PALUBA
April 28, 2024, 12:09:12 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 30   Go Down
  Print  
Author Topic: Adriatic Sea Defense & Aerospace  (Read 119975 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #45 on: March 29, 2011, 05:22:42 pm »

Malo o otvorenju iz SD

NAJNOVIJE

Predsjednica Vlade RH Jadranka Kosor, u nazočnosti  vojnog vrha RH,  otvorila je u Splitu najveći ovogodišnji reginalni sajam vojne opreme i naoružanja „Jadranska vojna i zrakoplovna izložba-ASDA“.  Preko 60 predstavnika vojnih kompanije iz Europe te čak 56 tvrtki iz Hrvatske.

Nakon što je otvorila sajam, premijerka Jadranka Kosor cijelo je vrijeme bježala od novinara. Dok je držala govor, glasnogovornika Vlade Mladen Pavić uvjeravao je novinare kako će premijerka odgovoriti na par kratkih pitanja. No, nakon govorancije premijerka se okružena vojnom svitom uputila u razgladanje štandova, a potom nestala kroz sporedni izlaz.

Ponovo se ukazala u Lori na pokaznoj vježbi Bojne za specijalna djelovanja. Novinari su je spremno čekali pokraj tribine sa koje je promatrala vježbu. Ali ponovila se situacija: predsjednica Vlade samo je prostrujila pored kamera i mikrofona kao da ne postoje.

Za vrijeme govora dogodio se još jedan „lapsus lingve“. Naime dok je govorila o sajmu kao doprinosu regionalne sigurnosti, spominjala je prijenos NATO tehnologija, pa je govoreći o kompatibilnim tehnologijama upotrijebila izraz “kampatibilne tehnologije“.

Velik interes

Klasični poslovni,  „busines to busines“ sajam potvrdio je veliki interes proizođača naoružanja za Hrvatsku, kao i širu regiju koju tek očekuje snažniji zamah u nabavki naoružanja, od vozila, artiljerijskih sustava, do brodova i zrakoplova.

„Spaladium Arena“ gdje se održava sajam u organizaciji poznate američke trvtke „TNT“ specijalizirane za ovakve priredbe, djeluje tijesno za sve izlagače koju su htjeli prezentirati svoje proizvode. Po svojoj veličini, izložbom dominira novo oklopno vozila HV-a „Patria“ koje se po usvojenoj tehnologiji proizvodi u „Đuri Đakoviću“.

Malo dalje njemački proizvođač KMW izložio je  svoje lako izvdidničko vozilo fennek s kojim također ciljaju na tržite vojski bivše Jugoslavije, uključujući i Albaniju.

Najveća gužva bila je na štandu državne agncije za naoružanje „Alan“ gdje su bili izloženi dosezi domeća vojne industrije: pištolj HS 2000, jurišna puška VHS, makete brodova i podmornica splitskog „brodogradilišta specijalnih objekata“, te kacige „Šestan Busch“.

Splitski „BSO“ izložio je makete podmornica klase „Velebit“, „Heroj“  i manjih diverzantskih ronilica.

Kerum nije došao

Premda je uvodno pozdravljen od organizatora, gradonačelnika Željka Keruma nije bilo među redovima uzvanika. Odnosno, uopće se nije pojavio. Osobna uvrijeđenost jer nije pozvan kao domaćin, već u svojstvu gosta-razlog je odsustva.

Kako doznajemo, u subotu, 26. ožujka direktor „TNT productionsa“ Justin Webb osobno je u Banovni uručio pozivnicu gradonačelniku Kerumu. Sukladno organizacijskoj praksi sličnih sajmova u svijetu, svi uzvanici sajma su, naime gosti, a domaćin je, u ovom slučaju, američki organizator.

- Apsolutno podržavamo sajam. Osobno sam sam se prije mjesec i pol dana susreo sa državnim tajnikom Rabotegom. Gospodin Webb je uredno i na vrijeme uručio pozivnicu gradonačelniku. Međutim, zaštekalo je negdje drugdje - kratko nam je kazao dogradonačelnik Jure Šundov.

U Banovini najviše zamjeraju protokolu MORH-a, jer, po nesluženom pojašnjenju kojeg smo dobili, gradonačelnik grada u kojem se zbiva sajam zaslužuje, rečeno nam je, bolji tretman.

