PALUBA
April 16, 2024, 05:02:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 47   Go Down
  Print  
Author Topic: Vesti iz IT sveta  (Read 204581 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #315 on: January 24, 2012, 11:43:04 am »

Malo je zabrinjujuče, da si uzimaju za pravo da odlučuju ko je loš i ko nije, kao u slučaju FB. Znači imamo još jednog velikog igrača u tom ratu? Šta če biti, aku prevaziđe samog sebe, ko če ga vratit na zemlju. Bit če još zanimljivo, nema šta.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #316 on: January 27, 2012, 07:50:02 pm »

Ovaj Dotkom baš ima smisao za humor.

Dotkomove komšije ne razumeju njegov humor


KIM DOTKOM, OSNIVAČ LOKACIJE MEGAUPLOAD.COM kome preti dugotrajna zatvorska kazna u SAD, jer je optužen za reketiranje, pranje novca i internet pirateriju, nesumnjivo ima zanimljiv smisao za humor.

Nedugo pošto je 2010. stigao u Novi Zeland i nastanio na luksuznom imanju u blizini Oklanda, Dotkom je elektronskom poštom odgovorio na pitanje komšinice koja se raspitivala o njegovom karakteru, pošto je osuđivan kao haker dok je živeo u Nemačkoj.

Odgovor je poslao lokalnom udruženju Komšijska straža (Neighborhood Watch) čiji je cilj zaustavljanje kriminala u oblasti Koutsvil (Coatesville), novobogataškoj zajednici farmera iz hobija i bogatih radnika iz grada.

„Kao prvo dozvolite mi da vas uverim da ćete imati koristi od toga što u komšiluku imate kriminalca poput mene“, napisao je Dotkom, poznat i kao Kim Šmic (Schmitz), u svojoj poruci koju je objavio Rojters, a dostavila mu je Dotkomova komšinica Frans Komoroski.

„1. Naše novootvoreno postrojenje za pranje novca može vam pomoći da optimizujete utaju poreza. 2. Naša mreža međunarodnih insajdera može vam dati veoma vredne berzanske savete. 3. Moje bliske veze s drugim (daleko gorim) kriminalcima mogu vam biti od pomoći kad morate da se petljate s neprijatnim komšijom“, duhovito je odgovorio Dotkom u poruci čiju verodostojnost Rojters ne može da potkrepi čvrstim dokazima.

Pomenuta komšinica je navela da je ova poruka zapanjila njenu porodicu.

Međutim, Dotkom je pokušao i da ublaži njenu zabrinutost.

„A sad ozbiljno: Moja žena, dvoje dece i ja volimo Novi Zeland i došli smo ovde u miru. Pre petnaest godina bio sam haker, a pre deset osuđen sam zbog mešetarenja na berzi. Teško da su to zločini zbog kojih treba da pokrenete lov na veštice. Od tada sam dobar dečko, moji kriminalni dosijei su očišćeni i stvorio sam uspešnu internet kompaniju koja zapošljava preko sto ljudi.“

Potom je zamolio svoju komšinicu da se opredeli.

„Sad imate sledeći izbor: 1: Pozovite Interpol, Ciju i englesku kraljicu i pokušajte da me ukrcate na sledeći avion koji odleće iz Novog Zelanda. 2: Sedite, opustite se i pružite mi priliku da učinim nešto dobro za Novi Zeland a možda i za komšiluk.“

Dotkom je potom pozvao svoju zabrinutu komšinicu na kafu i dodao „... i ne zaboravite da ponesete kokain (šalim se). Sve najbolje. Kim.“

Komoroski kaže da mu je u svom odgovoru napisala „Rado ćemo doći na kafu. Može li sutra?“

Međutim, poziv se nije ostvario, jer je Dotkom tražio da sa sobom dovede još jednog komšiju, nazivajući ih „liderima koutsvilskog pokreta inkvizicije“.

Rojters nije mogao da stupi u kontakt s Dotkomom koji je u pritvoru kako bi potvrdio sve ovo, a njegov advokat nije odgovorio na poruku poslatu e-poštom.

