PALUBA
May 24, 2024, 05:04:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 148   Go Down
  Print  
Author Topic: Ovo nije za smejanje, ovo je za plakanje (Pun svet ludaka)  (Read 589921 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #1365 on: April 03, 2015, 12:21:50 am »


Ovo je toliko "specijalno" da se više ne može podvesti ni pod "specijalnim ratom"....    Tongue


Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1366 on: April 03, 2015, 05:34:50 am »

Kao što napisa svojevremeno Motorista "boles ne bira..."
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1367 on: April 04, 2015, 05:23:34 pm »

Džen Psaki: Rusi odšlepali norveško ostrvo?!



Novosti online | 04. april 2015.


Nije šala – moguće je odšlepati čitavo ostrvo. Tako barem veruje portparolka američkog Stejt departmenta Džen Psaki


Nije šala – moguće je odšlepati čitavo ostrvo. Tako barem veruje portparolka američkog Stejt departmenta Džen Psaki.

Evo kako je bilo: došlo je nekoliko ruskih ledolomaca, zakačili su norveško ostrvo i odvukli ga na teritoriju Rusije, ispričala je Psaki na konferenciji za novinare.

Taj drski postupak su iz prikrajka s užasom posmatrali „izvori“ Stejt departmenta koji su odmah stali na skije i odjurili u Vašington da se žale. Jedino je ostalo nejasno kako je tačno odvučeno ostrvo.

Psaki ne zna kako, ali sumnja da su „lukavi Rusi“ mogli da primene i neke mehaničke ili automatske uređaje. Iako ovo poslednje teško da je moguće jer, zaboga, svi znaju da je Obama lično razbio privredu Rusije u komadiće. Tako da valjda ostaje jedino mogućnost da su za vuču korišćeni dresirani pripitomljeni medvedi…


(Izvor: sputniknews.com)


Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1368 on: April 04, 2015, 05:30:30 pm »

Ne kapiram kako takav mozak moze da dodje na celo drzave,kakvi su tek ostali u administraciji!?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1369 on: April 04, 2015, 07:33:50 pm »

No comment

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1370 on: April 11, 2015, 02:27:04 pm »

U principu nemam ništa protiv LGB populacije - ali neka to što rade kod kuće, a ne na javnim mestima.
Smatram da je njihovo ponašanje i opredelenje jalova bolest prirode, i zbog toga što je jalovo, ne bi trebalo i ne može da bude progresivno.

Međutim, kada ceo svet aplaudira njima - to znači da nešto ne štima, i da je nešto pošlo naopako.



Posebno mi je privukla pažnju mlada muslimanka u gledalištu, sa maramom na glavi .... sa jedne strane javno propagira islamske običaje, a sa druge strane ovacijama pozdravlja nešto što je neprirodno. Koga ona folira i zavarava: sebe ili ljude oko sebe?
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 327



« Reply #1371 on: April 11, 2015, 03:14:42 pm »

Kad su jednome podvalili žensku (bar je mislija da je žensko) kaže ja doli a on jači od mene  Grin
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1372 on: April 27, 2015, 01:21:52 pm »

Ode bager .....

Pametni lik plamenikom hteo da preseče plinsku bocu i zapalio bager:

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1373 on: May 03, 2015, 10:33:21 pm »

Izvinjavam se vernicima koje ovakav moj sud uznemirava,ali ovo ne mogu da razumem i prihvatim kao normalno.U Italiji ,uplata kreditnom karticom na crkvenom automatu  omogućava "ritualno" paljenje sveća ,ustvari lampice na nekakvom stalku.Znam da postoji i aplikacija za oprost grehova,ali ne znam cenovnik. Šta li je sledeće...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* getImage.jpg (142.3 KB, 604x414 - viewed 77 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 455


« Reply #1374 on: May 04, 2015, 08:09:12 pm »

Опрост грехова за новац је постојао још у средњем веку. Једна од повода за покрет реформације у то време, осим куповине опроста била је и куповина положаја у црквеној хијерархији (симонија). Ово су само савремен варијације на исту (виђену) тему.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1375 on: May 04, 2015, 09:16:10 pm »

