PALUBA
March 28, 2024, 11:35:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Gdje ste bili u vojsci  (Read 76709 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
primorec
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 45



« Reply #60 on: January 01, 2012, 09:26:35 pm »

Ljuba, na FB jesam čestitao svakako, a Bogoeva sam zamolio, da mi pošalje sliku zastave 63.pad.brigade, pod kojom sam služio. Pa, poslao mi ju je. Poslat če mi i razvijenu, jer sada je bio samo pad. dan, a ne spec.brig. zato zastave nisu iznošene. Dajem ju u prilogu, ali ti je več poznaješ, pa neka za druge, ako su zainteresirani.
Hvala na obaveštenju o vremenu, a kaži mi, dali koristiš isto ime i na FB?
LP.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Zastava 63.padobranske brigade6.JPG (14.27 KB, 260x195 - viewed 410 times.)
Logged
EOD
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #61 on: January 02, 2012, 07:37:15 am »

'90-'do polovine '91 pitomac u VVG Maršal Tito Mostar.
92-95 ARBiH.
 od .99 do danas-vojni posao u civilnoj strukturi, Ministarstvo odbrane FBiH, pa Federalna uprava civilne zaštite-Odsjek za neeksplodirana ubojna sredstva.
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #62 on: January 02, 2012, 08:18:10 am »

11812 telefonista linijas VP5542  (neznam da li VP jos postoji, a briigada je sigurno preimenovana)
2005/06 Septembarska partija 6 meseci ili ti ravno 180 dana
398brigada, 2 bataljon treca ceta prvi vod  prvo odeljenje, bio sam veciti zamenik pa cak i dezurnog spavaone.
A jednom mi je zapalo da vodim celu brigadu (o tome necu i nesmem govoriti).
Pripadnik Jurisno desantno amfibiskog (barem smo ga mi tako od miloste zvali) Voda Veze Mesovitog, joj to je bio dozivljaj prvo ide uzbuna pa onda sve po redu, pa dok ostali uzivaju a mi postavljaj sisteme i u kasarnu nesto pre vecere, a sutradan cisti ceo kamion ili pinc ili kampanjolu i sve tako redom.
A pitali me lepo na regrutaciji ocu li da budem vatrogasac, i ja naravno odbio 
Jedan raspis straze metaka 90komada puna ratna oprema, pitali me gardisti sta to cuvam tako vazno -> Vojna tajna

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #63 on: January 02, 2012, 08:49:45 am »

11812 telefonista linijas VP5542  (neznam da li VP jos postoji, a briigada je sigurno preimenovana)
2005/06 Septembarska partija 6 meseci ili ti ravno 180 dana
398brigada, 2 bataljon treca ceta prvi vod  prvo odeljenje, bio sam veciti zamenik pa cak i dezurnog spavaone.
A jednom mi je zapalo da vodim celu brigadu (o tome necu i nesmem govoriti).
Pripadnik Jurisno desantno amfibiskog (barem smo ga mi tako od miloste zvali) Voda Veze Mesovitog, joj to je bio dozivljaj prvo ide uzbuna pa onda sve po redu, pa dok ostali uzivaju a mi postavljaj sisteme i u kasarnu nesto pre vecere, a sutradan cisti ceo kamion ili pinc ili kampanjolu i sve tako redom.
A pitali me lepo na regrutaciji ocu li da budem vatrogasac, i ja naravno odbio 
Jedan raspis straze metaka 90komada puna ratna oprema, pitali me gardisti sta to cuvam tako vazno -> Vojna tajna



Da nisi "malo" pobrkao lončiće?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #64 on: January 02, 2012, 10:05:25 am »


A jednom mi je zapalo da vodim celu brigadu (o tome necu i nesmem govoriti).




O tom bolje nemoj govoriti. Nikad. Čuvaj to kao veliku vojnu tajnu.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #65 on: January 02, 2012, 08:46:48 pm »

Bio je jednom na jednom foumu post''............sluzio sam na malom otoku gde sam cuvao podmornice,a iz podzemnom aerodromu su poletali Orlovi,ali ne smem da kazem ime otoka........''.I bio je covek u pravu,sto kaze Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #66 on: January 03, 2012, 02:03:53 am »

To su opasne stvari, nisu za igru, nikom ni reči kako posavetovaše Vlada i Momo.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #67 on: January 03, 2012, 01:49:28 pm »

Ne budite tako zli, vodio sam i ja čitavu četu...jednom na večeru, jednom na jutarnju smotru, nije to ništa čudno. Grin
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #68 on: January 03, 2012, 01:52:01 pm »

Ma jesi, samo što u vreme kada je dozičnu služio vojni rok nije bilo te brigade... a ni ranije. Na stranu ta tvrdja o vodjenju brigade.... to ne bih ni da komentarišem.
Logged
EOD
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 87


« Reply #69 on: January 03, 2012, 03:40:38 pm »

da uletim malo u OT pricomo vojnoj tajni.
slazem se da neke stvari ne treba govoriti niti ih objelodanjivati, pogotovo ako su ljudi, jedinice, lokacije i sredstva jos uvijek operativni. medjutim ja sam imao iskustva i na poslu i na internetu gdje sam opominjan zbog objelodanjivanja informacija koje su vec odavno poznate a neke cak i javne.