- Za razliku od drugih uzvanika koji su pozive za sajam dobili pismenim putem, gradonačeliku Kerumu pozivnica je u subotu uručena osobno od strane organizatora - rečeno nam je u MORH-u.

Memorandum između tvrtki "Đuro Đaković“ i  „Patria Land Systems“

U sklopu održavanja „Jadranske vojne i zrakoplovne izložbe – ASDA“ potpisan je memorandum o razumijevanju između tvrtki „Đuro Đaković“ i  „Patria Land Systems“. Riječ je o dokumentu koji će spomenutoj domaćoj tvrki sa svojim borbenim oklopnim vozilom „Patria“ osigurati iskorak prema novim tržištima.

Memorandum su u nazočnosti ministra obrane Davora Božinovića, potpisali predsjednik holdinga „Đuro Đaković“ Zdravko Stipetić i potpredsjednik finske „Patrie“ Antti Huuskonen.

- Zajednički ćemo nastupati na trećim tržištima. Interesa ima u zemljama iz našeg okruženja, a među njima i Makedonija - kazao nam je Stipetić.

D. KRNIĆ
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #46 on: March 29, 2011, 06:31:50 pm »

Još par sa MORH-ove stranice.

poz.


* morh1.jpg (200.7 KB, 1200x799 - viewed 92 times.)

* morh2.jpg (176.16 KB, 1200x799 - viewed 84 times.)
Logged
morest
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 461



« Reply #47 on: March 29, 2011, 07:16:47 pm »

Meni je otac danas dobio, preko firme, pozivnicu u tiskanom obliku. Izgleda kao neka kartolina Splita, malo većeg formata. Na prednjoj strani je splitska riva Grin
Nažalost neće stić otići, pa je dao meni da odem.
Uglavnom, ozada su isti podaci koji se moraju ispuniti kao i na netu, samo na hrvatskom. I piše da se s njoj besplatno ulazi i predaje osoblju zaduženom za registraciju na ulazu u Spaladium Arenu. Nema mi druge nego probat ući sutra ujutro. Ako ne uspijem, barem mi ostaje suvenir.
Duje, kad probaješ uć sutra, mogli bi skupa?Govore li hostese engleski Grin
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #48 on: March 29, 2011, 07:27:15 pm »

Pojavila se i ova slika , duje baci oko i na ovo ,je ovo maketa novog patrolca ?

poz.

Ovo bi pre moglo da bude uvećana varijanta lovca mina.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #49 on: March 29, 2011, 08:06:38 pm »

Meni je otac danas dobio, preko firme, pozivnicu u tiskanom obliku. Izgleda kao neka kartolina Splita, malo većeg formata. Na prednjoj strani je splitska riva Grin
Nažalost neće stić otići, pa je dao meni da odem.
Uglavnom, ozada su isti podaci koji se moraju ispuniti kao i na netu, samo na hrvatskom. I piše da se s njoj besplatno ulazi i predaje osoblju zaduženom za registraciju na ulazu u Spaladium Arenu. Nema mi druge nego probat ući sutra ujutro. Ako ne uspijem, barem mi ostaje suvenir.
Duje, kad probaješ uć sutra, mogli bi skupa?Govore li hostese engleski Grin
Govore kako ne, to je bio jedan od uslova za rad na tim mjestima. Problem je u tome, što imaju premalo informacija, barem prema mom iskustvu danas.
 Sutra u 10.00 sam tamo i popuniti akreditaciju. Onda polako od eksponata do eksponata.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #50 on: March 29, 2011, 08:09:15 pm »

Pojavila se i ova slika , duje baci oko i na ovo ,je ovo maketa novog patrolca ?

poz.
Pregledati i slikati ću sve što piše oko makete, možda netko zna više od toga što piše.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #51 on: March 29, 2011, 08:30:00 pm »

Морам признати да  госпођа Јадранка са пушком у руци делује разоружавајуће.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #52 on: March 29, 2011, 08:57:41 pm »

ja nisam uspio doći do preciznih informacija o otvorenosti sajma za javnost.nitko koga sam pitao ne zna ništa konkretno.
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 605


« Reply #53 on: March 29, 2011, 09:40:04 pm »

Ispuni online prijavu i dobit ćeš mail s brojem (code) za par minuta na svoj mail  i s tim na registraciju na ulazu u sajam (ponesi 100 kN za svaki slučaj).
AKo ne primiš mail za par minuta -nema ulaza.
Logged
Coral Sea
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18



« Reply #54 on: March 29, 2011, 10:03:20 pm »

Pojavila se i ova slika , duje baci oko i na ovo ,je ovo maketa novog patrolca ?

poz.