I dan danas postoji takva institucija otkupa uz "donaciju",svedoci smo mnogobrojnih tablica sa ispisanim imenima grešnika po hramovima. Grešniku ne može da se oprosti dok se ne pokaje,i na taj način doživi transformaciju.Koiko je on iskren to je drugo pitanje. U oprostu ,mogu se za njega i drugi moliti,ali samo oni koji to i prihvate.A grešnik misli da može sve da kupi. Što veći greh ,onda i više vremena i posla da se oprosti,onda i cena skoči...jel tako ! Wink Neko bi to uporedio sa plaćanjem narikače na sahrani .Da ne ulazimo dublje u temu praštanja grehova jer je topik neprimeren tome.
Samo sam hteo da naglasim da ovakve instant varijante uprošćavanja rituala kao što je paljenje sveće i svođenja njihovog značenja do banalnosti za mene lično predstavljaju greh.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #1376 on: May 05, 2015, 12:03:36 am »

to je samo dokaz da crkva ide u korak sa vremenom.  Grin
Kada neko napravi novi top ili ratni brod to je onda napredak i veliki iskorak u budućnost zar ne?
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 080


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1377 on: May 05, 2015, 07:27:53 am »

Опрост грехова за новац је постојао још у средњем веку. Једна од повода за покрет реформације у то време, осим куповине опроста била је и куповина положаја у црквеној хијерархији (симонија). Ово су само савремен варијације на исту (виђену) тему.
To je već duže na sceni u Srbiji, priča o legalizaciji bespravno podignutih objekata (po zakonu koji važio u vreme izgradnje
to je bilo krivično delo) je upravo oprost za pare. Kod grehova koje prašta crkva postoje i voljni i nevoljni a ovaj greh koji se u
Srbiji reklamira kao jedna od tekovina novog sistema je 100% voljni i svesno počinjen.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1378 on: May 13, 2015, 10:08:01 pm »

TRAGIKOMEDIJA OD DRŽAVE Poplavljenima šalju račune za odvodnjavanje
Bojana Anđelić   13.05.2015.

U Srbiji je sve moguće, pa i da građanima koji su prošle godine spasavali gole živote pred vodenom bujicom stignu računi za plaćanje naknade za odvodnjavanje.

Evo kako ga je država odvodnila: Koraćev plac i kuća u naselju Zabrežje
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovakav scenario verovatno ne bi smislio ni sam Nušić, ali država Srbija jeste. Kako to u praksi izgleda, osetio je Obrenovčanin Gojko Korać kada je u svom sandučetu 8. maja pronašao “čestitku” iz Poreske uprave za godišnjicu poplava. Simbolika je i najdobronamernijima krajnje ironična, jer se naplaćuje naknada za odvodnjavanje u 2014. godini, kada je voda opustošila Obrenovac i brojne gradove u Srbiji. "Prvo sam mislio da mi je stigao neki porez na imovinu. Ali kad sam video šta je, da hoće da mi naplate odvodnjavanje za godinu kad sam bio potopljen, istog trenutka mi je skočio pritisak. Sve mogu da progutam, ali ovakav šamar ne mogu!" kaže za “Blic” Gojko Korać. Njemu je stiglo rešenje da plati naknadu za odvodnjavanje baš za plac u Zabrežju na kojem mu je voda potpuno razorila kuću. U rešenju piše da su građani dužni da naknadu za odvodnjavanje plate u roku od 15 dana. U suprotnom sledi prinudna naplata - plenidba imovine. "Znate kad ću da platim? U prvoj nedelji limburga meseca! Nije to neki novac, oko 1.000 dinara, ali se radi o principu!" jasan je Korać.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ova rešenja su pravu pometnju već napravila po Vojvodini. Ne samo da su stigla u poplavljena područja već su adresirana i na mrtve ljude, kao i na one koji nemaju zemlju. "Imamo oko 15 ari placa, a oni su napisali da smo vlasnici 55 ari i 116 kvadrata građevinskog zemljišta. Tek posle intervencije ustanovili smo da je mom ocu pridodat i plac komšije" kaže Aleksandra Nešković iz Obrenovca. Ovakav postupak Poreske uprave ne odobrava ni predsednik opštine Obrenovac. "Trudili smo se da usluge koje nismo mogli da isporučimo građanima - pijaću vodu, odnošenje smeća i ostale komunalije, ne naplatimo. Ni naknada za odvodnjavanje ne treba da se fakturiše Obrenovčanima jer ne možete da naplatite nešto što niste isporučili" kaže Miroslav Čučković.

