PALUBA
April 28, 2024, 12:26:59 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 30   Go Down
  Print  
Author Topic: Adriatic Sea Defense & Aerospace  (Read 119976 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #90 on: March 31, 2011, 03:56:57 pm »

U Sloveniji baš danas na Vladi odlučuju, oče i tužit Patriu i prekinut ugovor.
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 605


« Reply #91 on: March 31, 2011, 05:01:26 pm »

Da,da. Prije par mjeseci sam izračunao i napisao 119 mln USD $.

Ove godine ako Svevišnji odluči da se realiziraju predugovori oko oklopnjaka i brodova biti će značajan koeficijent povećanja od napisane sume.
Do sada je hrvatski izvoz kontinuirano rastao po godišnjim stopama od 7-9 % a sada je vrijeme za dvoznamekaste (troznamenkaste ne smijem napisti) cifre.
« Last Edit: March 31, 2011, 05:13:55 pm by pp5d6 posejdon » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #92 on: March 31, 2011, 09:49:52 pm »

Evo jedno od vozila koja su bila izložena- Land Rover-Defender

Izgleda dobro, koliko je upotrebljiv?Huh?


* P3301346-1.jpg (131.71 KB, 414x575 - viewed 98 times.)

* P3301347-1.jpg (121.22 KB, 568x448 - viewed 106 times.)

* P3301348-1.jpg (104.6 KB, 299x602 - viewed 79 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #93 on: March 31, 2011, 10:02:05 pm »

bravo duje ,hoćemo još  Wink



poz.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #94 on: March 31, 2011, 10:05:21 pm »

Iveco djeluje kompaktno.


* P3301350-1.jpg (127.9 KB, 479x517 - viewed 97 times.)

* P3301351-1.jpg (130.24 KB, 479x579 - viewed 75 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #95 on: March 31, 2011, 10:09:08 pm »

-Ovo več djeluje "ozbiljnije". Ima zaštitu
-Pogled u kabinu me je oduševio
-na kabini mogučnost ugradne oružja


* P3301366-1.jpg (137.68 KB, 602x476 - viewed 49 times.)

* P3301367.jpg (103.25 KB, 640x480 - viewed 82 times.)

* P3301368.jpg (90.42 KB, 640x480 - viewed 82 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #96 on: March 31, 2011, 10:17:40 pm »

-Ovo več djeluje "ozbiljnije". Ima zaštitu
-Pogled u kabinu me je oduševio
-na kabini mogučnost ugradne oružja

Duje, tko proizvodi taj AMRV G10?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #97 on: March 31, 2011, 10:24:26 pm »

Dok duje pripremi još svojih slika ,evo priča iz SD

31.03.2011. | 19:20

PREZENTIRA ZRAKOPLOVE GRIPEN

PRIČA SA SAJMA U SPLITU Švedsko nebo brani Hrvat Robert Krznarić


Robert Krznarić satnik je Švedskog ratnog zrakoplovstva i jedini Hrvat koji leti na jednom od najsuvremenijih borbenih zrakoplova današnjice, švedskom JAS-39 gripenu. Krznarić već 15 godina leti kao borbeni pilot. U letačku knjižicu upisao je više od 1700 sati leta, od čega čak 800 sati na gripenu, a 400 na starijem viggenu, koji je u doba hladnog rata bio švedski zračni obrambeni žalac usmjeren prema Rusiji.

Na vojnom sajmu koji se održava u splitskoj Spaladium Areni Krznarić se upoznao i s hrvatskim predsjednikom Ivom Josipovićem.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] Robert Krznarić ima više od 1700 sati leta, od čega čak 800 sati na gripenu
Jadran Babić / Cropix


- Rođen sam u Švedskoj, u gradiću Örebro. Otac mi je Ličanin iz Josipdola, a mama Čehinja. Njihova ljubav na prvi pogled dogodila se u Pragu gdje su se susreli. Otac je sada sretni švedski umirovljenik, a inače je kao inženjer radni vijek proveo u jednoj švedskoj kompaniji za proizvodnju šećera - priča nam Krznarić, koji je također inženjer, ali ne aeronautike ili sličnog smjera, već - građevine.

- Još kao dijete sam znao da ću biti pilot, ali nakon srednje škole sam završio na studiju građevine. Potom sam otišao služiti vojsku i tu mi se pružila prilika da ostvarim san. U vojsci sam ostao, prošao četverogodišnje školovanje za pilota i evo me na gripenu - kaže nam jedini Hrvat među švedskim pilotima.

Sa suprugom i troje djece Krznarić živi u Karslroni blizu koje je njegova baza “Ronneby” i 172. eskadrila u kojoj leti. - Svaki dan letim u eskadrili, po sat i pol do dva. U karijeri sam letio do 15 tisuća metara visine na gripenu i viggenu. Svi su piloti, pa tako i ja, imali opasne situacije za vrijeme leta.

