57 KB, 625x468 - viewed 301 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #39 on: December 18, 2010, 10:53:41 am »

Још кад би CIA продао то што си снимио ова два врло сумњива типа (Бору и Брока), а они ти то још и платили, било би феноменално. Тиме би доказали (најмање):

1) да ови из CIA не читају Палубу;
2) да су им из разлога под тачком 1 лоше процене;
3) да CIA  стварно има смисла за хумор иако су то и раније показали на делу;
4) да  CIA  врло озбиљно и тајно ради на подршци закона о забрани пушења и посебно борбе против продаје алкохола старијим малолетницима;
5) да ова два "сумњива" типа, а и ти, постајете несумњиви;
Logged
zveljarin
desetar
*
Offline Offline

Posts: 123


« Reply #40 on: November 24, 2011, 03:55:51 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ово већ памтим из филмова 60-тих година прошлог века

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ово је већ нешто "новије".  А и "личи". Има му можда 30-35 година

Mislim da je to "novije" Nagra diktafon. Ta firma je radila najbolje analogne snimače zvuka tokom 80-tih i bila nevjerovatno skupa . Ti staqri Nagrini diktafoni i magnetofoni su i danas nevjerovatno skupi , valjda jer ih je malo i proizvedeno . Prijatelj iz BG je otuđio jedan iz Savezne DB , pa smo prebacili jedan "hladni" CD od Patituccia  na Nagrinu traku i muzika se preporodila. Dinamički opseg, toplina zvuka i slika muzike su bili daleko ubjedljiviji nego recimo na Revoxu PR99 kada snimiš pa pustiš na najveću brzinu okretaja. Jugoslovenske tajne službe su, koliko sam informisan, često koristile i snimač Uher 4400, on je već bio čest u komercijalnoj prodaji i danas se može vrlo povoljno nabaviti kao polovan.
Na fotki dolje, kao eksponat je i sovjetski Zenit foto snajper. Ne znam da li je ova silver varijanta neka posebno rađena za policiju i njene službe, ja taj foto aparat imam, mada u crnoj izvedbi, u SFRJ je bila uvezena gomila tih aparata a i danas se kupuju za pedesetak eura kompletni, dakle u metalnom koferu, sa alatom, filterima, kamerom, optikom  nosačem/okidačem snajpera. Vrlo atraktivno izgleda , ali kada sam prije par godina ispucao dva filma na njemu , rezultati su bili vrlo skromni . Teško mi je povjerovati da su bezbjedonosne službe koristile takvu kameru .
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #41 on: November 24, 2011, 08:37:24 pm »

Почетком 80-тих "Награ" је већ била у употреби, а то је већ 30 година. Када је тачно набављена не знам. А да је била и да је сада одличан уређај 100%. Фото снајпери "Зенит" једва да су и коришћени. Ради се о комерцијалној верзији. Ипак у слободној продаји појавили су се касније од набавке за службу безбедности. У поставци је више због атрактивности. Имала их је војна полиција за "заседе". У поређењу са "Минолтама" и "Јашикама", које су набављане после "Зенита" и "Практика" (стандардни апарати са телеобјективима) били су обична дечија играчка.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #42 on: November 24, 2011, 09:06:33 pm »

Prijatelj iz BG je otuđio jedan iz Savezne DB , pa smo prebacili jedan "hladni" CD od Patituccia  na Nagrinu traku i muzika se preporodila. Dinamički opseg, toplina zvuka i slika muzike su bili daleko ubjedljiviji nego recimo na Revoxu PR99 kada snimiš pa pustiš na najveću brzinu okretaja.
Ја се слабо разумем у технику репродукције, али ми је чудно како је квалитет звука могао да се побољша пребацивањем са једног медија (дигиталног) на други (аналогни). Једино је могло да се нешто изгуби у квалитету, а примећено побољшање је вероватно настало због бољег система репродукције на магнетофону. Претпостављам да би се исти утисак добио и на бољем уређају за репродукцију ЦД-ова.
Logged
vladimir bošković
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560



« Reply #43 on: November 29, 2011, 09:38:07 pm »

Ima tu dosta stvari, mada se i zvuk na CD popravio u odnosu na 90-te. Ali, iz ne znam kog razloga CD teško uspjevaju da razviju neku transparentniju zvučnu sliku, njihov zvuk jeste precizan ali "tačkast", a ko hoće da zažmuri i uživa - doživi na trenutke da izvođači kao da plivaju u nekim svojim bestjelesnim isječcima jer nema one interakcije među njima - da osjetiš gdje se ko nalazi, kao primjerice na kvalitetnom vinilu što se može osjetiti. Ne treba biti audiofil pa na solidnijem uređaju osjetiti da je zvuk sa CD jednostavno  hladniji nego sa vinila ili istog albuma prebačenog na kvalitetnu magnetofonsku traku. Neki proizvođači CD playera poput Califonia Audio Lab su to rješavali ubacivanjem lampe, no cijena tih uređaja je bila tolika da se za iste pare moglo kupiti solidno lampaško pojačalo i solidan CD player. Svakako je preporuka da  kvalitetna muzika u sobnim uslovima, sa CD, ide u sprezi sa nekom od lampaških amplifikacija ili makar predpojačala.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #44 on: November 29, 2011, 11:13:40 pm »

CD ima tu grešku, bar po mom laičnom razmišljanju, da je "sterilan", znači da nema šuma prasketanja i ostalih "nepotrebnih" dodataka.

LPB
Logged
Pages:  1 2 [3] 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.