MiG-21
<< < (323/323)
milan55:
HRZ, Hrvatska namjerava prizemljiti sve preostale MiG-21 i predati ih muzejima ili kao eksponate.


https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/mig-ovi-odlaze-u-muzeje-a-legendarni-pilot-kaze-da-bar-jedan-treba-nastaviti-letjeti-foto-20231216
Nitro1:
Pozdrav ljudstvo!
Upravo jedan mjesec nazad obilazio sam Željavu.
I sad več mjesec dana čitam sve o ovom aerodromu,avionima, etc...
Ovi mi "zapeo za uši"
524 -dežurna para ČB slika i onda ovdje,u ovoj temi neke od prvih strana, govori se o Rajlovcu kod Sarajeva oko 1995g.
Možda ko zna gdje je završio (sad) i ko je bio pilot ove 524-ce?
.....
I valjda,pošto sam modelar i zaljubljenik u aviaciju,takođe i Željavu,sobom sam imao jedan od svog modela avijona i sa svu dozvolu snimio prva 2 ulazna tunela i dio trijangela sa vazduha
Ovo mi bilo vrlo drago,letjeti ovdje gde su nekad leteli Migovi, a sam aerodrom i sve povezano sa njime ,prije rata nešto je značilo tada u bivšoj skupnoj državi!
Ljepi Vam pozdrav svim fanova "Želje" kao i avijona!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
nebkv:
Gotovo svi avioni koji su se nalazili u Rajlovcu ili Butmiru kao ucila su unisteni,pa tako i ovaj 524
Jedini koji je preziveo kao eksponat bio je 534 sa novim brojem 001 ali ne znam da li je jos u zivotu posto sam nesto gledao preko satelitskih snimaka nedavno i nisam ga spazio u krugu
Nitro1:
Hvala na komentaru in informacijama!
Zaista ne vidim razlog zašto se sve ovo uništava  :-\
Jedino "Rudijev" 26112 preživio...ako nebi sljetio u Austriju,zna se gdje bi danas završio
Sve u svemu bilo ono dobro da je bilo tako  :angel:
Nitro1:
Šta mogu da kažem..
Ova Željava,aviacija i sve ostalo mi se zaista uvukla pod kožu, bukvalno sam postao opsednut njome
Pre nekog vremena sam napravio i kratak snimak o ovom aerodromu,migovima,uništenju
Svi autori snimaka su u opisu i u samom videu.

https://youtu.be/qFG78R1eYyI?si=QxwZsXdr_YH1WxzK
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pozz..  :pilot :angel:
Navigation
Message Index
Previous page