PALUBA
March 29, 2024, 11:39:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]   Go Down
  Print  
Author Topic: Kako početi sa pušenjem lule?  (Read 132778 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #195 on: December 30, 2022, 05:24:01 pm »

Pokušaj da praviš svoj miks - pola na primer Latakije, pola Larsena. Štedećeš duvan koji voliš a nećeš mnogo izgubiti na ukusu i aromi. Inače jedna lula nedeljno je dečja igra, ja pušim 3-4 lule dnevno.

Meni Latakija nikako ne ide, probao par puta - uvek isto, na pola lule odustanem.
Logged
dvaesjedan
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4



« Reply #196 on: December 30, 2022, 05:38:50 pm »

Dobar savet pokušaću tako pa ću javiti da li mi odgovara. Naravno, kako kome odgovara. Kao što znamo lula se puši kad je sve u toku dana završeno i kad smo mirne glave. Ja to sebi mogu da obezbedim 1-2 nedeljno predveče, tako mi najbolje odgovara. A i ako povećam sa pušenjem bojim se da će mi se vratiti stare navike (cigare).  Sad

Iz nekog mog iskustva neparfimisani duvani mi imaju mnogo veći spektar ukusa nego parfimisani. Al eto ljudi smo svi volimo nešto drugačije, hvala Bogu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #197 on: December 30, 2022, 05:53:05 pm »

Svakog dana ustajem sat vremena ranije od vremena kada bih trebao. Za taj sat popušim celu lulu i popijem duplu kafu, to mi je Daily routine. Kasnije tokom dana mogu da pušim ako imam uslove, ako ne i ne moram dok se ne vratim kući.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #198 on: December 30, 2022, 08:06:58 pm »

@milan55 Naravno al to zavisi i do količine koju neko konzumira. Ja pušim lulu jednom nedeljno tako da nemam potrebe da imam više lula, a pre toga sam pušio cigare svakodnevno 4 godine dok ih nisam totalno batalio.

Boro inače nisam ljubitelj parfimisanih duvana, volim jake duvane bez aroma, a pošto ovde nemam baš da biram verujem da će mi i taj WO Larsen dobro doći da uštedim malo na kvalitetnijim duvanima. Hvala na preporuci u svakom slučaju!

Ja sam kao studos kada nisam mogao otici vani po duhan, Trst ili slicno pusio i kako to zovu "Skiju" iz Hercegovine. Neki to motaju u cigarete a ja u lulu. Ali uglavnom original duhan bih preporucio. U Skiju sam znao kapnuti malo rakije da se ne susi.
BTW mali detalj koji sam primjetio kod sebe ali i nekih drugih. Ako je neko pusio lulu i onda cigarete, obicno drzi cigaretu zubima a manje usnicama. U doba "slobode "kad  smo na pauzi mogli pusiti uz kavu u firmi u pepeljari sam uvjek mogao prepoznati moj opusak/pikavac jer se na filteru vidi trag zuba. Nisam se ni trudio ali se nisam ni odvikao cijelo vrijeme mog pusackog staza. Nesvjesna navika.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #199 on: December 30, 2022, 08:19:01 pm »



Boro inače nisam ljubitelj parfimisanih duvana, volim jake duvane bez aroma, a pošto ovde nemam baš da biram verujem da će mi i taj WO Larsen dobro doći da uštedim malo na kvalitetnijim duvanima. Hvala na preporuci u svakom slučaju!

Ali zene vole aromatizirani duhan. Kad u staro doba kad se u kafani pusilo, pa zapalim lulu sa "Flying Duchmenom" puno cura/zena mi je reklo da im se to svidja.
Djeluje otmjenije, malo djelujes starije, iskusnije. Ja sam imao i bradu pa sam u aero-klubu, VZS,  dobio nadimak "Barba" djelom odakle dolazim a djelom zbog lule i brade.
Nemoze da steti!!!
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.022 seconds with 22 queries.