PALUBA
April 29, 2024, 06:25:35 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Telekomunikacije  (Read 54430 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #45 on: December 12, 2010, 11:30:55 am »

Војни мобилни 3G телефон, пројекат Lockheed Martin-а:
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/OLU30Iw97yQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #46 on: December 12, 2010, 12:10:17 pm »

Svaka čast, kad za to vuku pare od države.

Sistem, koji bi trebao nadomestiti Walkie talkie je takozvana TETRA. Ali mada je u Sloveniji več instalirana, nikad nije baš zaživela.

LPB
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #47 on: December 12, 2010, 12:23:33 pm »

У Србији је заживео у МУП-у. Мада је и МО недавно потписало уговор са МУП о заједничком коришћењу тог система.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #48 on: September 02, 2011, 02:33:38 pm »

Jedno pitanje u vezi mobilne telefonije, kako unutar objekta popraviti kvalitet signala za mobilni. Dakle dešava se da u objektu uopšte ne pojedinim mjestima nema signala i a gdje ga ima to je eventualno "jedna crta"...
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #49 on: September 02, 2011, 02:45:09 pm »

Treba ti nešto takvog.

Više bi ti trebao znati savjetovati Božo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #50 on: September 02, 2011, 04:38:55 pm »

Firma iz Banja Luke, Vizija Komunikacije, je predstavnik nekoliko firmi koji prave opremu za pojačavanje signala mobilne telefonije. Ista firme prave i ometače za mobilne. Firma se bavi telefonijom i opremom za telekomunikaciju. Telefonske centrale i slično. Popravka telefonskih aparata, telefax aparata i telefonskih centrala.

Ometači rade odlično u školama i crkvama. Neke sam i postavljao. Pojačavaći signala rade odlično u podrumima, tunelima i sličnim mjestima.

Telefon im je 051/252-850. 252-200. Nalaze se u Banja Luci, u Boriku. Mail je vision@blic.net

Imaju jednog veoma dobrog spoljnog saradnika.  Cool Cool angel angel

Pozdrav

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #51 on: September 02, 2011, 06:54:32 pm »

Vlado je sve rekao.
Samo bi nadodao, da je za kvalitetno ojačanje potreban kvalitetan signal -80 dBm minimum, koji se ojača. Istotako ako je "široki" ojačivač, ojačava sve (i dobre i loše GSM signale). Problem jedino može biti, ako imaš dva signala približno iste jačine.. imaš puno signala ali ništa od kvalitete.

Što se tiče ojačivača i blokera, neznam kako mobilni operateri u BIH toleriraju to. U Slo imaju oba veča operatera ekipe, koje traže to, jer dosta puta kvare GSM signal za ostale. Znači potrebno je po pameti to napraviti.


LPB
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #52 on: September 02, 2011, 07:15:44 pm »

Vlado je sve rekao.
Samo bi nadodao, da je za kvalitetno ojačanje potreban kvalitetan signal -80 dBm minimum, koji se ojača. Istotako ako je "široki" ojačivač, ojačava sve (i dobre i loše GSM signale). Problem jedino može biti, ako imaš dva signala približno iste jačine.. imaš puno signala ali ništa od kvalitete.

Što se tiče ojačivača i blokera, neznam kako mobilni operateri u BIH toleriraju to. U Slo imaju oba veča operatera ekipe, koje traže to, jer dosta puta kvare GSM signal za ostale. Znači potrebno je po pameti to napraviti.

LPB
I meni nije jasno to sa Ometačima, Blokerima kako kaže Boža. Da li se to može tek tako koristiti.
Nešto mi je tu "šuplje"..... Huh?
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #53 on: September 02, 2011, 07:19:37 pm »

Ovima od Bože danas nije trebao nikakav ometač, izbacivalo na puno. 
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #54 on: September 02, 2011, 07:41:27 pm »

Radio sam računarsku mrežu u jednoj srednjoj školi u Banja Luci. I vidim na časovima sve cure su na fejsbuku. I pitam direktoricu škole da zabranim fejsbuk samo u učionicama. Ona sva sretna. I zabranim pristup fejsbuku samo za računare u učionicama. Cure, učenice pošizile. Prvih 3 minuta zabrane imao sam 316 pokušaja izlaska na fejsbuk.

Onda vidim da sve cure na nastavi pričaju na mobilne. I opet isto pitanje direktorici. I opet osmjeh. I donesem ometač mobilnih na čas. I uključim ga u džepu. Od 30 učenica na nastavi njih 20 se u tom trenutku hvataju za telefon koji je bio spojen sa slušalicama i mikrofonom i čude se o čemu se radi. Zašto im ne radi mobilni.

