Kako početi sa pušenjem lule?

(1/40) > >>

Boro Prodanic:
Neke kolege imaju nameru da počnu da puše lulu. Poznato je da sam ja lulaš već 11 godina, pa evo male pomoći za početnike:



Još jedan savet: nemojte počinjati sa skupim lulama jer je velika verovatnoća da ćete prvu, pa i drugu brzo upropastiti (lično iskustvo  :(). Lula sa ovog spota je marke Peterson of Dublin, Irska i košta sigurno 200 Evra. Dakle, za početak neka jeftinija, pa je i šteta manja.

Ako ima pitanja, rado ću odgovoriti.
Srećno!

Boro Prodanic:
Evo još nekoliko spotova:





Bozo13:
Boro,
ako se ne varam, u Skandinaviji sam video lule napravljne od kukuruznog "storža".

Koliko vidim, jeftine su, ali imaju neki svoj čar. Imaš koja iskustva oko tih lula?

LPB

Brok:
Božo, Boro, hvala Vam na temi. :klap

Boro Prodanic:
Quote from: Bozo13 on February 04, 2011, 09:18:13 pm

Boro,
ako se ne varam, u Skandinaviji sam video lule napravljne od kukuruznog "storža".

Koliko vidim, jeftine su, ali imaju neki svoj čar. Imaš koja iskustva oko tih lula?

LPB


Na žalost, nisam imao priliku da pušim takvu lulu, ali sam je čažnjivo gledao u jednom filmu o američkim mornaričkim oficirima, u kojem general Daglas McArtur poklanja jednom podoficiru takvu lulu.

Jeftine su, ne koštaju više od 10 dolara, ali početnik bi je "spalio" za 2-3 punjenja. Iskusan pušač lule može dugo da je koristi, mada možda izgleda neverovatno. Štos je u pravilnom "upušavanju" lule . prvo punjenje samo do pola, pa nekoliko punjenja do dve trećine zapremine, a sve zbog toga da se pravilno formira cake oko prostora u kojem gori duvan. To je naslaga sagorelog ugljena koju treba održavati debelu do 1 mm, a koja štiti glavu lule od pregrejavanja i gorenja. Dakle, ako se u kukuruznoj luli formira dobar cake, ona može da traje dugo, ako ne, gotova je za dan.

Još nešto: lulu treba nakon pušenja pustiti da se odmori barem jedan dan - 24 časa. Zato treba imati lula koliko dnevno mislite da ih pušite... Doduše, ja ih imam skoro 20, a pušim 3-4 dnevno, tako da se neke odmaraju i po par meseci.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page