Vujovićevo ministarstvo: Što niste dokazali da ste poplavljeni?

U Ministarstvu finansija kažu da su građani iz poplavljenih područja mogli da budu oslobođeni plaćanja naknade za odvodnjavanje ukoliko su do 22. marta ove godine dostavili dokaze o šteti lokalnom poreskom organu. Petog februara 2015. godine usvojen je zaključak Vlade kojim se određuje i rok od 45 dana u kom vlasnici zemljišta treba da dostave dokaze. Pošto su rokovi prošli, isteklo je i pravo na žalbu po ovom zaključku. Sa tom mogućnošću nijedan od naših sagovornika nije bio upoznat, jer o tome nisu dobili zvanično obaveštenje. Ova informacija objavljena je na sajtu lokalne samouprave, ali je očigledno da to nije bilo dovoljno da bi se građani upoznali sa svojim pravima i mogućnostima.

Izvor: www.blic.rs


* 612467_obrenovac01_f.jpg (37.64 KB, 470x270 - viewed 67 times.)

* 612468_0203_lb.jpg (126.9 KB, 1000x1024 - viewed 72 times.)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1379 on: May 15, 2015, 12:36:47 pm »

KATASTROFA U IVANJICI Uplakani ljudi u neverici gledali kako im grad uništava sve


15. 05. 2015. - 12:29h

Grad koji je juče zahvatio Ivanjicu, Arilje i Kragujevac opustošio je malinjake i voćnjake i naneo ogromnu štetu poljoprivrednicima.

[hs width=300 height=300]http://www.blic.rs/data/images/2015-05-15/613808_iva-grad2_f.jpg?ver=1431685559[/hs]


Uplakani, razočarani i u neverici ljudi su posmatrali kako im nevreme sve uništava a da nijedna protigradna raketa nije ispaljena.

Ivanjička opština nabavila ih je 192 ali su one kao i u drugim gradovima, bile u skladištima jer protivgradna zaštita nije aktivirana pošto nije stigla naredba nadležnih republički organa.
[hs width=300 height=300]http://www.blic.rs/data/images/2015-05-15/613807_iva-grad-4_ff.jpg?ver=1431685660[/hs]

Kako nezvanično saznajemo juče, tek nakon gradonosne katastrofe, stiglo je obaveštenje da je problem vezan za angažovanje strelaca rešen i da se danas, ili sutra, očekuje razvoženje raketa.

- Sve mi je uništeno. Imao sam najbolji zasad jagoda u ovom delu Srbije. Ništa nije ostalo. Čak su mi stradala i tri oraha. Ovo je strahota, komšijama ništa od malinjaka nije ostalo. Narod nema više čemu da se nada - kaže Milika Radonjić iz Komadina kod Ivanjice.

Da će do ovoga doći upozoravao je na vreme načelnik Moravičkog okruga Slobodan Jolović.

 Od strane Sektora za vanredne situacije nije izdato odobrenje za funkcionisanje protivgradne zaštite pa su lokalne samouprave bile nemoćne. Nisu rešili ni pitanje protivgradnih strelaca. Apelovao sam i molio da to učine - kaže Jolović.

[hs width=300 height=300]http://www.blic.rs/data/images/2015-05-15/613806_iva-grad-1_ff.jpg?ver=1431685684[/hs]

- Zakon koji je sada u skupštinskoj proceduri neće to rešiti u kratkom periodu, morali smo brže reagovati i , recimo izmenom podzakonskih akata i zaključcima Vlade. Trebaju nam najmanje dve nedelje da razvezemo rakete u protivgradne stanice jer ih jedno specijalno vozilo distribuira u sve četiri lokalne samouprave ovog okruga - istakao je Jolović.

On je napomenuo da prema postojećim zakonskim propisima lokalne samouprave ulaze u prekršaj ako doniraju rakete i vrše isplatu strelaca.

- 2011. godine protivgradna zaštita izmeštena je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda u sektor za vanredne situacije MUP-a. Sad treba da se vrati na staro. Dok se sve to ne rešava evo vidite šta smo doživeli- istakao je Jolović.

Izvor:BLic
Logged
Pages:  1 ... 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 148   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.