A da vidite osmjeh Velečasnog kad sam mu rekao za ometač mobilnih. Na sred mise počnu da zvone telefoni, a ovi još i odgovaraju na poziv.

U ovoj firmi za koju radim postoje tri vrste ometača. Zavisno od potrebnog dometa.

Pozdrav

Vlado
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #55 on: September 02, 2011, 07:48:45 pm »

Radio sam računarsku mrežu u jednoj srednjoj školi u Banja Luci. I vidim na časovima sve cure su na fejsbuku. I pitam direktoricu škole da
........................................
U ovoj firmi za koju radim postoje tri vrste ometača. Zavisno od potrebnog dometa.

Pozdrav
Vlado
Ma ovo je sa tehničke strane Ok. Ali kako je sa zakonodavne. Šta u susjednoj sobi gde direktor treba da komunicira.
Šta sa nekima koji isto tako okolo treba da komunuciraju. Nemoguće je tu baš sve "zatvoriti" u okviru jedne prostorije.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #56 on: September 02, 2011, 08:10:04 pm »

Što se tiče zakonodavne, svaki operater "kupi" frekvenčni pojas od države (koncesija  gsm 900 MHz, DCS 1800 MHz i UMTS 900 MHz+2100 MHz)), te ima pravo da ga koristi. Svaki ometač koji radi "izvan 4 zida kuče" zabranjen je.

@Madmitch
Vidi se, da sam na dopustu (djeca, škola itd) Wink
Inače zbog € sve ide na Radio-relejne veze (micro wave links) i želja svakog operatera je, da MW linkovi rade na što višij frekvenci (radijska dovboljenja). Više frekvence su i sklonije smetnjama kiše, snega, magle.. Istotako su svi preračuni rađeni na to, da je raspoloživost linkova 99,95% i više. Največi krivac za lošiji signal je ispad elektrike na lokacijama (ugasi se bazna stanica).

PS: Iphone ima oko 20% lošiji prijem od ostalih telefona - nisam verovao dok nisam probao Wink


LPB
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #57 on: September 02, 2011, 08:25:56 pm »

Što se tiče zakonodavne, svaki operater "kupi" frekvenčni pojas od države (koncesija  gsm 900 MHz, DCS 1800 MHz i UMTS 900 MHz+2100 MHz)), te ima pravo da ga koristi. Svaki ometač koji radi "izvan 4 zida kuče" zabranjen je.

@Madmitch
Vidi se, da sam na dopustu (djeca, škola itd) Wink
Inače zbog € sve ide na Radio-relejne veze (micro wave links) i želja svakog operatera je, da MW linkovi rade na što višij frekvenci (radijska dovboljenja). Više frekvence su i sklonije smetnjama kiše, snega, magle.. Istotako su svi preračuni rađeni na to, da je raspoloživost linkova 99,95% i više. Največi krivac za lošiji signal je ispad elektrike na lokacijama (ugasi se bazna stanica).

PS: Iphone ima oko 20% lošiji prijem od ostalih telefona - nisam verovao dok nisam probao Wink


LPB
E moj Boža na Balkanu uvije ista priča. Padnemo na zadnja dva metra.
U moje doba direktni kanal Boka-Pula. Sve šljaka ko singerica, iako jadni kanal zmeđu te dve tačke savladva i sile i haridbe.
A onda kvrc. Nema. Uzbuna, gdje je kvar, čitava gungula. A ono "borac" zapeo nogom iza radarske kabine za žice kad je šoro napolju jer je lijepo vrijeme. Og glavne šahte do modemske kutije uvijek neke froncle od kablova.  Padamo ivijek na ta dva metra ili nestaje napajanja, bljak.. Tongue
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #58 on: September 02, 2011, 08:28:17 pm »

PS: Iphone ima oko 20% lošiji prijem od ostalih telefona - nisam verovao dok nisam probao Wink
LPB

Ja ovo kada bih rekao jednom svom drugaru bio bi spremam potući se samnom oko toga, pošto mu iPhone zakletva. Kadaga je uzeo ja mu rekao bolje da je uzeo HTC Desire HD za te pare imao bi bolji telefon jedva sam preživio...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #59 on: September 02, 2011, 09:02:34 pm »

Из мог искуства најбољи пријем од мобилних телефона имају Alcatel-и. Имао сам један од оних најпростијих. Ни један од оних мобилних телефона од пар стотина евра му није био раван по квалитету и пријема (планине,шума, подруми и сл.). Сви други без пријема, он ради, има сигнал.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.