Druge komšije koje su razgovarale s Rojtersom rekle su da je Dotkom živeo prilično usamljenički na svom iznajmljenom imanju od 12 hektara i tek povremeno su ga viđali kako se vozi po lokalnim vijugavim putevima.

Novozelandski sudija je u sredu naredio da se Dotkom, koji je inače visok 198 cm i težak 130 kg, zadrži u pritvoru još mesec dana, zbog bojazni da bi mogao da pobegne avionom.

Dotkoma, koji je nemački državljanin poznat još i kao Kim Tim Džim Vestor, 22. februara čeka rasprava o zahtevu za izručenjem u SAD.

Tužioci kažu da je on vođa grupe koja je zaradila 175 miliona dolara kopiranjem i distribuiranjem muzike, filmova i drugog materijala zaštićenog autorskim pravima, a da za to nisu tražili dozvolu.

S druge strane, Dotkomovi advokati kažu da je njegova kompanija megaupload.com, jednostavno nudila mrežno skladište i da će se boriti protiv izručenja. (M.V.)


Izvor: http://www.mikro.rs/
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #317 on: January 31, 2012, 12:48:52 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* kim.jpg (70.58 KB, 720x411 - viewed 161 times.)
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #318 on: February 05, 2012, 05:32:56 pm »

PREDSTAVLJAMO: Končar All in one!

Cjelokupni dojam je izvrstan. Pogotovu što se radi, u svjetskim razmjerima, o jednom malom proizvođaču iz jedne male zemlje. A stroj radi kao veliki. Toplo preporučujem za sve namjene. Živjeli.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/sCRWCbxrea4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Moram priznati da sam oduvijek bio skeptičan prema računalima tipa – sve u jednom.  I ovaj put se taj osjećaj kotrljao u želucu. No, uvijek postoji sitauacija kad čovjek sam sebi mora priznati – e nisi bio u pravu.

Končarevo računalo je stiglo jednog poslijepodneva kad sam se već spremao krenuti doma nakon ne baš zanimljivog radnog dana. Pakiranje standardno – dizajn kutije ne baš posebno atraktivan – rekli bi smo – prolazi. Otvaram kutiju – prva zamjerka – nema tipkovnice i miša. Ok, snaći ću se. All in One D2110i5D najnovija Končareva uzdanica napokon na radnom stolu. Žurim spojiti strujni kabel – u mislima mi je već naznaka loših kritika koje ću morati napisati. Ali uslijedio je šok
 
Win 7 – dizanje sistema kao po onoj školskoj, brzo i bez ikakvih zastajkivanja. Mislim si, pa da, 8 GB rama je tu... e ali ne bi išlo. Instaliran je 32-bitni OS, dakle računalo koristi samo nekih 3 GB. Moje prvo oduševljenje. Vanjski izgled. Čistih, jednostavnih linija zaista odaje dojam dobro izrealizane ideje. Gledam sa svih strana ... jednostavno a efektno. Ne kažem da ne bi moglo i bolje, ali i ovako je sasvim ok.

Dakle, tu smo. Jako uredsko računalo ili multimedijalna zvjerčica ? Proizvođač ga deklarira kao nešto između. E pa gospodo, vrijeme je da se i ja uvjerim u to. Odluka je pala u mahu. Instalirat ću Microsoftov Office 2010. Već znam da će stvar letjeti i da će Končar izići kao pobjednik. Ali tu nije kraj. Instalirat ću i profesionalni software za video obradu, odluka je pala na Edius 6.0 – a za kraj ... igra Crisis 2 (jedne od najzahtjevnijih igara na tržištu - što se tiče potrebitog hardware-a)... e tu će sigurno sustav pasti ... već vidim.

