PALUBA
April 27, 2024, 08:54:31 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 579347 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2175 on: May 23, 2023, 06:29:34 pm »

@Brok, moji roditelji potiču iz Vojne krajine, tamo sam i rođen, sve to ja znam. Ovaj članak me frapirao koliko je idiotski.

Pravi problem je što će se naći 10 budala koji će to proširiti, negde odštampati, za 50 godina to će postati nova "istina". Ako ovog ludog sveta uopšte i bude za 50 godina.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2176 on: May 23, 2023, 06:41:34 pm »

@Brok, moji roditelji potiču iz Vojne krajine, tamo sam i rođen, sve to ja znam. Ovaj članak me frapirao koliko je idiotski.

Pravi problem je što će se naći 10 budala koji će to proširiti, negde odštampati, za 50 godina to će postati nova "istina". Ako ovog ludog sveta uopšte i bude za 50 godina.
Neće Boro, nameravam da živim još najmanje 50 godina, uvek ću ustajati protiv neistine. laugh
Baš me zanima, odakle autoru teksta Marku Lakiću ovaj izvor, Politika nije baš žuta novina kao Informem i Kurir, gde su ovakvi tekstovi normalni.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2177 on: May 23, 2023, 06:45:44 pm »

Izvor je sajt Hrvatske pravoslavne crkve, piše u tekstu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2178 on: May 23, 2023, 06:54:55 pm »

To je isto kao kada bi i Dedejićeva crnogorska crkva nešto objavila. Hrvatska pravoslavna crkva je nepriznata verska zajednica koja je delovala na prostoru nekadašnje NDH, osnovana ukazom Ante Pavelića.
Svaki pošten Hrvat bi se postideo da ovo pročita.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 849



« Reply #2179 on: May 23, 2023, 06:55:57 pm »

Izvor je sajt Hrvatske pravoslavne crkve, piše u tekstu.

@Boro Vi naravno znate da ne postoji "hrvatska pravoslavna crkva" ili ako "zvanično" i postoji onda je na nivou NVO CPC (crnogorska pravoslavna crkva), znači izvor je više nego nevalidan ili ti izvor je smeće!

EDIT - brži @Brok Wink
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2180 on: May 23, 2023, 07:00:19 pm »

Kao da smo se dogovarali.
Pametni i čestiti ljudi uvek slično razmišljaju. Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2181 on: May 23, 2023, 07:10:15 pm »

Izvor je sajt Hrvatske pravoslavne crkve, piše u tekstu.

@Boro Vi naravno znate da ne postoji "hrvatska pravoslavna crkva" ili ako "zvanično" i postoji onda je na nivou NVO CPC (crnogorska pravoslavna crkva), znači izvor je više nego nevalidan ili ti izvor je smeće!

EDIT - brži @Brok Wink

Prvo, nema potrebe da mi persiraš, poštovanje se može izraziti na desetak i više suštinskih načina, bez forme.

Drugo znam da ta "crkva" ne postoji i kada je postojala.

Treće, znam i kako se lansiraju "probni baloni" - koji postaju vremenom letelice sa čvrstim trupom. Smiley
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2182 on: June 17, 2023, 12:33:48 pm »

Bajden završio obraćanje u Konektikatu rečima “Bože čuvaj kraljicu”

Predsednik SAD Džozef Bajden održao je govor na nacionalnom samitu Bezbednijih zajednica u Konektikatu, pozivajući na pooštravanje zakona o kontroli oružja, ali na kraju svog izlaganja zbunio je auditorium rekavši “Bože čuvaj kraljicu”.

Video snimci predsednikove neobične poruke na kraju obaćanja u Kontektikatu ubrzo su počeli da se šire internetom, a korisnici društvenih mreža pitali su se šta je američki predsednik mislio kada je to rekao, prenosi Bi-Bi-Si.

Prva zamenica sekretara za štampu Bele kuće, Olivija Dalton, u razgovoru sa novinarima kasnije je rekla da je predsednik Amerike uputio ovaj komentar “nekome u publici”.

Izvor
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2183 on: June 17, 2023, 12:45:55 pm »

Ma dobro, očigledno bolestan čovek, kažu da je prilično senilan i dementan.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2184 on: June 17, 2023, 12:49:36 pm »

Ma dobro, očigledno bolestan čovek, kažu da je prilično senilan i dementan.

OK, što se onda ponovo kandiduje? A šta misliš ako od "crvenog dugmeta" pomisli da je neka igrica? Sad
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2185 on: June 17, 2023, 12:54:34 pm »

Boro, on se pita za "crveno dugme" koliko se pitamo nas dvojica.
Zašto se opet kandiduje, tako mu je rečeno da uradi. Nije on slobodan čovek u to budi siguran.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #2186 on: June 17, 2023, 12:58:40 pm »

Boro, on se pita za "crveno dugme" koliko se pitamo nas dvojica.
Zašto se opet kandiduje, tako mu je rečeno da uradi. Nije on slobodan čovek u to budi siguran.