jedna od tih stvari je post tj. prilicno opsiran clanak, na mycity o programu razvoja strategijskog hemijskog oruzja tj projektu "Jastrebac" koji sam dobio na dvije razlicite adrese, od penzionisanog pukovnika HV koji je svojevremeno bio ABHajac u JNA, a potom sef roda ABHO u MORH-u, te na konferenciji OPCW (organizacija za zabranu hemijskog oruzje) na kojoj je taj tekst bio sastavni dio materijala za konferenciju.

uredno sam naveo porijeklo i izvor teksta ali je isti svejedno ukinut. ne bih da ovaj post izgleda kao da sad panjkam jedan forum na drugom jer uredno posjecujem i jedan i drugi i nalazim jako puno korisnih stvari na njima, ali eto, ponukan pricom tuspasih se iskustvom.

ukoliko uprava smatra da je ovom postu mjesto drugdje neka budu slobodni i prebace ga.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #70 on: January 03, 2012, 04:05:27 pm »

@EOD ako imaš te članke sačuvane slobodno ih prezentuj ovde na forumu.
Logged
lord sir giga
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 132



« Reply #71 on: January 03, 2012, 05:21:53 pm »

Aman znam u kojoj sam jedinici sluzio vojsku, tako da ne izvrcite cinjenice, i ne prezentujte ih naopako.
@Rocker  Samo jednom pa vi ko da niste sluzili vojsku ali uopste.
To rasulo posle rucka ili vecere kada je davana uzbuna za VVM, nevredi da komentarisem jurnjavu i nerviranje.
A drug Potpukovnik Sava Savanovic je uvek bio tu kada i ja i uvek me drzao  i na oku i na zubu
Logged
Chumlee
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 26



« Reply #72 on: January 03, 2012, 06:13:36 pm »

Uvde uglavnom mornari ili padobranci...Ja sam bio u GMtBr(Gardijska motorizovana brigada)VP 4795,klasa jul 1992/93.
iako sam ceo vojni rok proveo u krugu kasarne na Dedinju(izuzev dve nedelje straže u Dobanovcima)promenio sam tri VP...4795/5-5(minobacačka baterija-11206-poslužilac MB 120mm-2 ipo meseca);4795/9-2(Bataljon za obezbeđenje-dva'es dana);4795/15-2(ČTO-četa tehničkog održavanja-skoro 9 meseci).

Posle završene obuke za nišandžiju na MB120mm-M75,izvršenog bojevog gađanja u Nikincima(vrlo uspešnog   sa osmatračnice nisu videli gde je pala jedna mina-čekali smo Dnevnik da čujemo),šutnuli su celu moju klasu u BoB.To je bila "omiljena"jedinica gde se do kraja vojske cepala straža na izdvojenim objektima,od kojih jedan čak nije imao ni struju ni vodu.Mene je iz BoB-a sami Bog isčupao jer u ČTO nije stigla popuna iz nastavnog centra u Travniku(premešten u Sentu-otud kašnjenje),te su iz pozadine listali dosijea i pored dvojice "srećnih dobitnika"i moja malenkost ode u "mehaničare za točkaše VES12102"-ni kriv ni dužan.
U ČTO je bila prava idila s obzirom na okruženje,mislim kasarnsko.Bio sam šegrt kod civilnog mehaničara,majstor Miše Š. iz Moto 2 odeljenja,ljudine kod koga sam naučio koješta primenjivo i dan danas a u vezi teške mašinerije.
« Last Edit: January 03, 2012, 06:18:43 pm by Chumlee » Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #73 on: January 03, 2012, 07:01:05 pm »

Ne budite tako zli, vodio sam i ja čitavu četu...jednom na večeru, jednom na jutarnju smotru, nije to ništa čudno. Grin

jeste i moj otac kad mi je dosao u posetu...ali samo vod...sreca (po njegov novcanik) sto je tada u tenkovskom vodu bilo 3 tenka
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #74 on: January 04, 2012, 12:34:34 am »

Cerepovec, vidiš koliko je jeftinije služiti na M-84 nego na T-55.
3x3=9 - M-84
3x4=12 - T-55/54
 Wink

EOD, nije u tome poenta, nego ovaj korisnik navodi sve, što se danas jako lako da proveriti (ali kome to treba), pa onda kaže "(o tome necu i nesmem govoriti)".
Pa onda ovo oko jedinice da li je uopšte tada i postojala? I na kraju daje ime k-danta koji je možda korisnik ovog foruma.

Sve se svodi na sledeće, naravno ima stvari koje nisu za priču ali ovo navedeno liči na dečiju priču pred spavanje, a Paluba nije baš forum za takve stvari.
Zapravo liči mi na Spela sa AIF-a, on je tako istupao, pa ne smem da kažem gde sam služio i slične gluposti da bi na kraju ustanovili da uopšte nije služio.

Zna to jako dobro pukovnik Jordan, k-dant raketnih jednica iz Niša ako se varam. Cheesy

Rocker, naravno da si vodio četu na večeru kao dežurni ili kao pomoćnik dežurnog čete, u tome nema ništa čudno.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.