- To nije baš za pričanje, ali kad već pitate, meni se dogodila situacija da sam nakon uzlijetanja iz “Ronnebyja” uletio u jato ptica. Čak 16 ptica pogodilo je moj kokpit i prednji dio trupa. Morate znati da su to opasne situacije koje nerijetko dovode do rušenja zrakoplova. Ja sam imao sreće i dobru obuku, pa sam se živ i zdrav vratio na pistu - prisjetio se Krzanrić.

Upravo je Krznarićeva 172. eskadrila zadužena za obranu Švedske. U slučaju napada na zemlju, Krznarić bi u svom zrakoplovu bio na prvoj liniji zračne fronte.

- U situaciji najvišeg stupnja pripravnosti ja sam u eskadrili koja leti kada je potrebno odbiti zračni napad na zemlju i kada potencijalnom neprijateljskom avionu koji leti blizu naše granice treba pokazati da Švedska ima čuvare u zraku. Iz moje baze s juga Švedske prema sjevernu zemlje, a to je udaljenost oko 1200 kilometara, s brzinom 1,5 maha na gripenu mogu doletjeti za 35 do 40 minuta i odbiti uljeza - priča nam Krznarić.

Pitamo ovog borbenog pilota je li bilo susreta sa zrakoplovima susjedne Rusije čiji se piloti na okretnim migovima ne libe nakratko uletjeti u tuđi zračni prostor.

-To vam ne mogu reći, ali viđali smo tuđe zrakoplove - kazao je uz osmijeh Krznarić.

Nemam posebne povlastice


- Nemam nikakve posebne beneficije od švedske države, osim što prema ugovoru mogu s 55 godina ići u mirovinu, a, primjerice, ostali Šveđani mogu sa 65. Premda je prosjek plaća u cijeloj Švedskoj rastao, nama borbenim pilotima već 10 godina plaća je nepromijenjena - potužio nam se Krznarić.

Na pitanje kolika mu je plaća, satnik Krznarić nije htio odgovoriti, ali kako neslužbeno doznajemo, plaća švedskih vojnih pilota je oko četiri tisuće eura.

Autor: Denis Krnić
http://www.slobodnadalmacija.hr/


* KRZNARIC01.jpg (38.56 KB, 468x252 - viewed 147 times.)
« Last Edit: April 01, 2011, 02:21:48 am by leut » Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #98 on: March 31, 2011, 10:32:40 pm »

-Ovo več djeluje "ozbiljnije". Ima zaštitu
-Pogled u kabinu me je oduševio
-na kabini mogučnost ugradne oružja

Duje, tko proizvodi taj AMRV G10?
Pregledao sam sav propagandni material, no nisam našao podatak. Žao mi je.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #99 on: March 31, 2011, 10:48:00 pm »

-Ovo več djeluje "ozbiljnije". Ima zaštitu
-Pogled u kabinu me je oduševio
-na kabini mogučnost ugradne oružja

Duje, tko proizvodi taj AMRV G10?

Poljska firma Germaz.
Link: http://www.army-guide.com/eng/product4520.html
« Last Edit: April 01, 2011, 02:18:23 am by leut, Reason: popravak citata » Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #100 on: April 01, 2011, 12:06:50 pm »

Hrvatski "Predator" - oružje koje samo otkriva neprijatelja!

Daleko od očiju šire javnosti, u jednoj od manjih dvorana Spaladium Arene, hrvatske su tvrtke s nogu oborile svoje inozemne partnere i konkurente. Poznati proizvođač oružja iz Ozlja, udružen s dva vodeća domaća sistem-integratora i dvije velike zaštitarske tvrtke iz Hrvatske i Švedske, uz znanstvenu su potporu MORH-a, MUP-a i Instituta "Ruđer Bošković" razvili super-oružje nazvano "CroPredator" kojemu znalci predviđaju - fantastičnu budućnost! Na taj je način prvi vojni sajam ASDA 2011. koji je ovoga tjedna održan u Splitu, završio na najbolji mogući način. Naši sugovornici Zaštiti su ekskluzivno otkrili da će, prema prvim okvirnim procjenama, najavljeni ugovori premašiti vrijednost od 1,7 milijardi eura (oko 12,5 milijardu kuna)!
Očito tempirajući vrijeme za premijerno predstavljanje novog proizvoda, četiri hrvatske tvrtke uz pomoć švedskog partnera, na ASDA-i su najvećim svjetskim vojnim proizvođačima ponudili revolucionarno oružje radnog naziva "CroPredator - 3001/1APR".

Zaštita je - kao medijski pokrovitelj sajma ASDA - imala ekskluzivnu priliku na djelu vidjeti djelovanje tog proizvoda koji će, tvrde stručnjaci, iz temelja promijeniti ne samo način djelovanja u ratnim područjima, nego i metode održavanja javnog reda i mira u područjima izvan zona visokog rizika.