Dok je tekla instalacija – zavirio sam u sistem propertije – Intel® Core i5-460M, grafika nVidia GT330M 1 GB, Čvrsti disk 1TB SATA ... lijepo složeno ... no da ne dužim ... test ... Office 2010 ... Word, dizanje u par sekundi, i za moje kriterije – odlično. Redaju se PowerPoint, Excel, Publisher ... sistem radi savršeno. No dobro, nisam ni očekivao drugo. Ajmo dalje ... Edius 6.0 ... i mnogo jače zvijerke su tu padale na ispitu – a da bih još otežao stvari, video materijal koji ću obrađivati nisam pohranio na unutarnji disk, nego sam spoji vanjski sa kojeg sam vukao potrebne file-ove – MORAM NAGLASITI DA JE BILA RIJEČ O HDV I HD MATERIJALIMA - i to sve preko USB-a.

Šok. Edius leti, video se gotovo trenutno otvara – idem još malo otežati – stavljam filtere koji zahtijevaju zaista jak hardware – pa još malo tranzicija u 3D-u ... Radi, radi savršeno ... zovem producenta da pogleda i odmah izražavam želju da bih jedno ovako računalo i ja za sebe doma – misli da se šalim. Ali ne šalim se. Najave za ovu emisiju LINK, su obrađene i montirane uparavo na ovom računalu. Ne krijem oduševljenje ... ali ne stajem, mora biti neka kvaka ... e da, igru treba pokrenuti i sistem će pokazati svoje nedostatke, mislim ...

Zovem kolegu montažera koji je inače veliki mag za igre, mijenaj postavke za prikaz grafike u igri ... stavljamo sve na najvišu razinu ... full HD prikaz, akceleracija, zvuk na najvišim parametrima ... idemo se igrati, a ja očekujem da sistem svaki čas blokira ... E neće ići. Končareva najnovija uzdanica polaže i ovaj test. Igra ide glatko, prikaz na ekranu je odličan, zvuk nešto tiši nego što bi trebao biti, ali tko će sad to zamjeriti. Pucam, pucam, pucam ..... već nas par puta prekidaju u igranju, ali ne odustajemo. Sistem radi savršeno.

Važna napomena ... Cijelo vrijeme testiranja kompjutora nisam čuo hlađenje, ventilatori su ili nečujni ili sam ja gluh. Za svaku pohvalu. I što sad reći. Nakon što sam testirao ovo računalo mogu samo jedno reći. Končar je napravio zaista dobar posao. Izbacio je na tržište komad hardware-a kojeg se ne bi posramili ni najveći svjetski proizvođači računala.

Sad ću Vam otkriti i jednu tajnu. Računalo slične konfiguracije, jednog velikog svjetskog brand-a, neću reći kojeg, nije ni blizu po performansama ovome ... a košta duplo. E da, ... , ime ...

Zaključak. Iako je potreno još poraditi na nekim stvarcicama, npr. STAVITE TIPKOVNICU I MIŠ U PAKIRANJE, PROBAJTE SA NEKIM DRUGIM MATERIJALIMA ZA KUĆIŠTE I UGRADITE DVB TUNER - jednim udarcem ubt ćete dvije muhe - komp i tv u jednom paketu -  cjelokupni dojam je izvrstan. Pogotovu što se radi, u svjetskim razmjerima, o jednom malom proizvođaču iz jedne male zemlje. A stroj radi kao veliki. Toplo preporučujem za sve namjene. Živjeli


Izvor: Politika Plus
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #319 on: February 05, 2012, 06:36:14 pm »

^Dizajn ima ozbiljnih propusta, tako da ova asocijacija da ima performanse bolje od IMac-a zaista nije na mestu. Pogotovu što je iMac preko 3god. star. Ali zato svakako može da se uporedi sa npr. ovim kompom, koji je za njega ipak klasa.

Cenio bih trud da je proizvod domaće pameti, ali kao što ne cenim ni monitore, RAM i mnoge druge komponente koje se proizvode u Srbiji, zato što se tu obavlja samo fizička proizvodnja a ne i razvoj uređaja, tako ni za ovaj Kočnarov model ne mogu da se složim da je išta posebno
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #320 on: February 05, 2012, 07:18:36 pm »

Koja je cena ovog HP-a sa kojim ga porediš? Meni deluje da je skuplji, prema cenovniku iz HP-a izađe nešto preko 900€. Ako sam dobro razumeo, ovaj Končarov je oko 750€.
U suštini sve je stvar pakovanja, oni su možda proizveli kućište i eventualno monitor, ostalo su kupili sa tržišta i upakovali.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #321 on: February 05, 2012, 09:04:31 pm »

