PALUBA
May 01, 2024, 08:45:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Pokazna vežba "Ušće 2011"  (Read 48685 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #60 on: February 13, 2011, 10:16:06 pm »

  @Dizastr2
  Kao posmatrac(publika) ili ........ ja licno ne mislim da je bacanje para jer ipak i ja to na neki nacin finansiram kroz porez pa je lepo videti gde i na sta odlaze moje pare!  Wink
Logged
karavela
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 54


« Reply #61 on: February 13, 2011, 10:41:03 pm »

Istu sam gledao iz fotelje Grin
Vojnici su odradili posao solidno, nisam video vece propuste!
Druga stvar je sam scenario, a to je trebalo da bude mnogo zanimljivije! Mislim da za takve stvari moraju da naprave bolju ekipu, mozda angazuju nekog pravog scenaristu i reditelja, koji imaju osecaj za takve stvari!
Naravno, ne treba ocekivati scene iz recimo "Spasavanje redova Rajana" i sl.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #62 on: February 13, 2011, 10:44:41 pm »

Odlična fotoreportaža Džumba!  
Logged
Бродски мали
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 673



« Reply #63 on: February 13, 2011, 11:48:40 pm »

Џумба, хвала.
Хоће ли бити и неки авион?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #64 on: February 14, 2011, 12:38:03 am »

Иначе, на делу штанда СДПР-а, где су поменуте пушке, била су два стола прекривена церадом. Нису желели да их открију док не почне главна приредба, а мене мрзело да се враћам. Сликаћу то када буде "Партнер". Ако је неко усликао нека га постави.
У близини су били столови са заштитном опремом "Миле Драгић".
На штанду ВП су били кофери са опремом за вршење увиђаја - један за саобраћај, други обичан (отисци прстију и сл.) Ништа посебно, колико ми се чини.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 15 004


« Reply #65 on: February 14, 2011, 08:10:51 am »

Jok, samo sam ucestvovao na istoj i kazem zato sto sigurno bolje znam od tebe kako je sve izgledalo. Ponavljam, bacanje para!

Ne želim da ulazim u polemiku, samo bih te podsetio na Njegoševu: "Ko na brdu ak' imalo stoji, više vidi neg' onaj pod brdom!"

Onaj ko je planirao i osmislio vežbu, verujem, zna koje ciljeve je vežba trebala da ispuni. Mislim da ih je i ispunila.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 420


« Reply #66 on: February 14, 2011, 08:24:16 am »

Зашто нисам сликао опрему инжењерије, АБХО и сл.? Нисам стигао. Иако сам стигао међу првима, време се у таквим ситуацијама брзо "поједе". Зато сам изабрао тежиште. Имам још слика Лазара и Норе. Мало сам са земље завиривао унутра. Поставићу у теми о тим средствима. Слике куполе тенка поставио сам у теми "М-84". Имам још доста снимака пушака специјалаца.

Онај детектор експлозива нема инжењерија. Инжењерија се замајава са великим средствима.

Један одговор Бори и осталима. Ја који сам организовао и извео више вежби и могу да кажем да је ова вежба са војничког становишта без резона и  смисла. Ово је ЕПП битно ограничен условима места где је извођена. Тешко је на оваквом месту приказати динамику и право дејство. По мом суду и не треба. Требало се ограничити на смотру - "параду" и тактичко-технички збор. Овај приказ опреме широком грађанству је био добар потез. Вежба не, јер ништа не приказује. Зато бих се пре сложио са Дизастр2-ом.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #67 on: February 14, 2011, 08:25:57 am »

Svako ima pravo na svoje mišljenje,

Dzumba

VELIKO HVALA NA OVIM SLIKAMA.

Da je baterija na fotoaparatu još bila dobra......

U svakom slučaju odlično.
Logged
karavela
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 54


« Reply #68 on: February 14, 2011, 10:32:19 am »

@ dzumba

Prvo da te pohvalim za slike i trud!

