PALUBA
April 27, 2024, 08:29:24 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 579341 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1740 on: September 21, 2016, 08:52:57 am »

Volim kad ljudi počinju novi dan veselo.Pa makar se taj optimizam sveo i na onu narodnu:koja ptica rano pjeva ta se posle us..e u gnjezdo.
"Nisam" sujeveran ali ja izbegavam da pjevam do podne za svaki slučaj i mislim da je ovo "proza" pa se u najgorem može radost svesti na onu: dobro smo prošli.
Pa evo nekoliko "crtica" iz mog života.Zaista ne mislim da su Romi glupi.Još dok nisam bio u penziji u mojoj firmi je moralo biti svih nac. i nac manjina po ključu.Iskreno mislim da je to bilo dobro.Mislim da je i onda bilo onih koji ih nisu voleli pa se sjećam da je jedan kolega koristio izraz "gaše". Bogami mi je dugo trebalo da shvatim na koga je mislio i da je to u vezi boje ptice.
Da ne duljim,kod nas je bila uvjek nestašica djelova za tu kućnu elektroniku.Jedan od kolega je imao vezu u inozemstvu i nekako je nabavljao.Elem jednom ovaj kolega Rom(koji je i zastupao taj naziv za naciju) je pokušao da se pogodi sa ovim sa djelovima da mu proda neki dio.Nikako se nisu mogli pogoditi.Ovaj što je prodavao je "držao cijenu" a ovaj Rom je stalno nastojao da smanji cijenu.E kad mu je već dosadilo,posle dužeg pogađanja, ovaj zastupnik imena Rom  izgubi živce i kaže mu:"Pa dobro tko je ovdje Cigan ja ili ti".Prvi (prodavac)shvati da je preterao i snizi mu cijenu.laugh

Poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1741 on: October 02, 2016, 08:43:22 pm »

Golub u pritvoru - Indijci priveli pticu koja je nosila preteće pismo premijeru
Russia Today , E.G.   02.10.2016.

Golub, koji je najverovatnije došao iz Pakistana priveden je nakon što je kod njega pronađeno pismo za indijskog premijera Nerandru Modija, prenosi "Raša tudej".

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

"Modi Ji, nemoj da nas smatraš istim narodom koji smo bili tokom 1971. godine (indijsko-pakistanski rat). Sada je svako dete do poslednjeg spremno da se bori protiv Indije", navedeno je u pismu, sastavljenom na Urdu jeziku, koji koriste Pakistanci. Sivog goluba otkrili su pripadnici indijskih graničnih jedinica u nedelju, a policijski inspektor Rameš Kumar je rekao da je ptica odvedena u "pritvor".

- Ispitujemo situaciju - dodao je Kumar.

Slične poruke adresirane na Modija, koje su nosila dva balona, primljena su u istoj regiji u subotu. Ujedno, beli golub za koga je bilo zakačeno parče papira na kom su bile "ispisane neke reči na Urdu jeziku", pronađen je ranije u septembru, javlja "Raša tudej".

Izvor: www.blic.rs


* golub.jpg (123.66 KB, 469x533 - viewed 53 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1742 on: October 06, 2016, 08:27:03 pm »

 

-----------------------------------------------
General, major, kapetan i gradonačelnik svečano otvorili ogradu
Blic   06.10.2016.

Čitava vojna delegacija sastavljena od generala, majora i kapetana, zajedno sa gradonačelnikom Novog Sada Milošem Vučevićem, svečano je juče otvorila obnovljenu ogradu oko Oficirskog doma u ovom gradu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Na potezu ograde koja je bila dotrajala, oštećena i destabilizovana, kako je saopšteno iz Grada Novog Sada, postavljena je i izgrađena potpuno nova u dužini od oko 260 metara i u visini od oko dva metra.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Betonski stubovi su rekonstruisani, a između njih je postavljena potpuno nova kovana ispuna. Uređeneo je i zelenilo, a napravljena je i staza za trčanje. Za sve to Grad Novi Sad je izdvojio oko 9.800.000 dinara, saopšteno je juče. Sve to bio je povod da delegacija u ovom sastavu obiđe juče Oficirski dom, poznatiji kao Dom vojske, na Beogradskom keju u Novom Sadu.

- Na predlog Vojske Srbije, odnosno brigadnog generala Željka Petrovića i njegovih saradnika, Grad Novi Sad je finansirao kompletnu izgradnju nove ograde na jednom od najpoznatijih mesta, ne samo za pripadnike vojske, već za sve Novosađane, a to je Dom vojske na keju. Mnoge generacije Novosađana su dolazile i još dolaze da uživaju u ovom prelepom ambijentu - izjavio je juče gradonačelnik Novog Sada.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

On je izjavio i da je siguran da će Novosađani "još radije dolaziti na jedno od najlepših mesta u našem gradu" i dodao da su svi radovi izvršavani su pod nadzorom Zavoda za zaštitu spomenika kulture, pošto je objekat pod zaštitom države. Vučević je dodao i da Grad i Vojska Srbije nastavljaju da sarađuju i da je sledeći zajednički poduhvat uređenje kasarne Jugovićevo.