HP-ov model zavisi od ponuđene opreme. Full model je oko 1500€, ali on ima Blue Ray optiku, koja je izuzetno skupa. Neka varijanta sa prosečnom opremom je otprilike ovoliko koliko si naveo, ali se zato uz njega dobijaju bežišni miš i tastatura kao i daljinski upravljač, a ima i TV tjuner (analogni+digitalni), ali ono što je najvažnije je monitor od 27 inča, što je ipak mnogo više od ovih 21,5. Lično sam ga testirao, kvalitet izrade je vrhunski (mada je to sasvim očekivano od HP-a), a takođe je potpuno pasivno hlađen. Ovo je važno više zbog gomilanja prašine, nego zbog buke. Ipak je All-in-one kompjutere mnogo teže očistiti od klasičnih desktop mašina.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #322 on: February 05, 2012, 09:49:50 pm »

Pa dobro uvek je bilo koliko para toliko muzike, uvek se za više novca može dobiti bolji i kvalitetniji hardware, postavlja se pitanje, da li je Končarov uređaj konkurentan na tržištu, da li može u svom cenovnom rangu da parira konkurenciji?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #323 on: February 05, 2012, 10:08:27 pm »

Upravo o tome i govorim. HP za relativno malo para nudi mnogo više i mnogo kvalitetnije rešenje. Imaju oni sličnih, jeftinijih ali manjih modela, a ovaj sam naveo samo zbog toga što mi je prošao kroz šake. Kod ovog Končara je završna obrada na nivou Poljskog Media-tech-a, što je vrlo loše i odbija kupce, iako je sam hardver respektivan. Aktivno hlađenje je takođe veliki minus kod ovakvih rešenja i svi ga maximalno izbegavaju.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #324 on: February 08, 2012, 12:33:10 pm »

Novi Bulldozeri u pretprodaji

Izvor: Goran Aničić [www.benchmark.rs] | http://wccftech.com/
   
AMD je izlistao cene u pretprodaji za svoje predstojeće bulldozere koji će uključivati tri nova modela – to su FX-4170 (četvorojezgarni), FX-6200 (šestojezgarni) kao i "US Watercooled" verzija FX-8150 modela. Datum isporuke u ovom trenutku nije poznat. FX-4170 će imati četiri jezgra, četiri treda, radni takt od 4,2 Ghz kao i Turbo Core frekvenciju od 4,3 Ghz. Ovaj čip ima 8MB L3 keš memorije kao i 125W TDP rejting, a cena u pretprodaji mu je 153 dolara. Šestojezgarni FX-6200 je takođe dostupan u pretprodaji, po ceni od 188 dolara. Ima radni takt od 3,8Ghz kao i 4,1Ghz pri Turbo Core modu, a sadrži 8MB L3 keš memorije kao i 125W TDP rejting. AMD je takođe postavio u pretprodaju i US verziju FX-8150 procesora, koji će doći sa kompletom za vodeno hlađenje. Specifikacije ovog osmojezgarnog čipa su nepoznate, a pretprodajna cena je 388 dolara.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #325 on: February 08, 2012, 08:36:33 pm »

Kakav su zajeb ova "vodena" hlađenja koja sad nude i AMD i Intel uz svoje jače modele...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 972


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #326 on: February 09, 2012, 03:47:31 pm »

Besplatne AutoCAD radionice u februaru

08.02.2012.

TeadmCAD poziva sve zainteresovane da u toku februara 2012. godine, posete besplatne radionice za korišćenje Autodesk rešenja za arhitekturu, građevinarstvo i GIS.