Ovo bi pre moglo da bude uvećana varijanta lovca mina.

velicinom da, al ne lici nimalo na VLM 350. Plus, krmena platforma nije dizajnirana za LM.



Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #55 on: March 29, 2011, 10:22:13 pm »

Pojavila se i ova slika , duje baci oko i na ovo ,je ovo maketa novog patrolca ?

To je premalo da bi bio Izvanobalni ophodni brod. Izgleda cca dugacko oko 40-50 m. IOB bi trebao biti oko 80 m minimalno. Ovo je nesto drugo.

Nisam primjeti da spominjem ,atomski nosač smeća na tuđe obale ,nego obični patrolac nasljednik Mirne.

poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #56 on: March 30, 2011, 09:31:36 am »

Još poneka slika sa splitskog portala

http://split.com.hr/galerija/thumbnails.php?album=758

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

poz.


* 1.JPG (33.92 KB, 533x355 - viewed 160 times.)

* 2.JPG (52.15 KB, 533x355 - viewed 146 times.)

* 3.JPG (55.44 KB, 533x355 - viewed 155 times.)

* 4.JPG (58.87 KB, 533x355 - viewed 144 times.)

* 5.JPG (48.64 KB, 533x355 - viewed 144 times.)
« Last Edit: March 30, 2011, 02:02:25 pm by trpe grozni » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #57 on: March 30, 2011, 12:55:53 pm »

Vratio se sa sajma. Ima se što vidit. Nije mi žao. Sajam je (po mom mišljenju) kocipiran za poslovne ljude, manje za posjetitelje. Predstavnici firmi su jako ljubazni i pružaju dosta informacija.  Prostor je dosta skućen (mala dvorana). Da nema Partrie, MAN kamiona,  dva-tri specialna vozila ijoš nekoliko večih eksponata, bilo bi i previše mjesta. Svoj izložbeni prostor imaju Podravka i Gavrilović, Hrvatska gospodarska komora i  Hrvatska  turistička zajednica. Uzeo sam dosta propagandnog materiala.
Kada sredim slike, postavit ću jih.

PS:Kada sam danas kupovao kartu, rekli su mi, da vrijedi za sve dane sajma. (juće to nisu znali!?)
Logged
morest
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 461



« Reply #58 on: March 30, 2011, 01:26:15 pm »

Duje molim te objasni proceduru za ulazak na sajam. Danas neću stići, ali traje još i sutra, pa bih svakako otišao, naravno, ako se može ući.
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #59 on: March 30, 2011, 01:46:24 pm »

Čija je maketa broda na slici?

Sada se vidi da je ono bacač granta

Predsjednik Josipović obišao sajam ASDA 2011
Predsjednik Republike Hrvatske i Vrhovni zapovjednik OSRH-a Ivo Josipović sa suradnicima a u pratnji državnog tajnika MORH-a Mate Rabotega i načelnika GS OSRH-a general pukovnika Drage Lovrića posjetio je danas 30. ožujka izložbu naoružanja i vojne opreme ASDA 2011 koja se održava u Spaladium areni u Splitu.

Tom je prigodom razgledao izložbeni prostor te se upoznao sa dijelom izlagača i njihovim proizvodnim programom.

 

U izjavi za medije nakon obilaska sajma predsjednik Josipović je izrazio zadovoljstvo viđenim ocijenivši sajam iznimno važnim i uspješnim te je istaknuo: „Ovaj sajam je vrijedan ne samo za  našu vojsku i ugled naše zemlje nego i za naše gospodarstvo. Ovo je prilika da naša vojna industrija drugim državama ponudi svoje vrijedne proizvode od kojih su se neki već dobro plasirali ne samo u regiji nego u cijelom svijetu“.

Izložba ASDA 2011 otvorena je za posjetitelje do 31. ožujka.
http://www.morh.hr/
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 30   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.