Jadničak. Bruka Ameriku.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2187 on: June 22, 2023, 10:08:15 am »

SAD: Nastavnici priznali da “pomažu” učenicima da promene pol bez znanja roditelja

22.03.2023.

Na desetine nastavnika u Americi priznalo je da pomažu deci da promene pol bez znanja roditelja.

Grupa nastavnika sa američkog srednjeg zapada priznala je da je prekršila zakon u pokušaju da pomogne svojim učenicima da promene pol, objavio je Dejli mejl u ponedeljak.

Njihove napore navodno finansira administracija predsednika Džoa Bajdena, koja je nedavno prešla na ukidanje zabrana promene pola na državnom nivou.

Novinari Dejli Mejla dobili su pristup nedavnoj onlajn konferenciji koju je organizovao Centar za pomoć u kapitalu Midwest and Plains (MAP).

Konferenciji je prisustvovalo 30 nastavnika iz 13 država, uključujući Mičigen, Misuri, Ohajo i Viskonsin, a sazvana je da se pozabavi nizom zakona koje su sačinili republikanci o nametanju kupatila za jedan pol, ograničavanju učešća transrodnih osoba u sportovima za devojčice i zahtevanju od nastavnika da obaveste roditelja ako se njihova deca identifikuju kao različiti pol u školi.

Konzervativni roditelji tužili su škole zbog čuvanja tajne transrodnih identiteta njihove dece i ljutito zahtevali da se seksualno eksplicitne knjige uklone iz učionica.

Tokom sastanka, „Koordinator za različitost, jednakost i inkluziju“ Kimberli Martin je objasnila da njen školski okrug u Mičigenu „radi sa našim sistemom za vođenje evidencije tako da roditelji ne mogu da vide određene stvari… ako tamo postoji nadimak, mi pokušavamo da se sakrije.”

Dženifer Haglund, savetnica za škole u ​​zajednici Ames u Ajovi, koja obuhvata 5.000 učenika K-12 Ajove, pohvalila se učešćem u protestnim marševima za transseksualce i rekla da njen „sopstveni etički kodeks… ne ide uvek uz zakon.”

„Ulozi su veoma visoki za trans mlade“, rekla je na sastanku Ši Martin, „crna, rodno ekspanzivna naučnica-nastavnica“. „Mislim da je za to ponekad potrebno raditi subverzivno i tiho da bi se osiguralo da trans deca imaju ono što im je potrebno. Martina je dodala da o temama „seksualnosti” razgovara sa osnovcima, koji mogu imati i pet godina.
MAP je prošlog novembra objavio da je obezbedio 8,5 miliona dolara finansiranja od Ministarstva obrazovanja, i milione drugih na drugim mestima, preneo je Dejli mejl. Odeljenje nije odgovorilo na zahtev za komentar.

Bajden je ranije ovog meseca tvrdio da republikanski predlozi zakona o transrodnim osobama „napadaju najosnovnije vrednosti i slobode koje imamo kao Amerikanci“, govoreći gomili gej i transrodnih poznatih ličnosti u Beloj kući da „cela moja administracija vama čuva leđa“.

U tom cilju, Bajdenovo ministarstvo pravde tužilo je državu Tenesi u aprilu zbog zabrane blokade puberteta, hormonskog lečenja i hirurških promena pola kod maloletnika. Odeljenje je prošlog marta pisalo svim državnim tužiocima upozoravajući da će biti krivično gonjeni ako pokušaju da sprovedu slične zabrane.

U utorak je sudija okružnog suda u Arkanzasu blokirao državni zakon koji zabranjuje promenu pola maloletnika, tvrdeći da takve procedure poboljšavaju „mentalno zdravlje i dobrobit“ dece. Arkanzas je bila prva država koja je primenila takvu zabranu, a odluka sudije će verovatno uticati na buduće odluke po tom pitanju.

Izvor

Kada se malo razmisli, ovo u Srbiji i nije nezakonito. Dozvolili smo da nam uvedu takve zakone da dete od 16 godina ne mora da kaže roditeljima od čega boluje, niti roditelj ima prava da to zna, ako to dete ne želi.
Od takvih zakona sve izopačenosti su polazna tačka.
Dete od 16 godina nije dužno da kaže roditeljima od čega boluje, niti roditelj ima prava da ima to saznanje, porazgovara se sa psihologom koji ima liberalnije poglede na svet, i dozvoli detetu operaciju menjanja pola.

Mislim da nam se preci prevrću u grobovima sa sve kostima.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #2188 on: June 22, 2023, 11:11:10 am »


Баш тако, окрећу се у гробовима. Врте се ко хеликоптерски ротори!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #2189 on: June 22, 2023, 05:24:33 pm »

Smehotresna olimpijada Bajdena se nastavlja  . ...svima predsednik po zaslugama i mentalitetu .  U kom je on Diznilendu . Nisu bolji ni oni koji su se u kolo sa njima uhvatili sa punim ustima demokratije i pravde.  Ukapirao da ne intoniraju američku himnu...taze gaf od danas.

Biden slowly lowers his hand from his heart during the Indian national anthem
Logged
Pages:  1 ... 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 [146] 147   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.