Raspored i termini održavanja su:

datumvreme od-dooblast
14. februar,12:00-16:00,Revit Architecture-Autodesk BIM rešenje za arhitekturu
21. februar,12:00-16:00,AutoCAD MAP 3D 2012
22. februar,12:00-16:00,Revit Structure-Autodesk BIM rešenje za građevinarstvo
28. februar,12:00-16:00,AutoCAD Civil 3D
29. februar,12:00-16:00,Autodesk Revit MEP – Autodesk BIM rešenje za projektovajne mašinskih, elektro i ViK instalacija

Lokacija: TeamCAD, Novi Beograd, Bulevar Mihajla Pupina 10G / apt. 254, 11070 Novi Beograd

Kontakt telefoni: +381 11 3015043, 3112707, 2607736, 2607725

Broj mesta je ograničen. Molimo Vas da mesta rezervišete na adresi.


Izvor: personalmag.rs

__________________________________________


Dexy, 'oćeš li da se prijavljuješ?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 972


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #327 on: February 11, 2012, 03:11:16 pm »

Kako se odvići od Fejsbuka i(li) Interneta?
Evo preporuke. Grin


Savetovanje s psihijatrom na internetu

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Doktor Fiškajnd, psihijatar iz Hjustona, retko viđa svoje pacijente uživo i njima to više odgovara. A on nije jedini terapeut koji savetuje svoje pacijente putem tehnologije za video-konferencije. „Imao sam više od šezdeset hiljada savetovanja, a samo je šest pacijenata krilo lice prilikom telekonferencije. Kad je reč o psihičkom zdravlju i osetljivim stvarima o kojima se razgovara tokom krize, mnogim pacijentima je lakše da se otvore ispred kamere nego u mom kabinetu“, objašnjava doktor Fiškajnd.

A telepsihijatrija je u nekim slučajevima nužna, recimo, kad pacijent živi u mestu u kojem nema privatne psihijatrijske prakse a u domu zdravlja nema psihijatra. Telepsihijatrija se takođe koristi za savetovanja zatvorenika i pacijenata koji su zbog povrede vezani za kuću.

Telepsihijatrija uzima sve više maha u Americi, a očekuje se da taj trend pređe i u Evropu. Kvalitetne veb-kamere omogućavaju psihijatru da prati govor tela i tikove pacijenata podjednako dobro kao da sedi naspram njih. A strimovan materijal je enkriptovan tako da nema opasnosti od kompromitovanja podataka.


Izvor: ComputerWorld



* telepsihijatrija-245x183.jpg (15.22 KB, 245x183 - viewed 96 times.)
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #328 on: February 16, 2012, 02:49:48 pm »

16.02.2012

Programiranje na Linuxu, deo 1

S obzirom da je Linux kernel nastao kao projekat na fakultetu računarskih nauka, a pritom je pisan tako da imitira funkcionalnost operativnog sistema Unix koji je takođe pravljen za inženjere od strane inženjera, ne čudi da je programiranje na Linuxu kao „dobar dan“, odnosno da gotovo sve aktuelne Linux distribucije dolaze sa manjom ili većom podrškom za razvoj softvera odmah po instalaciji. Pozabavimo se ovom tematikom malo detaljnije i pogledajmo šta sve programerima stoji na raspolaganju ako ih interesuje Linux kao platforma.

Ivan Todorović

Nastavak teksta

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 972


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #329 on: February 16, 2012, 06:57:23 pm »

Uh, baš ti hvala na ovome Dexy.

Ako nekim slučajem neko ima literaturu na srpsko/hrvatskom/crnogorskog/bosanskom jeziku, o programiranju u Bash Scripting Shell-u ili o Pythonu i Perlu, (pa i Rybi bi došao u obzir), neka me kontaktira na pp ili na mail broker824@gmail.com

Sve sa Maretovog sajta tutioriali.org imam, znači nešto van toga.

Ne bavim se kernelom zato što za njega treba više jezika naručito C i C ++, nego mi treba Bash i Python za rekompajliranje paketa u željeni format.
Bash po malo i poznajem pošto manje više sve radim iz konzole ali mi treba da povežem neke stvari. Drugo, Bash Scripting sam po sebi i nije toliko moćan, ali sa Pythonom čuda mogu da se naprave.
Sintaksa Basha
http://ss64.com/bash/
« Last Edit: February 16, 2012, 08:27:18 pm by Broker » Logged
Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 47   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.