Demonstracija nevjerojatne moći ovog fantastičnog proizvoda u Splitu je bila podijeljena u dva dijela. Najprije su u kongresnom centru Spaladium Arene prikazani 3D računalni modeli i prikazi složenih algoritamskih jednadžbi pomoću kojih ovo oružje djeluje i definira metu, a zatim su se svi sudionici tajnovitog skupa uputili u obližnju ratnu luku Lora gdje su nazočili i stvarnoj demonstraciji sile oružja "CroPredator". Zaštita je bila jedini predstavnik medija, no fotografiranje nam iz razumljivih razloga - nije bilo dopušteno.

Osim toga, ljubazno smo zamoljeni da do daljnjega ne izlazimo s tehničkim detaljima "CroPredatora". Ono što smijemo reći svodi se na nekoliko nevjerojatnih mogućnosti: novo super oružje, zahvaljujujući čitavom nizu ugrađenih tehnologija, u stanju je samostalno detektirati sve neprijatelje u krugu od 1500 metara. Otkriva ih na zapanjujući način - najprije se signali na najvišim frekvencijama emitiraju u okolinu, a onda softver razvijen na Institutu "Ruđer Bošković" hvata i očitava sve povratne informacije, detektirajući sve osobe koje u određenom perimetru imaju snažne negativne i nasilne osjećaje.

Riječ je, dakle, o oružju koje ne otkriva samo neprijatelja, već i sve neprijateljski raspoložene pojedince, budući da oni svoje negativnosti u mozgu ne mogu sakriti. "CroPredator" uz pomoć tehnologije zapravo samo očitava takve osjećaje u okolini, te preciznim izračunima vojniku na malom radaru ugrađenom neposredno uz ciljnik pokazuje točan razmještaj neprijateljskih snaga.

Ono što ovo oružje čini još zanimljivijim i atraktivnijim, jest podatak da su naši proizvođači projektirali čak četiri varijante "CroPredatora" - prva je, naravno, namijenjena za vojnu uporabu, druga će biti ponuđena policijskim snagama, treća je projektirana specijalno za potrebe privatnih zaštitara (i policijsko i zaštitarsko oružje sadrže pištolj, lasersko navođenje, elektrošoker, gumene metke te još neke skrivene dodatke o kojima nam još praktički nitko nije rekao ni riječ), dok bi četvrti model oružja u zadnjoj fazi bio ponuđen u slobodnu prodaju za samoobranu "običnih građana".

Točan datum početka masovne proizvodnje ovog revolucionarnog oružja također je nepoznat, no sudeći po nevjerojatnom zanimanju koje su na ASDA-i iskazala strana vojna i policijska izaslanstva, usuđujemo se reći da je to samo - pitanje mjeseca. Štoviše, potencijalno nezamislivu vrijednost ovog proizvoda najbolje ilustrira podatak da je u četvrtak, malo iza podneva, u splitsku zračnu luku Kaštela iz Kabula specijalno na demonstraciju "CroPredatora" stigao i glavni tajnik NATO-a Andres Fogh Rasmussen. Iako ga na samoj prezentaciji u Spaladium Areni nismo primijetili, iz pouzdanih smo izvora doznali da je za njega priređena još manja prezentacija u još zatvorenijem krugu - i to u Divuljama.

http://zastita.info/hr/naslovnica/
« Last Edit: April 01, 2011, 06:17:56 pm by leut » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #101 on: April 01, 2011, 12:18:19 pm »

Otkriva ih na zapanjujući način - najprije se signali na najvišim frekvencijama emitiraju u okolinu, a onda softver razvijen na Institutu "Ruđer Bošković" hvata i očitava sve povratne informacije, detektirajući sve osobe koje u određenom perimetru imaju snažne negativne i nasilne osjećaje.
Контраадмирале,
као представника ”седме силе”, морам да те питам да ли је појам ауторизације изумро у новинарству?
Logged
karavela
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 54


« Reply #102 on: April 01, 2011, 12:56:17 pm »

Sta ti je prvi april, cudo jedno! 
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #103 on: April 01, 2011, 03:25:45 pm »

Evo jedno od vozila koja su bila izložena- Land Rover-Defender

Izgleda dobro, koliko je upotrebljiv?Huh?

Upotrebljiv je, i upotrebljavaju ga britanci i dan danas.
Kada je dosla britanska ekipa posle zurke kod nas u sklopu "Cilibarne lisice", dovezala se bas sa ovakvim Land Roverima.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #104 on: April 01, 2011, 05:50:13 pm »

Valjda za potrebe sajma izbačen i mali katalog HR vojne industrije.

http://www.morh.hr/aktualne-teme/asda/katalog_vojne_industrije.html

poz.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 30   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.