Izvor: www.blic.rs


* 01.jpeg (21.57 KB, 470x311 - viewed 61 times.)

* 02.jpeg (32.73 KB, 470x326 - viewed 63 times.)

* petrovic i vucevic.jpeg (23.9 KB, 470x345 - viewed 58 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1743 on: October 06, 2016, 08:38:35 pm »

Grad je finansirao obnovu, objekat je vojni i ne vidim zasto gradonacelnik ne bi obisao da vidi sta je uradjeno a ne vidim ni zasto tom prilikom sa njim ne bi bio i komandant pod cijom se ingerencijom objekat nalazi.

Dakle stvarno ne vidim u cemu je problem? Sto je ograda uradjena, sto VS nije morala iz onako malih budzetskih sredstava da odvaja i za te radove?  Sto postoji saradnja vojske i grada?  Ili se pise samo da bi se po nekome pljuvalo?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1744 on: October 06, 2016, 08:50:57 pm »

Текст у наслови је такав да омаловажава то што је урађено. То је урадила "власт" коју новине из којих је ово пренето баш не готиве. Иначе зграда о којој се ради (дом Војске) је је једна изузетно лепа грађевина, са врло лепом баштом и та ограда је била један од елемената који су је чинили лепом. 

Ипак, лични сматрам да се неким стварима непотребно даје пажња у новинама. Могли су све ово ова лица да обаве и без свите новинара. Нису ту криви новинари. Они пишу у духу уређивачке политике.  Криви су присутни политичари. Нашим политичарима је само важно да се сликају и о њима пише, макар и негативно. Они не долазе тамо где нема новинара. Војници су овде колатерална штета.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #1745 on: October 06, 2016, 08:52:09 pm »

Ja ne razumem - meni tu ništa nije čudno, smešno, pun svet ludaka... ili tako nešto. Mislim da postu nije mesto u ovom topiku.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1746 on: October 06, 2016, 08:57:13 pm »

Mozda Boro i jeste ali zbog nacina kako je tekst napisan.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1747 on: October 06, 2016, 09:06:56 pm »

Na osnovu postovanih slika ne mogu naslutiti gde je pomenuti oficirski dom u NS
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1748 on: October 06, 2016, 09:20:39 pm »

Pa lepo piše na (dunavskom )keju.Pošto se i ja rijetko krećem mislim da je to lijevo od ulice koja ide pored dunavskog parka i muzeja i izlazi na kej.Išao sam tamo nekoliko puta dok su se podmorničari susretali u organizaciji Paje Crnogorca.Također mislim da je tu bila i prodavnica vojne odjeće za akt.voj.lica ali davno ali nisam siguran.

Poz.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1749 on: October 07, 2016, 08:19:13 am »

Ja razumem da je se k-dan kasarne, ili u ovom slučaju doma vojske, susreo sa gradonačelnikom da mu se zahvali na pomoći prilikom renoviranja zida, ali ne razumem dolazak generala na jedan takav hepening ni izveštavanje kao da se sletelo na mesec, u najmanju ruku. Osim toga malo mi bode oči cifra od 80.000 evra potrošenih za taj zid. Nisam građevinac, pa bih zamolio nekoga ko se time bavi da mi kaže da li je to realna cena.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1750 on: October 07, 2016, 08:43:02 am »

General je inace komandant 1.brigade KoV. A u tekstu lepo pise da je ovo uradjeno na njegov predlog. Ko bi onda trebao da se pojavi? Komandant Zandarmerije ili mozda premijer licno?
Sto se cene tice ne bih mogao da kazem da li je realna ali rec je 240 metara kovane ograde visine 2 metra koja uopste nije jeftina plus zelenilo, staza za trcanje i naravno obnova stubova. Mozda jeste puno, mozda i nije ko ce ga znati.

Akcijaska cena za privatne kuce je 70 evra po kvadratnom metru (http://www.ferrostilldesign.com/akcija.php) Gledajuci fotografije i koristeci zdrav razum cenim da je ograda na javnom objektu znatno masivnija od ograda na privatni posedima, samim tim i skuplja.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1751 on: October 07, 2016, 08:44:14 am »

Nema jediš @MOTORISTA.Čovek se samo ponaša kao njegov šef kod otvaranja WC.Što se tiče novca,pa nećemo valjda gledati i na te sitnice (kad kad mu narod živi tako lepo da ga je prosto sramota da to kaže) pa "ima se može se".
Inače ne vidim čak ni što je dao građanima u bilo kom smislu jer je to dom JNA.Dakle događaj za promociju je "stručno" odabran i nema tu primedbi.

Poz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1752 on: October 07, 2016, 08:46:15 am »

I evo kako je o tome izvestila RTV Vojvodina
http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/novi-sad/ns-popravljena-ograda-na-domu-vojske_762114.html

Nigde nisam procitao da su otvorili ogradu.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1753 on: October 07, 2016, 08:51:40 am »

OK
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 927



« Reply #1754 on: October 07, 2016, 06:42:05 pm »

Logged
Pages:  1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 ... 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.