Saznanje da ima jos slike Lazara i Nore, pogotovo i njihove unutrasnjosti, me je veoma obradovalo! Iskreno, trenutno se osecam kao dete ispred izloga prodavnice s igrackama i zato te molim da ih sto pre postavis! Cheesy
Logged
djoxi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 272



« Reply #69 on: February 14, 2011, 05:27:24 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1-an26.jpg (158.06 KB, 1600x1067 - viewed 223 times.)

* 2-mi8.jpg (435.13 KB, 2024x1293 - viewed 212 times.)

* 3-gazelle.jpg (163.49 KB, 1600x1067 - viewed 189 times.)

* 4-lasta.jpg (89.81 KB, 1312x715 - viewed 194 times.)

* 5-mig29.jpg (389.89 KB, 2658x1584 - viewed 193 times.)
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #70 on: February 14, 2011, 06:50:01 pm »

Imao sam prilike da vidim vezbu i sto se tice publike, to je to. Uspeli su da je oduseve. Sto se tice bacanja para i to su uspeli! Wink
Logged
Nešo
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 85



« Reply #71 on: February 14, 2011, 07:09:52 pm »

Lepa vežba, a još lepše 29-ke. Koliko sam ja primetio bili su to jednosed i dvosed.

Dolaze helikopteri na vežbu, a onaj na mikrofonu urla kao da su došli ko zna kakvi helikopteri pa će sad da naprave dar mar. Gde su Mil Mi-24 oklopni helikopteri? Ove gazele možeš da skineš i sa praćkom. Oni ne mogu da budu nikakva adekvatna pratnja vojnog konvoja.  

Nadam se da je neko od vas kolega bio član onih specijalaca na vežbi prsa u prsa. Neka mi molim vas neko objasni šta je to sa specijalcima VS. Što su onako kilavi, bez volje i energije? Kažem to zato jer već 15 godina treniram borbene veštine i ATK-tehniku, instruktor mi je specijalac nemačkog GSG-9 i nosilac crnog pojasa 3.dan. Kad bi ja sebi dozovolio onako nešto na treningu, bilo bi grdnih problema sa trenerom, a kamo li u javnosti i na pokaznoj vežbi.
Nadam se da će neko umeti da mi ozbiljno odgovori na ova dva pitanja, zato što više ne razumem šta se to uopšte dešava u VS. Od gledanja slika zastarele i prefarbane tehnike nema nikakve koristi, tome sam se divio kad sam bio klinac od 14-16 godina. Svi znamo šta je prikazano na vežbi, već smo 95% toga videli zadnjih 20 godina u svim varijantama i bojama. Nemojte se ljutiti na mene, već mi objasnite čemu sve ovo. Nadam sa da će pojedini pripadnici VS koji su aktivni na ovom forumu imati ubedljive argumente.  
« Last Edit: February 14, 2011, 07:14:18 pm by Rade, Reason: t.11 » Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #72 on: February 14, 2011, 07:25:26 pm »

Ja sam kao imnogi gledao na TV.Uvek moze bolje,ali pokazne vezbe su same za sebe spktakl,a o opravdanosti najbolje govori posecenost-a ona j bila velika.Narod ne vjeruj vise napisima i montiranim snimcima vec hoce svojim ocima da vidi sadasnjost u armiji.A ako Zbor traje vise casova nemoguce je puna koncentracija ucesnika u svakom trenutku.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #73 on: February 14, 2011, 07:25:59 pm »

Bolno si iskren @Neso! Wink
Elem, ta zastarelost ume jos dobro da posluzi. Treba bolje i novije, to stoji.
Kilavost neznam kako da opravdam, "u moje vreme" cini mi se nije bilo tako. Ali mozda mi se samo cini.
Logged
djoxi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 272



« Reply #74 on: February 14, 2011, 07:52:03 pm »

MI-24 nisu operativni,cekaju remont,ako pronadju pare za to.To je realnost trenutna. Sad
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.049 seconds with 23 queries.